I9 9900K visoke temp

poruka: 6
|
čitano: 1.831
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Visoke temp

vrtim na poslu vecinom autocad i poprate office programe i 10-ak tabova, uz vodeno hladjenje vec jedno 2-3 god trenutne temp 50-60 i nedavno sam trebao odraditi 3D model sa jedno 4000slika di su se temp dizale do 100c, promjenio sam pastu ali i dalje isti problem, prvi put sam mislio da nisam dobro stavio pastu pa sam ponovio postupak i opet isto, doma mi na vodenom ne ide preko 70 koliko god ga opteretim, isti posao sam odradio. pumpa mi se cini da radi i ima ocitanja RPM. LC power vodeno je u pitanju. pasta je stavljena MX-6 i prvi put se lijepo rasirilo po cijelom CPU

 

probati drugi hladnjak ili nesto trece?

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
online
I9 9900K visoke temp

6000rpm lolz

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
I9 9900K visoke temp

koristan odgovor nema sta, mozda je greska u ocitanju RPM, ako nemas sta pametno napisati bolje nemoj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
I9 9900K visoke temp

ako imas neki prirucni hladnjak, stavi ga cisto da probas

 

ovako na prvu, s obzirom da ti pumpa ide na 7000+ okretaja, rekao bih da je vrisnula

INTEL ne AMD ne NVIDIA ne INTEL ne AMD ne NVIDIA
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
I9 9900K visoke temp

Da li je i prije pokušano nešto slično ili nikada nije rađen test da procesor radi na 100% satima?

Ukoliko ti je prije radilo OK sa istim coolerom onda je očito nekakav problem ili sa nasjedanjem na sami procesor ili sa sustavom tog vodenog hlađenja (protok pumpe).

 

ps. da li je možda rađen kakav update biosa pa da se naponi na procesoru razlikuju od onih do sada?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
I9 9900K visoke temp

komp je upaljen vec dvije god i radio je na 100% nego sam ovako isao pogledati i temp su bile na 100c, bios nije diran niti ista. samo sam sad pastu promjenio da smanjim malo temp ali bez pomaka, probat cu naci original hladnjak ili neki kompatibilni pa probati.

ž

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice