Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 14.436
|
čitano: 2.370.975
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

Baš kontra u multiju će ih devastirat.

 Ok ahahah vidim da ne pratis pa necu dalje, neka ostane zapisano 

13 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ovo gore stavi u notifikaciju pa se čujemo kad izađu. Ovo kaj dolazi su ozbiljne pile za entuzijaste. Ideš ti Kec nazad na plavo garantiram.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2024 22:26 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
3 mjeseca
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Može, arhiviro sam 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Arrow će bit podjednak x3d modelima. Dok izađe do kraja god amd čeka sa 3d modelima.Bit će to jaka borba. 

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Eto arhivirajte sve što smo napisali pa tko bude najdalje plaća ručak i cugu. Ja kažem brži od svega uključujući 9000 sa x-om i bez. I ove sa 3D V-cacheom koji dolaze. Jednom riječju bez konkurencije u performansama jedino će se moć parirat cijenom.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2024 23:47 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
3 mjeseca
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Evo ti fast forward situacije....

Znaci sve je matematika, Arrow Lake dolazi bez hyper threadinga i sa jednako jezgara kao Raptor Lake ali i parsto MHz manjom frekvencijom. Prema dostupnim rezultatima 14900K kada se ugasi hyperthreading ima 40% manje MT rezultate. Arrow Lake ce imati oko 15-17% veci IPC ali ce dio preformansi izgubiti zbog manje frekvencije, ali eto racunajmo 17% da bude jaci nema veze. Znaci i dalje mu fali bez hyperthreadinga 23% da uhvati Raptor Lake uz hyper threading 


 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Mislim da ti ovde matematika nije dobra. To da procesor gubi 40% MT performansi kad se isključi HT bi značilo da, kad se uključi HT, on donosi dodatnih 67% performansi (jer prelazak sa 60 na 100 je porast od 67%), što nisam video nikad, niti u jednom testu.

 

HT diže performanse za oko 30%, što znači da kad imaš HT, pa ga isključiš, gubiš oko 25%.

 

Međutim, u heterogenoj arhitekturi, u kojoj imaš P jezgra koja imaju HT i E jezgra koja ga nemaju, ukupan gubitak MP performansi od isključivanja HT-a je manji (jer tvojih 8 P jezgara, koliko ih ima na jačim 13th i 14th gen modelima, možda i izgube 25% performansi, ali onih 12 ili 16 E jezgara nastavljaju raditi punom snagom, tako da je ukupan gubitak manji.

 

I na kraju, ako sam dobro upućen, na novoj seriji, nije da će Intel samo izbaciti HT, već će to nadoknaditi većim brojem E jezgara. Tako da ne verujem da će previše oslabiti svoju poziciju na polju multithreaded performansi.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Također mislim da će u MT biti jak jer nova je to arhitektura.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ivan(4) kaže...

 

HT diže performanse za oko 30%, što znači da kad imaš HT, pa ga isključiš, gubiš oko 25%.

 

I na kraju, ako sam dobro upućen, na novoj seriji, nije da će Intel samo izbaciti HT, već će to nadoknaditi većim brojem E jezgara. Tako da ne verujem da će previše oslabiti svoju poziciju na polju multithreaded performansi.

Da na i7 sta sam nasao gubis kako si rekao 25%, ja sam negdje ranije gledao da je vise nemogu naci sada...

A sta se tice broja jezgara tu nisi dobro upucen jer one ostaju identicne Raptor Lake liniji klikklik2

Sve u svemu sitacija se puno ne mijenja, svakako ce biti slabiji nekih cca 15% jer se i frekvencija smanjuje klik3

T
ako da kako god bilo biti ce dosta slabiji za MT 

16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
metallic kaže...

Svi "socketi" su kad-tad mrtvi, takva im je sudbina.

AM4 te gleda u čudu, jer je realno još i dalje živ a jadan je lansiran 2017 godine.Na kaj možeš nadogradit i9 9900K, ili trik pitanje pa nema potrebe odgovarat.

 

 

 

Situacija je definitvno vrlo ozbiljna, jer se spominju i problemi u Intel proizvodnom procesu itd.Dosta velikih firmi se javlja pa komentira, za sad anonimno kaj drugo ali tu je sve vrlo jasno.Problem nije rješiv, ili spuštanje CPU frekvencije na čokljavim procesorima opet neče rješiti sve probleme.

 

 

 
 
 
 
 

 

Ukratko, ne sječam se da je Intel ikad imal ovakav gadan problem sa hm "zahrđalim ili oksidiranim procesorima".

 

Intel za sad šuti, ali što hitnije moraju se oglasit i precizirat sitnice.Realno ako je problem proizvodni proces, dosta zahrđalih procesora je za otpis ili spuštaj CPU frekvenciju pa dokle izdrži.Morat če zamjenit koš procesora, ali opet tko če istestirat da i novi proc nakon određenog vremena neče imat isti problem.

 

Poslovnjaci su največi problem(tu se vrti lova), i tu če biti večeg egzodusa sa Intela na AMD procove.Kao i kod Serverskih CPU rješenja u tom stilu, idemo gdje je bolje na AMD ali iz sasvim drukčijih poznatih razloga.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2024 16:09 (rambox).
3 godine
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

"za sad anonimno"mora da su u pitanju neke jebene idividue kad su cekali s tim istim i9 2 godine da se sad bas jave svi u prakticki isti dan

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2024 16:42 (Boris grozni).
Moj PC  
2 1 hvala 0
2 godine
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...

AM4 te gleda u čudu, jer je realno još i dalje živ a jadan je lansiran 2017 godine.Na kaj možeš nadogradit i9 9900K, ili trik pitanje pa nema potrebe odgovarat.

 jedan od razloga je i sasvim drukčija poslovna politika, pa tako amd održava am4 radi budget segmenta

kod intela možeš svaki put kad izađe nova serija kupiti i novi budget procesor iste serije, kod amd-a najjeftiniji nove serije kreće od 300usd

ako hoćeš išta jeftinije, osuđen si na staru arhitekturu i stare ploče

 

s jedne strane i to ima prednosti, no svakako ima i mana

2 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...

 jedan od razloga je i sasvim drukčija poslovna politika, pa tako amd održava am4 radi budget segmenta

kod intela možeš svaki put kad izađe nova serija kupiti i novi budget procesor iste serije, kod amd-a najjeftiniji nove serije kreće od 300usd

ako hoćeš išta jeftinije, osuđen si na staru arhitekturu i stare ploče

 

s jedne strane i to ima prednosti, no svakako ima i mana

 Kod amda možeš kupiti jednom pošteno (ili manje pošteno) i pet godina nadograđivati doduše trenutno možeš slično i kod intela, vidjet ćemo koliko...

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2024 20:31 (notloB).
3 mjeseca
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Evo intel priprema nove modele samo sa P jezgrama, i planira iduce godine lansirati jos jedan refresh za LGA 1700 sa također samo P jezgrama od 8, 10 i 12 jezgri.

Intel Silently Intros 14th Gen Desktop CPUs Without E-Cores: Core i9-14901KE Flagship With 8 P-Cores, 5.8 GHz Clocks, 125W TDP

Intel to launch Bartlett-S die with 12 P-Cores for LGA1700 platform in January 2025

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Tu se možda krije priznanje da E jezgre uzrokuju nestabilnost? Tko će znati što su sve zaključili Intelovci, pa sada nastoje predstaviti stabilne procesore. Popravljaju štetu novim izdanjima tj. osvježenjima svoje linije procesora.

 

EDIT: Aha... Vidim da i dalje namjeravaju predstavljati tzv. hibridne procesore (P i E jezgre).

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2024 21:40 (Izzy).
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...

"za sad anonimno"mora da su u pitanju neke jebene idividue kad su cekali s tim istim i9 2 godine da se sad bas jave svi u prakticki isti dan

E moj Štefek, pa ti bi trebal znati da je sve oko proizvodnje procesora malo prekomplicirano da bi se bezveze izmišljali vrlo specifični problemi.

 

Dalje znaš, kolko je Intel imal gadnih problema dok nakon nekoliko godina nisu pokrpali nesretni 10nm proizvodni proces.

 

Postoje određeni ugovori između Intela i velikih kupaca, zato je za sad anonimno ali realno takav problem je nemoguče sakrit ili zamaskirat kao nebitan.Ima jako puno dima, a ali vatra itekako gori+Intel i dalje šuti jer je problem vrlo kompliciran itd.

AMD,........is that Epyc or what?
3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...

 Intel i dalje šuti jer je problem vrlo kompliciran itd.

 Intel šuti iz samo jednog razloga, a to je taj jer znaju da su frekvencije na procesorima natjerali preko stabilne granice gdje naponi rade probleme u kombinaciji sa automatikom i sada ako se izade sa takvim priopcenjem da se spusta frekvencija ispod prvotno reklamiranih na pakiranjima i stranici onda svatko ima pravo tražiti povrat novaca sta bi izazvalo poprilicno velik problem intelu a narocito sada kada je u fazi završnih koraka za Arrow Lake

 

Taj problem je lako riješiti ako imas barem neko osnovno znaje o upotrebi računala i interneta pa pogledas razne tutoriale kako se zakljucava frekvencija i napon i sta pogasiti.

 

Jasno je to i recenzentima vecim dijelom ali mora se na panici i zaraditi pa malo musti cijelu priču i izbacivati razne terorije bez da netko od njih koji imaju na raspolaganju te proceosre plus dovoljno resursa da otkupe neke degradirane kao sta su ranije radili (GN) pa fino prezentiraju problematiku na default pa onda sa podesavanjima i jel problem nestao. Također mogu ih ostaviti par dana pod stress testom ili renderom da vidimo hoce li biti problema i naravno prvo otkloniti sve ostale potencijalne probleme koje bi mogli stvoriti RAM, OS, matična ili nesto drugo 

 

Također lako je i delidati procesore i skinuti die sa PCBa pa detaljno pod mikroskopom sve prouciti imaju li ikakvo zaleđe te priče o oksidiranju i hrđi i sta su jos sve naveli pod sumnju.

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...
Boris grozni kaže...

"za sad anonimno"mora da su u pitanju neke jebene idividue kad su cekali s tim istim i9 2 godine da se sad bas jave svi u prakticki isti dan

E moj Štefek, pa ti bi trebal znati da je sve oko proizvodnje procesora malo prekomplicirano da bi se bezveze izmišljali vrlo specifični problemi.

 

Dalje znaš, kolko je Intel imal gadnih problema dok nakon nekoliko godina nisu pokrpali nesretni 10nm proizvodni proces.

 

Postoje određeni ugovori između Intela i velikih kupaca, zato je za sad anonimno ali realno takav problem je nemoguče sakrit ili zamaskirat kao nebitan.Ima jako puno dima, a ali vatra itekako gori+Intel i dalje šuti jer je problem vrlo kompliciran itd.

 rambox

A ti dugina boja svršavaš kad Intel ima problema ajde ne trkeljaj odi se zadovoljavati na AMD temu.

16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Pa, nije to ono virnuti pod haubu i videti ima rđe ili ne. Doduše, Intel bi to do sada morao da zna, ali ne priča javno. Što se novinara tiče, Gamers' Nexus će sada angažovati nezavisnu laboratoriju, ali predračun za analizu ima pet cifara po komadu, pri čemu ne obećavaju da na procesoru ove kompleksnosti sigurno mogu otkriti tačan uzrok otkaza, već dao daju sebi samo oko 50% šanse, pa sad GN vaga koliko će im primeraka poslati.
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Kec na desetku kaže...
Intel šuti iz samo jednog razloga, a to je taj jer znaju da su frekvencije na procesorima natjerali preko stabilne granice gdje naponi rade probleme u kombinaciji sa automatikom i sada ako se izade sa takvim priopcenjem da se spusta frekvencija ispod prvotno reklamiranih na pakiranjima i stranici onda svatko ima pravo tražiti povrat novaca sta bi izazvalo poprilicno velik problem intelu a narocito sada kada je u fazi završnih koraka za Arrow Lake

 Taj problem je lako riješitiako imas barem neko osnovno znaje o upotrebi računala i interneta pa pogledas razne tutoriale kako se zakljucava frekvencija i napon i sta pogasiti.

 

Jasno je to i recenzentima vecim dijelom ali mora se na panici i zaraditi pa malo musti cijelu priču i izbacivati razne terorije bez da netko od njih koji imaju na raspolaganju te proceosre plus dovoljno resursa da otkupe neke degradirane kao sta su ranije radili (GN) pa fino prezentiraju problematiku na default pa onda sa podesavanjima i jel problem nestao. Također mogu ih ostaviti par dana pod stress testom ili renderom da vidimo hoce li biti problema i naravno prvo otkloniti sve ostale potencijalne probleme koje bi mogli stvoriti RAM, OS, matična ili nesto drugo 

 

Također lako je i delidati procesore i skinuti die sa PCBa pa detaljno pod mikroskopom sve prouciti imaju li ikakvo zaleđe te priče o oksidiranju i hrđi i sta su jos sve naveli pod sumnju.

Ti očito ne znaš kaj to znači prekomplicirano, jer ništa od podebljanog nije dobro rješenje i samo dodaje nove probleme u poslovanju.

 

To je sve odavno poznato, tu nema dobrih rješenje ili Intel eto izaberi jednu manje lošu opciju za buduče poslovanje.

 

Intel se sam dogural u ovu situaciju, proizvodni proces sa problemima+loše testiranje+nabijanje CPU frekvencija do plafona.Kao da nisu niti odradili rigorozne testove na procesorima nabijenim do plafona, to tako izgleda+problem sa proizvodnim procesom.

AMD,........is that Epyc or what?
3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ivan(4) kaže...
Pa, nije to ono virnuti pod haubu i videti ima rđe ili ne. 

 Pa normalno da nije bas tako šturo ali nije ni daleko od toga. Pogotovo sta je GN ranije vec rezao vodenim mlazom i laserima Nvidia i Radeon graficke, procesore, matične itd pa detaljno sve istraživao.

 

Previse mlate praznu slamu a za nista nema dokaza plus jos nitko nije primio taj procesor u ruke i napravio neke osnovne troubleshoot korake ili bilo sta.

 

Skuzile su i ptice na grani gdje je problem i zasto, hajde sada demonstrirajte i prikazite probleme na dijelu pa rijesenja, pa neke modele bacite "pod nož" da vidimo ima li hardvwrskih problema sa samim čipovima.

3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...

Intel se sam dogural u ovu situaciju, proizvodni proces sa problemima+loše testiranje+nabijanje CPU frekvencija do plafona.Kao da nisu niti odradili rigorozne testove na procesorima nabijenim do plafona, to tako izgleda+problem sa proizvodnim procesom.

 Problem nije u procesu jer da je onda bi sve do jedan model počevsi od NPU-a i i3 imali probleme.

 

Mana procesa je kao i kod svakog drugog da sto je manji to ga se teže hladi i to je to.

 

Jedina stvar koju si točno napomenuo je ta da intel svakako nije imao nikakav Quality Control, jer nije ni znao 2 mjeseca ni koje napone preporuciti za dnevni rad pa se cekalo na BIOSe.

 

A kasnije ni ti biosi nisu rijesenje jer i dalje napon skace kao lud kada automatika zakucava turbo boosteve itd., plus kad su se na procesorima javili problemi vec su degradirali pa stock postavke vise nece ni raditi na dobrom dijelu stabilno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2024 22:46 (Kec na desetku).
13 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ma taj današnji hardveraj je generalno jedan veliki čušpajz sa svih strana. Prenabrijano out of the box za +-5% krajnjeg rezultata u cilju postizanja vrha na grafu. Nikad skuplje plaćamo polu proizvode koji rade generalno za qurac pri izlasku pa se kasnije krpa razno raznim biosima guideovima, i sličnim pizdarijama. Generalno postali smo beta testeri novih proizvoda pa nikad većoj cijeni. 

 
8 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

I sa softverom je slična priča. Igre npr. izlaze nedovršene. I to je u zadnje 4 godine postao trend izgleda. Pandemija je učinila svoje. Odrazilo se to sve što se događalo tih godina i u tome segmentu.

7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Mjesecima po 2 posta na dan, a kad opaleiIntel problem evo AMD ekipa da onanira...

Ali to je danas normalno, samo se čeka di će netko zaj.... i onda udari sa svime, ako treba vadi iz prošlosti sve...

Moj PC  
2 1 hvala 1
6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Nakon 20 godina čitanja, još od pentium 4 faze, čitao sam, nisam sudjelovao, napokon se dogodilo nezamislivo. DIV, GIGANT mora stiskat 100% svojih teoretskih mogućnosti kako bi konkurirao firmi koja je 2015. bila pred gašenjem!!! Bajo moj, živim za ovaj trenutak!! 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
2 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nikonja kaže...

Mjesecima po 2 posta na dan, a kad opaleiIntel problem evo AMD ekipa da onanira...

Ali to je danas normalno, samo se čeka di će netko zaj.... i onda udari sa svime, ako treba vadi iz prošlosti sve...

 Pa šta? Šta se to tebe uopće tiče, najgluplje zanimanje u povijesti, apologeta intela, si ti intel? Te boli kad se kritizira intel... odi doma.

16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ev odvrtio zacas bench i nisam primjetio nikakve probleme.

 

Doduse kod mene ovaj procesor se rijetko kada upregne na maximum ali koristi se vec nekih 6 mjeseci i nisam primjetio nikakav problem.

Koliko vidim maximum snage koji je powukao je 218 W koliko bi trebalo i po specifikacijama.
Kod mene je Dell Precision 3660 sa W680 hipsetom. 

 

 

Ako stignem odvrtit cu bench i na laptopu ali ni na njemu nisam primjetio nikakve probleme. 

 

Ne znaci da problema nema ali ocigledno je da je na odredjenom broju procesora i u odredjenim situacijama.

Doduse ne znam kako su pogodjeni K procesori, kod mene je klasicni i9 bez mogucnosti OC-a. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2024 15:23 (Dr. Vicko).
 
0 0 hvala 0
3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Dr. Vicko kaže...

Ev odvrtio zacas bench i nisam primjetio nikakve probleme.

 

Doduse kod mene ovaj procesor se rijetko kada upregne na maximum ali koristi se vec nekih 6 mjeseci i nisam primjetio nikakav problem.

Koliko vidim maximum snage koji je powukao je 218 W koliko bi trebalo i po specifikacijama.
Kod mene je Dell Precision 3660 sa W680 hipsetom. 

 

 

Ako stignem odvrtit cu bench i na laptopu ali ni na njemu nisam primjetio nikakve probleme. 

 

Ne znaci da problema nema ali ocigledno je da je na odredjenom broju procesora i u odredjenim situacijama.

Doduse ne znam kako su pogodjeni K procesori, kod mene je klasicni i9 bez mogucnosti OC-a.  

 Pa naravno da nemas kada je to primjer upravo onoga sta smo vec prosli... 13900 je model koji je zakljucan na 219w i 200MHz manju frekvenciju od 13900K, i bez podrške za automatiku koja bi ga boostala a koja je i uzrok svih problema.

To je odavno jasno svima, a mediji vec mjesecima beru klikove na panici, drami i nagađanjima bez da je itko od tih vecih mainstream medija primio procesor u ruke i provjerio sam o cemu se radi i kolko lako se rijesava.

I onda imas Wendella koji je IT štreber na kojeg se lijepe ti svi mainstream mediji kada treba nesto dublje dijagnosticirati a lik nezna sta je VID Table dok ga je Builldzoid to pitao da mu pokaze u svom mjerenju pa ovaj nije znao sta da mu pokaze dok mu Builldzoid nije objasnio sta je uopce VID Table  I onda kada je dao VID table se lijepo vidi da neokoliko jezgara lupa u 1.5v sta je horor i onda ajmo se cudit sta je 

I onda imas takve zgubidane koji ce danima predviđati razne mogucnosti sta je sa procesorima od oksidiranja, do greške u procesu i IO panelu i davati hranu trolovima i raznim die hard fanaticima da se slijepo vode time i naslađuju po bespućima interneta a neznaju neke osnove po kojima odma vidis tocno gdje je problem.
Gamers Nexus koji ima sve model procesora na zalihi je jebenih pola sata izgubio an trkeljanje o raznim nagađanjima bez ikakvog zaleđa, umjesto da je uzeo procesor i javno istestirao itd...

Na kraju budu svi imali isti zaključak kao FrameChasers dok dovoljno zarade na širenju drame, i čiča miča gotova je priča.

A intel nemoze izaci iz ovog problema jer je jedino riješenje spustanje frekvencije sta sam vec objasnio prije par dana, a to nemogu napraviti jer onda ih se moze tuziti za promjenu specifikacija nakon lansiranja proizvoda i razne tužbe tako da mu je jedino i njbezbolnije riješenje RMA ili povrat sredstava, a posto se ne radi o malom broju procesora nije ni cudno zasto se cigane

Edit

I onda na to sve jos imas tulipane koji pricaju "spustanje frekvencije i napona nije trajno riješenje" , pa kako nije trajno riješenje ako procesor sa kriticnog napona koji ga je degradirao spustis na osjetno manji i bezopasan napon i time mu zaustavis dalju degradaciju a u cijeloj prici izgubis 200-300Mhz na all core frekvenciji, tipicno lupetanje nekoga tko nema blage veze o radu računala 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2024 15:59 (Kec na desetku).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice