AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.889
|
čitano: 5.478.055
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nemam pojma, ne kupujem odmah po izlasku baš zato da ne plaćam porez na early adoptere. Zato ću i pričekat 5600 non x, još nešto dobijem za 2400g koji je ssd na ploči i upgrejd me neće uopće puno koštati
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kak je duplo skuplji kad je na nabavi 1500 vs 1000, akcije ne brojim jer se i 3600 mogao u linksu uzet za 1000 kuna pa di smo onda u računici
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Kak je duplo skuplji kad je na nabavi 1500 vs 1000, akcije ne brojim jer se i 3600 mogao u linksu uzet za 1000 kuna pa di smo onda u računici

Govorim za aliexpress gdje ga u bilo koje doba dana ili noći možeš uzet za 750kn.. ok rabljeni je i ok nemaš kao garanciju, al prodano ih je na tisuće i ja sam mislim čak 4 komada baš tih 2600 uzimao dok su bili 620 kn, i proc kao proc, nikakvih problema.

Za 750kn i nije nešto napet, al i dalje praktički duplo jeftiniji negoli možeš igdje nać 3600, a za tvojih 60fps nećeš skužit razliku vjerojatno nikad između njih dva.. 

ansha: Pomelo te
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Mladen kaže...
mislioc kaže...
Dovoljno je bilo za većinu nas tu 90% kupit i7 8700k za 2800kn 2017 i preskočit sve Ryzene do sada, a možda i ove sutra koji dolaze. Za sada jedan od boljih future proof komada hardwarea.

Pa nije ovaj forum centar svemira niti je fps u igrama jedino mjerilo. Već je prvi Threadripper nadmašio dual Xeon konfiguracije po više od duplo manjoj cijeni.

Zen 2 je cijelu Intelovu X299 platformu učinio besmislenom jer je i početni 3960X jači od njihovog flagshipa.

 

 Daj mi reci šta stavljaju u ove da im tako dobro ide:

https://www.anandtech.com/show/15925/intel-reports-q2-2020-earnings-data-center-sales-fuel-another-record-quarter

Pa Mladene nisu valjda i ovi za gaming. 

Kaby ti je već dobro natuknuo ali i da maknemo politiku i plave kuverte na stranu, ja sam govorio o HEDT/Workstation kategoriji (X99/X299) a ti daješ primjer iz enterprise svijeta koji je puno inertniji.

Za sada Epyc jako dobro napreduje a pravi rezultati će biti vidljivi tek za koju godinu (nije dovoljan samo dobar procesor nego i cijeli eko-sustav).

 

Koliko god to izgledalo offtopic, Xeonima i Epycima možeš zahvaliti sve ove nove tehnologije koje se onda kao nusz-proizvod "spuste" i u mainstream.

Isto kao i što razvoj igara možeš zahvaliti CAD industriji, odnosno svim poslovnim/znanstvenim primjenama koje su zahtijevale nekavu grafiku i vizualizacije pa je netko izmislio rasterizacijske procesore, 3D algoritme, GPUe, OpenGL. DirectX je došao puno kasnije.

 

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve vise tiska vata vidim ove ljude sto su andti AMD-ista jer nedaj boze staviti "DACIA"-u u svoj rig jelte... sto je blize zen/navi release dan nekako vase price oko tih poluproizvoda  nedrze vodu vise.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 23:21 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Sve vise tiska vata vidim ove ljude sto su andti AMD-ista jer nedaj boze staviti "DACIA"-u u svoj rig jelte... sto je blize zen/navi release dan nekako vase price oko tih poluproizvoda  nedrze vodu vise.

 Envy odljepio, više nije grafički poluproizvod AMD-a nego Radeon odjel 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa sta nemogu svi biti ko ovaj djecacic Linus, pa cak je on napravio "farewell" video od intel-a nvidie. 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
neampojma kaže...
HCgamingCRO kaže...

Sve vise tiska vata vidim ove ljude sto su andti AMD-ista jer nedaj boze staviti "DACIA"-u u svoj rig jelte... sto je blize zen/navi release dan nekako vase price oko tih poluproizvoda  nedrze vodu vise.

 Envy odljepio, više nije grafički poluproizvod AMD-a nego Radeon odjel 

 Odljepio je on puno prije Zen-a i RDNA 2.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 23:34 (Riot).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima tko kakve insiderske infoirmacije koji naši shopovi će imati ryzen 5000 na launchu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa svaki imalo ozbiljni dućan bi ih trebao imati.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
jel to insajderska informacija?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...

Pa svaki imalo ozbiljni dućan bi ih trebao imati.

 Kao što su imali ampere kartice?

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakve to veze ima? Tih kartica nema za niti 10% potraznje, nigdje. Tako da usporedujes kruske i jabuke.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zeus_CM kaže...

Ima tko kakve insiderske infoirmacije koji naši shopovi će imati ryzen 5000 na launchu?

 

Zeus_CM kaže...
vrinho kaže...

Pa svaki imalo ozbiljni dućan bi ih trebao imati.

 Kao što su imali ampere kartice?

Forumaš xLockdown  je prije par stranica napisao da je poručio u ADM za cijenu od 2500 Kuna.

 

Međutim tako ti je to kada uđeš u temu i korisne info se izgube među prepucavanjima i offtopicom kao igla u plastu sijena.

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 11:33 (boxer).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zeus_CM kaže...

Ima tko kakve insiderske infoirmacije koji naši shopovi će imati ryzen 5000 na launchu?

 

javi se u par shopova sa upitom i vidi jel možeš napraviti "prednarudžbu" za procesor ako ti paše cijena.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
Zeus_CM kaže...

Ima tko kakve insiderske infoirmacije koji naši shopovi će imati ryzen 5000 na launchu?

 

javi se u par shopova sa upitom i vidi jel možeš napraviti "prednarudžbu" za procesor ako ti paše cijena.

Iskeno to mi je vrlo ljigavo, osjećam se ko nekad ljudi kad su išli na plac tražiti one stričeke kaj su mumljali sebi u bradu "cigarete, cigarete, cigarete..."

 

Dakle objavi na webu da imaš, da znamo da imaš... pa nije droga. Ove sheme da moraš fizički otić do trgovine i pitat jel ima još koja, ili rezervirat da ti ostavi jednu ispod tezge za kasnije... Gledat twitter jel slučajno netko u real time objavio fotografiju da imaju 5 na polici, pa ko prvi doleti

 

Nadao sam se malo više ipak od AMD releasea. Znam da je ova praksa uvedena prethodnih dana radi druge strane... ali wtf?!

 

Ak ću uzimat, uzet ću konfiguraciju, znači CPU + GPU mi treba, i to ne tako da danas "preko veze/upita" maznem CPU, pa čekam 2 tjedna vidjet da li GPU zadovoljava moja očekivanja i onda... ne znam što.

 

Neću sigurno uzimat njihove gotove konfiguracije sa "predizabranim" matičnom, RAM koji je sigurno vrhunski, napajanje koje je najisplativije, a ne ono koje najdulje stoji na skladištu i slične sheme. To pak znaći da u isto vrijeme trgovina mora imati GPU i CPU koji me zanimaju, po normalnim cijenama, i da ne moram zivkat i moljakat da ostave jedan primjerak za mene.

 

Bojim se da se treba pomiriti da 2020. nije godina za kupnju konfiguracije, već early adopterima da ugrabe pokoju komponentu... čovjek bi pomislio da je epidemija i da se kupuju ljekovi/cijepiva... Daj šta daš...

 

I onda čitam vani ekipu kaj je kupovala iz suprotnog tabora "nisam uspio ugrabiti 3080 pa sam došao na release 3090 5 dana ranije stajati u redu i 28. sam, a dobivaju 40... moja je osigurana ako ostanem do kraja"

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dajte ljudi koji vam je? CPU nije GPU, kakvi preorderi po ovim cijenama ? Možda eventualno 5600x pukne, ali ostali nema šanse. Nemojte nasjedat na bajke trgovaca.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
4 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Dajte ljudi koji vam je? CPU nije GPU, kakvi preorderi po ovim cijenama ? Možda eventualno 5600x pukne, ali ostali nema šanse. Nemojte nasjedat na bajke trgovaca.

 To je uvijek takvo misljenje jer je jeftiniji...a na kraju uvijek pukne ono skuplje ili ti najbolje. Prosli puta je to bio 3950x i 3900x  je dolazio knap blizu toga, ali 3950x je pukao u danu i otisla cijena nebo pod oblake kasnije.

5600x ce rijetko tko uzeti bas radi toga sto mu je cijena jezgre 50 eura a 5900x isto 50 eura a taj 12 jezgras ce biti najbolji gaming cip na svijetu.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 To je uvijek takvo misljenje jer je jeftiniji...a na kraju uvijek pukne ono skuplje ili ti najbolje. Prosli puta je to bio 3950x i 3900x  je dolazio knap blizu toga, ali 3950x je pukao u danu i otisla cijena nebo pod oblake kasnije.

5600x ce rijetko tko uzeti bas radi toga sto mu je cijena jezgre 50 eura a 5900x isto 50 eura a taj 12 jezgras ce biti najbolji gaming cip na svijetu.

pa valjda se gleda cijena po fps-u, oni koji kupuju i paze na ulozeno/dobiveno

 

oni koji kupuju samo najbrze, njima je tako svejedno koliko jezgri koliko kosta, kada izadu testovi, takvi kupci gledaj koj je procesor #1 na grafu, a ne koliko kosta

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...
HCgamingCRO kaže...

 To je uvijek takvo misljenje jer je jeftiniji...a na kraju uvijek pukne ono skuplje ili ti najbolje. Prosli puta je to bio 3950x i 3900x  je dolazio knap blizu toga, ali 3950x je pukao u danu i otisla cijena nebo pod oblake kasnije.

5600x ce rijetko tko uzeti bas radi toga sto mu je cijena jezgre 50 eura a 5900x isto 50 eura a taj 12 jezgras ce biti najbolji gaming cip na svijetu.

pa valjda se gleda cijena po fps-u, oni koji kupuju i paze na ulozeno/dobiveno

 

oni koji kupuju samo najbrze, njima je tako svejedno koliko jezgri koliko kosta, kada izadu testovi, takvi kupci gledaj koj je procesor #1 na grafu, a ne koliko kosta

 Oduvijek je sve vise i vise takvih kojima se neda kroz OC vaditi zadnje perf pa ode na tier vise kako bi bio "mirniji". Ali opet svaki x600 cip je bio najprodavaniji a sada nemammo odmah na release-u taj no "X" cip, i puno ih je popusilo to da je 5600x najvise poskupio iako kad gledas 5800x je najskuplji jezgra je oko 56 eura. 5950x i 5900x nebi me cudilo da odmah sutra planu svi eksemplari, mozda i 5600x- ovaj 5800x nebude niko dirao vidjet cete. ILi ce ljudi na 5600x(ustedjekti 150 eura) ili na 5900x (skuplji za 100) ali daobijes barem 4 jezgre vise a ne dvije.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 12:30 (HCgamingCRO).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Dajte ljudi koji vam je? CPU nije GPU, kakvi preorderi po ovim cijenama ? Možda eventualno 5600x pukne, ali ostali nema šanse. Nemojte nasjedat na bajke trgovaca.

 de pusti nek kupuju, prije će se napunit njuškalo sa ryzenima 😂😂

11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Baš će se ekipa usrećit. Blago svima koji dobiju išijas i ozebline od gmizanja u redu pred trgovinom samo zato da mogu imati novi procesor dva tjedna prije ostalih. Moj stav je da se ne isplati kupovati po ovakvim cijenama - odnosno da se isplati ubosti neki polovan ryzen prethodnih generacija u iščekivanju ddr5 rama koji bi mogao biti dostupan već iduće godine. 

 
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
pavlovs_dog kaže...

Baš će se ekipa usrećit. Blago svima koji dobiju išijas i ozebline od gmizanja u redu pred trgovinom samo zato da mogu imati novi procesor dva tjedna prije ostalih. Moj stav je da se ne isplati kupovati po ovakvim cijenama - odnosno da se isplati ubosti neki polovan ryzen prethodnih generacija u iščekivanju ddr5 rama koji bi mogao biti dostupan već iduće godine. 

 al da oni ne kupuju te procesore, nebi mogao kupiti polovan ryzen,tako da nek se oni smrzavaju :) a za ddr5 si možda malo ambiciozan, kao da neće biti ništa bar do sredine 2022 i kad dođe cijena će biti paprena

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
pavlovs_dog kaže...

Baš će se ekipa usrećit. Blago svima koji dobiju išijas i ozebline od gmizanja u redu pred trgovinom samo zato da mogu imati novi procesor dva tjedna prije ostalih. Moj stav je da se ne isplati kupovati po ovakvim cijenama - odnosno da se isplati ubosti neki polovan ryzen prethodnih generacija u iščekivanju ddr5 rama koji bi mogao biti dostupan već iduće godine. 

 Ja imam predobru konfu trenutno ds bih se igrao sa kompromisima.

Mene zanima B550 sa dobrim RAM, 5800x i best buy između 3080 i 6800xt.

Problem su dostupnost i cijena.

 

I onda onda ovo mogu prepustit mlađoj generaciji.

 

Ako si gore navedeni ne mogu priuštit (tj . preskupo mi bude za moj ukus) ili nije dobavljivo (uz mogućnost 5700x isto) , tada nemam razloga uzimat išta i klinci će naprosto čekat koji mjesec ili godinu dana.

 

Ja vremena imam, a oni niš prebitno neće propustit.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 16:01 (Rhodin).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Lageri su puni vani, sve velike zemlje imat će pristojnu zalihu procesora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
superJozo kaže...

Lageri su puni vani, sve velike zemlje imat će pristojnu zalihu procesora.

 U Americi da ili ove glavne EU zemlje, ali globalno nije idealno i procova nema onako kao šalate.Prve zalihe planut če vrlo brzo, ali ok za 15 dana stiči če druga pošiljka ili nove zalihe.

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
superJozo kaže...

Lageri su puni vani, sve velike zemlje imat će pristojnu zalihu procesora.

 U Americi da ili ove glavne EU zemlje, ali globalno nije idealno i procova nema onako kao šalate.Prve zalihe planut če vrlo brzo, ali ok za 15 dana stiči če druga pošiljka ili nove zalihe.

 Kolega tko vam je izvor? :D

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
blackdevil kaže...
rambox kaže...
superJozo kaže...

Lageri su puni vani, sve velike zemlje imat će pristojnu zalihu procesora.

 U Americi da ili ove glavne EU zemlje, ali globalno nije idealno i procova nema onako kao šalate.Prve zalihe planut če vrlo brzo, ali ok za 15 dana stiči če druga pošiljka ili nove zalihe.

 Kolega tko vam je izvor? :D

 Lisa Su, inace dobri prijatelji.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
blackdevil kaže...

 Kolega tko vam je izvor? :D

 Isti kao za ovo dole, ili realno da bit če prilično brzo rasprodano pogotovo RX 5600X=nestade u vidu magle.Ali u večini dučana neš moč kupit kolko hočeš, eventualno 1-2 komada po kupcu pa eto prekupci plaču.Recimo Američki Microcenter, za njih klasika ili samo jedan komad po registriranom kupcu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=139&jumpto=6224182&sort=asc&view=flat

 

https://www.microcenter.com/product/608320/amd-ryzen-5-3600-matisse-36ghz-6-core-am4-boxed-processor-with-wraith-stealth-cooler

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice