Indie Game The Movie

poruka: 10
|
čitano: 2.756
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Indie Game The Movie

http://buy.indiegamethemovie.com/

 

Jel tko gledao ? , ja jesam, isplati se dat 10$ za ovaj dokumentarac, preporučam.

 

Da što se tiče samog sadržaja film se bavi nezavisnim ( indie ) rezvijateljima igri, u filmu konkretno za XBLA .

 

Ako ima netko da ga ovo zanima neka se uključi u raspravu o samom filmu i Indie developmentu opčenito.

 

PS.

evo od danas je dostupan i WP7 market za developere, sve u svem zanimljivo.

 

 

 
0 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Indie Game The Movie

Ja sam pogledao prije nekoliko tjedana, solidan dokumentarac. Volio bi da ima više nastavaka i da je prikazano više developera ali ajd nije loše ni ovako.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Indie Game The Movie

Gledao sam. Osobno premalo o samom developmentu a previše o njima samima i njihovim tragedijama. Čak bi se usudio reći patetično na trenutke. Ali da vrijedi 10$ jer nema baš puno dokumentaraca na ovu temu.

15 godina
neaktivan
offline
Indie Game The Movie

Gledao, zanimljivo, ali blago mutavo. Očekivao sam dokumentarac o razvoju indie igara, kako je realizacija tekla, kako je suradnja izgledala, kako su uspostavili konakte koje su imali, kako su došli do "slave" koju imaju, njihove reakcije i život tijekom razvoja. Dobili smo film o preemocionalnim ljudima koji su previše reskirali i sad se zbog toga živciraju. O Braidu nije bilo nešto puno, iako me to zanimalo. Svejedno mi je dio o Braidu bio zanimljiviji i informativniji nego emo-Phila koji se obožava postavljati u ulogu žrtve. Gotovo ništa o Fezu nisam saznao, a to me zanimalo.

Sve u svemu, nije dokumentarac loš, zapravo je dobar u tome što prikazuje, samo je tematika skrenula s razvoja igara na emocionalne tramuke pojedinih developera.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Indie Game The Movie

Apsolutno se slažem s vašim postovima gore.

 

Inače mislim da u nekim stvarima određeni likovi malo pretjeruju, npr. kada onaj lik koji je radio SMB kaže da ne radi igre za druge nego da radi igre za sebe , mislim da malo-puno-previše seru*ka s tim hypercoolerskim stavom očito se želi prikazat kao netko posebno izuzetan, come on .... {#}

 

Da dokumentarac se dosta bazira na kultu ličnosti pojedinih likova nego na prikazu samog indie razvoja. 

 

Bez obzira na to , ako se prožvaće tu i tamo pokoji "vid me što sam cool" dokumentarac vrijedi pogledati.

 

PS.

dal je kod nas dostupan XBLA za indie developere !?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Indie Game The Movie

Pa mislim da je, ali naravno treba sva  ta pravila MS-a poštivati. Evo baš sam pročitao max 70% zarade ide developerima, a Microsoft si uzima proviziju od 10-30%.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Indie Game The Movie
Duxy007 kaže...

Pa mislim da je, ali naravno treba sva  ta pravila MS-a poštivati. Evo baš sam pročitao max 70% zarade ide developerima, a Microsoft si uzima proviziju od 10-30%.

 

To ti je u biti standardna tarifa, recimo znam da Apple uzima 30%.

Sad koliko sam vidio za WP7 market developeri mogu novce primati na PayPal, dal se mogu kod ans novci s PayPala transferirat na vezanu karticu to ne znam, jer do sada sam PayPal koristio samo za kupnje.

 

Da isto tako koliko sam vidio , a prosto umno sam zaključio je da sa developerskim profilom za WP7 dobije se mogučnost distribucije do deset igri na XBL Indie, pa me zanimalo da li je XBL for Indie dostupan i kod nas, mislim da nisam nešta pogrešno zaključio.

 

PS.

ne znam isto tako da li sam dobro zaključi i to da če sa Win 8 doć XBL Indie i za desktop Windowse.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Indie Game The Movie

Nisam gledao, ali definitivno me zanima. Nema puno dokumentaraca ovakvog žanra i prikazivanja ovakvog života i pristupa. 

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Indie Game The Movie

Gledao sam i uživao.

 

Mogli su pokazati što god žele i ja bih opet uživao. To je jedna od onih tema koje će te zanimati ma koji dio to bio. Da, je preemocionalno. Ali moraju to prodat i onima koje nikad nisu IDE otvorili u životu. Predramatizacija je uvijek bitna u dokumentarcima i reality showovima. Čak bih se usudio reći da su neki djelovi odglumljeni. Ali nije bitno. Meni je bilo zanimljivo. Naravno da bih rađe da je imao više samog developmenta ali šta je tu je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Indie Game The Movie

Jučer sam gledao dva produkcijsko/razvojna dokumentarca za GOW 1 & 2 , ako ste u mogučnosti nabavit collectors edition GOW-a svakako pogledajte, čisto da vidite kako se radi jedan AAA naslov. 

 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice