Fan Enermaxovog napjanja "klika" i "lupka"

poruka: 1
|
čitano: 1.070
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Fan Enermaxovog napjanja "klika" i "lupka"

Imam Enermaxovo napajanje nanx 500w ENP 500 agt , nabavio sam ga prije otprilike 2 tjedna u Protisu.

Nahvalili ga na forumima raznim ( i ovom) pa sam kupio to čudo jer mi je prošli(codegen) crkao .

 

Sada je ovo počelo proizvoditi zvuk klikanja , lupkanja . Kao da fan lupka u nešto . Pregledao sam ga i ne vidim na što bi mogao zapinjati , sve žice su uredne i podosta udaljene od fan-a , siguran sam da je fan jer buka prestaje kada napajanje nagnem ili okrenem fanom prema gore . Pili mi živce.

 

Ne mogu ga otvarati da ne izgubim jamstvo , ali može se odšarafiti rešetka s fana (i fan se onda odšarafi ali ostane u kučištu napajanja). Odšarafio sam rešetkicu i i pokušao bez nje i nije bilo buke jedno vrijeme pa sam ju vratio , ali sam stavio (na svaki šaraf) komadić gume kako bi rešetka bila udaljenija od fana. Radilo je dobro kojih 1-2h. Sad opet lupa.

Je li možda ball-bearing?Ili ipak je neka žica?

 

Ne mogu ga držati naopako jer bi mi onda puhalo po grafičkoj ravno (u doljnjem dijelu kučišta je).

 

Odnio bih Protisu na reklamaciju ,ali onda ne bih mogao na računalo a imam puno posla.

Kako da ubrzam reklamaciju ? Ima li Enermax uopće servis ili zastupnika u RH ?

 

Ili samo da zatražim zamjensko nekavo drugo napajanje? Jel se to može? (vratim ovo i zatražim neko totalno drugo u cjenovnom rangu)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice