Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 14.391
|
čitano: 2.349.486
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Taraba kaže...

Ako se sjećate u 90-tim, kad je PC bio smeće u odnosu na Amige i kad je igranje na kompjuterima bilo neko novo iskustvo, nismo se zamarali niti sa fps niti sa refresh rateom jer se igralo na TV ili nekom malom monitoru ko si ga mogao nabavit ili priuštiti. 

 

p.s. ja svoju Amigu još imam i čuvam ju da ju još jednom upalim prije negoli odem u drugi svijet ....

Pc nikad nije bio smeće u odnosu na Amigu, samo je bio puno skuplji i nepristupačniji u odnosu na situaciju u kojoj se nalazila zemlja u kojoj smo živjeli...Amiga se mogla spojiti na tv i 500icu si mogao dobiti za puno manje para nego 386-icu 40mhz koja je tada bila najrelevantnija. 

I naravno naslovi su se radili paralelno i za pc i amigu, te uglavnom nije bilo prevelike graficke razlike...Amiga je prestala sa novim igrama cca 94-5 i najrelevantnija je bila krajem 80ih i pocetkom 90ih. 

 

Naravno imam i ja doma a500 koja ima posebno mjesto u retro man cave-u kojeg imam, i spada u draza računala koje sam imao i imam. 

 

Da ne idem u offtopic...Svaki entuzijast kupuje najbolje sta moze i hoce iz toga izvuci najbolje sta moze, bilo overclockanjem tweakanjem...ostali useri koji ne mare za 5-10 fps-a više ili manje i tako ne spadaju u spomenutu grupu..

Ono sa čime se slažem da su danas cpu-i najmanji problem...

 

16 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
sfc_PsychQ kaže...
Taraba kaže...

Ako se sjećate u 90-tim, kad je PC bio smeće u odnosu na Amige i kad je igranje na kompjuterima bilo neko novo iskustvo, nismo se zamarali niti sa fps niti sa refresh rateom jer se igralo na TV ili nekom malom monitoru ko si ga mogao nabavit ili priuštiti. 

 

p.s. ja svoju Amigu još imam i čuvam ju da ju još jednom upalim prije negoli odem u drugi svijet ....

Pc nikad nije bio smeće u odnosu na Amigu, samo je bio puno skuplji i nepristupačniji u odnosu na situaciju u kojoj se nalazila zemlja u kojoj smo živjeli...Amiga se mogla spojiti na tv i 500icu si mogao dobiti za puno manje para nego 386-icu 40mhz koja je tada bila najrelevantnija. 

I naravno naslovi su se radili paralelno i za pc i amigu, te uglavnom nije bilo prevelike graficke razlike...Amiga je prestala sa novim igrama cca 94-5 i najrelevantnija je bila krajem 80ih i pocetkom 90ih. 

 

Naravno imam i ja doma a500 koja ima posebno mjesto u retro man cave-u kojeg imam, i spada u draza računala koje sam imao i imam. 

 

Da ne idem u offtopic...Svaki entuzijast kupuje najbolje sta moze i hoce iz toga izvuci najbolje sta moze, bilo overclockanjem tweakanjem...ostali useri koji ne mare za 5-10 fps-a više ili manje i tako ne spadaju u spomenutu grupu..

Ono sa čime se slažem da su danas cpu-i najmanji problem...

 

Ne znam da li ima neka prikladnija tema pa samo kratko ... u to doba Amiga je imala multitasking OS, GUI, custom grafičke i audio čipove dok je PC imao DOS, Windowse u začetku (prije upotrebljivih 3.0 i 3.11), Hercules, CGA ili EGA grafiku a miš je bio dodatna oprema :). Mac i AtariST su također bili hardverski napredniji. Za nekog tko se želio baviti grafikom, video (genlock) ili 3Dom PC je bio zadnji izbor ("smeće" je malo preteška riječ).

DeluxePaint je davni predak Photoshopa, Scala PowerPointa, Videoscape3D direktni predak Lightwavea, Cinema4D i danas aktualna ... neću više, č.p. :)

 

16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

U pozadini se vrti extracting-instalacija hogwarts legacy, zauzeće cpu 100%, da sam imao proc od 24 jezgre isto bi bilo.

Pa ovo je kao da vrtim cinebench

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2023 9:12 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Lagana prinova dok sam u Americi

12 mjeseci
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
d4rkd3atH kaže...

Lagana prinova dok sam u Americi

Naravno! Poć u SAD bez da pokupiš koji procesor je šteta epskih razmjera. 500€ kod nas vs. 380$ tamo!

Timo: "...samo neinformirani krajnji korisnik moze kupiti AMD proizvod, za igranje."
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Inochulum kaže...
d4rkd3atH kaže...

Lagana prinova dok sam u Americi

Naravno! Poć u SAD bez da pokupiš koji procesor je šteta epskih razmjera. 500€ kod nas vs. 380$ tamo!

 Sve je dosta jeftinije,ja sam ga uzeo sa amazona za 402 dolara plus porez 20 dolara sto je odlicna cijena

 

neki dan kad sam ga uzimao amazon je bio najjeftiniji al eto sad su jos dodatno spustili

16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
d4rkd3atH kaže...
Inochulum kaže...
d4rkd3atH kaže...

Lagana prinova dok sam u Americi

Naravno! Poć u SAD bez da pokupiš koji procesor je šteta epskih razmjera. 500€ kod nas vs. 380$ tamo!

 Sve je dosta jeftinije,ja sam ga uzeo sa amazona za 402 dolara plus porez 20 dolara sto je odlicna cijena

 

neki dan kad sam ga uzimao amazon je bio najjeftiniji al eto sad su jos dodatno spustili

 Ma maltene badava 

12 mjeseci
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
d4rkd3atH kaže...
Inochulum kaže...
d4rkd3atH kaže...

Lagana prinova dok sam u Americi

Naravno! Poć u SAD bez da pokupiš koji procesor je šteta epskih razmjera. 500€ kod nas vs. 380$ tamo!

 Sve je dosta jeftinije,ja sam ga uzeo sa amazona za 402 dolara plus porez 20 dolara sto je odlicna cijena

 

neki dan kad sam ga uzimao amazon je bio najjeftiniji al eto sad su jos dodatno spustili

Ako nemaš microcenter u blizini oprošteno. Jer tamo su redovito najbolje cijene.

Timo: "...samo neinformirani krajnji korisnik moze kupiti AMD proizvod, za igranje."
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

To su cijene prije poreza...ali opet odlične cijene.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Delete, kriva tema

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2023 19:45 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

A mrtvila ovde... ništa pametno na obzoru očito... ili su svi toliko zadovoljni sa procesorima da nema potrebe za kukanjem, jer ako je to onda dobro guz...o crveni tabor jer tamo ne staju 

Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nikonja kaže...

A mrtvila ovde... ništa pametno na obzoru očito... ili su svi toliko zadovoljni sa procesorima da nema potrebe za kukanjem, jer ako je to onda dobro guz...o crveni tabor jer tamo ne staju 

 Pa s obzirom da su teme na forumu s problemima rezervirane prakticki iskljucivo za Amd tabor bila ploca, cpu ili grafa, da prezadovoljni

6 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nikonja kaže...

A mrtvila ovde... ništa pametno na obzoru očito... ili su svi toliko zadovoljni sa procesorima da nema potrebe za kukanjem, jer ako je to onda dobro guz...o crveni tabor jer tamo ne staju 

na temama o hardveru ako pises cinjenice, zeloti te prijave adminima i onda te oni perma banaju

 

tak da su sve teme mrtve, za nauciti nesto ili se informirati o tome kako nesto unaprijediti od hardvera kojeg imas, postimati ili rjesiti problem, nemas sta tu trazi

 

ako se zelis svadati onda svakao, dobro dosao

 

 

INTEL ne AMD ne NVIDIA ne INTEL ne AMD ne NVIDIA
17 mjeseci
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...
nikonja kaže...

A mrtvila ovde... ništa pametno na obzoru očito... ili su svi toliko zadovoljni sa procesorima da nema potrebe za kukanjem, jer ako je to onda dobro guz...o crveni tabor jer tamo ne staju 

 Pa s obzirom da su teme na forumu s problemima rezervirane prakticki iskljucivo za Amd tabor bila ploca, cpu ili grafa, da prezadovoljni

 Jer svi kupuju samo amd 

13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

A kupuju samo AMD jer je intel preskup iako u pojedinim slučajevima vrijedi dati za preskupi Intel.

12 mjeseci
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Evo da nije previše mrtvila. Da živne tema malo.

Timo: "...samo neinformirani krajnji korisnik moze kupiti AMD proizvod, za igranje."
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Inochulum kaže...

Evo da nije previše mrtvila. Da živne tema malo.

 Zabole me moj 13600KF lijepo fercera.  ti si mučki provokator 

8 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Inochulum kaže...

Evo da nije previše mrtvila. Da živne tema malo.

 Ali koliko AMD zaradi od toga? Budući da im TSMC izrađuje čipove, a kod Intela je sve in-house.

Ti jesi mučki provokator, n....m te ... ;-))

 

2 godine
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)



Odavno su postali cirkus kompanija, ovo samo potvrđuje njihov očaj. Prozivaju AMD da recikliraju proizvode, a Intel je doktorirao to sa Skylake arhitekturom, a evo i ova najnovija 14. generacija je zapravo reciklirana 13 lol, i dok kompanija tone u svakom smislu, njihov šef radi ovo: https://twitter.com/PGelsinger/status/1574785705196208128

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 13:29 (Trilogija).
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Trilogija kaže...



Odavno su postali cirkus kompanija, ovo samo potvrđuje njihov očaj. Prozivaju AMD da recikliraju proizvode, a Intel je doktorirao to sa Skylake arhitekturom, a evo i ova najnovija 14. generacija je zapravo reciklirana 13 lol, i dok kompanija tone u svakom smislu, njihov šef radi ovo: https://twitter.com/PGelsinger/status/1574785705196208128

 

Jesu. A AMD ih u recikliranju slijedi sa 7000 na 8000 seriju

 

2 godine
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Intel je uklonio Core Truths prezentacijsku stranicu nakon što su ih posrali i osramotili svi relevantni kanali, čeka se komentar Frame Chasers-a i UserBenchmark-a, vjerojatno će preskočiti to jer nemaju čime obraniti Intel, toliko je nisko pao.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Trilogija kaže...

Intel je uklonio Core Truths prezentacijsku stranicu nakon što su ih posrali i osramotili svi relevantni kanali, čeka se komentar Frame Chasers-a i UserBenchmark-a, vjerojatno će preskočiti to jer nemaju čime obraniti Intel, toliko je nisko pao.

 

kako ti je trn u oku taj lik sa FC kanala, to je prestrasno, "he lives rent free in your head"

 

nisi entuzijast, nisi power user, i ne zanimate svaka trunka performansi, sta onda gledas njegov kanal i zivciras se?

 

aj se ostavi tematike koju ne razumijes, bit ce ti lakse 

 

i prestani nas spamat sa pracenjem preko insta, fejsa i exa, direktora firmi koje ne podnosis, jer nas boli kita za njih

INTEL ne AMD ne NVIDIA ne INTEL ne AMD ne NVIDIA
2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
3dfx kaže...
Trilogija kaže...

Intel je uklonio Core Truths prezentacijsku stranicu nakon što su ih posrali i osramotili svi relevantni kanali, čeka se komentar Frame Chasers-a i UserBenchmark-a, vjerojatno će preskočiti to jer nemaju čime obraniti Intel, toliko je nisko pao.

 

kako ti je trn u oku taj lik sa FC kanala, to je prestrasno, "he lives rent free in your head"

 

nisi entuzijast, nisi power user, i ne zanimate svaka trunka performansi, sta onda gledas njegov kanal i zivciras se?

 

aj se ostavi tematike koju ne razumijes, bit ce ti lakse 

 

i prestani nas spamat sa pracenjem preko insta, fejsa i exa, direktora firmi koje ne podnosis, jer nas boli kita za njih

Slažem se da ih se ne bi trebalo više spominjati, zabranjeni su na svim većim i poznatijim forumima i Redditu .

16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Inochulum kaže...

Evo da nije previše mrtvila. Da živne tema malo.

Očekivano, ali to več znamo od prije da se R7 7800X3D odlično prodaje.

 

Najbolji čisti gejming proc, i još troši relativno malo struje to je to pun pogodak.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=40&jumpto=6662448&sort=asc&view=flat

 

Ali to si trebal stavit u AMD temu fučkaj ga sad.

 

Trilogija kaže...



Odavno su postali cirkus kompanija, ovo samo potvrđuje njihov očaj. Prozivaju AMD da recikliraju proizvode, a Intel je doktorirao to sa Skylake arhitekturom, a evo i ova najnovija 14. generacija je zapravo reciklirana 13 lol, i dok kompanija tone u svakom smislu, njihov šef radi ovo: https://twitter.com/PGelsinger/status/1574785705196208128

Intel je izgubljen več godinama, njihova vrhuška je očito potpuno pošandrcala.Takva interna reklama je glupost na kvadrat, i još su mislili da to nitko izvana neče primjetit ili komentirat.

AMD,........is that Epyc or what?
13 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Trilogija kaže...



Odavno su postali cirkus kompanija, ovo samo potvrđuje njihov očaj. Prozivaju AMD da recikliraju proizvode, a Intel je doktorirao to sa Skylake arhitekturom, a evo i ova najnovija 14. generacija je zapravo reciklirana 13 lol, i dok kompanija tone u svakom smislu, njihov šef radi ovo: https://twitter.com/PGelsinger/status/1574785705196208128

 Ovo je ono baš toliko loše da ne znaš što bi rekao 

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...
Inochulum kaže...

Evo da nije previše mrtvila. Da živne tema malo.

Očekivano, ali to več znamo od prije da se R7 7800X3D odlično prodaje.

 

Najbolji čisti gejming proc, i još troši relativno malo struje to je to pun pogodak.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=40&jumpto=6662448&sort=asc&view=flat

 

Ali to si trebal stavit u AMD temu fučkaj ga sad.

 

Trilogija kaže...



Odavno su postali cirkus kompanija, ovo samo potvrđuje njihov očaj. Prozivaju AMD da recikliraju proizvode, a Intel je doktorirao to sa Skylake arhitekturom, a evo i ova najnovija 14. generacija je zapravo reciklirana 13 lol, i dok kompanija tone u svakom smislu, njihov šef radi ovo: https://twitter.com/PGelsinger/status/1574785705196208128

Intel je izgubljen več godinama, njihova vrhuška je očito potpuno pošandrcala.Takva interna reklama je glupost na kvadrat, i još su mislili da to nitko izvana neče primjetit ili komentirat.

 rambox 

Ajde vrati se na svoju temu i ne gnjavi ovdje. 

2 godine
offline
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Trilogija kaže...
Slažem se da ih se ne bi trebalo više spominjati, zabranjeni su na svim većim i poznatijim forumima i Redditu .

ne pratim tech "influencere" niti sta se s njima desava, ako je to istina, onda to samo potvrduje koliko su im takvi trn u oku, kada ih blokiraju zbog iznosenja cinjenica, vjerovatno na zahtjev kompanija koje ih placaju

 

linus teh shits, hardware underbox i jazove 2 lipe i njihovi forumi + reddit, sve prava mjesta za dobit kvalitetnu, provjerenu i ne placenu informaciju i poznato okupljaliste takozvane YES MAN ekipe

 

kad vec pratis tu scenu, drzi se GamerNexus i Techpowerup, oni su zadnja oaza nekakvog informiranja koje nije filtrirano, sponzorirano i na ocigled placeno

 

mene vise raduje doci ovdje u birtiju i popit koju i citati ponavljanja jedno te iste stvari iz dana u dan, tjedna u tjedan, mjeseca u mjesec i godine u godinu, od ramboxa, tebe i ostalih jahaca istrosenih tipkovnica i kopi pejstanja i vase nepresusne borbe protiv zla u vidu intela i nvidije, a sve u cast jedine postene kompanije koja brine za svoje kupce i prodaje puno kvalitetnije i tehnoloski naprednije proizvode, na opce zadovoljstvo korisnika 

 

takoder vi uvijek znate kvaliteno i cinjenicno prenjeti pravu informaciju u pravo prijeme, evo cak cu te i zapratit za vise savjeta 

 

 

INTEL ne AMD ne NVIDIA ne INTEL ne AMD ne NVIDIA
8 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

 

 Piše na tom sajtu ispod u komentarima:

 

"Nonsense even with the worst case scenario idle battery life less than raptore lake? This simply is not possible. I donot see how you can get that number where a 2 core cpu has worse battery life than a 8 core. This is a fake article."

"The source is a Chinese website. Of course it is bullshit."

 

8 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Rekao je Moore's law is dead, očekuje nas Raptor like performace, a manja potrošnja baterije, i mislim dosta bolja grafika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice