Može li biti gore (ponuda IT poslova) izdvojena tema

poruka: 1.208
|
čitano: 565.782
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)
To sto ti das da te *ebu, ne znaci da svi damo. Ne generaliziraj i ne pricaj gluposti.
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Putin kaže...

San mi je biti poslodavac IT-ovcima ili menadžer je su to stvarno teške budaletine, i apsolutno nikakvih problema s njima nema, možeš ih prcati do iznemoglosti, a oni to shvaćaju kao životni uspjeh. Znam po sebi.

 

To je čisto objektivno. Bez obzira na subjektivne razloge ili osobna očekivanja nekog IT-ovca.

Objektivan si k'o Drago Ćosić.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
sHOCKRE kaže...
To sto ti das da te *ebu, ne znaci da svi damo. Ne generaliziraj i ne pricaj gluposti.

mogućosti su 2

 

1) Ili te *ebu toliko da ne primjećuješ i to smatraš čak svojim profesionalnim uspjesima, izazovima i postignućima pa nisi niti svjestan da si heben 24/7. A vrlo vjerojatno jesi, čak i više nego prosječni IT-ovac u rvackoj.

 

2) Ne daš da te *ebu, primjećuješ da te *ebu, ali ih držiš u šaci time da si nezamjenjivi ekspert na državnoj razini i držiš u ruci svoj pasoš spreman svakog trenutka odhebati ikoga ko te pokuša gaziti ovđe i otići nekud van na basnoslovne uvjete :D

 

 

 

 

Ne znam zakaj mislim da ulaziš uglavnom pod kategoriju pod 1)

;)

 

 

 

o tome se i radi. U svakoj industriji postoji more ljudi koji se žale u RH. Postoje salve pljuvački prema raznim sranjima iz struke, iz prakse.

No, indikativno, u IT-u toga nema puno, iako bi možda moralo biti i više nego u drugim industrijama/strukama.

Objasnio sam zakaj nema. Ne zato jer je IT u Hrvatskoj dobar, nego zato jer su IT-ovci iznadprosječne budale, bez obzira (ili možda baš zato) koliki su eksperti, ili pak entuzijasti...štogod.

A upoznao sam ih i vidio poprilično puno rvackih IT-ovaca i znam da su većina iznadprosječni budalaši. Čast nekim iznimkama..

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 18:20 (Putin).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Old Iggy kaže...
Putin kaže...

San mi je biti poslodavac IT-ovcima ili menadžer je su to stvarno teške budaletine, i apsolutno nikakvih problema s njima nema, možeš ih prcati do iznemoglosti, a oni to shvaćaju kao životni uspjeh. Znam po sebi.

 

To je čisto objektivno. Bez obzira na subjektivne razloge ili osobna očekivanja nekog IT-ovca.

Objektivan si k'o Drago Ćosić.

vhunski argument. Stari Iggy, drhturim pred Vama i pred silovitim argumentima.

 

16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Putin kaže...
Old Iggy kaže...
Putin kaže...

San mi je biti poslodavac IT-ovcima ili menadžer je su to stvarno teške budaletine, i apsolutno nikakvih problema s njima nema, možeš ih prcati do iznemoglosti, a oni to shvaćaju kao životni uspjeh. Znam po sebi.

 

To je čisto objektivno. Bez obzira na subjektivne razloge ili osobna očekivanja nekog IT-ovca.

Objektivan si k'o Drago Ćosić.

vhunski argument. Stari Iggy, drhturim pred Vama i pred silovitim argumentima.

 

A kakve bi ti to argumente? OIB-e firmi koje plaćaju prekovremene, a ima ih?

11 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Putin kaže...
Jovanka kaže...

Dobro došao u normalni modus operandi "zapadnog" korporativnog svijeta, podružnica .hr.

zanimljivo.

I sam radim u "zapadnom korporativnom svijetu", podružnica .hr

 

 

I nema nikakav "normalni modus operandi". Dapače, ne želim ni komentirati kakav je odnos prema ljudima i prema njihovom ekstra radnom vremenu pod mus. {#} Ukratko, ne postoji nešto kao - plaćanje prekovremenoga.

A viđao sam i prije po netu još loših iskustava kaj se tiče pretjeranog prekovremenog (neplaćenog) rada po ispostavama mutinacionalki u RH..

 

 

A zanimljivo je i da su plaće, politika prekovremenih i opsega posla i svega ostaloga puno bolje u drugim državama Europe (unutar istih korporacija).

To je hrvatska "privilegija" biti očajan, pritisnut, izigran, iskorišten..

 

 

S obzirom da si gore za neke stvari napisao "ne želim komentirati", što si ustvari točno htio komentirati? Što se htjelo reći, ovom gore nepovezanom hrpom obijesti, jala i likovanja?

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Putin kaže...

o tome se i radi. U svakoj industriji postoji more ljudi koji se žale u RH. Postoje salve pljuvački prema raznim sranjima iz struke, iz prakse.

No, indikativno, u IT-u toga nema puno, iako bi možda moralo biti i više nego u drugim industrijama/strukama.

Objasnio sam zakaj nema. Ne zato jer je IT u Hrvatskoj dobar, nego zato jer su IT-ovci iznadprosječne budale, bez obzira (ili možda baš zato) koliki su eksperti, ili pak entuzijasti...štogod.

A upoznao sam ih i vidio poprilično puno rvackih IT-ovaca i znam da su većina iznadprosječni budalaši. Čast nekim iznimkama..

Ček, a zašto misliš da je samo u IT-u tako? Pa u svakoj struci je tako, to što ti samo tako vidiš ne znači da je samo u IT-u tako. Svatko misli da je samo njemu najgore, a da drugima cvjetaju ruže...

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
14 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Jovanka kaže...
Putin kaže...
Jovanka kaže...

Dobro došao u normalni modus operandi "zapadnog" korporativnog svijeta, podružnica .hr.

zanimljivo.

I sam radim u "zapadnom korporativnom svijetu", podružnica .hr

 

 

I nema nikakav "normalni modus operandi". Dapače, ne želim ni komentirati kakav je odnos prema ljudima i prema njihovom ekstra radnom vremenu pod mus. {#} Ukratko, ne postoji nešto kao - plaćanje prekovremenoga.

A viđao sam i prije po netu još loših iskustava kaj se tiče pretjeranog prekovremenog (neplaćenog) rada po ispostavama mutinacionalki u RH..

 

 

A zanimljivo je i da su plaće, politika prekovremenih i opsega posla i svega ostaloga puno bolje u drugim državama Europe (unutar istih korporacija).

To je hrvatska "privilegija" biti očajan, pritisnut, izigran, iskorišten..

 

 

S obzirom da si gore za neke stvari napisao "ne želim komentirati", što si ustvari točno htio komentirati? Što se htjelo reći, ovom gore nepovezanom hrpom obijesti, jala i likovanja?

ne razumijem o čemu pričaš i zbog čega trolaš. Molim da budeš ontopic..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Pero Dinamit kaže...
Putin kaže...

o tome se i radi. U svakoj industriji postoji more ljudi koji se žale u RH. Postoje salve pljuvački prema raznim sranjima iz struke, iz prakse.

No, indikativno, u IT-u toga nema puno, iako bi možda moralo biti i više nego u drugim industrijama/strukama.

Objasnio sam zakaj nema. Ne zato jer je IT u Hrvatskoj dobar, nego zato jer su IT-ovci iznadprosječne budale, bez obzira (ili možda baš zato) koliki su eksperti, ili pak entuzijasti...štogod.

A upoznao sam ih i vidio poprilično puno rvackih IT-ovaca i znam da su većina iznadprosječni budalaši. Čast nekim iznimkama..

Ček, a zašto misliš da je samo u IT-u tako? Pa u svakoj struci je tako, to što ti samo tako vidiš ne znači da je samo u IT-u tako. Svatko misli da je samo njemu najgore, a da drugima cvjetaju ruže...

Moguće da si u pravu. IT-ovac je samo radnik. A u Hrvatskoj je krajnja bijeda biti igdje i ikome "radnik" (osim ovih tu par iznimaka kao ENT i par iggyevih iznimaka :D )

 

IT-ovci se ako ništa drugo tješe svojim entuzijazmom i ljubavlju prema struci.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 13:20 (Putin).
11 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Putin kaže...

 

 

S obzirom da si gore za neke stvari napisao "ne želim komentirati", što si ustvari točno htio komentirati? Što se htjelo reći, ovom gore nepovezanom hrpom obijesti, jala i likovanja?

ne razumijem o čemu pričaš i zbog čega trolaš. Molim da budeš ontopic..

 

Slutim da ne razumiješ iz razloga jer si na moju nevinu opasku napisao hrpu poluhalucinogenih tvorbi kompletno nebitnih za moju opasku, i zbog toga si dobio moje "Što se htjelo reći...". Mislim, objasni meni neukom ITevcu, ti gordi zaposleniku multinacionalne korporacije. I prije nego kompletno zastranis; da, začudo radio sam u multinacionalnoj kompaniji, na više pozicija, u više mjesta, i više država.

 

Dakle, da sumiramo; ne trolam, pitanja i dalje stoje. Evo, čak sam ti ih markao žutim.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
9 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Kad nema posla u HR, ima vani ;) Skoro 3g. radim preko Toptal-a i za sada su iskustva veoma solidna. Radim diretno sa uglavnom US klijentima na web i mobile projektima koji u prosjeku traju 3-4mj, 40h tjedno. Isplata nikad nije kasnila, nema azijske konkurencije po $5/hr, a ljudi koji vode pricu su i sami developeri. Naravno, postoji selekcijski proces i za developere i za klijente. Fora kod selekcije je sto to ne rade manageri, vec developeri koji vec rade za Toptal i znaju sto ozbiljni klijenti traze. 

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Selekcija je neki konkretan problem koji treba riješiti ili?

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
15 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Pero Dinamit kaže...

Selekcija je neki konkretan problem koji treba riješiti ili?

Zasto mislis da je to problem?

The finding of threats to security by a security office is totally predictable, and hence the finding is totally worthless.
16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Naprotiv, mislim da je to super. Samo me zanima na koji način to rade. 

Razgovorom ili ti daju neki problem vezan uz neku tehnologiju koju znaš pa to onda rješavaš?

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
9 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Znaci prvo je bitan engleski i Intro Team odradi pocetni razgovor u kojem pojasne proces i vide jel znas beknuti. Sad, ovisi jel si front ender, devops.. Imaju razlicit nacin evaluiranja, al za bekendere uglavnom ide ovako:

1. vremenski ogranicen algo test (traze razuman score, zadatci nisu jeza i daju vjezbene unaprijed - valjda tako eliminiraju indijce)

2. razgovor sa njihovim developerom koji ti moze postaviti neki sitan quick programming zadatak

3. razgovor sa drugim developerom gdje zele vidjeti tvoj kod i skuziti sta su ti jake, a sta slabe strane da znaju kakav projekt ti lezi

 

Kako sam imao dnevni posao meni su raspodjelili sve to na preko mjesec dana. Danas mislim da samo dobijes link na kalendar, pa sam ubodes kad ti sta pase. Sto znam da ne vole je kad se ljudi ne pojave u dogovoreno vrijeme. E, da, sve sam odradio preko Skype-a. 

 
3 0 hvala 2
11 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Pozz, sada cu upisati petu god fesba eth smjer telekomunikacije i informatika, zna li itko forme iz st gdje bih se mogao zaposliti preko student servisa da imam nesto raditi sto mi se tice struke da mogu poslije napisati u zivotopisu, hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
devopops kaže...

Znaci prvo je bitan engleski i Intro Team odradi pocetni razgovor u kojem pojasne proces i vide jel znas beknuti. Sad, ovisi jel si front ender, devops.. Imaju razlicit nacin evaluiranja, al za bekendere uglavnom ide ovako:

1. vremenski ogranicen algo test (traze razuman score, zadatci nisu jeza i daju vjezbene unaprijed - valjda tako eliminiraju indijce)

2. razgovor sa njihovim developerom koji ti moze postaviti neki sitan quick programming zadatak

3. razgovor sa drugim developerom gdje zele vidjeti tvoj kod i skuziti sta su ti jake, a sta slabe strane da znaju kakav projekt ti lezi

 

Kako sam imao dnevni posao meni su raspodjelili sve to na preko mjesec dana. Danas mislim da samo dobijes link na kalendar, pa sam ubodes kad ti sta pase. Sto znam da ne vole je kad se ljudi ne pojave u dogovoreno vrijeme. E, da, sve sam odradio preko Skype-a. 

 

Kakva je stvar s plačanjem ? Preko Paypala ?

Potpisuju li se kakvi ugovori ?

Je li to zapravo isti princip kao Elance, Freelancer,... što se tiče rada i plaćanja (ne mislim sad tu dobivanje projekta, konkurenciju itd..) ?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Sori na kasnom odgovoru. Novce primam na banku (doo). Pogledao sam FAQ i nude Bank Transfer/ACH, Paypal i Payonner. Nisam siguran da je Payoneer legalan kod nas. Cini mi se da je to vise za USA i zemlje gdje je poreznoj svejedno gdje ti pare sjedaju. U biti je najlakse primiti novce u banku, isplatiti si OK placu od koje mozes zivjeti, a ostalo prijaviti kao dobit i isplatiti si. 

 

Sa bank transferom je mrvicu nezgodno to sto korespondentne banke cope dio para ($40 min). Al dobro, na OK zaradu nije greda banksterima ostaviti koji dolarcic :) 

 

Potpisuje se ugovor direktno sa Toptalom, a oni imaju svoje ugovore sa klijentima. Jednom sam morao potpisati NDA sa klijentom direktno, a projekt zapravo nije ni imao nesto sto bi bas trebalo stititi. Al OK. Ameri znaju biti mrvicu (pre)oprezni. 

 

Princip rada je Time&Materials. Ako radis po satnici onda samo u neku tablicu upises sate. Nema nikakvog spijuniranja, screen shotova i slicnih bolestina. Ako radis na 'tjednicu' (20 ili 40h tjedno) sve ide automatski. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.12.2014 22:24 (devopops).
15 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Tema je dosta ostarjela ali da se nadovežem malo. Ne znam kakva je trenutno situacija što se tiče IT-a, no ne može se reć da se ne može naći posao. Imam 23 god te mi je prvi posao u struci bio u državnoj firmi gdje sam upao bez ikakvih veza i slično. Naravno, skupio sam koliko sam mogao iskustva pošto su dosta velika firma no uvjeti nisu baš bili najbolji pa sam odlučio tražiti dalje jer sam optimista ^^. Našao sam posao u jednom većem sistem integratoru bez ikakvih veza niti nekakvog specijalnog iskustva. Vjerujem da je bitno dobro se prodati na intervju, znati se predstaviti, pokazati da imaš volje baš raditi u toj firmi te naravno uvijek imati malo sreće. Radi se o poziciji za računalne mreže...

After Effects,Sony Vegas Pro i Nuke tutoriali na hrvatskom: http://www.youtube.com/user/AdobeTemplate
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Molim vas ako netko zna gdje se u splitu(koje firme) može raditi u IT-u a da nije posao programera ili testera? Zar je split toliko propao po pitanju IT-a kako se priča?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
joke44 kaže...

Molim vas ako netko zna gdje se u splitu(koje firme) može raditi u IT-u a da nije posao programera ili testera? Zar je split toliko propao po pitanju IT-a kako se priča?

 

IT sistemi traže sistemca... Ako misliš da znaš šta javi se tamo...

9 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Traži se desetak programera za rad u HR ili GER, vise info na:

 

http://www.bug.hr/forum/post/programiranje/posao-croger-trazi-se-desetak-programera/4951460.aspx

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.2.2016 13:44 (DanijelX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Pozdrav,

 

Firma za koju radim potražuje mrežnog inženjera s iskustvom rada na Cisco platformi i (poželjno) relevatnim certifikatima (CCNP, CCSP, CCIE). Posao uključuje održavanje i nadogradnju mreže koja povezuje cca. 60 lokacija. Više o poslu i uvjetima preko privatnih poruka.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Ovo bi trebao biti smjer sa najviše potencijala ?

 

http://www2.tvz.hr/studiji/izvanredni-preddiplomski-strucni-studij-racunarstva/

Battlelog: Glavas_ZG
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Situacija sa zaposlenjem jeste generalno teška. Ono što se na IT tržištu pojavilo kao trend pre nekoliko godina (opet mnogo kasnije nego od kad je počela ova tema) jeste freelance ili rad od doma. Hvala Bogu zbog start up ekspanzije, sada je sasvim normalno ići i raditi u drugim zemljama gde se stiču nova iskustva i usvajaju nove tehnike i kulture poslovanja. Sjajan sajt za nalaženje poslova vani je jobbatical.com jer su svi poslovi određeni na godinu dana, pa ukoliko vam se ne dopadne, možete se vratiti, a ukoliko se dobro snađete, možete ostati. Pored toga, ne znam kakva je situacija sa hrvatskim tržištem, ali veliki broj IT poslova za studente može se naći preko omladinskih zadruga. U Srbiji je dosta jaka ponuda IT poslova, pa nije daleko da radite iz Hrvatske posao za neku outsourcing kompaniju . Svakako preporučujem da ukoliko ste student, pogledate ponude poslova na ozeuropaptz.rs

 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Nemože gore kad je trenutno dno dna, barem šta se Splita i okolice tiče.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
tranzistor576 kaže...

Nemože gore kad je trenutno dno dna, barem šta se Splita i okolice tiče.

 Kako to misliš, jesi slao životopise, podijeli iskustva?

14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Pozdrav,

 

Evo oglas za mrežnog inženjera (pripravnika) koji bi radio na održavanju i dogradnju mreže zasnovane na Cisco platformi koja povezuje cca. 60 lokacija. Poželjni su relevatni certifikati (CCNP, CCSP, CCIE), ali nisu uvjet za zapošljavanje. 

 

OGLAS

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Ovaj posao je u Zagrebu. Stanje je inače takvo da jedino šta se traži su programeri - po meni osobno najgori poslovi u IT-u, najniža hijerarhijska razina puna stresa, prekovremenih sati, a zahtjeva ogromno znanje. Kad kažu da fali IT stručnjaka ne kažu glavnu stvar, a to je da fali isključivo programera (napisao sam što mislim o tom poslu) di ih je dosta otišlo vanka zbog visokih poreza u Hrv i bolje plaće tamo (bolje bit crnac programer vanka nego ovde u splitu za 7000kn ako). Dobro, složit ću se da su negdi plaće više (Hrcloud, trovicor i još neki). Ajde to je i ok nakon faksa radit neko vrijeme, ali šta poslije, šanse za napredak/promjenu pogotovo u splitu su nikakve. Problem splita je i taj što nema većih kompanija, a time i boljih poslova u IT-u pa ispada ili si vlasnik ili programer. Sreća ili možda i nesreća kako se promatra da postoji u splitu taj ericsson koji zapošljava negdje 400ljudi (nakon preuzimanja od ht-a) jer da nema etk (radni uvjeti bez najmanje privatnosti sa ne baš nekim plaćama za većinu, da ne govorim o tehnologijama i odjelima istog u splitu) ne vidim smisao studiranja na FESB-u. Ako uvatim vrimena napisat ću pregled IT firmi u splitu, i vi ostali nadopunite.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice