Sony Ericsson Aino

poruka: 59
|
čitano: 29.108
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Ericsson Aino".
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Aino

Sad mi je žao što se nisam strpio nego sam uzeo W995

EVERYBODY LIES
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Aino

jel ima ekran na dodir?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Aino
titan kaže...

jel ima ekran na dodir?

Da

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
offline
Sony Ericsson Aino

Razmišljo sam o kupnji Aina pa me zanimaju neke stvari (ako itko zna). Dal mu je flash xenon ili led, koliko mu traje baterija, kakav je ekran i dal ima onih problema ko u Engleskoj? Unaprijed hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2009 17:33 (buco2).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Ericsson Aino

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_aino-2810.php

 

Review, karakteristike, mišljena, itd...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Aino
buco2 kaže...

Razmišljo sam o kupnji Aina pa me zanimaju neke stvari (ako itko zna). Dal mu je flash xenon ili led, koliko mu traje baterija, kakav je ekran i dal ima onih problema ko u Engleskoj? Unaprijed hvala

 

LED flash

 

Baterija

Standby Up to 380 h (2G) / Up to 367 h (3G)
Talk time     Up to 13 h (2G) / Up to 4 h 30 min (3G)

 

A probleme (koliko ja znam) ima samo satio

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Aino

Ovaj mob bas i nema nekog smisla jer mu je samo dio izbornika osjetljiv na dodir(samo multimedija :S ), pa cemu onda uopce zaslon osjetljiv na dodir :((

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Aino

Ne slažem se da ovaj mob nema smisla jer ja mislim da je zapravo kombinacija toucha i klasične tipkovnice izvrsna jer uz fancy touch možeš napisati poruku ko čovjek a ne nabadati po ekranu.

Imam Aina i mobitel je izvrstan, Multimedija + foto su na full touch kao i odgovaranje na poziv. Također, svatko tko malo drži do sebe :P će instalirati Operu 5 beta 2 pa će imati i kompletan Internet na touch koji (nakon dogradnje firmwarea) radi izvrsno, precizno.

Wi-Fi radi bez greške, veza je stabilna i ako uračunamo karticu od 8 GB i ostale lijepe dodatke koji se dobiju uz telefon (BT stereo handsfree, multimedijalni stalak sa punjačem i USB data kabelom, odlične slušalice).... mobitel nema premca :)

 
6 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Aino

Ma super je mob.Meni je do sada mobitel služio isključivo za telefoniranje a s ovim se i dobro zabavljam.TomCat molim te da mi malo pojasniš to s Operom 5 i nadogradnjom firmwirea.Ja sam ti teski laik...jedino kaj sam napravil je da sam si skinul i instaliral novi softver sa sonyericssonove stranice...I reci mi molim te ak znas dal je moguce instalirati neki flash player na aino da mogu gledat video na netu

16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Aino

Kad nadogradiš firmware (preko Seus-a), touch screen proradi puno preciznije a to je zamjetno kada nešto u Operi pišeš na virtualnoj tipkovnici. Opera Mini je web browser za mobitel, recimo kao Internet Explorer ili Firefox za komp. ;) Na Aino je instaliraš kao i svaku drugu JAR aplikaciju ili igru (isto kao na svim Sony Ericsson mobitelima).

Opera Mini je bolji browser od ovoga koji je ugrađen u Aino jer je cijeli net na touch a mozes surfati i sa "zatvorenim" telefonom.

 

Ipak, zadnja verzija firmwarea i dalje ima bug sa touchscreen-om koji zna prestati raditi pa je potrebno isključiti / uključiti telefon.

 

U narednoj verziji firmwarea to bi trebalo biti rješeno a također, proširit će se i touch funkcionalnosti telefona (glavni izbornik i sl.). Navodno će dodati i Internet radio player koji radi preko WiFi-a.

 

Za flash player ne znam. Al bar Youtube radi (i preko WiFi-a)! :P

14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Aino

Nažalost novi firmware nije riješio poblem zamrzavanja touch ekrana, a to je stvarno neoprostivo.

Touch ekran se zamrzne cca 5-15 min od ponovnog paljenja mobitela, tj. potpuno potpuno je beskoristan jer ono što je bit samog Aina, ne radi, više ni nemam živaca gasiti mobitel.

S obzirom na cijenu uređaja, nemogu ništa drugo napisati nego prevaraMršti se

 

NE KUPUJ!!!!

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Aino

Bit ce ispravljeno u sljedecem firmware-u. Inace, meni se ne smrzava bas tako cesto nego samo, pazi sad, ako iz kuce izidjem van na hladno!!!! Ili to mozda ima veze sa promjenom baznih stanica u hodu, ne znam, al ako sam samo u kuci na toplom ili samo u uredu, cijeli dan mi sljaka za 5!!! Znam da zvuci cudno al tako je.

 

Al kad to srede sa touchom, a hoce, telefoncek ce biti prva liga, bar meni, jer pruza uistinu puno zabave a ne gubi na prakticnosti (kao telefoni bez fizicke tipkovnice).

14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Aino

ono što mene muči kod Aina je kamera,imao sam c905 i imam Satio.ali Ainova kamera izgleda i radi fotke kao da ima 2mpx,slike su u odnosu na C905 katastrofa...i to u super svjetlosnim uvjetima,ima kao i punu HD rezoluciju i fotke su grozne,a da ne govorim u malo lošijim uvjetima kakva je kamera!!!!HELP

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Aino

Probaj stavit koji moddani driver za kameru, pogledaj u ovoj temi, i onda pitaj ako budeš trebao daljnu pomoć

Intenzivno koristim: m.bug.hr ///// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Aino

kao prvo hvala ti,ali u ovo se nimalo ne razumijem,evo npr.jeel bi mi popravilo kameru a2uploader ili što drugo?sorry,malo ću te gnjaviti,ali opiši mi onak kao za potpunog laika

16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Aino

Ja sam napravio 20-ak fotki (lijep sunčan dan, šumski krajolik, snijeg) i fotke su mi ispale vrhunske u wide screenu (6 mpix). Također, i video mi je izvrstan. Ako ne vjeruješ, imam dokaz :P

 

A što se tiče modanja Aina, tu još vrijedi malo pričekati jer A2uploader ne radi sa DB3350 platformom. Na netu postoje modovi ali mogući su samo preko boxa (čitaj: skupo se plaća :) ).

 

Naići ćeš i na one koji se žale na acoustic driver al i to su sporadični slučajevi jer je zvuk u slušalicama izvrstan i ne vidim razloga da modanje acoustic drivera.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2010 17:12 (TomCat).
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Aino
cybershotman kaže...

kao prvo hvala ti,ali u ovo se nimalo ne razumijem,evo npr.jeel bi mi popravilo kameru a2uploader ili što drugo?sorry,malo ću te gnjaviti,ali opiši mi onak kao za potpunog laika

A2Uploader je samo program s kojim ubacivaš drivere u mobitel. Ako je istina za ovo što je gore napisano onda trebaš pričekati da se to sredi.

 

Inače, postupak je ovaj:

1. Nađeš drivere na npr. SE-NSE i sl.

2. Pokreneš A2Uploader i spojiš mobitel sa kompjuterom (VAŽNO: baterija treba biti napunjena bar 95%, najbolje 100%), ali potrebno je dok spajaš držati neku tipku (na W880 je bio broj 2, na W995 je C)

3. Nađeš direktorij u koji se to ubaciva (tpa/..., ugl. piše u temi koju sam ti dao u 2. postu)

4. Ubaciš te nove drivere i isključiš program

5. Upališ mobitel i slikaš vrhunske slike :)

Intenzivno koristim: m.bug.hr ///// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Aino

a onda gubim i garanciju,jel tak?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Aino
Naravno, garancija se gubi sa svim radnjama osim update-a sa Seus-om.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Aino
Gubiš garanciju, ali možeš vratit stvari na staro ako nešto ode u p.m.
Intenzivno koristim: m.bug.hr ///// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
14 godina
offline
Sony Ericsson Aino

A el se isplati uzet u10i aino?? Izgleda dobro i ima sve, samo kaj nije full tuch. Imal li koj bolji ili slično dobar u tom cijenovnom rangu?? I znaci da se moze surfat preko tucha s updateon?? Ja neznam i nebi htio izgubit garanciju i dirat nest posebno po softweru de ne zahebem ko na mom k800i. Mob mi se sviđa i ja bih htio surfat preko tucha.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Aino

Ako instaliraš Operu Mini, onda surfanje ide na full touch, možeš čak i zaklopiti telefon.

14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Aino

hvala vam svima za pomoć,ali ipak ne želim izgubiti garanciju,preskupo sam ga platio da bi nešto zaje...,sačekat ću novu nadogradnju,možda to nešto pomogne

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Aino
Ali cak ni ne mozes nista napraviti da bi prekrsio garanciju kada niti jedan alat za modanje trenutno ne radi sa Ainom,osim ako nemas box.
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Aino

fotke, cim nema xenon, necu ni ocekivati nes' extra. sve ostalo mi se svidja. Kakva je kvaliteta snimanja videa... ako netko ima sample vid xD Jos jedna stvar: moze li se GPS koristiti normalno kao autonavigacija ili s time riskiram prometnu nesrecu jer jos nije na razini garmina? xD Smijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Aino

Svakako da ugrađeni A-GPS nije na razini Garminovog samostalnog uređaja. Nije niti loš ALI, ugrađena GPS aplikacija je SHAREWARE koji traje mjesec dana od dana prve uporabe a nakon toga ostaje blokiran dok ne platiš pretplatu od cca 70 EUR za godinu dana. Postoje i manji paketi.

 

Ista je situacija i sa F-Secure antivirusom koji je ugrađen u mob. I on je shareware i traje mjesec danna nakon čega treba kupiti aktivacijski kod koji košta 9 Eur za godinu ili 15 Eur za dvije godine korištenja.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Aino
Mozda ce nekoga zanimati podatak da Aino ima 25% jaci procesor od dosadasnjih SE telefona baziranih na A2 platformi a takodjer ima i 4 MB RAM-a.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Aino
TomCat kaže...
Mozda ce nekoga zanimati podatak da Aino ima 25% jaci procesor od dosadasnjih SE telefona baziranih na A2 platformi a takodjer ima i 4 MB RAM-a.

gdje si to saznao?meni se čini i da je slabiji!

15 godina
offline
RE: Sony Ericsson Aino
TomCat kaže...
Mozda ce nekoga zanimati podatak da Aino ima 25% jaci procesor od dosadasnjih SE telefona baziranih na A2 platformi a takodjer ima i 4 MB RAM-a.

U ima 4x više rama od mog w995 xD, aj nije ni loše za dummy phone, mada očito se to vrlo brzo kompenzira puno većom rezolucijom ekrana pa to opet dođe na istoNeodlučan

 

Što se tiče drivera za zvuk, kako čitam da su vrlo dobri, te ljudi pokušavaju portat taj driver na w995 sa modifikicijama za w995, jedva čekam da izađe da probamSmijeh Al što se tiče kamere nemožeš uspoređivat nijedan SE bilo koji model sa cybershot linijom. Ima razloga zašto se ona zove cybershot i kome je slikanje na prvom mjestu, uzet će njega i problem riješen. Vidio sam čak i da k850 sa 5mpx-a ima ljepše boje od mog w995, ali mu zato video dosta trokira dok meni vrti na 30fps-a pa snimanje ima smisla jer je gledljivo, dok za slikanje dokumenata i slično flash dušu daOsmijeh(uspoređujuči sa mobovima bez focusa i flasha)

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Aino

Za procesor sam procitao na TopSony forumu a sto se RAM-a tice, to svatko od Vas moze provjeriti u opcijama Google Maps-a u samom Ainu. :P (jer ta aplikacija pokazuje koliko memorije koristi / od koliko dostupne).

 

Ako se nekome cini da mob malo troka, to je zbog same Jave koja se sporo izvodi na kojem god hardveru. Mene brzina zadovoljava.

 

Istina je za akustiku od Aina, jedna je od najboljih na SE telefonima i sad kako je izisao raspakirani FW od Aina na netu, mnogi je pokusavaju staviti na W995.

 

Aparat je solidan al vjerovatno Cybershot ima bolje lece. Ali kad vidite kako Aino snima video u 30 fps-a, bez trzuckanja u wide formatu :P vise nemate nikakav prigovor :P

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2010 8:51 (TomCat).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice