Nadogradnja hladenja, prednji venitilator.

poruka: 5
|
čitano: 2.543
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja hladenja, prednji venitilator.

Evo jedan koristan nacin dodavanja prednjeg ventilatora za one koji nemaju 1.000kn za kuciste.

Ovo je tek pocetak i moze se jos nadograditi na vise nacina, npr dodavanjem ventilatora koji svijetli, dodavanje 2 kratkih neonki kraj ventilatora i/ili dodavanjem mreze ispred, tako da cu uskoro postati i uljepsanu verziju.

 

Korak 1 Izbacite plocice sa prednje gornje strane, ako imate przilicu na tom mjestu nebrinite, sve sto trebate je eventualno staviti ju na najgornje ili najdonje mjesto.

 

Korak 2 Uzimte jedan ventilator za kuciste od 12cm, i zicama ga cvrsto privezite za strukturu predivdenu za przilicu tako da jedan kraj zice provucete kroz rupe za sarafe na ventilatoru a drugi kraj kroz rupe za sarafe na strukturi za przilice na kucistu, pripazite da jednako cvrsto stegnete sve 4 strane. (slika 2 i 3)

 

Korak 3 Kako za sada izgleda prilicno spartanski mozete dodati mrezu naprijed (kao one sto su sa strane di su otvori na kucistu), neonke ili sta god vam padne napamet.

 

Temperature Pad temperature sa jednim dodatnim 12cm ventilatorom naprijed (kojeg mozete postaviti da uvlaci ili izvlaci zrak) je oko 5c za temperaturu u kucistu, a cim je temperatura u kucistu manja sve su komponente hladnije.

 

 

EDIT Evo i uljepsane i sredene verzije (zadnje 2 slike), ventilator vise nije toliko udubljen i przilica je savrseno sjela iznad ventilatora.

Novija verzija Novija verzija
Novija verzija Novija verzija
i will never be the same again i will keep on fighting til the end i can walk on water, i can fly i will keep on flying til i die
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2009 22:17 (Escudo).
Moj PC  
10 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja hladenja, prednji venitilator.

i ja sam to sebi napravio jer imam očajno kuciste. stavio sam si vent od 120 mm koji ima plave led diodice i potenciometar tako da mi odlicno izgleda

kako si ti stavio vent, da upuhuje ili ispuhuje zrak?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja hladenja, prednji venitilator.
stipica_zd kaže...

i ja sam to sebi napravio jer imam očajno kuciste. stavio sam si vent od 120 mm koji ima plave led diodice i potenciometar tako da mi odlicno izgleda

kako si ti stavio vent, da upuhuje ili ispuhuje zrak?

upuhuje, i odostraga ispuhuje, tako da imam cirkulaciju zraka.

i will never be the same again i will keep on fighting til the end i can walk on water, i can fly i will keep on flying til i die
15 godina
odjavljen
offline
Nadogradnja hladenja, prednji venitilator.

Još samo napraviti nosač za HDD iza ventilatora!

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja hladenja, prednji venitilator.
MrBlc kaže...

Još samo napraviti nosač za HDD iza ventilatora!

Nemam potrebe, imam jedan segate 250gb i uopce se negrije.

A najmanji je problem staviti ga tamo iza, vec ima rupe, sve sto trebas su malo duzi sarafi jer je taj dio siri.

i will never be the same again i will keep on fighting til the end i can walk on water, i can fly i will keep on flying til i die
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice