Gigabayte i AMD,neče upaliti nakon flash biosa

poruka: 18
|
čitano: 5.668
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Gigabayte i AMD X6,neče upaliti nakon OC-a

Komponente: Gigabayte GA-890FXA-UD5, AMD X6 1055t, 4GB Corsais DDR3 1666mhz, Saphire 6870hd, XFX 750W PSU.

 

Neki dan sam UP DATE bios na matičnoj ploči, putem gigabayte-ovog softwera u windowsima, i danas pokrenem AMD Overdrive (program za OC, iz čiste znatiželje, prošlo je 8 godina od kada sam OC svoj stari PC) i nakon izabranog stupnja OC-a (0-10, izabrao 3, APPLY), komp se ugasi i više se neče upaliti, samo se zavrte ventilatori, (na kučištu,procesoru,napajanju), i UGASI SE KOMP.

 

Pokušao sam CLEAR CMOS, izvaditi grafičku/rame i upaliti ali ništa, (samo se zavrte ventilatori i ugasi se komp). Napajanje sam spojio na stari comp i radi OK!

 

Šta da radim, da li je otišla ploča ili?!

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2011 23:15 (Master Neo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Gigabayte i AMD,neče upaliti nakon flash biosa
Master Neo kaže...

Komponente: Gigabayte GA-890FXA-UD5, AMD X6 1055t, 4GB Corsais DDR3 1666mhz, Saphire 6870hd, XFX 750W PSU.

Neki dan sam UP DATE bios na matičnoj ploči, putem gigabayte-ovog softwera, i danas pokrenem AMD Overdrive (program za OC, iz čiste znatiželje, prošlo je 8 godina od kada sam OC svoj stari PC) i nakon izabranog stupnja OC-a (0-10, izabrao 3, APPLY), komp se ugasi i više se neče upaliti, samo se zavrte ventilatori, (na kučištu,procesoru,napajanju), i UGASI SE KOMP.

 

Pokušao sam CLEAR CMOS, izvaditi grafičku/rame i upaliti ali ništa, (samo se zavrte ventilatori i ugasi se komp). Napajanje sam spojio na stari comp i radi OK!

 

Šta da radim, da li je otišla ploča ili?!

Kakve to veze ima sa flashom biosa?

 

Ček stupanj overclocka... Dali nisi valjda pokrenuo jadni auto tuner?

 

Matična ima dual bios jel? Ugasi comp i onda drži tipku za paljenje cijelo vrijeme dok se comp neupali i opet ugasi, tada drugi bios flasha primarni bios nanovo. Tak bar u gigi vele korisnicima ploča koje imaju dual bios to sam našao na google-u.

 

Kod Don Kihota na servisu, mi flashamo moju 790FX-DS5 od gige i više đubre neće upalit, samo crni ekran i ventovi se vrte. Već sam se skoro pozdravio sa pločom, međutim dođem ja kući, sve spojim, napravim clear cmos i upalim comp i ono radi. Gige su jako čudne ploče...

 

Probaj duže kratko spojit clear cmos pinove, na 10-15sec i isključi comp iz napajanja, izvadi bateriju. Kemijaj... Ak nikak neradi nosi na servis.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2011 22:49 (Hyperion).
13 godina
neaktivan
offline
Gigabayte i AMD,neče upaliti nakon flash biosa

Znam ,nema veze s flashom, samo kažem.

 

Gle kada probam držati tipku za paljenje prisisnutu duže vrijeme, komp se pali i gasi stalno i ništ se ne događa (ko stari golf 2, vergla).

Za popiz, komp je star 2 tjedna, a ploču jedva uspio nabaviti/kupiti i to po masnoj cijeni 1450kn :(

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Gigabayte i AMD,neče upaliti nakon flash biosa

S obzirom da je to Dual BIOS ploca imas foru kako napraviti BIOS recovery na silu ukoliko ne proradi automatski recovery BIOS-a.

 

U ovom PDF-u na trecoj stranici imas nacrtan pinout bios chipova. Lociraj ih na svojoj ploci i orijentiraj se prema tockici na chipovima.

 

Iskljuci struju iz napajanja i stisni power button 10tak sekundi kako bi ispraznio kondezatore.

Lociraj pinove HOLD# i VSS i kratko ih spoji spajalicom ili pincetom. Dok drzis kratko spojene pinove gurni kabel u napajanje i upali kompjuter. Kada budes cuo kratak BIOS beep makni spajalicu. Nakon toga ce kompjuter reflashati primarni bios.

 

S obzirom da je procedura prilicno nespretna za odraditi samostalno, nadji nekoga da ti pomogne upaliti kompjuter dok ti drzis kratko spojene pinove.

 

 

Dakako da sve radis na vlastitu odgovornost.

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
13 godina
neaktivan
offline
Gigabayte i AMD,neče upaliti nakon flash biosa

Hvala, Na ovom stručnom postu!

 

Ali opet napominjem (ko baba) računalo ne mogu ni upaliti, čim stisnem paljenje zavrti se ventovi i ugase.

evo čovjek ima isti problem kao i ja, samo što meni ništa ne blica 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2011 23:08 (Master Neo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Gigabayte i AMD,neče upaliti nakon flash biosa

Skini sve osim procesora i onda pokušaj palit. Treba pištat (pogledaj u manualu, javljati će da nema memorije). Ako ne pišti, provjeri biper. Ako i dalje ne pišti, a ne gasi se kao sastavljeno, pokušaj dodati ram(iako bi ovakvo ponašanje bilo čudno). Ako se i dalje odmah gasi onda je napajanje, ploča ili procesor. Napajanje najvjerojatnije nije ako radi na drugom računalu koje kompletno sigurno troši više struje u tvom samo ploča i procesor.

Ako imaš od koga posuditi procesor, super, a u protivnom možeš pokušati ovaj postupak flashanja BIOS-a.

Ako računalo pišti, dodaj ram. Ako ploča nema integriranu grafičku, opet bi trebalo pištati, ali ovaj put drugačiji kod. Ako se gasi ili pišti onaj isti kod kao bez rama, ram je neispravan ili nije dobro sjeo (može biti i do utora na ploči). Možeš pokušati mijenjati kombinacije pločica/utora.

Ako ima integriranu grafičku, spoji monitor na nju.

Ako pišti bez integrirane ili prikazuje sliku na integriranoj vrati grafičku i spoji monitor na nju. Ako sada pišti ili se gasi, grafička je u komi ili nije dobro sjela. Provjeri, ako je sve u redu, a ne radi testiraj je u drugom računalu.

Ako se normalno upali, dodaji jednu po jednu komponentu i pokušavaj upalit i gledaj da li će se pojavit simptomi. Ako se pojavi, ta komponenta koju si ugradio je najvjerojatnije stradala prilikom gašenja i sad vuće preveliku struju pa se napajanje ugasi. Moja preporuka ti je da ovo radiš bez periferije spojene, a disk spojiš posljednji kako komp ne bi počeo dizati Windowse bez ostatka HW-a.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gigabayte i AMD,neče upaliti nakon flash biosa

sad se mogu igrati...

Ono što je BITNO, sve je super radilo do prije AMD softwera tj. OC-a, i onda problemi!

 

...graf/rame/disk/dvd odspojim i upalim, A PC se odmah gasi, tako svaki put!

Po meni nema tu velike filozofije (da sam spajo slago PC, pa onda ne radi ovo,radi ono), ali ovako sve je jasno (ništa ne bipa nego se odmah ugasi).

(da bipa bilo bi super,znao bi šta treba).

 

kako da riješim problem, možda sam malo bezobrazan, ali kako?!

THX!  

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Gigabayte i AMD,neče upaliti nakon flash biosa

Moguće je da si pretjerao naponom prilikom OC-a, pa je nešto crklo. Najjednostavnije rješenje je probati tvoju ploču s drugim procesorom (obavezan još jedan CCMOS prije boota) i tvoj procesor s drugom pločom. Ako je do procesora, nemaš više što misliti nego kupiti novi procesor. Ako je do ploče, onda se možeš pokušati igrati s BIOS-om, natjerati ploču da prilikom pokušaja boota koristi drugi BIOS.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gigabayte i AMD,neče upaliti nakon flash biosa

Ako je otišla ploča ili proc, hoču li moči dobiti nove dijelove (koji su pod garancijom).?! 

Ovo je bed luck, jer to što se dogodilo je problem neispravnih komponenti!

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Gigabayte i AMD,neče upaliti nakon flash biosa

Najvjerojatnije hoćeš. U tom slučaju ti je bolje ne pokušavati neke metode koje uključuju prespajanje pinova, da ne bi ostavio kakve tragove koji bi ti mogli raditi probleme s garancijom.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Gigabayte i AMD,neče upaliti nakon flash biosa

Hm ne znam jesi probao ali  ja sam tak imao jednu matičnu i pomoglo je ovo:

 

1. Skini hladnjak od proca

2. skini proc.

3. makni ramove i grafu.

4. ostavi ukopčan hladnjak

5.clear cmos  pa vrati nazad jumper

5. upali komp na prazno i pusti da vrti ventilator

6. vrati proc i hladnjak i probaj

Nakon ovoga meni je sve proradilo.

Sometime the best defense is to attack!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabayte i AMD,neče upaliti nakon flash biosa

Ovo nisam probao, a da li hoče PC upaliti i vrtiti bez procesora?!

Znam da hoče bez rama/graf. kartice!

13 godina
neaktivan
offline
Gigabayte i AMD,neče upaliti nakon flash biosa

Isprobao sam, skiniti proc/graf/rame i ploča tj. svi ventilatori rade (vrte se), te sam restartirao bios.

Kada sam stavio ponovno procesor isti se problem javio, zavrti se svi ventilatori i komp se ugasi.

 

Znači procesor je otišao.?!

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Gigabayte i AMD X6,neče upaliti nakon OC-a
Master Neo kaže...

Komponente: Gigabayte GA-890FXA-UD5, AMD X6 1055t, 4GB Corsais DDR3  1666mhz,  Saphire 6870hd,  XFX 750W PSU.

 

Neki dan sam  UP DATE  bios na matičnoj ploči, putem gigabayte-ovog softwera u windowsima, i danas pokrenem AMD Overdrive (program za OC, iz čiste znatiželje, prošlo je 8 godina od kada sam OC svoj stari PC)  i nakon izabranog stupnja OC-a (0-10, izabrao 3, APPLY), komp se ugasi i više se neče upaliti, samo se zavrte ventilatori, (na kučištu,procesoru,napajanju), i UGASI SE KOMP.

 

Pokušao sam CLEAR CMOS, izvaditi grafičku/rame i upaliti ali ništa,  (samo se zavrte ventilatori i ugasi se komp). Napajanje sam spojio na stari comp i radi OK!

 

Šta da radim, da li je otišla ploča ili?!

  zato ja uvijek klokam iz BIOS ti programi nisu sigurni, ( bar meni )

zvoneXP
13 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabayte i AMD X6,neče upaliti nakon OC-a
znam, naučio sam!
Koja je sad dijagnoza, kad ploča radi (pod navodnike) bez procesora.
15 godina
protjeran
offline
RE: Gigabayte i AMD X6,neče upaliti nakon OC-a
Master Neo kaže...
znam, naučio sam!
Koja je sad dijagnoza, kad ploča radi (pod navodnike) bez procesora.

  odnesi na servis i reci da nista nisi dirao nego da sutra dan nije ti se   htio upaliti i odnesi im samo plocu proc i ram pa nek ti odma serviser promjeni da ne cekas tak ja radim

zvoneXP
13 godina
neaktivan
offline
Gigabayte i AMD,neče upaliti nakon flash biosa

za informaciju, stavio novi procesor i komp radi !

Vjerovatno je neka greška u seriji procesora kada je tako bezveze riknio.

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Gigabayte i AMD,neče upaliti nakon flash biosa
Master Neo kaže...

za informaciju, stavio novi procesor i komp radi !

Vjerovatno je neka greška u seriji procesora kada je tako bezveze riknio.

  nije sigurno greska u procu nego moguce da si dao prevelik napon ili nesto

zvoneXP
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice