Šalabahteri

poruka: 420
|
čitano: 269.439
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Šalabahteri

takvi kalkulatori postoje vec jako jako puno...

 

imam jedan od texas instruments-a vec preko 10 godina, ako ne i vise...nije mi nikad koristio previse (osim par crtanja funkcija i rjesavanja matrica, jednom sam cak probao napisat salabahter u njega, ali je islo jako jako sporo, pa sam odustao nakon 2 recenice)...ima cak i kabel za slanje podataka medu istim kalkulatorima

 

evo par slikica (na jednoj se vidi godina proizvodnje - 1999)

 

CPU
Zilog Z80 CPU, 6 MHz


RAM
28 KB


Display
Text: 8 Rows × 16 characters


Graphics: 96×64 pixels, monochrome


I/O
Link port


Power
4 AAA batteries plus 1 CR1616/CR1620 lithium battery for backup


Integrated programming languages
TI-BASIC, Assembly(hacked memory backups)

 

 

ZABORAVIO REC:

dan danas me sluzi kao prvog dana...i kad ga zaboravim na neki ispit pa sam primoran posuditi od drugog, ne snalazim se na rspored tipki, prakticki sam uzrastao uz ovaj kalkulator :)

  i u ovih 12g sam 2x mjenjao AAA baterije i jednom ovu okruglu

mocno izgleda mocno izgleda
malo tipke malo tipke
crtanje funkcija sa oznacenim koordinatama krivulje crtanje funkcija sa oznacenim koordinatama krivulje
moze se tu pisati salic, sejvat ga kao program moze se tu pisati salic, sejvat ga kao program
rijesavanje matrica - tko nikad cuo za to, neka me ne pita, upisite fax pa cete znat :P rijesavanje matrica - tko nikad cuo za to, neka me ne pita, upisite fax pa cete znat :P
godina proizvodnje godina proizvodnje
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.2.2011 23:08 (RuskeGTT).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šalabahteri
Hyperion kaže...

http://www.njuskalo.hr/gadgeti/sat-prepisivanje-oglas-2319320

 

hahaha

 

BTW: Na testu iz fizike na faksu vidio žensku koja je sa donje strane šala poljepila šalabahtere, moćno!

Di to ima za kupit! Vidio sam na internetu , dali je to možda mp4 watch

16 godina
offline
Šalabahteri

Ovdje ima raznovrsna ponuda :D

15 godina
offline
Šalabahteri

Neznam jel ima gdje za kupiti no eto vidite da ga lik prodaje na njuškalu za 500kn. Tko hoće neka izvoli.

 

Ja nedam 500kn za to, za te pare kupim 4GB ram-a i 5 kebapa.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Nekaže se VOLTAŽA nego NAPON FFS
13 godina
offline
Šalabahteri

ili si platis neki tecaj brzeg citanja i ucenja, pa nemas problema sa salabahterima i ucenjem

15 godina
neaktivan
offline
RE: Šalabahteri
Hyperion kaže...

Neznam jel ima gdje za kupiti no eto vidite da ga lik prodaje na njuškalu za 500kn. Tko hoće neka izvoli.

 

Ja nedam 500kn za to, za te pare kupim 4GB ram-a i 5 kebapa.

Da ali taj ga lik preprodaje vani ih ima vec od 39.99 $. Vidjet cu dali ima negdje u sloveniji ili austriji pa cu kupit , realno gledajuci nema šanse da te uhvate  sa tim!

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2011 16:56 (zeroname).
11 godina
neaktivan
offline
Šalabahteri

Ovako..jednom smo imali test za koji ja naravno nisam znala i nisam imala vremena napisat pristojan šalabahter..i onda sam se sjetila da mogu sve to slikat sa mobitelom {#} ispalo je super i još to uvjek koristim.Naravno to ne uspjeva ako imate neku starudiju iz prošlog stoljeća nego neki mobitel na touch.

 

-Ovo je šta trebate napravit: 1.Slikat najvažnije

                        2.Stavit mobitel u pernicu i kad vam priđe profesor samo ga zaključajte

 

Vjerujte mene su uhvatili tri puta i ništa {#}

 

Nadam se da će vam pomoć {#}

Tea
11 godina
neaktivan
offline
Šalabahteri

Nije nesto ali meni upali.

Napravis obican salabahter,oblijepis ga selotejpom.I znaci taj salabahter zalijepis na remen.

I  za vrijeme ispita malo pomaaknes majicu i k'o Bog.

14 godina
offline
Šalabahteri

Ako imate srece i pisete test u ucionici koja ima pano i sjedite pored njega te su nekim slucajem na njega naslagane pjesmice s hrvatskog, uzmete si malo truda i u skroz istom formatu u stihovima napisete par salabahtera.

:D
16 godina
odjavljen
offline
Šalabahteri

Na faksu je najbolji nacin prepisivanja isprintat jako sitan tekst i ugurat ga u prozirnu tehnicku. Ako to prolazi na faksu, u srednjoj ce proc 5 puta bolje.

http://isvijet.com.hr
12 godina
neaktivan
offline
Šalabahteri

  Netko probao sa UV kemijskom?

When I get sad I stop Being sad and be awesome instead. True Story.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Šalabahteri

Nema kruha od nje, isprobao sam je. To malo informacija što si napišeš sa njom naučiš u kratko vrijeme. 

Sada sam na faksu pa mi nikakvo prepisivanje ne pomogne, eventualno od kolega oko sebe{#}

http://mpajic.carbonmade.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Šalabahteri

ja sam jednom sa frendicom zajedno ucio i na kraju sve naucio.{#}

10 godina
neaktivan
offline
Šalabahteri

JA SAM JEDNOM RADILA ŠALABAHTER ZA GEO, DOK SAM GA RADILA-SVE SAM NAUČILA {#}{#}

KAD GOD PIŠETE PRIČU O VLASTITOM ŽIVOTU, BITNO JE DA NITKO DRUGI OSIM VAS NE DRŽI OLOVKU.
10 godina
neaktivan
offline
Šalabahteri

Ovisi kakvog profesora imate, srećom kod nas svi mutavi, ja zaljepim na džon najčešće, nikad me nisu uhvatili.

10 godina
neaktivan
offline
Šalabahteri

nekidan na biologiji(nastavnica munjena),ona sjedi u zadnjoj klupi i gleda razred,ja izvadio bilježnicu i knjigu na stol i sve prepisah :) par njih napravilo isto ko ja i njih 2-3 uhvatila i samo im knjigu/bilježnicu uzela {#} a jedan tip joj je ukrao ispravljeni test,iz ruke......p.s. pripremao sam i šalabahter xD u jakni imam džep 30x20cm,dušu dalo za malu bilježnicu...

Spale su nam gaće,zagrizli smo udice,glave nam u pijesku,nezaštićene guzice....
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2013 14:05 (kivic15).
13 godina
offline
Re: Šalabahteri
kivic15 kaže...

nekidan na biologiji(nastavnica munjena),ona sjedi u zadnjoj klupi i gleda razred,ja izvadio bilježnicu i knjigu na stol i sve prepisah :) par njih napravilo isto ko ja i njih 2-3 uhvatila i samo im knjigu/bilježnicu uzela {#} a jedan tip joj je ukrao ispravljeni test,iz ruke......p.s. pripremao sam i šalabahter xD u jakni imam džep 30x20cm,dušu dalo za malu bilježnicu...

i like to live dangerously too

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
10 godina
neaktivan
offline
Šalabahteri

MAli papir i u prozirku kemisku stavis

11 godina
offline
Šalabahteri

Ja sam imao malo bolesnu foru sa šalabahterom,tj. kada te profesor ili profesorica skuže {#}.

 

Uglavnom...

Šalabahter napišem na jedan mali papirić. Obično ga stavim u rukav kada imam dugačku majicu. Ukoliko postane sumnjivo,tj. da profesor počne te pretresat,ja šalabahter samo stavim u gaće {#}.

 

Malo je bolesna fora,al opet bolje je da to napravim nego da me skuži pa da mi ode test u vjetar...

Daniel
12 godina
neaktivan
offline
Šalabahteri

Bilo bi sve super da kod nas već na pogled kroz prozor ne uzima ispit. Nema "gledam na sat" il slično, sam uzme i ne zanima ju. Nikakve gumice, olovke, 3 penkale, samo jedna penkala:D
Nikakve boce, plakati, sve što je pod klupom se vidi jer su iza oni prorezi. PSE i takve stvari ne nosimo svoje nego tamo dobivamo.

Jedino mi preostaje napisati na papir iz bilježnice na koji pišemo neke ispite koje prof. diktira, a ako su "gotovi" ispiti onda niti to ne pomaže. 

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2013.
13 godina
offline
Re: Šalabahteri
Diplomirani pješak kaže...

Bilo bi sve super da kod nas već na pogled kroz prozor ne uzima ispit. Nema "gledam na sat" il slično, sam uzme i ne zanima ju. Nikakve gumice, olovke, 3 penkale, samo jedna penkala:D
Nikakve boce, plakati, sve što je pod klupom se vidi jer su iza oni prorezi. PSE i takve stvari ne nosimo svoje nego tamo dobivamo.

Jedino mi preostaje napisati na papir iz bilježnice na koji pišemo neke ispite koje prof. diktira, a ako su "gotovi" ispiti onda niti to ne pomaže. 

e jesi ne mastovit, sjednes se do prozora i ako je napravljen od lima kao i vecina, napises sve na prozor, i vidi se samo pod određenim kutom, ovisno kako svjetlost pada

ja kad sam iso srednju(2008-2013) svaki sam test imao salabahter, jbg ides na to da ne ne uhvati, ako te uhvati, odgovaras ili popravni, ali u vecini me slucaja nije bilo briga

 

uhvatili me 2-3 puta, jednom s biljeznicom i 2 put s salabahterom

 

ta debela iz njemackog nikad nije hodala, pa sam uvijek kod nje imo salabahter, i tako zadnji ispit, ja salabahter na koljenu, misleci da onaj otvor od 5 cm ispod klupe nije dovoljan da ga vidi, i prepisem skoro sve.... i onda kaze moje ime i pita sta je to na koljenu, ja polako spustio salabahter u carapu(dok je hodala prema meni, a imam ruke ko slenderman tako da i mogu) i dodje do mene i kaze daj to vamo, ja reko koje, ona kaze to sto si imo na koljenu, ja reko pa nisam nista imao... i tako je ona meni pregledala đepove, ispod klupe, sve okolo mene i nije nasla i na kraju kaze, znam da sam ga vidjela, ali neka ti bude, ahahhahah win :D

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
12 godina
neaktivan
offline
Šalabahteri

Jednu foru kada je ispit ili nesto odgovarate.uzmite   bumbacicu i gurnite je u onaj otvor za kljucanicu sto dublje ali kljucanica  mora biti ona po novome.Tako ce te izgubiti oko pola sata vremena dok domar  dodje i cijelu bravu rastavi :D

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
12 godina
offline
Šalabahteri

najbolji način za prepisivanje je da vec imate test unaprijed i da ga kuci rijesite te na testu predate vec taj rijeseni test. petica zagarantirana. meni je upalilo nekoliko puta. oni koji znaju malo vise informatiku , njima nebi trebalo biti problem doci do testa :P problem te metode je da ako se pročuje po školi možete naj{#} ali opet vrijedi ona stara poslovica: tko ne riskira, ne profitira

12 godina
neaktivan
offline
Šalabahteri

Došle dikte iz latinskog na naplatu.

Našao sam staru bluetooth slučalicu, koju sad mislim ugraditi u naočale (inače ne nosim naočale:D)s nutarnje strane ili  čak u uho pa prekrijem kosom. I jedini je problem što ne znam pin za uparivanje, koji bi morao biti 0000, ali nije.

 Mr handsfree blue butterfly:D 

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2013.
12 godina
offline
Re: Šalabahteri
Diplomirani pješak kaže...

Došle dikte iz latinskog na naplatu.

Našao sam staru bluetooth slučalicu, koju sad mislim ugraditi u naočale (inače ne nosim naočale:D)s nutarnje strane ili  čak u uho pa prekrijem kosom. I jedini je problem što ne znam pin za uparivanje, koji bi morao biti 0000, ali nije.

 Mr handsfree blue butterfly:D 

Stavi u uho i prekrij kosom. To je najbolja solucija za odgovaranje. Provjereno ;)

12 godina
neaktivan
offline
Šalabahteri

Da, ali ide 5 cm u dužinu tak da bi trebala modifikacija, znači otvoriti, mikrofon, gumbiće, ledice, bateriju i slušalicu stavit na jednu hrpu tak da stane u uho, nemam vremena niti opreme za to, budem za drugi put, za sutra ću naučit:D

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2013.
14 godina
online
Šalabahteri

awdaw

EUW: FerritinCRO
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2015 19:44 (Ferritin).
13 godina
offline
Re: Šalabahteri
Hyperion kaže...

http://www.njuskalo.hr/gadgeti/sat-prepisivanje-oglas-2319320

 

hahaha

 

BTW: Na testu iz fizike na faksu vidio žensku koja je sa donje strane šala poljepila šalabahtere, moćno!

Ovo mi se čini super,vidio sam to u nekom kineskom shopu,ali nikako više naći

robimarko@gmail.com
8 godina
neaktivan
offline
Šalabahteri

Pozdrav,zanima me kako u Wordu napraviti umanjeni šalabahter da je ispisan sa obe strane tj.da se može preklopiti.Igrao sam se malo sa marginama,smanjio font no ne razumijem na koji način dobiti takav tip šalabahtera.Svaka pomoć je dobrodošla!

15 godina
offline
Re: Šalabahteri
casualgamer77 kaže...

Pozdrav,zanima me kako u Wordu napraviti umanjeni šalabahter da je ispisan sa obe strane tj.da se može preklopiti.Igrao sam se malo sa marginama,smanjio font no ne razumijem na koji način dobiti takav tip šalabahtera.Svaka pomoć je dobrodošla!

 staviš da imaš dva stupca teksta, smanjiš tekst, isprintaš i preklopiš, ako na to misliš..ili isprintaš na jednoj strani jedan dio smanjenog teksta, okreneš taj isti list papira u printeru i isprintaš na drugu stranu, tako nešto, moraš se malo poigrati s tim..za drugo ne znam

I See Offline People !
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice