Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.124.170
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
sfc_PsychQ kaže...

Onih par fanboyeva koji su se naslađivali nad fxovcima prije nisu na forumu više i nisu bili ništa drukčiji od tebe...

Ryzen temu preletim tek toliko da vidim šta se dešava, iskreno ako neko i spama ja bi ga prvi banao,

A o fanboyizmu necemo jer sam i sam dugo vremena tjerao phenoma i sluzio me fino...svaki tabor ima svoje razloge zasto ima bas taj kombo,

a umjesto da pricamo kako ce taj 11700k tjerati rtxicu dojaja, mi moramo ciji je tata jaci...

 Itekako su ti likovi na forumu, samo ti se jedno vrijeme smire, i onda odjedanput zapucaju (kao ja evo sad), pa dodji uskocit ovi stari sa novim accountima itd... Evo sad covjek uzeo 6800XT u navi temi, jedan se pravda a drugi govori kak je trebao uzet nvidiju, i to je normalno jel ? Ja to sad napravim i javi mi se 300injak likova samo da obrane njihove brendove, ali nemojte se slucajno tamo javit i rec ovima da svatko kupuje sta mu pase jel.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
sfc_PsychQ kaže...

Onih par fanboyeva koji su se naslađivali nad fxovcima prije nisu na forumu više i nisu bili ništa drukčiji od tebe...

Ryzen temu preletim tek toliko da vidim šta se dešava, iskreno ako neko i spama ja bi ga prvi banao,

A o fanboyizmu necemo jer sam i sam dugo vremena tjerao phenoma i sluzio me fino...svaki tabor ima svoje razloge zasto ima bas taj kombo,

a umjesto da pricamo kako ce taj 11700k tjerati rtxicu dojaja, mi moramo ciji je tata jaci...

 Itekako su ti likovi na forumu, samo ti se jedno vrijeme smire, i onda odjedanput zapucaju (kao ja evo sad), pa dodji uskocit ovi stari sa novim accountima itd... Evo sad covjek uzeo 6800XT u navi temi, jedan se pravda a drugi govori kak je trebao uzet nvidiju, i to je normalno jel ? Ja to sad napravim i javi mi se 300injak likova samo da obrane njihove brendove, ali nemojte se slucajno tamo javit i rec ovima da svatko kupuje sta mu pase jel.

 Da se prisjetimo i tebe, vise sam bio i zaboravio ali ovako nekako ide:

 

igram na low postavkama 1080p"

"imam 144lock apex legend i mw"

"1600 je jednak 2600"

"2600  je bolji od drugih"

"oces 1 v 1"

"200mhz mi daje samo 3 fpsa"

"nemrem iskoristit 1660ti "

"nemam problema s fps dropovima i fpsom"

"svjedno cu kupit Ryzena 3600"

"imat cu bolji AVG"

"voltaza = napon"

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 0:46 (dreadmoore).
12 godina
suspendiran
offline
 
5 0 hvala 2
3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Ako na 3.7ghz roka 1910 bodova u CB R15, pa na 5.2Ghz ce rokat uz bolju plocu od ove b560 i neki solidan RAM 2700 bodova CB, strasan proc ce to bitk ako bude islo po planiranom 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Pharaoh kaže...

Ako na 3.7ghz roka 1910 bodova u CB R15, pa na 5.2Ghz ce rokat uz bolju plocu od ove b560 i neki solidan RAM 2700 bodova CB, strasan proc ce to bitk ako bude islo po planiranom 

Stjepanj, jesi to ti?  Nisam te uopće skužio. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 16:42 (Valentin17).
3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Vjerojatno je fora neka kolko sam skuzio da se novi forumasi prozivaju da su neki stari profili, ne razumijem tocno na temelju cega ali i meni postaje fora biti svaki dan netko drugi 

 

Inace, da se vratim na temu, ima li Ryzen na vidiku kakve refresh procesore ili je o to do DDR5 i nove generacije? Ima hrpa opcija za razmisliti, novci me zuljaju a nikako da ih potrosim jer neznam na koju platformu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Pharaoh kaže...

Vjerojatno je fora neka kolko sam skuzio da se novi forumasi prozivaju da su neki stari profili

Jer 99 posto novih profila traži neku pomoć, sigurno ne dolazi u Ampere temu. Meni se čini da ti ustvari dobro znaš što i kako, sada nas ovdje sve pomalo trolaš.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 17:00 (Valentin17).
3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Pa ja sam kupio Ampere graficku, zasto nebi bio tamo i podjelio svoje iskustvo i pomogao nekome u savjetu oko kupnje? 

 

Zasto bi trolao ne kuzim, kako sam slikao graficku tako cu i ostalo kada odlucim i kupim, do sutra cu kupiti sta odlucim i vidjet ces slike u temi za to i rijesena stvar, kakvo bozje trolanje 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Pharaoh kaže...

Pa ja sam kupio Ampere graficku, zasto nebi bio tamo i podjelio svoje iskustvo i pomogao nekome u savjetu oko kupnje? 

Zasto bi trolao ne kuzim, kako sam slikao graficku tako cu i ostalo kada odlucim i kupim, do sutra cu kupiti sta odlucim i vidjet ces slike u temi za to i rijesena stvar, kakvo bozje trolanje 

U redu, onda sam vas ja krivo procjenio, isprika zbog toga od mene. 

Pharaoh kaže...

Inace, da se vratim na temu, ima li Ryzen na vidiku kakve refresh procesore ili je o to do DDR5 i nove generacije?

Sljedeća generacija AMD procesora dolazi sa novim AM5 utorom i DDR5 memorijom.

Intel uskoro izdaje nove Rocket lake procesore, prvi procesori koji nisu bazirani na Skylake arhitekturi, a sljedeće godine izlazi Adler lake sa novim utorom i DDR5 memorijom.

Po meni o ovome trenutku je najbolje pričekati stabilizaciju cijene Ryzen 5600x procesora ili uzeti npr. 5900x koji po meni za igre nema smisla, u kombinaciji sa npr. MSI B550 Tomahawk

pločom je jako dobra opcija, sljedeće bih razmotrio i7 10700k sa MSI Z490 Tomahawk pločom ili pričekati Rocket lake.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 17:15 (Valentin17).
3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Nije bed, ocito je puno klinaca ovdje aktivno, a puno ih i potjerano pa se vodi puno takvih sapunica 

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

kada izlazi ta Raketa, postajem nestpljiv. Nadam se  za tjedan dana 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Moram se pohvalit, super zadovoljan sa 10700k, doslovno u 5 koraka klokao proc i postelao sve postavke i sve radi bez ijedne musice i problema.

 

Ide mali na 5.2Ghz na 1.37v, na 5.1ghz na 1.32v bez problema roka sat vremena Prime 95 i ide do 83-84c, dok je na 5Ghz na 1.26v hladan i brz i u sat vremena kaj je vrtio prime 95 nije presao 75c.

 

Znaci super zadovoljan, jako brzo sve postavio i istestirao i kasnije samo odvrtio bencheve za potvrdu dugotrajne stabilnosti.

Ovo su temperature pod izuzetno teskim stres testom Prime 95 i to u preko sat vremena opterecenja, u ostalim stvarima za proc ni neznas, recimo u CB R15 mi nejde preko 60-65c, gaming nekih 50ak stupnjeva ovisno od naslova.

 

Eto, od mene iskrene preporuke tko ne zeli potrositi puno a imati odlicnu all rounder platformu.

Moj PC  
11 0 hvala 5
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

6/12 raketa bude najbolja za igre. Da ostane ispod tih 2800 koliko je sad taj 10700K bilo bi 
Ovak je ploča i 10700K ko 1 5800X od konkurencije, ali ako Raketa bude dobra kako najavljuju iz Intela... 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pharaoh kaže...

Nije bed, ocito je puno klinaca ovdje aktivno, a puno ih i potjerano pa se vodi puno takvih sapunica 

A cuj, naravno da su ljudi paranoicni kao Intel...vise se ne zna ko pije placa na forumu.

 

Jer nije nam bas bilo novih forumasa koji dodju i u 2 tjedna pozivaju na bench usporedbe i otvaranje novih tema. Nema zamjerki, ni jednima ni drugima.

 

Nek si sretan s procom, samo plivaj nizvodno i hvali Intel i Nvidiu, daleko ces dogurat.

Survivor - eye of the tiger
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Znači postalo je opasno hvalit Intel i Nvidiu 

 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...

Znači postalo je opasno hvalit Intel i Nvidiu 

 

Krivo si shvatio jer si negativno nastrojen.

 

Mislio sam, samo da ne kritizira i ne ulazi u duboke prepirke i bit ce dobro. Svi padnu kad se uvate takvih bitki, uostalom tuzno je. 

Posto ima taj kombo, to sam rekao njemu.

 

Obrazac se samo ponavlja. Preocito je.

Koga ove godine briga za Intel i Nvidiu da bi ih bilo opasno hvalit.

pozz

Survivor - eye of the tiger
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Mene je briga. 

 

Možda jesam krivo shvatio ali druga stvar mene smeta a to je vaše (pod to vaše mislim na ekipu iz AMD fan kluba) prozivanje svakog novog člana foruma imenima protjeranih Intel huligana, ne poričem da se oni svako malo pojavljuju al vjerujem da dosta protjeranih novih članova nije ni imalo pojma zbog čega ih se napada.

 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...

Mene je briga. 

 

Možda jesam krivo shvatio ali druga stvar mene smeta a to je vaše (pod to vaše mislim na ekipu iz AMD fan kluba) prozivanje svakog novog člana foruma imenima protjeranih Intel huligana, ne poričem da se oni svako malo pojavljuju al vjerujem da dosta protjeranih novih članova nije ni imalo pojma zbog čega ih se napada.

 

Uzivaj onda, ja necu smetat ovu 2020 bajku.

 

Btw slazem se s tvojim postom o novim clanovima, al brate nije nije kriva neka "AMD" ekipa vec oni koji su radili multiACC masu puta. Zar ne?

 

p.s. sto tebi sad nisu cudni neki novi clanovi?

 

on topic: imam vise Intel proceva u obitelji nego drugih.

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
metallic kaže...
* * *

A cuj, naravno da su ljudi paranoicni kao Intel...vise se ne zna ko pije placa na forumu.

 

* * *

 

nicky.sl kaže...

Znači postalo je opasno hvalit Intel i Nvidiu 

 


A šta mislite momci da ja otvorim ultimativnu temu Modri protiv Crvenih. Ili Sudar Titana: Intel i Nvidia vs AMD.. da je lockam na početak stranice pa da se tamo k'o ljudi pobijemo. 

Ovdje više kada netko treba riješit problem, dobiti neki savjet.. nema šanse da taj ostane pri pameti.

Eto svake, prijedlozi bi bili dobri.. jer sve ovo mi polako počinje ličiti na Real Madrid vs. Barcelona.

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Čudni mi jesu al bez dokaza ne optužujem nikoga. 

Ovdje je postao običaj multićima nazivat svakog novog člana s kojim se ne slažete. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Zasto sam zasluzio da mi se obracas u mnozini..?

 

Nisam ni jednog nikad javno prozvao da je multic, slaba ti je memorija. Nisam ja neki fanboj, sto se tresete? 

 

Dosta foruma za danas, je8es ovo.

Survivor - eye of the tiger
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
metallic kaže...

Zasto sam zasluzio da mi se obracas u mnozini..?

 

Nisam ni jednog nikad javno prozvao da je multic, slaba ti je memorija. Nisam ja neki fanboj, sto se tresete? 

 

Dosta foruma za danas, je8es ovo.

 Množina se ne odnosi na tebe nego na sve koji non stop prozivaju nove članove.

 

Istina je nisam trebao tebe napasti ipak si ti uvijek bio u granicama normale ali zasmetala me ova tvoja izjava " hvali Intel i Nvidiu, daleko ces dogurat" 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2020 17:34 (nicky.sl).
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
metallic kaže...

Mislio sam, samo da ne kritizira i ne ulazi u duboke prepirke i bit ce dobro. Svi padnu kad se uvate takvih bitki, uostalom tuzno je. 

Posto ima taj kombo, to sam rekao njemu.

 Pa koga sam ja uopce i kritizirao, kupovao sam novu platformu i razmisljao o vise opcija kako sam i napisao. U isto vrijeme kao i ja drugi forumas DarthMarkus je kupio R7 5800x pa sam rekao da cemo nabacit benchanje posto imamo oboje rtx 3080 da vidimo kakve su u stvari razlike između te dvije platforme i kolka je isplativost/neisplativost.

Znaci cisto forumasko testiranje iz gusta i zabave i usput poucni zakljucak za sve koji samo prate ili cak kupuju 

 

Barem kaj se mene tice fali takvog sadrzaja i te medusobne vatre i nadmetanja da se malo digne forum u pozitivnom svijetlu, uz neke korisne zakljucke na kraju svega.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Je, lose zvuci ako se ne zeli shvatit ili me se ne zna.

Mozda je ipak poruka prezajedljiva ili ironicna, nepotreban post zapravo.

 

Nek se kolega sam snalazi, izgleda iskusan. Ja sam mu dobrodoslicu iskreno zazelio u drugoj temi.

 

Ugodan dan, pozdrav svima.

Survivor - eye of the tiger
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ja samo znam čim kupuje intel i nvidiu on je troll i multić.Dokazano u više navrata, ako nisi podržao crveni tabor nevaljaš da ga jebeš.

A za ovog novog paharaoh nemoj bogati dizati nove teme, pogotovo ne usporedbe amd vs intel.Opast će nam svima kosa sa glave, na forumu se vodi rat već pune 3 godine ulazimo u 4 godinu i još nismo dokučili čiji je veći.Mislim sad se već zna AMD je najveći ali do kad, moja preporuka ti je da se kaniš foruma i usporedbe popušit ćeš na svim frontama.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2020 18:33 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Evo kolege da zakljucimo tjedan kako spada, zadnja etapa u mom podesavanju konfe je gotova, sve je klokano a sa danasnjim danom je rijesen i RAM 

 

Moram priznat da se ovi G.Skill b-die moduli klokaju ko blesavi, stock postavke su 3200MHz 14-14-14-34-560 @1.35v, a klokao sam ih na 3866MHz 14-14-14-34-300 @1.45v 

 

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 2
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pharaoh kaže...

Evo kolege da zakljucimo tjedan kako spada, zadnja etapa u mom podesavanju konfe je gotova, sve je klokano a sa danasnjim danom je rijesen i RAM 

 

Moram priznat da se ovi G.Skill b-die moduli klokaju ko blesavi, stock postavke su 3200MHz 14-14-14-34-560 @1.35v, a klokao sam ih na 3866MHz 14-14-14-34-300 @1.45v 

 

 

 

 

 To onaj flarex model s ryzen naljepnicom?

3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Ne, pise ti u potpisu koji je. Mislim da sam ga za 800kn ugrabio na rasprodaji, puna šaka brade 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Pharaoh kaže...
a klokao sam ih na 3866MHz 14-14-14-34-300 @1.45v 

Melem za oči lega.

Kad vidim druge kako se muče sa Ryzen konfiguracijama, pa kad vidim ovo tvoje, požalim kaj sam uopće ikada uzimao Ryzen konfiguraciju u obzir,

tko voli, neka uzme Ryzena, bome ja ne bi uzeo ni da mi netko pokloni.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 5:47 (Valentin17).
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

11 gen opet ide prema vrhu sad je samo pitanje sta ce biti sa cb r20 Intel Core i7-11700K beats Ryzen 9 5950X by 8% in Geekbench 5 single-core benchmark - VideoCardz.com

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice