Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.123.532
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
suspendiran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ma kaj će ti i9 nama je zanimljiv i5 11400(4.4ghz) ili eventualno 11600k na oko 5.0ghz. B560 memorija će bit na 3200mhz teško da će otključat full da bar ali teško.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 20:21 (mislioc).
 
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...

https://wccftech.com/intel-core-i9-11900-8-core-rocket-lake-desktop-cpu-benchmarks-leak-out/ evo još impresivnije ovo obećava. Prema ovom tekstu i5 11400 bi sa boostom do 4.4ghz davao single core kao i9 10900k na 5.3ghz.

Znači i5-11400 će bit kao 10600kf na 5GHz(1800kn) a koštat će kao 10400f(1300kn), možda malo i manje?

ansha: Pomelo te
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

To bi onda zančilo performanse Ryzena 5600X za 1200 kn  živi bili pa vidjeli. Ak će biti tako kupujem isti dan.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
I5 10400 182$ msrp, a 10400F 155$ msrp tako je bila postavljena cijena za desetu generaciju.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ma okej je, samo editiraj POST i napiši:  VOLIM i7 I i9.

 

p.s. triba malo osvježiti ove Intel teme, ajmooo

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Me ne, volim AMD jer bolje dati 2700 kn za ryzen 5600X nego za i5 11. generacija za manje novaca ili i7 10700f za manje novaca :D

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

Me ne, volim AMD jer bolje dati 2700 kn za ryzen 5600X nego za i5 11. generacija za manje novaca ili i7 10700f za manje novaca :D

 Samo pitanje šta mijenjaš pa ti treba 11gen ili 5600x

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

I5 11th gen da. 10700f? Hahahahahahah.
Ploče su isto malo onak... 5600X radi ko puška sa pločom od 600 HRK. Nema gorenja ni problema. Kakva unlockana ploča bi trebala za 11th gen I5?

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
cvaja997 kaže...

I5 11th gen da. 10700f? Hahahahahahah.
Ploče su isto malo onak... 5600X radi ko puška sa pločom od 600 HRK. Nema gorenja ni problema. Kakva unlockana ploča bi trebala za 11th gen I5?

 1100kn najeftinija z490, osobno mi samo nije jasno cemu to trpanje po 5xPCIE utora za graficke

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
cvaja997 kaže...

I5 11th gen da. 10700f? Hahahahahahah.
Ploče su isto malo onak... 5600X radi ko puška sa pločom od 600 HRK. Nema gorenja ni problema. Kakva unlockana ploča bi trebala za 11th gen I5?

 Ma tko ti je to rekao, pa znas da je jednom novi acc rekao da i R5 3600 jedva radi na B450 ploci (i to onoj high tier), znaci za 5600X (+ da ga kloknes) minimalno X570 od dve iljade kruna

 

 A to je rekao tko ? Pa war, lik koji nema pojma o zivotu, laze i na kraju je dobio ban na forumu, stjepko mi jos salje profile njegove a onda je poceo smijeh ali ono, to je takav bedast covjek i tu mozda pomogne bolnica (s obzirom na slucaj, mozda niti oni ne mogu nista napravit)

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 17:56 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
cvaja997 kaže...

I5 11th gen da. 10700f? Hahahahahahah.
Ploče su isto malo onak... 5600X radi ko puška sa pločom od 600 HRK. Nema gorenja ni problema. Kakva unlockana ploča bi trebala za 11th gen I5?

 Koji je problem sa i7 10700F koji trenutno košta 2400 kn?

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

 Koji je problem sa i7 10700F koji trenutno košta 2400 kn?

 ima viška jezgri, moar cores sada više nije bitan

sad je bitno imat što više fps-a, 140 nije dovoljno, bitno je da ide na 150

 

ista spika kao nekad intelovci 

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ryzen je malo brži ali i malo skuplji. Sa Ryzenom si na mrtvom socektu kod Intela možeš naknadno nadograditi na 11. seriju. Sve je pitanje cijena.

Također ne treba čekati patch da ti otključaju ryzen u cyberpunku . Igre se i dalje prvenstveno optimiziraju za Intel.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...
cvaja997 kaže...

I5 11th gen da. 10700f? Hahahahahahah.
Ploče su isto malo onak... 5600X radi ko puška sa pločom od 600 HRK. Nema gorenja ni problema. Kakva unlockana ploča bi trebala za 11th gen I5?

 Koji je problem sa i7 10700F koji trenutno košta 2400 kn?

 Zato sto je losiji od 5600X u svemu, i u multiju i u singlu, a kad se nadoda maticna to sve zajedno ispadne skuplje, dok ako gledas pak 10600KF + Z490 ploca onda je ryzen malo skuplji no zato i puno slabiji.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 18:36 (hahhaajaads).
3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Znaci sad je nekadasnji i9 postao i7, i tako u krug

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
kobe38 kaže...

Znaci sad je nekadasnji i9 postao i7, i tako u krug

 a da bi krug bio potpun, treba dodat da je i7 postao rajzen 3600, a rajzen 5600x je postao novi i7 7700 

3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Ja mislim da cu na 10700k otici, za 3000kn je u toj nekoj zlatnoj sredini, po multi performansama 10% slabiji od 5800x (CBR15 10700K 2230, 5800X 2480), a u gamingu mozda 5% sporiji ako i toliko, a ima i integriranu graficku kaj mi je oduvijek bio dosta koristan feature. Oko 900kn je i7 jeftiniji, sa time da ce relativno brzo i Rocket Lake pa ostaje i nekakav upgrade slobodan ako ce bas dosta jaci biti kako se nagovjestava.

 

Za plocu gledam sasvim solidnu z490 Mag Tomahawk, nekih 1600kn i manje...

 

Pogledao ovaj test, a posto znam da je razlika između 10700k i 10900k mozda 1%, realno u gamingu su Comet Lake i ZEN 3 ista stvar, barem kod procesora viseg ranga kada se klokaju do kraja i to na 1080p a ja cu rokat 4k pa mi jos manje bitno.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pharaoh kaže...

Ja mislim da cu na 10700k otici, za 3000kn je u toj nekoj zlatnoj sredini, po multi performansama 10% slabiji od 5800x (CBR15 10700K 2230, 5800X 2480), a u gamingu mozda 5% sporiji ako i toliko, a ima i integriranu graficku kaj mi je oduvijek bio dosta koristan feature. Oko 900kn je i7 jeftiniji, sa time da ce relativno brzo i Rocket Lake pa ostaje i nekakav upgrade slobodan ako ce bas dosta jaci biti kako se nagovjestava.

 

Za plocu gledam sasvim solidnu z490 Mag Tomahawk, nekih 1600kn i manje...

 

Pogledao ovaj test, a posto znam da je razlika između 10700k i 10900k mozda 1%, realno u gamingu su Comet Lake i ZEN 3 ista stvar, barem kod procesora viseg ranga kada se klokaju do kraja i to na 1080p a ja cu rokat 4k pa mi jos manje bitno.

 ako ćeš rokat na 4k, onda je možda bolja opcija non k i7 i prigodna ploča, možeš dosta uštedjet

em na 4k nije toliko bitan procesor, em teško možeš na 4k tjerati neće velike fps-ove, tak da ti je manje bitno koliko je koji jači u 'gejmingu'

isto tako i ram ti nije baš toliko presudan, jer i na non z pločama kod i7 radi na 3000mhz, a ako uzmeš bolji možeš zategnuti latencije i opet si na dobitku

onih par fps-a koji bi dobio sa 3200mhz ili 3600mhz u odnosu na 3000 sa zategnutim latencijama stvarno nije vrijedno duple cijene z490 matične

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Koliko sam ja vidio idealno 3200 cl14 sve iznad je preplacivanje.

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pharaoh kaže...

Ja mislim da cu na 10700k otici, za 3000kn je u toj nekoj zlatnoj sredini, po multi performansama 10% slabiji od 5800x (CBR15 10700K 2230, 5800X 2480), a u gamingu mozda 5% sporiji ako i toliko, a ima i integriranu graficku kaj mi je oduvijek bio dosta koristan feature. Oko 900kn je i7 jeftiniji, sa time da ce relativno brzo i Rocket Lake pa ostaje i nekakav upgrade slobodan ako ce bas dosta jaci biti kako se nagovjestava.

 

Za plocu gledam sasvim solidnu z490 Mag Tomahawk, nekih 1600kn i manje...

 

Pogledao ovaj test, a posto znam da je razlika između 10700k i 10900k mozda 1%, realno u gamingu su Comet Lake i ZEN 3 ista stvar, barem kod procesora viseg ranga kada se klokaju do kraja i to na 1080p a ja cu rokat 4k pa mi jos manje bitno.

 

 Dobro da kod ovih fejk bencheva je sve to isto, to se zna.

 

 

Ovdje je sve detaljno objasnjeno, s tim da nije koristen PBO2 jer ga tad nije nit bilo ja mislim. Sad, po testovima je 5600X slican u multicore programima, dok je u gamingu pak brzi pa vidi sta ti pase, racunaj da sa zatezanjem 5800X (sa PBO2 gdje single core jos raste) to ide jos u zrak, a multicore je vec presisao sve..

 

No ako se radi o 4k, imas 10400f za 1200kn, uzmes z490 plocu i mozes nadogradit na 11 gen ako hoces

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 20:32 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MGloc kaže...

Koliko sam ja vidio idealno 3200 cl14 sve iznad je preplacivanje.

 a jbga, na non z pločama i7 ide na 2933mhz, no do 3200mhz nije neka razlika, još ako je bolji ram zategneš latencije i opet si na istom

tako da ići na z490 ploču i nema nekog smisla ako se ide na uštedu, osobno bi uzeo i7 10700f, neku h470 ili b460 ploču, dobar jeftiniji ram i stavio ga na 2933 koliko može sa tim pločama, zategnuo latencije i dobiješ izvrstan 8/16 procesor za gejmanje za relativno malo ovaca

3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

 Dobro da kod ovih fejk bencheva je sve to isto, to se zna.

 

 

Ovdje je sve detaljno objasnjeno, s tim da nije koristen PBO2 jer ga tad nije nit bilo ja mislim. Sad, po testovima je 5600X slican u multicore programima, dok je u gamingu pak brzi pa vidi sta ti pase, racunaj da sa zatezanjem 5800X (sa PBO2 gdje single core jos raste) to ide jos u zrak, a multicore je vec presisao sve..

 

No ako se radi o 4k, imas 10400f za 1200kn, uzmes z490 plocu i mozes nadogradit na 11 gen ako hoces

Kakva fejk stranica pa ima 380k pratitelja..

 

Evo gledam i HWU, i sve je to tu unutar 10% sporiji intel, negdje isti negdje sporiji , sa time da je 10700k u svim tim testovima na stocku 500MHz sporiji od svojih mogucnosti a ZEN 3 dolaze vec skoro blizu svojih max taktova, tj. ako ga i klokas samo izgubis u gaming performansama kako kazu analize. Tak da ono sto vise gledam sve mi se cini intel izgledniji pogotovo kaj za razliku u cijeni dobijem i posteno vodeno hlađenje 

 

Mislim ako bi isao na ZEN 3 onda bi za 500kn doplate vise probio led pa otisao na 5900x, samo kaj onda opet za 200eura vise jako malo tih performansi pravdam za gaming spram 10700k.. Previse imam izbora to svakako, i i9 10850k je tu također za fina opcija za 3600kn

 

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...

 ako ćeš rokat na 4k, onda je možda bolja opcija non k i7 i prigodna ploča, možeš dosta uštedjet

em na 4k nije toliko bitan procesor, em teško možeš na 4k tjerati neće velike fps-ove, tak da ti je manje bitno koliko je koji jači u 'gejmingu'

isto tako i ram ti nije baš toliko presudan, jer i na non z pločama kod i7 radi na 3000mhz, a ako uzmeš bolji možeš zategnuti latencije i opet si na dobitku

onih par fps-a koji bi dobio sa 3200mhz ili 3600mhz u odnosu na 3000 sa zategnutim latencijama stvarno nije vrijedno duple cijene z490 matične

 Teško je prodat te non k i7mice, a opet glupo mi za konfu sa grafom od 7000kn gledat da stedim do zadnje lipe bas sa h plocom sporijom memorijom i non k procesorom. Jednostavno mi ne zvuci ta opcija bas 

5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pharaoh kaže...

Vidi, post ti je prijavljen a ti nastavi sam sa sobom do jutra, cao 

 Tebi je cijeli account prijavljen i banan pa znaš najbolje kako je to, bilo je raznih metoda no na kraju su svi multići pali, neki prije, a neki kasnije, predviđam i za ovaj vrlo brz svršetak, cao.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pharaoh kaže...

 Teško je prodat te non k i7mice, a opet glupo mi za konfu sa grafom od 7000kn gledat da stedim do zadnje lipe bas sa h plocom sporijom memorijom i non k procesorom. Jednostavno mi ne zvuci ta opcija bas 

 a jbga, možeš uštedjeti stotinjak eurića, a bogzna kakvu razliku na gejmanju u 4k nećeš vidjeti, osim ako ne igraš pucačine na low i ganjaš visoki fps

ali to se opet ne radi na 4k monitoru, na takvom monitoru igraš valjda eye candy igre, a tu nećeš imati veliku razliku, ne samo zbog male ovisnosti o procesoru, nego i zato jer nećemo još dugo vidjeti grafe koje u aaa igrama na 4k postižu neke visoke rezultate

 

razlika je gotovo nepostojeća u gejmanju na 4k - link

 

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

ja kad cujem pojam zatezanje, mene odma zategne u guzici i tjera prdnut. 

Cijenjeni kolega hahahaahaha (sve vam ime nicka na forumu govori), jer mozete vi amd fan boyevi da idete negdje da nista ne zategnete?

To koda starom renolkom ides za njemacku pa moras zategnut remenje ili kotace :D

Jer se mozemo prebacit na neki novi termin?

 

P.s. predlažem da zategneš tog svoga 1600af pa da pokida 10700f

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 22:29 (sfc_PsychQ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Neznam kada sam ja dosao u ryzen temu spamat i flejmat postove, molim da mi nades negdje?

Ja sam prvi koji ce poluditi na nedostatak objektivne diskusije cemu sluzi forum, a tvoje pojavljivanje na bilo kojem topiku zavrsava prosipanjem pameti i trolanjem svega i svacega. 

Isto tako je zavrsio i tvoj post na prosloj stranici, samo zato jer se svi ne slazu sa tobom i zato jer ne kupuju sta si ti kupio i vjerojatno ni nece.

Po tebi ispada da su svi ovi novi accovi stjepanj i da on dolazi samo na forum da bi tebe podjebao?

Pa ti sam sebe podjebes jer izazoves svojim ponasanjem ostatak ekipe na diskusiji.

 

Nisi covjeku mogao dati savjet zasto se ne slazes sa njegovim izborom intela, tj. da mu das neki kvalitetan savjet i potkrijepis nekim argumentom, a da taj argument nije zatezanje...

 

 

Btw. Ne sekiraj se za moje napajanje, kod sebe ga mozes izbaciti, imas u konzumu varta bateriju od 9v, dosta ti je da ti gura tu kantu. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
sfc_PsychQ kaže...

ja kad cujem pojam zatezanje, mene odma zategne u guzici i tjera prdnut. 

Cijenjeni kolega hahahaahaha (sve vam ime nicka na forumu govori), jer mozete vi amd fan boyevi da idete negdje da nista ne zategnete?

To koda starom renolkom ides za njemacku pa moras zategnut remenje ili kotace :D

Jer se mozemo prebacit na neki novi termin?

 

P.s. predlažem da zategneš tog svoga 1600af pa da pokida 10700f

Cijenjeni kolega sfc-psycho (dap kao i kod mene, sve ti ime nicka govori) Zasto dolazim ? Pa dolazim i ja solit kak ste vi solili ryzen temu (ili opcenito amd) od najave ryzena, govorili ste kak novi navi nece bit bolji nit od 2080ti, govorili za ryzene da su smece koje nikad nece sustic intela ali pogle stanje... Sve se vraca sve se placa, nastavite trolat ryzen/navi temu, e pa trolat cu i ja intel/nvidia temu, jer tu se najvise palite (pogotovo ovi banirani koji pokusavaju odigrat nekakvu drugu ulogu ) PS Nemoj zatezat tog 9700k toliko, jos ti napajanje bude puknulo jer procesor pocucla sve to..

 

 hahhaajaads

Ponašaš se ko prištavi pubertetlija bez razloga. Uopće ne shvaćam koja je poanta nekome soliti ranu koji ti je to gušt daj odrasti. 

Moj PC  
3 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
sfc_PsychQ kaže...

Neznam kada sam ja dosao u ryzen temu spamat i flejmat postove, molim da mi nades negdje?

Ja sam prvi koji ce poluditi na nedostatak objektivne diskusije cemu sluzi forum, a tvoje pojavljivanje na bilo kojem topiku zavrsava prosipanjem pameti i trolanjem svega i svacega. 

Isto tako je zavrsio i tvoj post na prosloj stranici, samo zato jer se svi ne slazu sa tobom i zato jer ne kupuju sta si ti kupio i vjerojatno ni nece.

Po tebi ispada da su svi ovi novi accovi stjepanj i da on dolazi samo na forum da bi tebe podjebao?

Pa ti sam sebe podjebes jer izazoves svojim ponasanjem ostatak ekipe na diskusiji.

 

Nisi covjeku mogao dati savjet zasto se ne slazes sa njegovim izborom intela, tj. da mu das neki kvalitetan savjet i potkrijepis nekim argumentom, a da taj argument nije zatezanje...

 

 

Btw. Ne sekiraj se za moje napajanje, kod sebe ga mozes izbaciti, imas u konzumu varta bateriju od 9v, dosta ti je da ti gura tu kantu. 

 A tko govori da si ti to radio ? Zna se tko je radio i tko jos uvijek to radi... :) PS Evo odi u Navi temu i reci to isto 3dfxu i picajzli

hummer0 kaže...
hahhaajaads kaže...
sfc_PsychQ kaže...

ja kad cujem pojam zatezanje, mene odma zategne u guzici i tjera prdnut. 

Cijenjeni kolega hahahaahaha (sve vam ime nicka na forumu govori), jer mozete vi amd fan boyevi da idete negdje da nista ne zategnete?

To koda starom renolkom ides za njemacku pa moras zategnut remenje ili kotace :D

Jer se mozemo prebacit na neki novi termin?

 

P.s. predlažem da zategneš tog svoga 1600af pa da pokida 10700f

Cijenjeni kolega sfc-psycho (dap kao i kod mene, sve ti ime nicka govori) Zasto dolazim ? Pa dolazim i ja solit kak ste vi solili ryzen temu (ili opcenito amd) od najave ryzena, govorili ste kak novi navi nece bit bolji nit od 2080ti, govorili za ryzene da su smece koje nikad nece sustic intela ali pogle stanje... Sve se vraca sve se placa, nastavite trolat ryzen/navi temu, e pa trolat cu i ja intel/nvidia temu, jer tu se najvise palite (pogotovo ovi banirani koji pokusavaju odigrat nekakvu drugu ulogu ) PS Nemoj zatezat tog 9700k toliko, jos ti napajanje bude puknulo jer procesor pocucla sve to..

 

 hahhaajaads

Ponašaš se ko prištavi pubertetlija bez razloga. Uopće ne shvaćam koja je poanta nekome soliti ranu koji ti je to gušt daj odrasti. 

 A to nebi rekao kad netko dodje srat u navi/ryzen temu, ee fanboju 

 

Ajd da vam ne kvarim veselje, dajte ovom multicu nesto preporucite, cekam vas u ryzen/navi temi 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 23:13 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Onih par fanboyeva koji su se naslađivali nad fxovcima prije nisu na forumu više i nisu bili ništa drukčiji od tebe...

Ryzen temu preletim tek toliko da vidim šta se dešava, iskreno ako neko i spama ja bi ga prvi banao,

A o fanboyizmu necemo jer sam i sam dugo vremena tjerao phenoma i sluzio me fino...svaki tabor ima svoje razloge zasto ima bas taj kombo,

a umjesto da pricamo kako ce taj 11700k tjerati rtxicu dojaja, mi moramo ciji je tata jaci...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice