Spor prijenos podataka u lokalnoj mreži

poruka: 3
|
čitano: 1.489
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Spor prijenos podataka u lokalnoj mreži

Pozdrav, pokušavao naći rješenje problema al nigdje da nisam vidio sličan slučaj...

 

Uglavnom, imam od t-coma onaj ZTE 931 model je mislim (onaj uspravni), te mi je plan bio na njega spojiti eksterni USB hard-disk kojem bi svi na mreži mogli pristupati i stavljati i skidati podatke sa njega. Spojio sam disk, modem ga uredno prepoznaje i vidim ga na mreži, međutim brzina kopiranja sa i na disk je jaaaako spora, u prosjeku oko 10KB/s što mi se čini da je ipak malo prespooroooo

 

Nemam puno iskustva sa mrežama, tako da je svaka pomoć dobrodošla 

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Spor prijenos podataka u lokalnoj mreži

Ja jos nisam vidio router gdje taj network disk radi kako treba.

Dobra zamisao, ali je implementacija katastrofalna. Nema router cpu kapacitet da radi sve, i jos na to disk IO.

 

Imas aplikaciju koja se zove Iperf. Besplatna je i moze se koristiti da testiras konekciju izmedju dva kompjutera u mrezi.

 

https://iperf.fr/

 

Na jednoj masini startujes server sa iperf -s

Na drugoj masini startujes test sa iperf -c x.x.x.x

 

Ima dosta opcija, za testiranje konekcije sa razlicitom vrstom paketa, portova, tcp, udp, intervali i sta vec ne.

Cesto ga profesionalno koristim.

 

 

 

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Spor prijenos podataka u lokalnoj mreži
zeleni kaže...

Ja jos nisam vidio router gdje taj network disk radi kako treba.

Dobra zamisao, ali je implementacija katastrofalna. Nema router cpu kapacitet da radi sve, i jos na to disk IO.

 

 

 

 

 Toga sam se najviše i bojao, dobro je da net radi kako spada

Pretpostavljam onda da jedina druga opcija za takav neki set-up je postavljanje NAS-a?

 

Budem večeras malo probao aplikaciju 

Stoja
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice