Agonija se nastavlja u Linksa

poruka: 56
|
čitano: 10.387
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Agonija se nastavlja u LINKSA

Pozdrav ekipa,evo da olakšam malo dušu,da nekom ispričam što mi se događa zadnjih misec dana!Pa da krenem,napokon sam se makao s stare dobre 775 platforme(ironija je još veća što trenutno ovo pišem s mog starog kompa kojeg sam udomio kod susida)i prešao na 1155 socket,kupio si žarko željenu Asus Sabertooth P67 i i5 2500k,sve sam si to lipo posložio(imate slike u poznatoj temi) i bilo je sve odlično prvih misec-dva!Sve je letilo ko podmazano,stvarno sam toliko guštao da ga uopče nisam cloknuo,rekao sam sebi ovo stvarno štima a ionako je lito,vručine su tu i bolje pričekat hladnija vremena!I tako igram surfam,gtx 570 guta sve pred sobom i onda su počeli lagani problemi,uglavnom da ne duljim previše izgleda da su otišli SATA kontrloleri na matičnoj,sve sam pokušao i nakon dva dana sam otišao u Links na reklamaciju.Pošto mi se nije dalo vadit ploču i raskopavat cijeli komp,odnio sam im cijeli kompjuter računajuči ako sam slučajno što predvidio valjda budu oni dijagnosticirali kvar.To se plača 200kn ali to mi nije problem,bitno je da se ustanovi kvar i otkloni!I tako ja čekam 2 tjedna,komp je morao ić na servis u ZG(WTF,inače sam iz Splita) i nema veze čekam ja i na kraju dobijem poziv od servisera iz ZG,i da  zaista je problem u matičnoj i njenim SATA kontrolerima i zamijenili su je  sa novom,s malom naznako da od 20 puta kad su stavljali grafiku u sloto,matična je nije htjela prepoznat!(WTF mkII).Objašnjenje glasi da je grafika prevelika i teška,skrivila se malo ,da se to zna dogodit s velikim grafikama(WTF mkIII).Dobro kažem ja sebi u bradu,jedan put od 20 i nije tako loše,daj više pošalite mi komp!I tako odem ja po komp u Linksa u srijedu dođem doma upalim ,kad ono pogodite,matična ne prepoznaje grafiku!!!{#}I tako izvadio je vanka 10 puta i uvjek isto,ali kad je stavim u drugi slot nema nikakvih problema,prepoznaje je odmah!Ništa,drugi dan komp pod ruke i pravac u Links,objasnim im što se događa i oni kažu da budu provjerili u čemu je proble i da če me zvat čim prije!Ništa cijeli dan prošao nitko ne zove,ja ionako bio na putu i drugi dan otišao do njih da vidim imali napretka!Zateknem servisera kako zaprima neku robu a moj komp stoji na stolu otvoren i on ga testira s Prime95,ali serviser nije skužio da je komp davno več otišao u sleep mode!!!!! (WTF mkIV).Kaže mi da nije još gotov i da če mi se javit do kraja dana,naravno nije mi se javio!iI odem ja danas opet u Linksa.lud ko šiba,i tamo me dočeka jedan fini mladić koji mi pojašnjava da je problem u grafici,i nađem kako grafika jedino radi kad se podupre s flomasterom na kraju grafike!!!!{#}Pošto imam kod sebe papir o riješenoj reklamaciji u kojoj stoji koji su testovi napravljeni i da kompjutor u cijelosti funkcionira,ja im govorim da se kvar desio vjerovatno na putu do ZG i nazad, te da sam im ja dao ispravnu grafiku .koja  radi bez problema u drugom slotu!Sad mi oni nude da uzmem drugu matičnu,Z77 koju moram čekat par dana da bude dobavljiva,pa onda opet slanje cijelog kompa u ZG i ako bude radila s tom pločom nakon 38 satnog testiranja šalju je u ST,i to ako budem te sreče da grafika bude radila!Znači bez kompa sam još min 15 dana.da prolupam ko cvrčak!!!Problem bi mi bio lakši da sam kupio grafiku u Linksa ali nisam več u ADM-a!Sad šta ako mi se u transportu skrivila grafik i zbog toga gubi kontakt kako da to dokažem!Ako se skrivila u transportu onda je to krivica Linksa ili prijevoznika,uglavno ja s time nemam veza a ispaštam najviše i bez kompjutora sam več misec dana,i naravno ako prođe sve uredu moram nadoplatit razliku za novu Sabertooth Z77 matičnu!

uffff

I jel Split tolika vukojebina da se servis nemože odradit tu ,nego moraju slat u Zagreb!!!

[url=http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2349188][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/2349188.png[/img][/url]
Moj PC  
24 0 hvala 8
14 godina
protjeran
offline
Re: Agonija se nastavlja u LINKSA

Rezime sveg gore ukratko, onome kome se neda čitati:

"Uštedio sam 100kn na grafici kupnjom u ADM-u, a sad imam zajebancije sa servisom jer mi nije sve iz Linksa"

 

PS - Zakonski rok u kojem se servis mora riješiti je 45 radnih dana. Radni dani obuhvaćaju

pon., uto., sri., čet. i pet., izuzevši blagdane, ti dani se isto tako ne računaju kao radni.

 

Dakle, njihov zakonski rok da riješe SVOJ hardware je 45 radnih dana, odnosno minimum 7 tjedana (ako uleti koji blagdan, i više).

 

From all the things I lost, I miss my mind the most...
12 godina
offline
Agonija se nastavlja u Linksa

Ako je itko zagovornik kupnje u Linksa to sam ja,90% stvari sam tamo kupio,grafiku sam kupio ovdje na forumu i radila je bez problema na 2 matične pola godine sve do sad!Nikad nisam žalio za 200-300 kuna,problem je u tome što je cijeli kompjuter iša na dijagnostiku i vratio se sa totalno drugim kvarom kojeg prije nije bilo!!Znači sad sam bez njega tko zna koliko još i tko zna kako če se to sve riješit,a za ništa ja nisam kriv premda najviše ispaštam! U komp sam uložio preko 10 000 kn i trenutno ne guštam ni lipe,da se razumimo samo želi da me zovnu za 10-15 dana i kažu sve je popravljeno!!

[url=http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2349188][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/2349188.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Agonija se nastavlja u LINKSA
volegradele kaže...

Pozdrav ekipa,evo da olakšam malo dušu,da nekom ispričam što mi se događa zadnjih misec dana!Pa da krenem,napokon sam se makao s stare dobre 775 platforme(ironija je još veća što trenutno ovo pišem s mog starog kompa kojeg sam udomio kod susida)i prešao na 1155 socket,kupio si žarko željenu Asus Sabertooth P67 i i5 2500k,sve sam si to lipo posložio(imate slike u poznatoj temi) i bilo je sve odlično prvih misec-dva!Sve je letilo ko podmazano,stvarno sam toliko guštao da ga uopče nisam cloknuo,rekao sam sebi ovo stvarno štima a ionako je lito,vručine su tu i bolje pričekat hladnija vremena!I tako igram surfam,gtx 570 guta sve pred sobom i onda su počeli lagani problemi,uglavnom da ne duljim previše izgleda da su otišli SATA kontrloleri na matičnoj,sve sam pokušao i nakon dva dana sam otišao u Links na reklamaciju.Pošto mi se nije dalo vadit ploču i raskopavat cijeli komp,odnio sam im cijeli kompjuter računajuči ako sam slučajno što predvidio valjda budu oni dijagnosticirali kvar.To se plača 200kn ali to mi nije problem,bitno je da se ustanovi kvar i otkloni!I tako ja čekam 2 tjedna,komp je morao ić na servis u ZG(WTF,inače sam iz Splita) i nema veze čekam ja i na kraju dobijem poziv od servisera iz ZG,i da  zaista je problem u matičnoj i njenim SATA kontrolerima i zamijenili su je  sa novom,s malom naznako da od 20 puta kad su stavljali grafiku u sloto,matična je nije htjela prepoznat!(WTF mkII).Objašnjenje glasi da je grafika prevelika i teška,skrivila se malo ,da se to zna dogodit s velikim grafikama(WTF mkIII).Dobro kažem ja sebi u bradu,jedan put od 20 i nije tako loše,daj više pošalite mi komp!I tako odem ja po komp u Linksa u srijedu dođem doma upalim ,kad ono pogodite,matična ne prepoznaje grafiku!!!{#}I tako izvadio je vanka 10 puta i uvjek isto,ali kad je stavim u drugi slot nema nikakvih problema,prepoznaje je odmah!Ništa,drugi dan komp pod ruke i pravac u Links,objasnim im što se događa i oni kažu da budu provjerili u čemu je proble i da če me zvat čim prije!Ništa cijeli dan prošao nitko ne zove,ja ionako bio na putu i drugi dan otišao do njih da vidim imali napretka!Zateknem servisera kako zaprima neku robu a moj komp stoji na stolu otvoren i on ga testira s Prime95,ali serviser nije skužio da je komp davno več otišao u sleep mode!!!!! (WTF mkIV).Kaže mi da nije još gotov i da če mi se javit do kraja dana,naravno nije mi se javio!iI odem ja danas opet u Linksa.lud ko šiba,i tamo me dočeka jedan fini mladić koji mi pojašnjava da je problem u grafici,i nađem kako grafika jedino radi kad se podupre s flomasterom na kraju grafike!!!!{#}Pošto imam kod sebe papir o riješenoj reklamaciji u kojoj stoji koji su testovi napravljeni i da kompjutor u cijelosti funkcionira,ja im govorim da se kvar desio vjerovatno na putu do ZG i nazad, te da sam im ja dao ispravnu grafiku .koja  radi bez problema u drugom slotu!Sad mi oni nude da uzmem drugu matičnu,Z77 koju moram čekat par dana da bude dobavljiva,pa onda opet slanje cijelog kompa u ZG i ako bude radila s tom pločom nakon 38 satnog testiranja šalju je u ST,i to ako budem te sreče da grafika bude radila!Znači bez kompa sam još min 15 dana.da prolupam ko cvrčak!!!Problem bi mi bio lakši da sam kupio grafiku u Linksa ali nisam več u ADM-a!Sad šta ako mi se u transportu skrivila grafik i zbog toga gubi kontakt kako da to dokažem!Ako se skrivila u transportu onda je to krivica Linksa ili prijevoznika,uglavno ja s time nemam veza a ispaštam najviše i bez kompjutora sam več misec dana,i naravno ako prođe sve uredu moram nadoplatit razliku za novu Sabertooth Z77 matičnu!

uffff

I jel Split tolika vukojebina da se servis nemože odradit tu ,nego moraju slat u Zagreb!!!

Čitam je sve OKE ali mislim da pošta nemarno rade kada s paketom bacaju u vagone, kombi pa se nije čudo kod transporta ošteti. Mislim krivica je servis i pošta. Mislim servis šalju u Zagreb ali upitno jel na paketu stavljaju oznakom "lom stakla" da se ne oštete na transportu? Meni čudno to što servis šalju u Zagreb iako je u Split glavni sjedište servisa.

Nenad
11 godina
neaktivan
offline
Agonija se nastavlja u Linksa

A to ti je Split...Nemas di servisirat laptop..Ja znam kad mi je cimeru crka punjač pa dok je serviser ustanovi kvar i naruči novi punjač prošlo je 2 i po miseca....pa onda što reć o tome??

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Agonija se nastavlja u Linksa

A nemas srece i gotovo {#}

clock2much
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Agonija se nastavlja u Linksa

A gle, iskreno, što ih više forsaš - to će ti se sporije riješiti.

 

Zašto?

 

1. Ljeto je - ljudi idu na godišnji - manjak je radne snage - htio ti to prihvatiti ili ne - tako je.

2. Svaki telefonski poziv prekida servisera u servisu u određenom stadiju posla - mora se zapitati "gdje sam stao", te nastaviti ili ponoviti određene radnje - gubitak vremena.

3. Nije samo tvoj PC na servisu - vjerujem da ih je još dosta - i to najviše PC-i sa "glupim" problemima, odnosno, oni PC-i koji rade dobro, a greška se pokaže

jednom u 5 dana. Tako da, treba malo više vremena da se na njima riješi diagnostika. Najbolji kvarovi su "mrtve" komponente, dakle ne radi disk - njega van, novi unutra.

Ali takvih kvarova je sve manje, a "glupih" kvarova koji zahtjevaju mnogo vremena - više.

 

Uostalom, ljeto je - šta se toliko brineš? Živiš na moru, pa zašto to ne iskoristiš i odeš se malo "zabavljati" sa čehinjama, mene one nikad nisu razočarale. 


Zaboravi na PC i budi iznenađen "kad te nazovu" - to ti je po meni najbolji stav.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
12 godina
offline
Agonija se nastavlja u Linksa

Nema zakonskog roka o povratu robe sa servisa, tj toga u zakonu nema. To što oni napišu 40 ili koliko dana je čisto njihova dobra volja, no na sudu se ne može uportijebiti kao dokaz.

 

Btw, zato je bolje kupiti komponente u jednom dućanu i sve 5. Mislim da si žrtva natezanja između dvije poslovnice... ništa drugo.

Fuck me I'm famous.
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Agonija se nastavlja u Linksa

ma dobar je links 

 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Agonija se nastavlja u Linksa
Don Kihoty kaže...

A gle, iskreno, što ih više forsaš - to će ti se sporije riješiti.

 

Zašto?

 

1. Ljeto je - ljudi idu na godišnji - manjak je radne snage - htio ti to prihvatiti ili ne - tako je.

2. Svaki telefonski poziv prekida servisera u servisu u određenom stadiju posla - mora se zapitati "gdje sam stao", te nastaviti ili ponoviti određene radnje - gubitak vremena.

3. Nije samo tvoj PC na servisu - vjerujem da ih je još dosta - i to najviše PC-i sa "glupim" problemima, odnosno, oni PC-i koji rade dobro, a greška se pokaže

jednom u 5 dana. Tako da, treba malo više vremena da se na njima riješi diagnostika. Najbolji kvarovi su "mrtve" komponente, dakle ne radi disk - njega van, novi unutra.

Ali takvih kvarova je sve manje, a "glupih" kvarova koji zahtjevaju mnogo vremena - više.

 

Uostalom, ljeto je - šta se toliko brineš? Živiš na moru, pa zašto to ne iskoristiš i odeš se malo "zabavljati" sa čehinjama, mene one nikad nisu razočarale. 


Zaboravi na PC i budi iznenađen "kad te nazovu" - to ti je po meni najbolji stav.

Sve 5,to i radim,nego mene brine dali če se to uopče riješit,toga se najviše bojim,a i moram nekom reč što me tišti,zar ne!

Ne krivim ja Links ništa,vjerovatno i dalje ostajem njihov kupac!Ali potrefio se glup splet okolnosti!!

[url=http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2349188][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/2349188.png[/img][/url]
14 godina
protjeran
offline
Re: Agonija se nastavlja u Linksa

Riješit će se - samo ti uživaj u plaži. Isključi ruter iz struje i stari PC iz zida, i odi se druži vani malo s ljudima.

 

Mi iz Siska koji dišemo zagađeni smrdljivi i sparni zrak, dali bi sve da možemo to bar 5 dana - što ti možeš svaki dan - besplatno.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
14 godina
offline
Agonija se nastavlja u Linksa

Mogu samo predpostaviti kako si bijesan ali gledaj to sa pozitivne strane. Evo link šta te čeka.

 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/asus-sabertooth-z77/157660.aspx

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Agonija se nastavlja u Linksa
Rodjo moj, znam kak ti je. Sigurno postoji zakonski rok servisa. Interesiraj se malo o zakonu. Pozovi im inspekciju, posalji im prigovor, ucini sve sto mozes. Oni nude uslugu i ti je placas, i to masno. To sto je ljeto sto su godisnji, to nema veze s pamecu. Zato jer je ljeto trebali su ti dati popust od recimo 40%, a ne platis im 10 000 a odnose se prema tebi ko prema govnetu. Platio im ti 10 ili 10 000 kuna, postoji zakon i ti se pozovi na njega. Trazi povrat novca i sl. a ne gubiti zivce s neprofesionalcima. Potrosi novac tamo gdje vrijedi vise! Pozz
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Agonija se nastavlja u LINKSA

Čitam je sve OKE ali mislim da pošta nemarno rade kada s paketom bacaju u vagone, kombi pa se nije čudo kod transporta ošteti. Mislim krivica je servis i pošta. Mislim servis šalju u Zagreb ali upitno jel na paketu stavljaju oznakom "lom stakla" da se ne oštete na transportu? Meni čudno to što servis šalju u Zagreb iako je u Split glavni sjedište servisa.

 Ovdje necu ulaziti tehnicke detalje, osvrt cu staviti na "Links-ov" nacin dostave posiljaka jer vrlo je vjerojatno da je zbog "tezine" same kartice doslo do ostecenja grafickog slota na MB. Na njihovim stranicama naveden je dostavljac i ukratko opisani uvijeti dostave, ne znam imaju li izmedju servisa vlastitu (internu) dostavu? Na stranicama dostavljaca nisam pronasao termin u nazivu za dopunsku uslugu "lomljivo", "izdvojeno" i sl. jedna od dostavnih sluzbi kao dopunsku uslugu ima u ponudi "izdvojeno" rukovanje. Osobno sam uvjeren da i "Links" sa svojim dostavljacem kao veliki korisnik ima adekvatan sporazum i da se pošiljke zasigurno "ne bacaju" pri transportu kako je navedeno u postu.

Zelim kao i ostali da dani bez kompa prodju sto brze, i da ce decki iz servisa koliko je moguce brzo i profesionalno osposobiti komp; Sretno!  

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.7.2012 4:29 (Hardwhelper!!!).
12 godina
offline
Agonija se nastavlja u Linksa

pred kojih 4god sam kupil komponente preko jedne noname trgovine... crkla grafa, odnio u trgovinu, covjek se odmah bacio na rastavljanje i provjeru dal je u pitanju grafa...poslao je na reklamaciju a meni dao zamjensku za ta 2tj kolko sam cekao da mu posalju moju natrag, znam za jednog kojeg poznam da mu je dao zamjensku MBO kad je njegova bila na reklamaciji... toga nema nigdje, ali mogli bi se ugledat na ovaj primjer -.-''
imao je prometa pun kufer ali zbog nekih pi***rija je propao 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Agonija se nastavlja u Linksa

Mene u stvari najviše brine to što je otišla komponenta koj nije kupljena u njih i što se to vjerovatno dogodilo prilikom transporta,sad ako ne proradi u novoj matičnoj nahebo sam,nadam se da je utor u matičnoj otišao!Znaći ne žugam ja za sporost nego se tresem za razvoj događaja!

Nego čitam ovu teme o Sbertooth Z77,nemogučnost instalacije neorginalnih Windowsa,bate čuk,moram još tisuću i nešto kuna pljunut,postoji li kakav naćin?

 

I btw taman s morao došao,more taman za rashladit!{#}

[url=http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2349188][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/2349188.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Agonija se nastavlja u Linksa
volegradele kaže...

Mene u stvari najviše brine to što je otišla komponenta koj nije kupljena u njih i što se to vjerovatno dogodilo prilikom transporta,sad ako ne proradi u novoj matičnoj nahebo sam,nadam se da je utor u matičnoj otišao!Znaći ne žugam ja za sporost nego se tresem za razvoj događaja!

Nego čitam ovu teme o Sbertooth Z77,nemogučnost instalacije neorginalnih Windowsa,bate čuk,moram još tisuću i nešto kuna pljunut,postoji li kakav naćin?

 

I btw taman s morao došao,more taman za rashladit!{#}

Postoji! Samo budi uporan i traži odgovarajuću preaktiviranu instalaciju jer je loader neupotrebljiv. Znači, ne može svaka već samo neke. Ne znam u čemu je caka.

Upravo sam se sjetio da sam na youtube gledao nekog prodavca hardwarea iz Kanade kako se žali da im velike grafičke kartice prave problem prilikom transporta gotovih sistema. Problemi su iste prirode kao tvoj - otkinut PCIe slot.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Agonija se nastavlja u Linksa

Upravo sam se sjetio da sam na youtube gledao nekog prodavca hardwarea iz Kanade kako se žali da im velike grafičke kartice prave problem prilikom transporta gotovih sistema. Problemi su iste prirode kao tvoj - otkinut PCIe slot.

Kada se opcenito sagleda kada sam odabirao cooler za svoj CPU tada sam vagao uzeti li od Cu-oko 850g i boljim svojstvima ili skoro upola laksi izveden u kombinaciji Al-Cu mase oko 500g ali nesto losijih karakteristika, izbor je pao na laksi a i dalje dovoljno (za mene) dobar CPU cooler. Nit vodilja bila je bas to hoce li MB izdrzati (naravno da je ojacanje ispod ploce postavljeno) skoro 1Kg tezak cooler?, tko bi sa garancijom i sigurnoscu to odgovorio?, pa jos pozamasna grafa (nije lagana kao pero - citaj easy entry VGA). U  nazovimo to skoro pa "idealnim" uvijetima (npr. testovi, kuciste se cesto ne prenosi - transportira...) da, ali nakog izvjesnog vremena i/ili cestog prenosenja?

Na kraju neka svoja iskustva kazu vlasnici mocnih i (relativno) skupih kompova prenose li ih i koliko cesto!   

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2012 12:47 (Hardwhelper!!!).
12 godina
offline
Agonija se nastavlja u Linksa

Vidiš dok mi se ovo nije dogodilo  na kraj pameti mi ovakav scenarij nije bio,gotovo sve što znam o informatici sam naučio u praksi,nažalost večinom kroz greške!Ali to valjda tako treba bit,valjda sve bude uredu,sad trebam čekat kad bude matična dobavljiva ,več ima par rezervacija,stvarno naša zemlja kao da je zadnja rupa na sviralu,Asusovu zvučnu sam prošli put čekao skoro 2 miseca!!

[url=http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2349188][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/2349188.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2012 13:44 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Agonija se nastavlja u LINKSA
Don Kihoty kaže...

Rezime sveg gore ukratko, onome kome se neda čitati:

"Uštedio sam 100kn na grafici kupnjom u ADM-u, a sad imam zajebancije sa servisom jer mi nije sve iz Linksa"

Kakve veze ima gdje je kupljena grafička? Sad je ADM ili tko već kriv što ovi iz Linksa moraju sve voziti u ZG na servis. Super si {#}

 

Da ti sad nešto šalješ u ST recimo i putem se dogodi neka greška, a poznavajući naše ceste, to je vrlo lako moguće, tko bi ti onda bio kriv? Vozač jel da?

To što ovi iz Linksa ne znaju kako prevoziti računala, to je njihova stvar, ne ne ADM-a koji je prodao ispravnu grafičku. Ili možda likovi iz ADM-a prodaju tanje grafičke koje se same od sebe iskrive?

 

Za ovo kasnije se slažem s tobom debeli {#}

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2012 15:25 (Pero Dinamit).
16 godina
offline
Re: Agonija se nastavlja u Linksa
guls kaže...

Nema zakonskog roka o povratu robe sa servisa, tj toga u zakonu nema. To što oni napišu 40 ili koliko dana je čisto njihova dobra volja, no na sudu se ne može uportijebiti kao dokaz.

 

Btw, zato je bolje kupiti komponente u jednom dućanu i sve 5. Mislim da si žrtva natezanja između dvije poslovnice... ništa drugo.

Tako je. Postoji "razuman rok", koji ovisi o prirodi kvara te imaju li rezervne dijelove. U svakom slučaju, u ovom slučaju razuman rok je deset radnih dana, pogotovo jer imaju ploču na lageru, i imaš pravo i na povrat novca i na novi komad opreme unutar cjenovnog ranga, ako nemaju originalnu opremu.
Ako će oni to slati distributeru, to trgovac rješava sa distributerom, i to te se ne tiče. Tebi su dužni dati novu ploču ako ne mogu popraviti staru, a staru rješavati sa distributerom. 

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
14 godina
offline
Agonija se nastavlja u Linksa

Ja zato kupujem hardware samo u USA. Ako sam padnem sam se ubijem.{#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Agonija se nastavlja u Linksa

E sad dolazimo do toga da je za novo nastali problem izričito kriv Links a ne krajni korisnik(ja),i zbog njihovog propusta ja sam opet bez kompjutera,znači nije kriv proizvođač,distributer ili netko treči, kao što je bilo s prvom reklamacijom kada je usljed tehničkog kvara nastao kvar sa SATA kontrolerima!Sad imaju dvi uništene ploče umisto jedne i nezadovoljnog korisnika,koji mora nadoplatit za novu matičnu ploču,kad dođe!(što može bit za misec dana)

[url=http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2349188][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/2349188.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Agonija se nastavlja u Linksa
volegradele kaže...

E sad dolazimo do toga da je za novo nastali problem izričito kriv Links a ne krajni korisnik(ja),i zbog njihovog propusta ja sam opet bez kompjutera,znači nije kriv proizvođač,distributer ili netko treči, kao što je bilo s prvom reklamacijom kada je usljed tehničkog kvara nastao kvar sa SATA kontrolerima!Sad imaju dvi uništene ploče umisto jedne i nezadovoljnog korisnika,koji mora nadoplatit za novu matičnu ploču,kad dođe!(što može bit za misec dana)

Strpi se malo, dobićeš super stvar. Možda je tako i bolje?!  Ako pak smatraš da si u pravu idi do tržišne inspekcije i razgovaraj sa njima.

16 godina
offline
Agonija se nastavlja u Linksa

Trebao si prije vraćanja kompa na reklamaciju isprobati grafičku u neko drugo računalo.

Ako ona pravi problem, neće ti Links dati drugu matičnu.

U tom slučaju trebaš grafičku poslati na reklamaciju tamo gdje si ju kupio ili servisu uvoznika.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Agonija se nastavlja u Linksa

Ta politika linksa sa slanjem svake sitnice u Zagreb mi je pomalo i smješna.

 

Frend kupio slušalice u 11 ujutro. Vratio se u 15h jer nisu radile. Umjesto da su mi dali nove, oni su ih poslali u ZG i čekao je tjedan i pol dana da dobije zamjenske.

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Agonija se nastavlja u Linksa
Vapor kaže...

Ta politika linksa sa slanjem svake sitnice u Zagreb mi je pomalo i smješna.

 

Frend kupio slušalice u 11 ujutro. Vratio se u 15h jer nisu radile. Umjesto da su mi dali nove, oni su ih poslali u ZG i čekao je tjedan i pol dana da dobije zamjenske.

Ono s "7 dana" za zamjenu vrijedi samo ako je proizvod kupljen na neviđeno, npr online iz nekog webshopa, dostavom i slično.

Samo se u tom slučaju može vratiti i zamijeniti odmah za drugo ili ostvariti povrat novca. U protivnom ide klasično jamstvo, dakle do 45 dana na servisu.

Eventualno, ovisno o dobroj volji trgovca, može trgovac zamijeniti unutar 7 dana. Ali to je gesta, a ne obaveza.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
16 godina
offline
Re: Agonija se nastavlja u Linksa
191x7 kaže...

Ono s "7 dana" za zamjenu vrijedi samo ako je proizvod kupljen na neviđeno, npr online iz nekog webshopa, dostavom i slično.

Samo se u tom slučaju može vratiti i zamijeniti odmah za drugo ili ostvariti povrat novca. U protivnom ide klasično jamstvo, dakle do 45 dana na servisu.

Eventualno, ovisno o dobroj volji trgovca, može trgovac zamijeniti unutar 7 dana. Ali to je gesta, a ne obaveza.

Ne. Po zakonu, ima pravo dobiti odmah zamjenu, ili novac nazad jer se radi o skrivenoj mani, nečemu što nije moguće na prvi pogled ustanoviti.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
11 godina
protjeran
offline
Re: Agonija se nastavlja u Linksa
191x7 kaže...

Ono s "7 dana" za zamjenu vrijedi samo ako je proizvod kupljen na neviđeno, npr online iz nekog webshopa, dostavom i slično.

Samo se u tom slučaju može vratiti i zamijeniti odmah za drugo ili ostvariti povrat novca. U protivnom ide klasično jamstvo, dakle do 45 dana na servisu.

Eventualno, ovisno o dobroj volji trgovca, može trgovac zamijeniti unutar 7 dana. Ali to je gesta, a ne obaveza.

Vrijedi i ako je proizvod kupljen na videno u Linksu, ne vrijedi jedino ako je kupljen dok je bio na akciji, u tom slucaju tih 7 dana povrata ne postoji.

clock2much
12 godina
neaktivan
offline
Agonija se nastavlja u Linksa

Da te utješim prije jedno 4 godine sam kupio gotovu konfiguraciju, mislim da je bio HGspot. Uglavnom grafička koju sam dobio nutra je bila u kvaru. Nosim komp na servis i kažu da će sve biti gotovo za maks. 2 tjedna. Naravno kako to biva kod nas prošlo je nešto više od dva mjeseca da se promjeni hebena grafička. Prestao sam ih zvati nakon dva tjedna i pustio mozak da odmara, iskreno nije mi se dalo zamarit time, ali vjeruj mi bio sam bjesan.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice