Komp se zamrzne tu i tamo

poruka: 7
|
čitano: 976
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan

Pozz svima,e ovak...sastavio sam novi komp nedavno:

Ryzen 5 3600

Gigabyte 1660 OC gaming 5gb

ASRock B450 Pro4

16gb GSkill 3000 mhz

Toshiba HDD 1tb

Kingston SSD 240gb

Neon 600w PSU

e sad poceo se komp sam od sebe smrzavati znaci random kak mu dodje,rekli su mi windows 10 update,al sumnjam i dalje se desava,rekli su rami..ja podigao na 3000 mhz (jer nisu bili na toliko bili su na 2133) i dalje se desava...nije mi jasno zasto se desava to ak je novi komp? ima netko rijesenje ili savjet molim vas? hvala puno

0 0 hvala 0
5 godina

Nije mi poznato baš to napajanje Neon 600w pa ako imaš još više info napiši, ali može biti da je do napajanja problem.

Ja sam imao problem kod zamrzavanja i pokazalo se da je bilo u pitanju napajanje i to neka kineska marka jer sam gledao da uštedim,

ali moj savjet ti je da ne štediš kad je u pitanju napajanje.

Kod kupovine napajanja gledaj uzeti pouzdane i poznate marke kao što su: Seasonic, Corsair, Thermaltake, XFX, CoolerMaster, Fortron (FSP) itd..

Evo ti aktivna tema pa možda nešto više saznaš.

Sretno!

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.10.2019 16:01 (Night-Spider).

1 0 hvala 0
12 godina
Re: Komp se zamrzne tu i tamo
baranjac26 kaže...

Pozz svima,e ovak...sastavio sam novi komp nedavno:

Ryzen 5 3600

Gigabyte 1660 OC gaming 5gb

ASRock B450 Pro4

16gb GSkill 3000 mhz

Toshiba HDD 1tb

Kingston SSD 240gb

Neon 600w PSU

e sad poceo se komp sam od sebe smrzavati znaci random kak mu dodje,rekli su mi windows 10 update,al sumnjam i dalje se desava,rekli su rami..ja podigao na 3000 mhz (jer nisu bili na toliko bili su na 2133) i dalje se desava...nije mi jasno zasto se desava to ak je novi komp? ima netko rijesenje ili savjet molim vas? hvala puno

smanji/povećaj malo (0,05V koraci) napon ram-a u bios-u i drži frekvenciju na optimalnoj. onda neće više tu i tamo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.10.2019 17:15 (Ajar).
6 godina
neaktivan

eo danas mi se dva puta zamrzao u 5 minuta,znaci samo odjednom smrzne i nista se ne desava,nije mi jasno sve je novo u njemu zasto se smrzava? da nije do windowsa?

0 0 hvala 0
11 godina
Re: Komp se zamrzne tu i tamo
Meni se znalo događati da mi zamrzne, pa se počne usporeno vraćati i nakon toga bude ok. Kad bi gledao filmove izgledalo je kao da se zamrzao, pa.nakon par sekundi pokušavao dostići snimku (ubrzana slika dok ne bi ulovio korak), slična stvar i u igrama. Na žalost to se poklopilo sa kompletnim novim kompom. Lagano sam već bio lud i iz ne znam kojeg razloga sam išao reinstalirati Windowse (na novo napravljen bootable USB) i nikad se više ništa slično nije dogodilo. Tako da bi ti savjetovao da to napraviš ako još nisi. Ovaj win 10 je zeznut...
16 mjeseci
protjeran

Pa prvo provjeri temperature, napone, i kolega te je gore pitao kakvo ti je to Neon napajanje?

0 0 hvala 0
3 godine

Neon napajanja je prije imao HG Spot, kao OEM za svoje gotove konfe i svojim kucistima.

Ako se radi o tako necemu, svakako to nije dobro, jer je po kvaliteti losije od MS Industriala (koji je imao dva modela rebrand FSP-a,

a sve ostalo je bio krs).

Isto tako, po tome, imas jos to prastaro HG Spot kuciste, u kojem sigurno nema dovoljno zraka za novije komponente.

Po meni se stedjelo na krivom mjestu

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice