HDD Cudno radi

poruka: 10
|
čitano: 3.942
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
HDD Cudno radi

Imam 2 serial ata Hdd-a, Jedan je seagatov 250 GB, drugi je Western Digital 320 GB, na ovaj od 250 su instalirani windowsi. Problem je sljedeci dogadja se da mi u jednom trenutku HDD, zablokira, cuje se zvuk koao da bi se pokrenuo, ali steka, zablokira mi windowse, jedino pomaze rucno gasenje. izvadim kablove i ponovo ih ustekam. Onda kao da proradi. To me vec dugo vremena muci, ne pokazuje da ima gresaka na HDD-ovima. Koji zasteka neznam, ali sumnjam na ovaj od 250 GB, posto su na njemu instalirani windowsi. Praznog mjesta ima 200 GB.

Molim za pomoc

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HDD Cudno radi

Odgovor ti i samom jasan. Seagatov disk dolazi svome prirodnom kraju ( slične probleme imao sam i ja prije godinu dvije sa svojim Maxtorom). Napravi back-up svih važnih podataka s tog diska jer ko zna kad će odlučit da zauvijek ode u vječna lovišta. Na WD-ovom disku napravi novu particiju i instaliraj Windowse na nju, tako da možeš normalno raditi bez blokiranja.

16 godina
offline
RE: HDD Cudno radi
ctodorov kaže...

Imam 2 serial ata Hdd-a, Jedan je seagatov 250 GB, drugi je Western Digital 320 GB, na ovaj od 250 su instalirani windowsi. Problem je sljedeci dogadja se da mi u jednom trenutku HDD, zablokira, cuje se zvuk koao da bi se pokrenuo, ali steka, zablokira mi windowse, jedino pomaze rucno gasenje. izvadim kablove i ponovo ih ustekam. Onda kao da proradi. To me vec dugo vremena muci, ne pokazuje da ima gresaka na HDD-ovima. Koji zasteka neznam, ali sumnjam na ovaj od 250 GB, posto su na njemu instalirani windowsi. Praznog mjesta ima 200 GB.

Molim za pomoc

 

Skini fino Seatols to je alat proizvođaca, pa s njime odradi skeniranje na tom Seagate disku ovo je verzija koja radi iz windowsa. U programu prvo oznaciš kvacicom disk koji treba skenirat, onda gore pod Basic Test prvo izabereš i odradiš Smart Check, pa nakon toga Short Drive Self Test pa na kraju Short Generic. Tak napravi pa ceš vidit rezultate, no uglavnom vjerojatno ti je disk u banani pohrani podatke s njega to je najpametnije i onda nema problema.Cool

 

http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?locale=en-US&name=seatools-win-eula&vgnextoid=d0d51d4dad651110VgnVCM100000f5ee0a0aRCRD

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: HDD Cudno radi
Kazes da kablove ponovno pikas u maticnu odgovor se sam kaze zamjeni kablove ak opet steka onda je disk u banani
Teško je danas biti glup,prevelika je konkurencija !!!
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: HDD Cudno radi

Ako ako su kablovi u pitanju onda kada citas S.M.A.R.T trebalo bi u polje za  Ultra DMA Mode errors ili CRC32 (odprilike ovako nesto) da vidis greske odnosno bilo kakva vrijednost osim 0 (nula) znaci da su kablovi klimavi, osteceni....

 

 

U svakom slucaju provjeri SMART, skini HD Tune i provjeri....

An elephant is a mouse built to government specifications
15 godina
odjavljen
offline
HDD Cudno radi

Vjerojatno ti je sistemski. Za svaki slučaj pokušaj ostaviti samo sistemski. Ovo meni više sliči do kablova ili konektora od napajanja. Meni se to događalo 2 puta. Jednom zbog lošeg molexa na napajanju, drugi put zbog odvaljenog molexa na disku.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HDD Cudno radi

Preskenirao sa oba dva program i sve je ok. Nista ne pokazuje da je osteceno, ali mi je tempearturu pokazalo 55 C, premjestio sam oba dva diska i razdvoio ih sada pokazuje temperaturu 39-40 C. Mozda je zato stekalo zbog temperature, ostavicu tako da vidim hoce li se opet desiti da steka, javim rezultate. Hvala

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: HDD Cudno radi

Skini GSmart Control (bio je program tjedna na BOL-u) i odvrti onaj duzi test da budes miran

 

http://www.bug.hr/program/gsmartcontrol-085/95021.aspx

██████████████████████
13 godina
neaktivan
offline
HDD Cudno radi

isti vrag u mene znade se desit ev baš sam skenira maxstora i nije našlo nikakve greške na njemu vjerojatno do kabela -.-

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HDD Cudno radi

U ova protekla 3 dana sve sada normalno.

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice