Sony Ericsson Xperia X8

poruka: 3.109
|
čitano: 1.112.495
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Ericsson Xperia X8".
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Ovako mobitel je Rootan, Recovery također stavljen (za GingerDX piše da koristim CWM pa sam toga stavio). I sada je ovdje problem za ROM, pa ovako
Upute za GingerDX:
- Rooted (jesam)
- ClockworkMod Recovery (v014+) (jesam)
- Latest kernel and latest baseband xxx015 (ovaj zadnji baseband imam, a problem mi je u kernelu)
- Desire to delete Stock SE's Eclair (?)

Tu pise da tribam imati zadnji kernel a odakle su me poslali pise da se preporucava kernel a ne da je potreban. Sada ja bi ga stavio ali za taj kernel treba otkljucan bootloader, a koliko sam cuo da to moze ostetiti mobitel a bez toga se može. Pa sam malo zbunjen :), Sada ako netko može objasniti kako da stavim GingerDX na naški. bio bih veoma zahvalan :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 14:18 (shady1024).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

jako jednostavno..skines ga s xda foruma, stavis negdje na sd karticu od moba i prek xrecoverya install custom zip pa ga pronadjes na sd kartici od moba i to je to..

na taj nacin sam ja radio..

 

isti postupak mozes napraviti i s cwm, radi na oba nacina..

 

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 14:26 (Vesperian).
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Znači netrebam stavljati kernel i otkljucat bootloader, samo ubaciti GingerDX i instalirati ? i to je to?

Sa te sam i stranice procita da je potreban kernel.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 14:28 (shady1024).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

znam..

ja ga isto imam inst i nemam kernela i sve radi u najboljem redu..

 

 

za instalaciju roma nije potrebno imati inst kernel ni otkljucan bootloader..

 

skines ga s ovog linka gore, v0.21 je zadnja verzija i ostalo napravis kak sam ti napisao gore..ak imas inst cwm onda to napravi s njim.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 14:31 (Vesperian).
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Ja sam   sa xRecovery-jem instalirao GingerDX v13, a onda s CWM-om koji dolazi sa v13 instalirao v21. Malo kompliciranije, ali na postupak opisan na forum.hr-u mi nije radilo(neznam zašto{#})

Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8
 
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
DM87 kaže...

Koliko vidim na xda nije baš neki strašan update pa neću instalirati. Hvala svejedno.

Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

Update za CM7 i prilagodljiviji status bar! ok update!

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
DM87 kaže...

Update za CM7 i prilagodljiviji status bar! ok update!

Možda zbog CM-a budem update-ao, vidit ću još.

Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Dobio sam od bonbona network unlock kod, međutim kad stavim tele2 karticu mobitel se normalno upali i jedino se ne mogu spojit na mrežu (preskoči mi ono kad moram upisat  kod). Mobitel je rootan i stavljen je custom rom. Je li možda problem u tom? Postoji li način da upišem taj kod, a da nije vraćanje na android 2.1?

Pretpostavljam da neću dobit odgovor, ali vrijedi pokušati :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

daji je moguće postaviti da je na dolazne pozive javljam na onoj tipki ispod onoh kvadratića, a za prekid koristiti tipku nazad

dancy_94@hotmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Sa custom romovima možeš prekidat s tipkom nazada, za javljat nisam siguran.

Only the brave
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

E ljudi molim vas za pomoc .. jel bi mi neko htio objasniti kako flashati kernel preko flashtools-a ??? Pliz help me... :(

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

kak da stavim dual touch preko modula  ???

Ivan Lozancic
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

evo ovako imam jedno pitanje...več dugo imam custom room ali sam uvijek samo radio update nisam radio ful wipe preko clocworka...pa me sad buni malo jer piše "wipe data/factory reset" i piše "wipe cache particion" pa koji od to dvoje je zapravo full wipe? {#}

"Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect -and I don't live to be- but before you start pointing fingers... make sure you hands are cle
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

wipe data/factory reset

15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

koliko vam traje baterija na x8-mici sa GingerDX room-om, meni u prosjeku 2 do 3 dana, jel se može kak to produžit

dancy_94@hotmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

meni isto tak..to ti je najbolje sto ide..eventualno da stavis unutra SMARTASS modul..

14 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

nov sam u androidu pa se malo gubim radim preko ovog... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1046605

e sad roota sam ga sve ok instaliro sam root explorer.. kad sam pokrenuo root explorer trazilo me za super user dopustio sam mu naso sam t atri xrecovery fila oznacio ih i copy

ali kad dodem u system/bin folder stisnem paste i kaze da je taj folder read only i da ne mogu kopirat ??? any solution

 

Takoder nakon toga sad cijelo vrijeme mi je upaljeno da mi salje i prima podatke s neta a sve je pogaseno. ugasim mob i upalim ga ponovo i opt se ide spajat automatski i samo mi dolaze poruke da nemam para na racunu vise -.-

pila zivce doslovno. ugaseno je sve u vezi gps. svi racuni u procesima nema nista cudno. svako sinkronizaciju sam ugasio... zna netko sta bi moglo bit ovo su procesi:

crashsms

simservice

digitalclockservice

gtalservice

zadani unos

timespaceservice

uwlopservice

devicemonitorservice

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2012 0:01 (Lacko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

jeli ti ugašen promet podataka ili tako nešto? 

"Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect -and I don't live to be- but before you start pointing fingers... make sure you hands are cle
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Step 5: Copy xRecovery files to </system/bin> of your phone
- Launch <Root Explorer>
- scroll down to /sdcard <click to access>
- scroll down to xRecovery folder <click to access>
- Select each of the 3 files (one by one) <click & hold><copy>
- <click> parent folder (twice)
- scroll down to <click to access><system>
- <click to access><bin> and <click><Mount R/W>
- press <paste> button

 

 

 

za ovo drugo pretpostavljam da moras iskljuciti promet podataka u postavkama..

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

nisam stisnuo mount :)

 

da ali ako iskljucim bas podatke onda ne mogu na net i moram ukljucivat svaki put prije nego idem na net i kad ukljucim odmah mi se proba sinkronizirat i popapa pare :P

jos sam u opcijama ugasio da dopusti pozadinsko spajanje programima na net za sinkronizaciju ali ocigledno gmail ima neka svoja prava.

 

Skuzio sam da mi se on spaja i pokusava sinkronizirat jer sam moro ukucat gmail da odem na market..  I sad zelim uklonit taj racun i kaze mi da se nemoze uklonit da market nece radit pravilno da jedino mogu vratit mobitel na tvornićke -.-

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

mozes si dodati u widgete na ekran power control, tak imam ja pa si po potrebi ukljucis/iskljucis kaj ti treba/ne treba..

 

da bi mogao na market moras imati gmail adresu ali ne moras imati instaliranu gmail aplikaciju na mobu..ja sam vecinu tih aplikacija

maknuo jer nema nikakve koristi od njih..osim naravno ak tebi ne trebaju..stvar osobnih potreba..

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2012 10:18 (Vesperian).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

sorry, dupli post..forum steka ovih dana..

 

jos jedna stvar koju sam zaboravio reci..

 

sinkronizaciju google usluga mozes iskljuciti i pokretati rucno..

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2012 10:19 (Vesperian).
14 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

stavio sam aplication control i non stop mi se pali amrket i roadsys. ugasim ih u taskmanageru i opet se upale -.-

tako da ludim trebala bi mi neka aplikacija da svima zabrani pristup netu ili da me pita kao na symbianu kad se netko zeli spojit na net da me pita dali da se spoji ili ne

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Meni baterija rijetko traje duže od dana na gingeru.
Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Lacko kaže...

stavio sam aplication control i non stop mi se pali amrket i roadsys. ugasim ih u taskmanageru i opet se upale -.-

tako da ludim trebala bi mi neka aplikacija da svima zabrani pristup netu ili da me pita kao na symbianu kad se netko zeli spojit na net da me pita dali da se spoji ili ne

Očigledno si kratko vrijeme sa androidom.

Android radi drukčije nego symbian. Nema ti koristi od killanja aplkiacija.

Ugasi data promet i stvar riješena, a ako hoćeš možeš instalirati neki widget kao apndroid, ili DataEnabler sa kojima pališ i gasiš data promet sa homescreena.

 

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2012 15:31 (84737).
14 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

imam originalno da mogu ugasit datapromet svima. to i radim. ali sta ocu otic npr na 0.facebook upalim data promet dok otvorim browser vec mi nes pokusava sinkronizirat i pojede mi pare -.-

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Lacko kaže...

imam originalno da mogu ugasit datapromet svima. to i radim. ali sta ocu otic npr na 0.facebook upalim data promet dok otvorim browser vec mi nes pokusava sinkronizirat i pojede mi pare -.-

Da, vidiš na to nisam računao. (nemam facebook profil pa nemam tih muka ;-)

Rješenje bi ti valjda bio DroidWall. On je zapravo firewall i samo staviš aplikacije koje želiš na crnu i bijelu listu.

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
14 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

zna ko neki dobar custom rom.

sad sam rooto mob stavio xrecovery napravio backup. i stavio na karticu gingerdx...

uso u recovery i stavio gingerdx.

prvo sam ga moro rebootat 5 puta da samo uspijem upalit mob i mobitel je uzasno spor. pa ima ko malo bolji custom :P

 

I da trazim player po netu ali da ima mogucnost da svira samo detoteke iz jedne mape. na n95 sam imo powermp3 i foldere s pjesmama.

Zasad sam isprobo 3 payera ni jedan nema da otvara po folderima pijesme :(

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2012 2:27 (Lacko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice