PC radi, ali slika nema display na monitoru

poruka: 15
|
čitano: 1.998
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
PC radi, ali slika nema display na monitoru

Pozdrav znaci vec neko vrijeme mi se kompjuter izgasi sam od sebe. U početku nisam toliko to shvacao ozbiljno, ali danas je ipak nesto bar po meni dogodilo se ozbiljnije. Naime dok sam bio na PC-u odjednom se izgasio, ali ovaj put kada sam ga isao upaliti, upalio se ali slika na monitoru je bila crna. Pa sam otvorio kuciste i u par navrata dok sam razmjenjivao ramove mi se uspio upaliti, pa cak i kada sam restartao bios, ali mislim da nije cak to problem vec napajanje jer je u nekoliko navrata radilo poprilicno cudne i jake zvukove, a citao sam po drugim forumima da je moguce da napajanje ne radi kako treba ako se ventilatori od graficke vrte iako nema nikakvih opterecenja na grafickoj. Inace kada bih upalio PC ventilatori na grafickoj bi se vrtili par sekundi i stali, a sada kada ga palim, ventilatori se vrte na grafickoj full brzinom isto kao i cooler od procesora, koji se vrti na maksmilnoj brzini sto prije nije radio. Evo ako itko zna do cega bi mogao biti kvar jer sam gledao da moze bit puno stvari u pitanju, također i kada pokusavam izgasit PC u takvom stanju ponekad ne radi vec ga moram direktno preko napajanja iskljucit. Ako itko zna mozda nekakav razlog do cega je pa eto da pomogne, ako ne vodim ga na servis :/ . 

Ovo su spec kompa

 

CPU: Ryzen 1600x

GPU: GTX 1060 6gb 

Ram: G.Skill 2x8gb rama 3000mhz

Maticna: MSI B350 gaming plus

SSD: Samsung evo od 250gb

HDD: Western digital blue 1t

 

Ne znam je li jos sto bitno, ali eto to su neke osnove

Nadam se da ce netko skuziti problem i pomoci mi otkloniti ili bar vidjeti je li mozda neka komponenta ne radi kako treba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: PC radi, ali slika nema display na monitoru

Ako imaš integriranu gragfičku, probaj pokrenuti komp bez dodatne grafičke, samo sa itegriranom..

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: PC radi, ali slika nema display na monitoru
Mac_os kaže...

Ako imaš integriranu gragfičku, probaj pokrenuti komp bez dodatne grafičke, samo sa itegriranom..

 

 Šta ryzen ima integriranu?

14 godina
offline
PC radi, ali slika nema display na monitoru

Slažem se sa tvojim sugestijama da je do napajanja.

Imao sam već par slučajeva gdje se kompovi zamrznu ili se ugase.

 

Ako želiš to provjeriti stavi grafu i cpu na max load - ali bih preporučio da to ne radiš nego probaj s nekim drugim napajanjem (provjerenim).

Nadalje, provjeri u Event Vieweru koji errore dobiješ kod "System" c/p tu pa možda možemo dobiti više informacija iz troubleshootinga.

 

Također, prije koliko si instalirao windowse?

 

 

 

Lijep Pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
PC radi, ali slika nema display na monitoru

A koje napajanje je u pitanju? Vrlo vjerojatno je neko no name, i preslabo je tako da kada se računalo optereti ne može mu isporučiti dovoljno snage i jednostavno se ugasi.

 

Probaj i provjeriti temperature na procesoru i vidi ako je hladnjak dobro sjeo (koji je uopće hladnjak gore), jer možda se i pregrijava pse zato ugasi.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PC radi, ali slika nema display na monitoru
Napajanje je Corsair VS650, ali primjetio sam jos nesto jucer da mi prilikom sastavljanja kompa sam se zeznuo oko ramova jer meni maticna ne prihvaca ramove od 3000mhz, a je imam te. Bez obzira na to meni se cini da ipak nije samo to problem da moguce cak i da napajanje ne radi kako treba.
8 godina
offline
Re: PC radi, ali slika nema display na monitoru
Tesko da cu moci pristupiti Event Vieweru jer ne mogu ni pristupiti biosu, ekran je potpuno crn, a on radi. Inace kad mi se ucitava bios i sve, upali se tipkovnica posto imam tipkovnicu koja svijetli pa po tome isto vidim da se ukljucio ispravno, a sada kada ga upalim, on radi, ali nema slike na ekranu niti radi tipkovnica.
Windowse sam instalirao prije godinu i pol, ali bili su cracked, ne original, ali ne vjerujem da je u tome problem jer prije dok mi je mogao uci u bios. Citao sam da mozes provjerit je li problem do Windowsa ako ostavis PC u biosu i on se ne izgasi pa sam ga tako ostavio desetak minuta i sve je bilo ok. I onda bi tek kad bi pokrenuo windowse i sve, radil bi mozda nekih 15 min i sam od sebe se izgasio i tako iznova svaki put kada bi ga upalio. Nazalost vise ni to ne mogu...
8 godina
offline
Re: PC radi, ali slika nema display na monitoru
Tesko da cu moci pristupiti Event Vieweru jer ne mogu ni pristupiti biosu, ekran je potpuno crn, a on radi. Inace kad mi se ucitava bios i sve, upali se tipkovnica posto imam tipkovnicu koja svijetli pa po tome isto vidim da se ukljucio ispravno, a sada kada ga upalim, on radi, ali nema slike na ekranu niti radi tipkovnica.
Windowse sam instalirao prije godinu i pol, ali bili su cracked, ne original, ali ne vjerujem da je u tome problem jer prije dok mi je mogao uci u bios. Citao sam da mozes provjerit je li problem do Windowsa ako ostavis PC u biosu i on se ne izgasi pa sam ga tako ostavio desetak minuta i sve je bilo ok. I onda bi tek kad bi pokrenuo windowse i sve, radil bi mozda nekih 15 min i sam od sebe se izgasio i tako iznova svaki put kada bi ga upalio. Nazalost vise ni to ne mogu...
8 godina
offline
Re: PC radi, ali slika nema display na monitoru
.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 19:03 (Kikindo).
8 godina
offline
Re: PC radi, ali slika nema display na monitoru
.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 19:03 (Kikindo).
8 godina
offline
Re: PC radi, ali slika nema display na monitoru
.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 19:02 (Kikindo).
8 godina
offline
Re: PC radi, ali slika nema display na monitoru
UPDATE također evo naišao sam da mi je lampica za CPU is not detected or fail ukljucena tako da vise nisam siguran sto je
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
PC radi, ali slika nema display na monitoru

Izvadi bateriju sa ploče, pričekaj par minuta pa vidi da li će proraditi. Probaj nabaviti neki ram koji radi na manjoj frekvenciji pa probaj s njim.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PC radi, ali slika nema display na monitoru

Sutra cu nabaviti ram, ali evo danas mi se nekako uspio upaliti komp zajedno sa ekranom. Lose radi cini mi se, ali ne znam jos sto mu je tocno. Primjetio sam sa svaki put kada malo zatresem kuciste napajanje pocne zujat i pc se zamrzne pa ne znam mozda je cak moguce da je otislo napajanje.

8 godina
offline
Re: PC radi, ali slika nema display na monitoru

Evo danas sam uspio uci u team viewer jer se komp nekim slucajem uspio upaliti. Pa evo gledam da imaju neka upozorenja i opasnosti ali se ne razumijem bas u to. Uspio sam naci jedan error Kernal Power se zove nezz staje to tocno ali pisalo mi je da je Critical error

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice