TVZ - mehatronika

poruka: 15
|
čitano: 13.170
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
TVZ - mehatronika helpppppp

Pozz :)
Trenutno sam na prvoj godini strojarstva FSB i baš mi i ne ide najbolje pa razmišljam o prelasku na TVZ smjer mehatroniku.
Pa me zanima može li mi netko reči nešto o mehatronici, vaša iskustva, kolika je razlika u težini gradiva u odnosu na FSB i slično.
 Stavrno bih vam bio zahvalan na pomoći, unaprijed hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.5.2014 21:43 (kankan).
12 godina
offline
Re: TVZ - mehatronika
kankan kaže...

Pozz :)
Trenutno sam na prvoj godini strojarstva FSB i baš mi i ne ide najbolje pa razmišljam o prelasku na TVZ smjer mehatroniku.
Pa me zanima može li mi netko reči nešto o mehatronici, vaša iskustva, kolika je razlika u težini gradiva u odnosu na FSB i slično.
 Stavrno bih vam bio zahvalan na pomoći, unaprijed hvala :)

Ne znam za TVZ, ali ako ti je problem 1. godina FSB-a onda si na vrijeme odlučio prebacivati se :D

 

Koliko znam TVZ je lakši dosta

9 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ - mehatronika

ah da problem mi je pa bolje da odma odem s tog faksa, preteško je to za mene :/
nadam se da će se javit netko ko ima iskustva sa tvz-om :) 

15 godina
offline
Re: TVZ - mehatronika

Pozz, bio sam tvz elektrotehnika, al nije mi se dalo ucit, pa sam se ispisao, i sad sam tvz mehatronika, mogu ti reci nit je tesko nit je lagano. Imas pojedinih predmeta koje ces proci a da ni ne ucis, no dok imas druge gdje ces molit Boga da ti da 2 iako znas za više.. U prvoj godini jedino sto je meni zapinjalo je: elektrotehnika, programiranje(lik nije normalan, pises kolokvij gdje ne smijes koristi racunalo nijedno pomagalo, znaci sve na papiru, nema da ti program izbaci bug ili slicno a mora biti napisano njegovim nacinom), te eventualno matematika na pojedinim gradivima

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.5.2014 14:09 (dado16).
12 godina
neaktivan
offline
TVZ - mehatronika

Kod nas nema posla nakon TVZ-a.

15 godina
offline
Re: TVZ - mehatronika
nema kod nas nikakvog posla
9 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ - mehatronika
dado16 kaže...

Pozz, bio sam tvz elektrotehnika, al nije mi se dalo ucit, pa sam se ispisao, i sad sam tvz mehatronika, mogu ti reci nit je tesko nit je lagano. Imas pojedinih predmeta koje ces proci a da ni ne ucis, no dok imas druge gdje ces molit Boga da ti da 2 iako znas za više.. U prvoj godini jedino sto je meni zapinjalo je: elektrotehnika, programiranje(lik nije normalan, pises kolokvij gdje ne smijes koristi racunalo nijedno pomagalo, znaci sve na papiru, nema da ti program izbaci bug ili slicno a mora biti napisano njegovim nacinom), te eventualno matematika na pojedinim gradivima

e super, hvala, nadam se onda da sveukupno nije toliko zahtjevno ko fsb jer je tu stvarno potrebno hrpa učenja i konstantno opterečenje faksom, a tek sam na prvoj godini za koju se priča da je lagana u odnosu na sljedeće, onda se nadam da ću tu mehatroniku uspjet svladat :)

15 godina
offline
Re: TVZ - mehatronika
na tvzu, je meni najteza prva godine, kasnije je sama praksa, a to barem ja obozavam
9 godina
neaktivan
offline
TVZ - mehatronika

Ima li još netko nekakviih iskustava koliko je Mehatronika lakša u odnosu na FSB? Molim pomoć da ne bi bilo da se prebacim pa i tu imam problema {#}

15 godina
offline
Re: TVZ - mehatronika
Ma neces imati problema
12 godina
neaktivan
offline
TVZ - mehatronika

Ako se riješi prva godina na fsb-u i odluci se prebacit na npr. tvz mehatroniku,kako točno to ide ?priznaje li se cijela godina ili se djelomicno priznaje ?placa li se onda faks ?

8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ - mehatronika
pozdrav
ako netko studira na tvz mehatronici, jel moze netko dat vise informacija o tezini faksa, prolaz na ispitima itd.
hvala
12 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ - mehatronika
niram1 kaže...
pozdrav
ako netko studira na tvz mehatronici, jel moze netko dat vise informacija o tezini faksa, prolaz na ispitima itd.
hvala

 Ja studiram, 2. godina. Nije teško, najveći je problem neorganiziranost faksa, dakle nemaš primjere kolokvija, profesori se baš ne trude previše(kako koji). Uglavnom morat ces dosta sam radit, demonstrature zaboravi, konzultacije imaš al ono nisu baš nešto korisne. Al eto, možeš proći bez problema uz ne tako puno rada, da samo pred kolokvije i ispite učiš 2-3 dana kako koji predmet prolaz sto posto. A imaš i u semestru barem jedan-dva predmeta koji su zaje*ancija, tako da njih nemoras ni učit toliko:)

Battlelog: gjurki
12 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ - mehatronika
Volvox kaže...
niram1 kaže...
pozdrav
ako netko studira na tvz mehatronici, jel moze netko dat vise informacija o tezini faksa, prolaz na ispitima itd.
hvala

 Ja studiram, 2. godina. Nije teško, najveći je problem neorganiziranost faksa, dakle nemaš primjere kolokvija, profesori se baš ne trude previše(kako koji). Uglavnom morat ces dosta sam radit, demonstrature zaboravi, konzultacije imaš al ono nisu baš nešto korisne. Al eto, možeš proći bez problema uz ne tako puno rada, da samo pred kolokvije i ispite učiš 2-3 dana kako koji predmet prolaz sto posto. A imaš i u semestru barem jedan-dva predmeta koji su zaje*ancija, tako da njih nemoras ni učit toliko:)

 

Bok Volvox, imam par pitanja u vezi mehatronike ako ti nije problem odgovoriti. 

Dali misliš da ima posla od toga zanimanja, ili misliš da je smjer preopširan pošto se zapravo uče 3 podzanimanja - elektrotehnika, informatika i mehanika?

Zna li se možda plan za dodavanje mehatronike na specijalističkom studiju?

Kakvi su labosi i dali je praksa>teorija ili obrnuto?

 

Hvala unaprijed.

Float like a butterfly, sting like a bee!
12 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ - mehatronika
maxy440 kaže...
Volvox kaže...
niram1 kaže...
pozdrav
ako netko studira na tvz mehatronici, jel moze netko dat vise informacija o tezini faksa, prolaz na ispitima itd.
hvala

 Ja studiram, 2. godina. Nije teško, najveći je problem neorganiziranost faksa, dakle nemaš primjere kolokvija, profesori se baš ne trude previše(kako koji). Uglavnom morat ces dosta sam radit, demonstrature zaboravi, konzultacije imaš al ono nisu baš nešto korisne. Al eto, možeš proći bez problema uz ne tako puno rada, da samo pred kolokvije i ispite učiš 2-3 dana kako koji predmet prolaz sto posto. A imaš i u semestru barem jedan-dva predmeta koji su zaje*ancija, tako da njih nemoras ni učit toliko:)

 

Bok Volvox, imam par pitanja u vezi mehatronike ako ti nije problem odgovoriti. 

Dali misliš da ima posla od toga zanimanja, ili misliš da je smjer preopširan pošto se zapravo uče 3 podzanimanja - elektrotehnika, informatika i mehanika?

Zna li se možda plan za dodavanje mehatronike na specijalističkom studiju?

Kakvi su labosi i dali je praksa>teorija ili obrnuto?

 

Hvala unaprijed.

 Pa sigurno ima, ali ne kod nas.. mislim da iskreno samo s faksom nemožeš ništa naučit jer je neorganiziran i sve se radi zbrnako i nabrzinu se prode i nista nemozes povezat u nesto korisno.. o specijalistickom govore vec 2 godine da ce bit, tako da bi trebao u narednih par godina :)

Imaš puno više teorije nego prakse, od prakse ne očekuj bas previse :)

Battlelog: gjurki
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice