Kernel power problem

poruka: 23
|
čitano: 2.351
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Kernel power problem

pozz

posto sam imo kernel power 41 problem,naso sam da je rijesenje u device menageru.znaci moro sam disable high definition audio device 

ostao mi je na enable amd high definition audio device.izgleda da je to dovodilo do greske kernel 41

posto sam disablao jedan a drugi nisam osto sam bez zvuka

znaci problem mi je kako vratit zvuk a da mi se opet ne pojavljuje kernel problem??

probo sam da bude obrnuto ukljuceno i iskljuceno ali opet mi se javlja problem

dali postoje neki drugi driveri ili nesto da se to rijesi

hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kernel power problem

jbga nije to bilo rijesenje

uglavnom jel mi neko moze pomoc oko kernel power problema.komp je nov i sve testove sam uspio obavit i sve je u redu

ali cim pocnem igrat neku igru komp se resetira

16 godina
moderator
online
Re: Kernel power problem

Nisi našao problem jer je obavijest o toj greški samo generička obavijest da ti se kompjuter restartao. Znači nije to nikakav "kernel power problem".

 

 

Kompjuter je nov - to znači da si si ga sam sastavljao? Je li ikad taj kompjuter ispravno radio?

 

U kakvom stanju je memorija? Jesi provjerio programom memtest86+? Kakve su temperature procesora i grafičke kartice? Imaš dovoljno snažno napajanje? Jesi probao s nekom drugom verzijom drivera za grafičku karticu? Kakav sve softver si nakrcao na kompjuter - jesi možda stavljao kakav sigurnosni softver (koliko vidim neki antivirusni programi znaju uzrokovati probleme zbog kojih ti se onda pojavi navedena poruka)?

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kernel power problem
Komp je priključen na monitor ili TV i kojim sučeljem (HDMI)?, valjda je napajanje kvalitetno i dovoljno snažno?, pokušaj reinstalirati VGA i audio drivere, pretpostavljam da komp nisi clockao?
11 godina
neaktivan
offline
Kernel power problem

komp proso sve testove.memtest furmark.nije clockan.prikljucen je na monitor

radio je normalno prvih par mjeseci

probat cu reinstalirat drivere

ne znam kakvim je kablom povezan.mislim da nije hdmi.jel to ima kakve veze??

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.10.2014 22:30 (Golubar).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kernel power problem
Golubar kaže...

komp proso sve testove.memtest furmark.nije clockan.prikljucen je na monitor

radio je normalno prvih par mjeseci

probat cu reinstalirat drivere

ne znam kakvim je kablom povezan.mislim da nije hdmi.jel to ima kakve veze??

Pitaš "jel to ima kakve veze??"... naravno da ima komp ti izbacije generički kod greške... gore navodiš probleme sa zvučnim podsustavm, ukoliko isti uzrokuje probleme opet pitanje koji; onaj na MB ili na razini VGA... reinstaliraj drivere i napiši kakova je situacija. 

11 godina
neaktivan
offline
Kernel power problem

mislio sam da je sa zvukom problem ali nije

bude reinstaliro drivere pa javim kakvo je stanje

hvala na pomoci

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Kernel power problem

Imaš možda koju točku vraćanja u System Restoreu napravljenu prije nego ti se problem počeo događati? Provjeri - ako imaš, vrati na prijašnju točku. Ako ti to riješi problem, onda znaš da je greška bila softverska. Ako ti ne riješi, onda u igru ulazi i hardver (a da softver i dalje nije posve isključen).

11 godina
neaktivan
offline
Kernel power problem

reinstaliro drivere and same sh

ovom nema pomoci neg ga bacit kroz prozor.jeb komp od 6k 

nemos ni jeb dead island igrat

katastrofa

ako mi to moze ko rijesit rado cu mu platit.ja sam blizu siska 

ako mi netko zeli pomoc rado cu platit samo da se to sranje vise ne pojavljuje

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Kernel power problem

Probaj koji dan raditi pod Linuxom (Ubuntu, Mint), koristeći sve komponente koje i inače koristiš pod Windowsima. Razlog? Ako ćeš imati problema i pod Linuxom, onda znaš da je problem u hardveru.

 

Probaj instalirati drugu verziju Windowsa pa vidi kako se ponaša pod drugom verzijom Windowsa.

 

S obzirom da ti je kompjuter prije radio, vjerojatni razlozi su ili neki updateani driver ili komponenta Windowsa (pod uvjetom da nisi instalirao nekakav dodatni softver koji se dublje integrira u Windowse, instalira svoje drivere i sl.) ili ti neka komponenta ne radi kako treba.

 

12 godina
offline
Kernel power problem

evo c/p sa jednog foruma,..

 

Your suggestion worked for me.

Had two Audio drivers:
ATI High Definition Audio Device
and
High Definition Audio Device

First disabled High Definition Audio Device
The computer would not restart in normal mode successfully.

Second try - I chose to
disable ATI High Definition Audio Device instead.
(Now this time enabling the High Definition Audio Device)

Restart.

Now all is well.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kernel power problem

imao isti problem jedno mj dana i sve moguce sam probao i isto sam pi*dio, cim udjem u bf4 ili ets2 on se resetira nekad odma nekad nakon 20min a nekad nakon 2 sata nema odjredjeno al se obavezno resetira, nekad sam imao i po 10 errora po danu...jucer sam promjenio napajanje posudio od frenda od 750 spojio ga i od tada nema problema, danas je bratic igrao jedno 4-5 sati u komadu (bf3,bf4,ets2,dayz) i nije se resetirao.

 

 

E sad probat cu jos par dana ga forsirat igrama i svime da vidim dali ce se resetirati, ako nece saljem napajanje na servis cx500

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kernel power problem

ovo sa soundom sam probo.nije prifatlo

jel ima koji nacin provjere napajanja?

neki program ili nesto

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kernel power problem

mogu surfat i gledat filmove i slusat muziku cijeli dan bez tog problema ali cim pocnem nes igrat ode sve u materinu

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Kernel power problem

Možda ti se pregrijavaju grafička kartica ili procesor. Možda ti je grafička kartica defektna. Možda neki problem s driverima.

 

Nisam primijetio da si napisao da si reinstalirao Windowse (po mogućnosti na čisto). Kad druge stvari ne pomažu, onda se obično tome pribjegava.

11 godina
offline
Kernel power problem

ja sam probao sve, i windowse nove, i pastu na maticnu sam stavjlao novu...temp u bf4 su mi oko 65-70 proc i 60 grafa...tek kad sam promjenio napajanje mi se prestao resetirati...

 

 

isto moze raditi mj dana bez prestanka al cim udjem u igru gotovo. jos cu par dana vidit i ako nebude reseta napajanje ide na servis, vec sam ih kontaktirao i rekli su da posaljem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kernel power problem

kartica graficka nije jer sam ju testiro u frumarku.bez problema.memorija nije.mem test ispravan.proc nije

kak bi mogo napajanje ispitat???

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 19:27 (Golubar).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kernel power problem

ubaci drugo ko ja ako imas od koga za posuditi i vidit ces

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kernel power problem

evo mene opet.jel moguce da je taj problem bio izazvan zbog ne dobro spojenog kabla od monitora??

jel to moguce??

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Kernel power problem
Golubar kaže...

evo mene opet.jel moguce da je taj problem bio izazvan zbog ne dobro spojenog kabla od monitora??

jel to moguce??

Malo vjerojatno, ali moguće. Vjerojatnije bi bilo da ti je grafička kartica imala loš kontakt pa da se mrdanjem kabela taj kontakt poboljšao.

 

Uglavnom, ako ti je to riješilo problem, onda znaš da je uzrok na toj relaciji. Ako ti nije riješilo problem, onda to nema veze s ničim, zar ne? {#}

11 godina
neaktivan
offline
Kernel power problem

pa da.posto imam jos onaj nastavak na kabelu da mogu ustekat u komp mozda mi se to malo razlohalo

uglavnom sad nema nikakvih problema.za sada

hvala svima lp

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Kernel power problem

Ja sam jedan stariji kompjuter popravio tako da sam ga otvorio, izvadio RAM, vratio taj isti RAM natrag u matičnu ploču i eto - kompjuter odjednom radi. {#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kernel power problem

evo proslo je dosta vremena za sada nema problema.sve radi savrseno

hvala svima na pomoci

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice