Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win 10?

poruka: 20
|
čitano: 4.444
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win 10?

Pozdrav svima,

 

imam jedno pitanjce.Naime,instalirao sam Windowse 10 Pro koji je trenutno na verziji 1803.Napravio sam mali update,ali i dalje je verzija 1803 kao i na početku instalacije.Uglavnom,zanima me da li je ikako moguće prebaciti se na stariju verziju,točnije 1703 bez reinstalacije windowsa,jer sam sve taman instalirao i podesio.Radi se o jednoj igri koja radi na 1703 verziji,inače bi instalirao tu verziju da sam znao.Ukoliko znate da li je to moguće,molio bi da mi kažete.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win

Ne možeš. Možeš samo napraviti čistu instalaciju verzije 1703, no to nikako nije preporučeno. I da instaliraš 1703, Windows će se sam od sebe nakon nekog vremena automatski nadograditi na zadnju, najnoviju verziju.

15 godina
offline
Re: Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win

-ne, nadogradnja na noviji je obavezna (kad timer rok istekne..), tako da koju god verziju instaliraš, moraš na novu, samo je pitanje s koliko međukoraka i zato se instalira najnoviji dostupan build-verzija tj ne prvih dana da se izbjegnu bugovi. Trenutno je 1903 aktualna, 1809 na isteku..

-winver nije uzrok problema s igrom, pa ne može biti ni fix. Nešto drugo-treće ti fali, neki (ne)kompatibilan driver, dot.net, vc-redist i sl. npr directx90c .. + MS postupno ubija stariji soft, dos-cmd-8-16 bit..

+ promjene u sigurnosnim stvarima kao ssl, share, SMB.. neke stvari se ne mogu vraćati u povijest, imaš za to VMove i sl. ili kad postoji pravi support update-patch igre, kao što u win možeš odabrati kompatibilnost za npr xp-vista i sl.. ugl, pogrešan način pristupu problemu, tj tek kad točno znaš što, tad možeš popraviti-promijeniti, dok ovo samo pretpostavljaš možda zobg (dez)informacija s intereneta kao što je i ovo možda (ne)točno. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2019 21:48 (ihush).
11 godina
offline
Re: Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win
Marko :D kaže...

Ne možeš. Možeš samo napraviti čistu instalaciju verzije 1703, no to nikako nije preporučeno. I da instaliraš 1703, Windows će se sam od sebe nakon nekog vremena automatski nadograditi na zadnju, najnoviju verziju.

 Šteta,mislio sam napraviti dual boot pa imati obje verzije i isključiti update,ali kao što kolega ihush kaže možda je nešto drugo u igri.

ihush kaže...

-ne, nadogradnja na noviji je obavezna (kad timer rok istekne..), tako da koju god verziju instaliraš, moraš na novu, samo je pitanje s koliko međukoraka i zato se instalira najnoviji dostupan build-verzija tj ne prvih dana da se izbjegnu bugovi. Trenutno je 1903 aktualna, 1809 na isteku..

-winver nije uzrok problema s igrom, pa ne može biti ni fix. Nešto drugo-treće ti fali, neki (ne)kompatibilan driver, dot.net, vc-redist i sl. npr directx90c .. + MS postupno ubija stariji soft, dos-cmd-8-16 bit..

+ promjene u sigurnosnim stvarima kao ssl, share, SMB.. neke stvari se ne mogu vraćati u povijest, imaš za to VMove i sl. ili kad postoji pravi support update-patch igre, kao što u win možeš odabrati kompatibilnost za npr xp-vista i sl.. ugl, pogrešan način pristupu problemu, tj tek kad točno znaš što, tad možeš popraviti-promijeniti, dok ovo samo pretpostavljaš možda zobg (dez)informacija s intereneta kao što je i ovo možda (ne)točno. :))

 Razmišljao sam o dual bootu,ali pošto ste mi predložili novu verziju onda ću ići na nju.

Kad sam imao stariju verziju Win 10,onda mi je igra radila normalno,ali kada sam prešao na noviju verziju,više je nisam mogao pokrenuti.Onda sam išao gledati na internet u čemu bi mogao biti problem,i vidio sam da je sam Microsoft rekao da će ta igra loše raditi na 1903 ver.

Mnogi korisnici su rekli da im igra ne radi,što originalna što piratska,nakon te verzije.

Na kraju je izašao fix za 1803.I puno ih je reklo da im je proradilo,ali meni nije.To je ono što su pisali na internetu.

Inače igra je Forza 7 Motorsport.

13 godina
offline
Re: Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win

Možeš ti ugasiti Windows Update, ali on se sam omogući nakon nekog vremena.

11 godina
offline
Re: Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win
Marko :D kaže...

Možeš ti ugasiti Windows Update, ali on se sam omogući nakon nekog vremena.

 Hmmm,znaš li onda u čemu bi mogao biti problem s tom igrom,jer ja nisam jedini kojem ne radi nakon updatea?

15 godina
offline
Re: Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win
Jurassic Park kaže...
..

 Razmišljao sam o dual bootu,ali pošto ste mi predložili novu verziju onda ću ići na nju.

Kad sam imao stariju verziju Win 10,onda mi je igra radila normalno,ali kada sam prešao na noviju verziju,više je nisam mogao pokrenuti.Onda sam išao gledati na internet u čemu bi mogao biti problem,i vidio sam da je sam Microsoft rekao da će ta igra loše raditi na 1903 ver.

Mnogi korisnici su rekli da im igra ne radi,što originalna što piratska,nakon te verzije.

Na kraju je izašao fix za 1803.I puno ih je reklo da im je proradilo,ali meni nije.To je ono što su pisali na internetu.

Inače igra je Forza 7 Motorsport.

 -gle kako traba ''čitati internet'', npr imaš novog miša, ne raditi igra-x.. postavi pitanje na 'internetima' i barem tisuću ljudi se javi s 'istim problemom'.. tj to je zakon velikih brojeva kao što netko mora dobiti na lotu. To je pogrešno i vodi te u pogrešnom smjeru, tako nikad ne riješiš problem (osim slučajnost-loto).

-npr u vrijeme 1709-1803.. je počelo s više istih-različitih drivera za vga, tj driver koji je ovisna o winver-buildu (gluparija MSa na kvadrat ali tako je..) i banalna sitnica da igre mogu tražiti instaliran puni-pravi driver dok dobar dio juzera ne zna baš ništa. Upgradeom na novi winver idu i novi driveri.. i problemi, tj mjesec dana ništa ne radi.. jer nema drivera, jer proizvođač ati-nvidia nisu napravili.. i tad izađe driver ili pathch, tad radi.

-da nešto ne radi, tad nikome ne bi radilo. (jer nemam ja bolje/drugačije win kao ni ostalih milijardu korisnika..). Ne bi tad bilo ''mnogi korisnici'' nego svi + kad razmišljaš o broju korisnika win, tad moraš razmišljati globalno u milijardama, ne u par stotina koji imaju neki problem tj tad ti to direktno ptrvrđuje da nije problem win, nego nešto drugo, kombinacija .. + pirat-crack i sl.

 

-tek kad počneš razmišljati da nije uzrok win, tad počneš tražiti i pravi odgovor ili barem uzrok.. i tad tek možeš popraviti. Ovako prije ćeš dobiti na lotu nego da će neki buld bit fix za igru, tj ako je to fix, tad imaš pogrešan driver za vga-audio i sl. i jednostavno trebaš instalirati odgovarajući. I to je 'problem' u win, jer MS misli da je korisnik neznalica (većinom je tako).. i imaš npr UAC kao i to da se driver koji nije certificiran en instalira, tj kad instaliraš nepotpisani driver zarpavo ne napraviš ništa (samo ti to installer ne javi).. i dalje se koristi win-generički koji često nije adekvatan za gaming. Driver je stvar proizvođača hardwarea, čistoća kodiranja je stvar proizvođača igre.. gta je notorno loš po tome, ali se nakon nekog vremena sve posloži i radi, pa opet izađe nova vga nova igra i sve ponovo.. ali to nije stvar windowsa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win
ihush kaže...
Jurassic Park kaže...
..

 Razmišljao sam o dual bootu,ali pošto ste mi predložili novu verziju onda ću ići na nju.

Kad sam imao stariju verziju Win 10,onda mi je igra radila normalno,ali kada sam prešao na noviju verziju,više je nisam mogao pokrenuti.Onda sam išao gledati na internet u čemu bi mogao biti problem,i vidio sam da je sam Microsoft rekao da će ta igra loše raditi na 1903 ver.

Mnogi korisnici su rekli da im igra ne radi,što originalna što piratska,nakon te verzije.

Na kraju je izašao fix za 1803.I puno ih je reklo da im je proradilo,ali meni nije.To je ono što su pisali na internetu.

Inače igra je Forza 7 Motorsport.

 -gle kako traba ''čitati internet'', npr imaš novog miša, ne raditi igra-x.. postavi pitanje na 'internetima' i barem tisuću ljudi se javi s 'istim problemom'.. tj to je zakon velikih brojeva kao što netko mora dobiti na lotu. To je pogrešno i vodi te u pogrešnom smjeru, tako nikad ne riješiš problem (osim slučajnost-loto).

-npr u vrijeme 1709-1803.. je počelo s više istih-različitih drivera za vga, tj driver koji je ovisna o winver-buildu (gluparija MSa na kvadrat ali tako je..) i banalna sitnica da igre mogu tražiti instaliran puni-pravi driver dok dobar dio juzera ne zna baš ništa. Upgradeom na novi winver idu i novi driveri.. i problemi, tj mjesec dana ništa ne radi.. jer nema drivera, jer proizvođač ati-nvidia nisu napravili.. i tad izađe driver ili pathch, tad radi.

-da nešto ne radi, tad nikome ne bi radilo. (jer nemam ja bolje/drugačije win kao ni ostalih milijardu korisnika..). Ne bi tad bilo ''mnogi korisnici'' nego svi + kad razmišljaš o broju korisnika win, tad moraš razmišljati globalno u milijardama, ne u par stotina koji imaju neki problem tj tad ti to direktno ptrvrđuje da nije problem win, nego nešto drugo, kombinacija .. + pirat-crack i sl.

 

-tek kad počneš razmišljati da nije uzrok win, tad počneš tražiti i pravi odgovor ili barem uzrok.. i tad tek možeš popraviti. Ovako prije ćeš dobiti na lotu nego da će neki buld bit fix za igru, tj ako je to fix, tad imaš pogrešan driver za vga-audio i sl. i jednostavno trebaš instalirati odgovarajući. I to je 'problem' u win, jer MS misli da je korisnik neznalica (većinom je tako).. i imaš npr UAC kao i to da se driver koji nije certificiran en instalira, tj kad instaliraš nepotpisani driver zarpavo ne napraviš ništa (samo ti to installer ne javi).. i dalje se koristi win-generički koji često nije adekvatan za gaming. Driver je stvar proizvođača hardwarea, čistoća kodiranja je stvar proizvođača igre.. gta je notorno loš po tome, ali se nakon nekog vremena sve posloži i radi, pa opet izađe nova vga nova igra i sve ponovo.. ali to nije stvar windowsa.

 Stvarno se razumiješ u to,svaka čast.

Inače je meni UAC na predzadnjem levelu,drugi pri vrhu da se tako izrazim.To su preporučili na internetu,ali opet ovo što kažeš,svatko ima drukčije.A što se tiče drivera na PC-ju,koristim DriverBooster 6 s kojim skeniram PC i onda mi ih on automatski updatea.

Samo da pitam,što da učinim prvo i po kojem redosljedu da mi igra proradi onako okvirno?

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2019 23:24 (Jurassic Park).
16 godina
offline
Re: Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win
Marko :D kaže...

Možeš ti ugasiti Windows Update, ali on se sam omogući nakon nekog vremena.

To se vrlo lako blokira, zato služi ovaj mali i korisni alatič.

 

https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-5/

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
11 godina
offline
Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win 10?

Riješeno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2019 0:42 (Jurassic Park).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win
rambox kaže...
Marko :D kaže...

Možeš ti ugasiti Windows Update, ali on se sam omogući nakon nekog vremena.

To se vrlo lako blokira, zato služi ovaj mali i korisni alatič.

 

https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-5/

Windows ima vremensku bombu tako da ti taj program baš i neće nešto pretjerano pomoći. Isti će privremeno onemogućiti WU, ali kad tad će ti se sam od sebe ponovno uključiti.

 

Također ne vidim razlog zašto bi netko isključivao WU.

15 godina
offline
Re: Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win
Jurassic Park kaže...

Riješeno.

 -što/kako? Igra radi? Smisao teme je da netko treći s istim/sličnim problemom dođe do rješenja... ili su krivi windowsi? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
odjavljen
offline
Re: Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win
Marko :D kaže...
rambox kaže...
Marko :D kaže...

Možeš ti ugasiti Windows Update, ali on se sam omogući nakon nekog vremena.

To se vrlo lako blokira, zato služi ovaj mali i korisni alatič.

 

https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-5/

Windows ima vremensku bombu tako da ti taj program baš i neće nešto pretjerano pomoći. Isti će privremeno onemogućiti WU, ali kad tad će ti se sam od sebe ponovno uključiti.

 

Također ne vidim razlog zašto bi netko isključivao WU.

 

To se riješi u group polici i nema problema, ako netko baš želi.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win

Preko Group Policy Editora možeš ugasiti automatska ažuriranja, no Windows posjeduje vremensku bombu što znači da će se nadogradnja automatski preuzeti i instalirati bez obzira na postavke same WU komponente i Group Policy Editora.

 

Imaj na umu da neke GPE postavke rade samo na Enterprise verziji OS-a koja ima više mogućnosti prilagođavanja Windowsa od Home i Pro.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2019 10:29 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win
Marko :D kaže...
rambox kaže...
Marko :D kaže...

Možeš ti ugasiti Windows Update, ali on se sam omogući nakon nekog vremena.

To se vrlo lako blokira, zato služi ovaj mali i korisni alatič.

 

https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-5/

Windows ima vremensku bombu tako da ti taj program baš i neće nešto pretjerano pomoći. Isti će privremeno onemogućiti WU, ali kad tad će ti se sam od sebe ponovno uključiti.

 

Također ne vidim razlog zašto bi netko isključivao WU.

Oče itekako, čitaj komentare na originalnoj stranici jer i autor programa odgovara na pitanja.Alat je nadograđen ili updejtan, tak da ako oš ostat na starim verzijama Windowsa nema frke.

 

Pa ti ne vidiš, ali "to je tvoj problem/hodam očiju širom zatvorenih" pa dalje nemamo kaj komentirat.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2019 13:38 (rambox).
13 godina
offline
Re: Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win
rambox kaže...
Marko :D kaže...
rambox kaže...
Marko :D kaže...

Možeš ti ugasiti Windows Update, ali on se sam omogući nakon nekog vremena.

To se vrlo lako blokira, zato služi ovaj mali i korisni alatič.

 

https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-5/

Windows ima vremensku bombu tako da ti taj program baš i neće nešto pretjerano pomoći. Isti će privremeno onemogućiti WU, ali kad tad će ti se sam od sebe ponovno uključiti.

 

Također ne vidim razlog zašto bi netko isključivao WU.

Oče itekako, čitaj komentare na originalnoj stranici jer i autor programa odgovara na pitanja.Alat je nadograđen ili updejtan, tak da ako oš ostat na starim verzijama Windowsa nema frke.

 

Pa ti ne vidiš, ali "to je tvoj problem/hodam očiju širom zatvorenih" pa dalje nemamo kaj komentirat.

 

Da nekom magijom uspiješ u potpunosti blokirati WU (na dulje vrijeme), možeš li nam reći što si s time točno dobio? Nesigurne i nestabilne Windowse, pune bugova koji svakih par mjeseci gube podršku?

 

Da, ažuriranja tu i tamo koji puta imaju nekih bugova, ali reci sada iskreno, kada si zadnji puta u ovih nekoliko mjeseci negdje vidio naslov "Windows Update breaks..."? Prethodno ažuriranje donijelo je neke probleme i vijest su prenijeli brojni mediji, ali iskreno, meni se to ažuriranje nikada nije instaliralo.

 

Na oba računala je WU namješten po zadanim postavkama; znači automatsko preuzimanje i instaliranje. To bugovito već nekoliko tjedana stoji ponuđeno za preuzimanje i instaliranje s razlogom.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win
Ne znam, meni je tako namjesteno i nikad mi se nije aktivirala ta vremenska bomba.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win

Dobro, ali i dalje ne vidim što si dobio onemogućivanjem WU.

11 godina
offline
Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win 10?

Problem sam riješio reinstalacijom windowsa.Izgleda da sam nešto gadno zeznuo kad sam petljao po Group Policy Editorom.Sad sam slijedio instrukcije i sve normalno radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mogu li se nekako vratiti na staru verziju Win
Jurassic Park kaže...

Problem sam riješio reinstalacijom windowsa.Izgleda da sam nešto gadno zeznuo kad sam petljao po Group Policy Editorom.Sad sam slijedio instrukcije i sve normalno radi.

- očekivano.

 

-sad izvuci zaklučke.. pravila, samo normalni win radi 'normalno' (i usporedivo s ostalima), svaki izuzetak-tweak i sl. je problem kao i svaki dodatni soft-utis.

-izbjegavaj drivwebuster i sl., nepotrebno smeće (izuzetak kad nikako drugačije ne možeš pribaviti driver, ali to se tad svodi na neznanje, googalnje..)

-kao što vidimo da se odmah u temi naljepe oni koji preporučaju gašenje updatea, koje je besmisleno ili kad ih marko konkretno pita što su time dobili.. ništa + moguć problem.

-jedini koji su s razlogom gasili takve servise su yogurt-pirat verzije, no to nije tad problem win-appsa-drivera-postavki ili pravila nego imaš ili nemaš licencu + bez ikakvog cracka čisti win10 radi i bez aktivacije, pa nikakv crack-loader i sl nije potreban čak nisi pirat i tad ugl sve radi kako je i zamišljeno dok će uvjek bit neki postotak problema-kvarova ili pitanje sreće..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2019 17:19 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice