Nisu bad sectori sta je !!

poruka: 12
|
čitano: 2.948
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Nisu bad sectori sta je !!

e vako prijatelj mi ima neku malo stariju kofnu,,

neki core 2 duo processo 2.2 Ghz, HDD 500 GB, grafa ati neka 1GB 4350 mislim,,i 1.5 GB rama,,

sad komp. mu stalno zamrzava znaci nije do HDD nov stavit i opet se to pojavljuje,stari je imao bad sectore i zamjenit sa novim o 500GB

znaci kad se pali dodje do ocitavanja XP i zakoci samo mora se uraditi restart,nekad upali i to iz 1000puta i kad ipali ako ubacis stick opet zakoci,a nekad nako iz cista mira,,

sad jel to do toga sto on ima 1.5 GB rama a grafa 1 GB ,pokusali smo i inst.win 7 isti problem molio bi svaki kom,,komenatari su pozeljni ako je neko imao ovaki sistem pa ,...

RAZOR
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nisu bad sectori sta je !!

Testiraj memoriju s memtestom. Također: provjeri temperature.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Nisu bad sectori sta je !!

Vrlo vjerovatno hardverski problemi. Moguće;

- Nekompatibilan RAM. Krivo podešene latencije, naponi

- Neisparvna matična ploča

- Problematično napajanje

 

Probaj ostavit samo 1GB RAM-a pa vidi imali problema, ako i dalje ima onda nisu RAM-i.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nisu bad sectori sta je !!

btw, stavita je nova memorija

mislim da nije do napajanja

pokusali smo i staviti samo 1GB i nista premjestati tamo vamo ...

RAZOR
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2010 9:00 (tpg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Nisu bad sectori sta je !!
tpg kaže...

btw, stavita je nova memorija

mislim da nije do napajanja

pokusali smo i staviti samo 1GB i nista premjestati tamo vamo ...

  Probaj resetirati BIOS na tvorničke postavke (Load Optimized) mozda ste nesto krivo podesili.

 

Pokušaj provjeriti temperature, dali je sve fino instalirano hardverski, dali prašina nesmeta.

 

Takoder testiraj memtest memoriju kao sto je netko gore napisao.

 

 

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nisu bad sectori sta je !!

a dali se bios resetira ako se rusi i dize sistem...

prasine nema,sve je fino isnt,a temperature cu morati provjeriti ,iako misli da su ode ok

mem test je radio mislim i sve je ok

RAZOR
14 godina
odjavljen
offline
RE: Nisu bad sectori sta je !!
tpg kaže...

a dali se bios resetira ako se rusi i dize sistem...

prasine nema,sve je fino isnt,a temperature cu morati provjeriti ,iako misli da su ode ok

mem test je radio mislim i sve je ok

  Ne, resetiraj BIOS na standardne postavke. Moguce da ste slucajno nesto poremetili.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nisu bad sectori sta je !!

ja nisam nista radio u biosu ,osim sto sam stavio da bude CD na prvom mjestujedino ako on nije pokusacemo ,

imal jos ko kakav savjet bio bi pozeljan

RAZOR
15 godina
offline
Nisu bad sectori sta je !!

Kazes da dodje do windowsa? Safe mod ne pomaze?

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Nisu bad sectori sta je !!

A da proba staviti windows 7 sa 1.5 GB rama može raditi sasvim solidno. Samo mi nije jasno šta če mu grafa od 1 gb na takvom kompu. Ja bi na njegovom mjestu dokupio barem 1 gb rama i Windows 7 stavio na komp.

 

EDIT: ups sad sam vidio da isti problem i sa win 7. Ostaje reset biosa. I ako onda ništa možda hard nije ispravan.

Ne znam jeste probali ponovo particije napraviti. Znači sve particije pobrisati sa delete partition i napraviti nove.

Sometime the best defense is to attack!
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2010 9:54 (Hummer).
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nisu bad sectori sta je !!
tpg kaže...

e vako prijatelj mi ima neku malo stariju kofnu,,

neki core 2 duo processo 2.2 Ghz, HDD 500 GB, grafa ati neka 1GB 4350 mislim,,i 1.5 GB rama,,

sad komp. mu stalno zamrzava znaci nije do HDD nov stavit i opet se to pojavljuje,stari je imao bad sectore i zamjenit sa novim o 500GB

znaci kad se pali dodje do ocitavanja XP i zakoci samo mora se uraditi restart,nekad upali i to iz 1000puta i kad ipali ako ubacis stick opet zakoci,a nekad nako iz cista mira,,

sad jel to do toga sto on ima 1.5 GB rama a grafa 1 GB ,pokusali smo i inst.win 7 isti problem molio bi svaki kom,,komenatari su pozeljni ako je neko imao ovaki sistem pa ,...

Provjeri da li je instaliran USB 2.0. Obično skenira usb prije nego ti dade pristup fajlovima, a ako je veći stick i ako imaš instaliran tek usb 1.0 ili 1.1. onda to uspori i zašteka sve.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2010 10:48 (Don Salvatore).
14 godina
neaktivan
offline
Nisu bad sectori sta je !!

problem rjesen ,, u biosu sam vratio na tvornicke postavke,,kaze on da je nesto dirao pa et sad je sve ok

podigao sam mu win 7 ultimate,,al sad ce on jos nabaciti 1GB rama et hvala vam Namigiva

RAZOR
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice