POMOC, 2 ispravna Kompjutera vise ne rade

poruka: 47
|
čitano: 6.366
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: POMOC, 2 ispravna Kompjutera vise ne rade
MGloc kaže...

Pinovi na socketu su bili iskrivljeni a koliko se vidi na drugoj slici ispravio ih je.

Da, ali ubacili su dva procesora u socket sa savijenim pinovima. Jer nikako drugačije se ne može objasniti kako i3 procesor koji je izvađen iz ispravnoga računala

više ne radi u istom tom računalu, pinove jesu ispravili, ali po meni su prije spalili dva procesora.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 14:43 (Valentin17).
5 godina
offline
POMOC, 2 ispravna Kompjutera vise ne rade

p.s. kod slaganja pc-a se ne koristi čekić....samo onako usput ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2020 8:33 (Margo-I).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
POMOC, 2 ispravna Kompjutera vise ne rade

Ja sam imao jednu sličnu sitaciju na mojoj trenutnoj konfiguraciji. Kupljeno polovno u djelovima, ja sastavim sve, upalim i radi od prve. Malo se igrao, preštekavao kabele, dirao BIOS, palio XMS, svašta, kad odjednom komp se prestane palit. Upali, sve zavrti, neke LEDice se upale, ali se komp resetira nakon par sekundi. Gledam i gledam, kad ono nisam spojio CPU napajanje. OK, spojim, upali se. Radim danima, sve OK, idem promijenit jedan disk, opet isto, resetira se kod paljenja. Otprilike 2 sata sam resetiravao CMOS, rastavljao i sastavljao sve po 5 puta, sve kabele, sve komponente, čistio, sve na svijetu, CPU vadio i ponovno stavljao, ništa nije pomoglo, ko da je matična crkla. Odlučim odustat i mislim se što dalje, kad ono sve proradi samo od sebe. Do dan danas ne znam što je bilo, prošla je godina dana sve radi normalno. Mijenjao sam grafike, diskove i ventilatore nakon toga, sve normalno, ulazio u BIOS, mijenjao postavke, sve i dalje normalno.

 

Šta je bilo? Nemam pojma. Znam samo da ja nisam iskrivio CPU slot. Čudni su putevi kompjuterski ponekad.

Live long and prosper.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
POMOC, 2 ispravna Kompjutera vise ne rade

Kod Intelovih socketa ako je prejak pritisak na sam socket,

procesor nekad prejako nalijeze na kontakte i stisne ih do te mjere,

da nemaju pravilan kontakt - i u tom slucaju se moze desiti takav problem kao sto imas ti.

 

Najlakse ti je to provjeriti kad stavis Intelov BOX hladnjak - s njim ne mozes pogrijesiti, pritisak na socket je uvjek isti.

 

Kod AMD-a tih problema, jer je ZIF sistem, i ne mozes nabiti pritisak toliko jak, da iskrivis socket, a da prije toga vec nisi presavijao plocu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: POMOC, 2 ispravna Kompjutera vise ne rade
Čitatelj kaže...

Kod Intelovih socketa ako je prejak pritisak na sam socket,

procesor nekad prejako nalijeze na kontakte i stisne ih do te mjere,

da nemaju pravilan kontakt - i u tom slucaju se moze desiti takav problem kao sto imas ti.

 

Najlakse ti je to provjeriti kad stavis Intelov BOX hladnjak - s njim ne mozes pogrijesiti, pritisak na socket je uvjek isti.

 

Kod AMD-a tih problema, jer je ZIF sistem, i ne mozes nabiti pritisak toliko jak, da iskrivis socket, a da prije toga vec nisi presavijao plocu.

 Pretpostavljam da si ovo meni odgovorio.

 

Može bit da je bio prevelik pritisak, pa se s vremenom namjestilo kako treba. Problem je što osim Noctue NH-D15 nisam imao nikakav sdrugi cooler, a i ovoga je bilo užasno stavljat, nezgrapno, ogromno djubre.

 

Zanimljivo je da je identičan simptom (paljenje, resetiranje nakon par sekundi) bio i kad sam zaboravio uštekat CPU napajanje u ploču. Ja sumljam da mi je tu neki kontakt bio problem, pa je problem nestao kad je taj kontakt sjeo kako treba. Iako sam bar 10 puta izvadio i vratio baš taj kabel kad se drugi put ponovio problem...

Live long and prosper.
9 godina
offline
POMOC, 2 ispravna Kompjutera vise ne rade

Frajer kojem sam dao PC kaze da mi ne radi maticna a mozda cak ni procesor.

Od frenda PC se upalio ali radi samo sa jednim ramom, drugi slot na maticnoj ni ne radi.

 

Posto je rekao da nije siguran da li moj cpu radi, ja ga pitao da flasha bios na maticnoj od frenda i stavi moj cpu, navodno je napravio ali kaze da ne radi i5 ni nakon updatea na biosu.

 

Njegov zakljucak: Moja maticna ne radi, a za i5 nije siguran.

 

Tom 'serviseru' sam dao link od ove teme, kako bi bio upoznat sa svime od pocrtka.

Pa sam razmisljao da li da objavim ili ne, ali evo ako citas mozes mi objasnit sljedecu zanimljivost : 

Moj PC mu je predan sa ispravljenim pinovima, jos je on rekao kao da je nasao jos iskrivljenih koje je ispravio pod povecalom.

Kako sam danas pokupio PC ja maknem taj CPU rekoh bas da vidim kako ti pinovi sad izgledaju, otvorim i gledam i ne vjerujem haha. 

Ono sto sam ispravio je opet iskrivljeno, ono sto uopce nikad nije bilo iskrivljeno sad je iskrivljeno. 

 

I kako da ja sad takvom tipu vjerujem da meni CPU ne radi ili da se nije mozda moglo jos poradit na tim pinovima? 

Sta da radim kome da saljem? 

Ako posaljem na garanciju i maticnu i procesor samo ce mi vratit oboje cim vide pinove na maticnoj.

Procesor nemam di probat da li radi ali siguran sam ako od frenda nije sprzen a bio je u mojoj maticnoj onda radi i moj i5.

 

U svakom slucaju, veceras cu narucit novi cpu i novu maticnu, i sve ovo sto imam samo cu prebacit na tu novu maticnu, ali svakako zelim ovo rijesit i kasnije prodat pa barem malo smanjit nove troskove.

 

Nova maticna ce isto biti z390 a cpu i7 ili i9, tako da mogu ja na novu plocu stvait taj i5 i probat da li radi ali nekako to ne bi htio radit ako ipak postoji mogucnost da je sprzen ili nesto da mi ne zezne novu novcatu maticnu.

 

Sto mislite nakon svega ovog, sto da radim?

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 23:02 (el.šef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
POMOC, 2 ispravna Kompjutera vise ne rade

Eto ti prilike da s*ebeš i treći komplet cpu + mb. 

Odi radije u nekakav provjereni servis, plati im satnicu i neka ti ispitaju komponente.

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: POMOC, 2 ispravna Kompjutera vise ne rade
mzopg kaže...

Eto ti prilike da s*ebeš i treći komplet cpu + mb. 

Odi radije u nekakav provjereni servis, plati im satnicu i neka ti ispitaju komponente.

To bi i napravio nego bilo sto riskirao s novom plocom i novim procesorom.

 

Barcelona - Mes que un club
14 godina
odjavljen
offline
Re: POMOC, 2 ispravna Kompjutera vise ne rade
el.šef kaže...

Frajer kojem sam dao PC kaze da mi ne radi maticna a mozda cak ni procesor.

Od frenda PC se upalio ali radi samo sa jednim ramom, drugi slot na maticnoj ni ne radi.

 

Posto je rekao da nije siguran da li moj cpu radi, ja ga pitao da flasha bios na maticnoj od frenda i stavi moj cpu, navodno je napravio ali kaze da ne radi i5 ni nakon updatea na biosu.

 

Njegov zakljucak: Moja maticna ne radi, a za i5 nije siguran.

 

Tom 'serviseru' sam dao link od ove teme, kako bi bio upoznat sa svime od pocrtka.

Pa sam razmisljao da li da objavim ili ne, ali evo ako citas mozes mi objasnit sljedecu zanimljivost : 

Moj PC mu je predan sa ispravljenim pinovima, jos je on rekao kao da je nasao jos iskrivljenih koje je ispravio pod povecalom.

Kako sam danas pokupio PC ja maknem taj CPU rekoh bas da vidim kako ti pinovi sad izgledaju, otvorim i gledam i ne vjerujem haha. 

Ono sto sam ispravio je opet iskrivljeno, ono sto uopce nikad nije bilo iskrivljeno sad je iskrivljeno. 

 

I kako da ja sad takvom tipu vjerujem da meni CPU ne radi ili da se nije mozda moglo jos poradit na tim pinovima? 

Sta da radim kome da saljem? 

Ako posaljem na garanciju i maticnu i procesor samo ce mi vratit oboje cim vide pinove na maticnoj.

Procesor nemam di probat da li radi ali siguran sam ako od frenda nije sprzen a bio je u mojoj maticnoj onda radi i moj i5.

 

U svakom slucaju, veceras cu narucit novi cpu i novu maticnu, i sve ovo sto imam samo cu prebacit na tu novu maticnu, ali svakako zelim ovo rijesit i kasnije prodat pa barem malo smanjit nove troskove.

 

Nova maticna ce isto biti z390 a cpu i7 ili i9, tako da mogu ja na novu plocu stvait taj i5 i probat da li radi ali nekako to ne bi htio radit ako ipak postoji mogucnost da je sprzen ili nesto da mi ne zezne novu novcatu maticnu.

 

Sto mislite nakon svega ovog, sto da radim?

 

Nemoj biti lud i kombinirati te spržene dijelove s novima, nikakav rizik se ne isplati lol

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
online
POMOC, 2 ispravna Kompjutera vise ne rade

Ovo što si okačio par puta slike ledice da ti stalno svijetli na CPU, to znači da ti je računalo stalo na tom testu prilikom POST-a. Dok je sve normalno i ispravno, prilikom posta ti se prvo upali CPU ledica, pa ugasi, pa se upali memory, pa ugasi, pa se upali VGA, pa ugasi i onda se upali BOOT ledica i ostane svijetliti i onda ti se na monitoru pojavi slika.

 

Nažalost, nije tehnika za svačije ruke, pa se nezgode i dešavaju dok se ide raditi nešto u čemu nisi vješt i nisi naučio zanat. Drugi puta se valjda bude postupilo pametnije.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
POMOC, 2 ispravna Kompjutera vise ne rade

Meni je samo enigma, kako ste vi uspjeli iskriviti pinove na maticnoj ploci.Neznam kako je na drugim generacijama ali znam da na sestoj generaciji, kad postavljas proc moras imati kvadratnu plastiku.Neki je koriste neki ne ali evo ocemu se radi.Ja znam da prilikom kad sam svoj procesor prvi put postavljao u maticnu plocu, nisam stavio ovu plastikicu i procesor mi nakon ukljucivanja nije htio raditi.Kad sam je postavio sve radi ok do dan danas.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 1:40 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: POMOC, 2 ispravna Kompjutera vise ne rade
Jakovp kaže...
el.šef kaže...

Frajer kojem sam dao PC kaze da mi ne radi maticna a mozda cak ni procesor.

Od frenda PC se upalio ali radi samo sa jednim ramom, drugi slot na maticnoj ni ne radi.

 

Posto je rekao da nije siguran da li moj cpu radi, ja ga pitao da flasha bios na maticnoj od frenda i stavi moj cpu, navodno je napravio ali kaze da ne radi i5 ni nakon updatea na biosu.

 

Njegov zakljucak: Moja maticna ne radi, a za i5 nije siguran.

 

Tom 'serviseru' sam dao link od ove teme, kako bi bio upoznat sa svime od pocrtka.

Pa sam razmisljao da li da objavim ili ne, ali evo ako citas mozes mi objasnit sljedecu zanimljivost : 

Moj PC mu je predan sa ispravljenim pinovima, jos je on rekao kao da je nasao jos iskrivljenih koje je ispravio pod povecalom.

Kako sam danas pokupio PC ja maknem taj CPU rekoh bas da vidim kako ti pinovi sad izgledaju, otvorim i gledam i ne vjerujem haha. 

Ono sto sam ispravio je opet iskrivljeno, ono sto uopce nikad nije bilo iskrivljeno sad je iskrivljeno. 

 

I kako da ja sad takvom tipu vjerujem da meni CPU ne radi ili da se nije mozda moglo jos poradit na tim pinovima? 

Sta da radim kome da saljem? 

Ako posaljem na garanciju i maticnu i procesor samo ce mi vratit oboje cim vide pinove na maticnoj.

Procesor nemam di probat da li radi ali siguran sam ako od frenda nije sprzen a bio je u mojoj maticnoj onda radi i moj i5.

 

U svakom slucaju, veceras cu narucit novi cpu i novu maticnu, i sve ovo sto imam samo cu prebacit na tu novu maticnu, ali svakako zelim ovo rijesit i kasnije prodat pa barem malo smanjit nove troskove.

 

Nova maticna ce isto biti z390 a cpu i7 ili i9, tako da mogu ja na novu plocu stvait taj i5 i probat da li radi ali nekako to ne bi htio radit ako ipak postoji mogucnost da je sprzen ili nesto da mi ne zezne novu novcatu maticnu.

 

Sto mislite nakon svega ovog, sto da radim?

 

Nemoj biti lud i kombinirati te spržene dijelove s novima, nikakav rizik se ne isplati lol

Pa stavio bi sve osim procesora. 

Koja je sansa da su rami, napajanjen ili graficka tek tako sprzeni zbog pinova na maticnoj?

Barcelona - Mes que un club
15 godina
odjavljen
offline
Re: POMOC, 2 ispravna Kompjutera vise ne rade

Mislim da na frendovom kompu možda i nije problem u matičnoj, već u procesoru (iako je moguće oboje) - iskrivljeni pinovi na tvojoj matičnoj su prespojili masu na memorijski kontroler procesora i vjerojatno je u samom procesoru memorijski kontroler oštećen - jednostavno s njegovom matičnom se nije događalo ništa što bi uzrokovalo kvar, a procesor je prošao scenarij koji je to mogao napraviti.

 

Što se tvog procesora tiče, moguće da je ista situacija. S obzirom da je sve bilo ispravno prije seljenja, ili je neka komponenta stradala u seljenju, pa je ovo s pinovima dodatna šteta, ili nešto samo nije bilo dobro spojeno, pa ste kasnije zeznuli pinove i tek tad napravili stvarni problem. Ja u tu matičnu više ne bi stavljao drugi procesor, dok je šansa da neispravan procesor spali matičnu znatno manja (iako postoji i treba dobro odvagati rizik), ali čak i ako je procesor ispravan, u najboljem slučaju možeš očekivati da ne radi jedan kanal rama. S obzirom da je mala šansa da je procesor potpuno ispravan, mislim da rizik nije opravdan. Eventualno, ako je procesor relativno skup, nabaviti najjeftiniju polovnu matičnu koja ga podržava, za testirati (to bi eventualno servis mogao obaviti ako imaju staru matičnu kojoj je nešto neispravno, ali je dovoljno ispravna za test procesora i memorije).

 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 8:21 (MrBlc).
9 godina
offline
Re: POMOC, 2 ispravna Kompjutera vise ne rade
MrBlc kaže...

Mislim da na frendovom kompu možda i nije problem u matičnoj, već u procesoru (iako je moguće oboje) - iskrivljeni pinovi na tvojoj matičnoj su prespojili masu na memorijski kontroler procesora i vjerojatno je u samom procesoru memorijski kontroler oštećen - jednostavno s njegovom matičnom se nije događalo ništa što bi uzrokovalo kvar, a procesor je prošao scenarij koji je to mogao napraviti.

 

Što se tvog procesora tiče, moguće da je ista situacija. S obzirom da je sve bilo ispravno prije seljenja, ili je neka komponenta stradala u seljenju, pa je ovo s pinovima dodatna šteta, ili nešto samo nije bilo dobro spojeno, pa ste kasnije zeznuli pinove i tek tad napravili stvarni problem. Ja u tu matičnu više ne bi stavljao drugi procesor, dok je šansa da neispravan procesor spali matičnu znatno manja (iako postoji i treba dobro odvagati rizik), ali čak i ako je procesor ispravan, u najboljem slučaju možeš očekivati da ne radi jedan kanal rama. S obzirom da je mala šansa da je procesor potpuno ispravan, mislim da rizik nije opravdan. Eventualno, ako je procesor relativno skup, nabaviti najjeftiniju polovnu matičnu koja ga podržava, za testirati (to bi eventualno servis mogao obaviti ako imaju staru matičnu kojoj je nešto neispravno, ali je dovoljno ispravna za test procesora i memorije).

 

 

Poslat cu CPU na garanciju, plocu dat nekome iskusnijem da vidi malo.

Sad cu narucit Aorus Pro Wi-Fi i i7 9700k, nadam se samo da nema rizika sa trenutnim napajanjem,ssdom,ramima,grafickom? To sve planirsm stavit na novu plocu.

Lp

Barcelona - Mes que un club
15 godina
odjavljen
offline
Re: POMOC, 2 ispravna Kompjutera vise ne rade

Oćeš i ovima za garanciju poslati link na temu 

 

 

Što se tiče napajanja, SSD-a i grafičke, ne bi trebalo biti problema. RAM bi u teoriji mogao, ali ako ti kod prijatelja radi RAM u tom utoru koji je ispravan, onda ok. S druge strane, ako postoji mogućnost da je i RAM dobio po sebi, možda ti se ne vide rezultati odmah, ali bi se kasnije mogao izluditi s traženjem uzroka rušenja (ja sam imao pločicu koja radi errore samo kad se ugrije).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
odjavljen
offline
Re: POMOC, 2 ispravna Kompjutera vise ne rade
el.šef kaže...
MrBlc kaže...

Mislim da na frendovom kompu možda i nije problem u matičnoj, već u procesoru (iako je moguće oboje) - iskrivljeni pinovi na tvojoj matičnoj su prespojili masu na memorijski kontroler procesora i vjerojatno je u samom procesoru memorijski kontroler oštećen - jednostavno s njegovom matičnom se nije događalo ništa što bi uzrokovalo kvar, a procesor je prošao scenarij koji je to mogao napraviti.

 

Što se tvog procesora tiče, moguće da je ista situacija. S obzirom da je sve bilo ispravno prije seljenja, ili je neka komponenta stradala u seljenju, pa je ovo s pinovima dodatna šteta, ili nešto samo nije bilo dobro spojeno, pa ste kasnije zeznuli pinove i tek tad napravili stvarni problem. Ja u tu matičnu više ne bi stavljao drugi procesor, dok je šansa da neispravan procesor spali matičnu znatno manja (iako postoji i treba dobro odvagati rizik), ali čak i ako je procesor ispravan, u najboljem slučaju možeš očekivati da ne radi jedan kanal rama. S obzirom da je mala šansa da je procesor potpuno ispravan, mislim da rizik nije opravdan. Eventualno, ako je procesor relativno skup, nabaviti najjeftiniju polovnu matičnu koja ga podržava, za testirati (to bi eventualno servis mogao obaviti ako imaju staru matičnu kojoj je nešto neispravno, ali je dovoljno ispravna za test procesora i memorije).

 

 

Poslat cu CPU na garanciju, plocu dat nekome iskusnijem da vidi malo.

Sad cu narucit Aorus Pro Wi-Fi i i7 9700k, nadam se samo da nema rizika sa trenutnim napajanjem,ssdom,ramima,grafickom? To sve planirsm stavit na novu plocu.

Lp

 

Si vidio privatnu poruku?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
offline
POMOC, 2 ispravna Kompjutera vise ne rade

Ispalo je jako skupo to novo kuciste.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice