AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU izdvojena tema

poruka: 1.636
|
čitano: 429.023
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Wiz3m4n kaže...

8700g igpu AMD uspoređuje sa gtx 1650 običnom, što i nije loše da čip košta 250e do 300e, no kod nas to bude blizu 400e, tako da je kombinacija Ryzena 5600 i vga tipa 6600xt što je cjenovno slično puno bolja opcija za novog kupca. Barem dok se cijene ne snize.

 

Prijenosnici sa mobilcem takvih performansi budu jedna bolja i druga priča, u tom segmentu su nadjebali Intel za jedno svestrano mobilno računalo, no to opet nije ništa novo.

 Pa i nisu nešto, stižu Meter Lake sa grafom pandana AMD-ovoj, doduše poskupi, ali ni Zen 4 nije bargain.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
EricCartman kaže...
Wiz3m4n kaže...

Prijenosnici sa mobilcem takvih performansi budu jedna bolja i druga priča, u tom segmentu su nadjebali Intel za jedno svestrano mobilno računalo, no to opet nije ništa novo.

 Pa i nisu nešto, stižu Meter Lake sa grafom pandana AMD-ovoj, doduše poskupi, ali ni Zen 4 nije bargain.

 baš sam htio to reć, intel također stiže sa 'moćnim' igpu

jedini je problem što niti tu neće biti neke sreće sa jeftinijim verzijama

 

doduše, prije taman dvije godine uzeo sam hp laptop sa 5300u, dodao identičnih 8gb da bude 16gb u dual channel i nije to bilo loše rješenje tada za male novce

međutim, ta serija nije imala tako drastično rezanje igpu, jer 5700u je imao 8cu, midrange 5500u je imao 7cu, a 5300u je imao 6cu

to je samo za trećinu slabija grafa od dvije klase jačeg procesora, a sad su rezali grafu za dvije trećine - sa 12cu na 4cu, što je pretjerano i bezobrazno

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Ma jest bezobrazno, ali mi je čak i prihvatjivo. Quad core CPU, 4cu GPU. Malo balansa, za starije igre isl dovoljno. NARAVNO UKOLIKO ĆE SE TAJ 4C MOĆI NABAVITI PO BAGATELA CIJENAMA.

2 godine
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
picajzla0707 kaže...

tu je manji problem cpu dio, veći je problem drastično rezanje grafike u seriji procesora koji su 'aimed primarily at entry-level users and gamers on a budget'

samo najskuplji 8700g ima puni 12cu igpu - a on ima msrp 330usd, onaj koji zapravo jest 'budget' apu je 8500g za 180usd, ali tome je grafika srezana za dvije trećine, na samo 4cu

i ova najbolja igpu nije bogznašto danas, kamo li ova srezana na 4cu

Mene isto nervira takvo trulo segmentiranje tržišta i autizam za stvarne potrebe korisnika...

Vjerojatno i kada bi proizveli procesor kakav opisuješ tada bi takav koštao više od 200$ a to se ne bi svidjelo marketingašima koji valjda "moraju" ponuditi nešto ispod 200$, u svakom slučaju apu s manje cpu jezgri i punim gpu dijelom bi bio pun pogodak.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2024 16:09 (notloB).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Timo kaže...
cek cek, kak mislis 6 core procesor?

 ako se vodimo po postulatu AMD gurua, onda je to 2 core procesor, sta ne?


ili je to sada vrh, jebeno, super duper, "male" jezgre su zakon, posto ih i AMD koristi na desktopu?

 

kao da slusam apple, reimagened, revisioned, reinvented.... 

 

 

Vidi se da nisi bio na nastavi, kad se večinom bez potrebe raspravljajo o ionako poznatim činjenicama identične CPU arhitekture Zen4=Zen4c.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=42&jumpto=6688606&sort=asc&view=flat

picajzla0707 kaže...

tu je manji problem cpu dio, veći je problem drastično rezanje grafike u seriji procesora koji su 'aimed primarily at entry-level users and gamers on a budget'

samo najskuplji 8700g ima puni 12cu igpu - a on ima msrp 330usd, onaj koji zapravo jest 'budget' apu je 8500g za 180usd, ali tome je grafika srezana za dvije trećine, na samo 4cu

i ova najbolja igpu nije bogznašto danas, kamo li ova srezana na 4cu

Opet zaboravljaš, svi AMD APU procovi G serije su izvorno "Mobilni monolitni procovi=nemaju I/O Die" nagurani na Desktop.I/O Die dodatno troši ili vuče struju, zato je sve samo ne poželjan za klasičan štedljivi Mobilni procesor.AMD Mobilni procesori imaju poznatu hijerarhiju iGPU-a, najskuplji modeli imaju največi iGPU itd.Dalje prema dole ili na jeftinije ide na sve manji iGPU to znamo. Dakle jeftiniji procovi sa manje CPU jezgri imaju manji iGPU.

 

Ako treba ili ako hočeš, moš ok gejmat i na Ryzen 7000 majušnom 2CU RDNA iGPU naguranom na I/O Die.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=17&jumpto=6549398&sort=asc&view=flat

 

OEM R3 8300G ili R5 8500G, to je Mobilna Phoenix2 serija dakle Zen4+Zen4c kombinacija.Ranije informacije išle su za Zen4 2+Zen4c 2 kod R3 8300G, ali sad smo videli da je to 1+3 kombinacija.R5 8500G več je ranije testiran, ali samo na Mobilnom planu kao R5 7540U pod TDP-om od 30W.Opet isto od ranije dole link, klik na x i dalje čitaj koga to zanima.

 

https://zhuanlan-zhihu-com.translate.goog/p/653961282?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=41&jumpto=6679308&sort=asc&view=flat

 

R3 8300G ili R5 8500G 4CU RDNA3 nije veliki iGPU.Ali to je ipak duplo veči iGPU+znatno više GPU frekvencije, u odnosu na usputni majušni Ryzen 7000 iGPU.Tko hoče povremeno gejmat bez posebne grafe, ili ti treba štedljivi APU za HTPC komp to je to R5 8500G nema tu problema.

 

Vezano za Ryzen 8000G seriju, maksimalna potrošnja je negdje oko 85-90W više od toga niti ne mogu povuč.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2024 17:42 (rambox).
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
rambox kaže...

picajzla0707 kaže...

tu je manji problem cpu dio, veći je problem drastično rezanje grafike u seriji procesora koji su 'aimed primarily at entry-level users and gamers on a budget'

samo najskuplji 8700g ima puni 12cu igpu - a on ima msrp 330usd, onaj koji zapravo jest 'budget' apu je 8500g za 180usd, ali tome je grafika srezana za dvije trećine, na samo 4cu

i ova najbolja igpu nije bogznašto danas, kamo li ova srezana na 4cu

Opet zaboravljaš, svi AMD APU procovi G serije su izvorno "Mobilni monolitni procovi=nemaju I/O Die" nagurani na Desktop.I/O Die dodatno troši ili vuče struju, zato je sve samo ne poželjan za klasičan štedljivi Mobilni procesor.

 

Ako treba ili ako hočeš, moš ok gejmat i na Ryzen 7000 majušnom 2CU RDNA iGPU naguranom na I/O Die.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=17&jumpto=6549398&sort=asc&view=flat

 

OEM R3 8300G ili R5 8500G, to je Mobilna Phoenix2 serija dakle Zen4+Zen4c kombinacija.Ranije informacije išle su za Zen4 2+Zen4c 2 kod R3 8300G, ali sad smo videli da je to 1+3 kombinacija.R5 8500G več je ranije testiran, ali samo na Mobilnom planu kao R5 7540U pod TDP-om od 30W.Opet isto od ranije dole link, klik na x i dalje čitaj koga to zanima.

 

https://zhuanlan-zhihu-com.translate.goog/p/653961282?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=41&jumpto=6679308&sort=asc&view=flat

 

R3 8300G ili R5 8500G 4CU RDNA3 nije veliki iGPU.Ali to je ipak duplo veči iGPU+znatno više GPU frekvencije, u odnosu na usputni majušni Ryzen 7000 iGPU.Tko hoče povremeno gejmat bez posebne grafe, ili ti treba štedljivi APU za HTPC komp to je to R5 8500G nema tu problema.

 

Vezano za Ryzen 8000G seriju, maksimalna potrošnja je negdje oko 85-90W više od toga niti ne mogu povuč.

 

 Nigdje veze odgovor s pitanjem, mogli su napraviti apu sa 6, 4... jezgara i punim gpu dijelom, i to bi išlo k'o alva, al' se nema sluha i neinventivni "sigurica" marketing kolo vodi, mora se kresati da bi se ušlo u nekakve zacrtane specifikacije i što niže brojke, što one po potrošnji apua a što cjenovne.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2024 17:47 (notloB).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
notloB kaže...
rambox kaže...

picajzla0707 kaže...

tu je manji problem cpu dio, veći je problem drastično rezanje grafike u seriji procesora koji su 'aimed primarily at entry-level users and gamers on a budget'

samo najskuplji 8700g ima puni 12cu igpu - a on ima msrp 330usd, onaj koji zapravo jest 'budget' apu je 8500g za 180usd, ali tome je grafika srezana za dvije trećine, na samo 4cu

i ova najbolja igpu nije bogznašto danas, kamo li ova srezana na 4cu

Opet zaboravljaš, svi AMD APU procovi G serije su izvorno "Mobilni monolitni procovi=nemaju I/O Die" nagurani na Desktop.I/O Die dodatno troši ili vuče struju, zato je sve samo ne poželjan za klasičan štedljivi Mobilni procesor.

 

Ako treba ili ako hočeš, moš ok gejmat i na Ryzen 7000 majušnom 2CU RDNA iGPU naguranom na I/O Die.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=17&jumpto=6549398&sort=asc&view=flat

 

OEM R3 8300G ili R5 8500G, to je Mobilna Phoenix2 serija dakle Zen4+Zen4c kombinacija.Ranije informacije išle su za Zen4 2+Zen4c 2 kod R3 8300G, ali sad smo videli da je to 1+3 kombinacija.R5 8500G več je ranije testiran, ali samo na Mobilnom planu kao R5 7540U pod TDP-om od 30W.Opet isto od ranije dole link, klik na x i dalje čitaj koga to zanima.

 

https://zhuanlan-zhihu-com.translate.goog/p/653961282?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=41&jumpto=6679308&sort=asc&view=flat

 

R3 8300G ili R5 8500G 4CU RDNA3 nije veliki iGPU.Ali to je ipak duplo veči iGPU+znatno više GPU frekvencije, u odnosu na usputni majušni Ryzen 7000 iGPU.Tko hoče povremeno gejmat bez posebne grafe, ili ti treba štedljivi APU za HTPC komp to je to R5 8500G nema tu problema.

 

Vezano za Ryzen 8000G seriju, maksimalna potrošnja je negdje oko 85-90W više od toga niti ne mogu povuč.

 

 Nigdje veze odgovor s pitanjem, mogli su napraviti apu sa 6, 4... jezgara i punim gpu dijelom, i to bi išlo k'o alva, al' se nema sluha i neinventivni "sigurica" marketing kolo vodi, mora se kresati da bi se ušlo u nekakve zacrtane specifikacije i što niže brojke, što one po potrošnji apua a što cjenovne.

 Meni je prihvatljivo, Ramboxu je prihvatljivo,

"a vas 2 ste sami"

2 godine
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
EricCartman kaže...
 Meni je prihvatljivo, Ramboxu je prihvatljivo,

"a vas 2 ste sami"

 Jel' to neka igra?

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

To je fora iz Alan Forda:

"Alane bježmo, njih je dvoje a mi smo sami"

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
rambox kaže...

 

 

Vidi se da nisi bio na nastavi, kad se večinom bez potrebe raspravljajo o ionako poznatim činjenicama identične CPU arhitekture Zen4=Zen4c.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=42&jumpto=6688606&sort=asc&view=flat

vidi se da trkeljas kao i obicno. i odgovaras nesto sto nisam pitao

 

koliko jezgri ima 8500G procesor 2 ili 6?

 

AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU (Procesori i MBO) @ Bug.hr Forum i ovaj te korisnik isto procitao nekoliko puta

 

seres, pljues, ismijavas, siris dezinformacije o tehnologijama i robnima markama koje nisu AMD, pa kada oni to isto implementiraju, onda okreces plocu

 

bio je onaj lik garfield svojevremeno koji je radio za grundig, pa su ga protjerali

nije mi jasno zasto se tebi, kao AMD sluzbeniku isto to tolerira 

 

 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Ajde moj rambox, sjedi 1
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Timo kaže...
 

bio je onaj lik garfield svojevremeno koji je radio za grundig, pa su ga protjerali

 

 

 Fuljao si malo kolega. Garfield je bio philipsovac, boris grozni ti je grundigovac

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Aha! A ko je LG teve ovac?!

maximum effort
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
vrinho kaže...
Timo kaže...
 

bio je onaj lik garfield svojevremeno koji je radio za grundig, pa su ga protjerali

 

 

 Fuljao si malo kolega. Garfield je bio philipsovac, boris grozni ti je grundigovac

 joj da u pravu si. pogubio sam se u moru svih tih placenika 

 

usput. racunala sa 780 igp postoje vec duze vrijeme, i puno bolja su kupnja, vec slozena nego da sami idete kupovati komponente, a i dobijete "pravih" 8 jezgri

 

recimo na akciji ovaj model sa 32GB i 1TB SSD za 540 EUR, nemre jeftinije

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2024 14:02 (Timo).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Stric_Jura kaže...

ok, a koje je AMD iGPU jednako ili jače od 680M u Ryzenu 6800?

 

od sadašnjih Ryzena za mobilce (znam da AM5 podrazumijeva desktop) koji bi bili jači u grafici (tj. dovoljno jaki za neke non AAA igre)?

Žuto je iGPU iz Mobilne Rembrandt APU serije, dakle 12CU RDNA2 iGPU.Rembrandt je trebal skočit u AM5 socket kao Desktop verzija. Ali očito to se na kraju nije dogodilo. AMD je ipak na kraju malo pričekal, pa na kraju u AM5 poslal samo Zen4 APU.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=0&jumpto=6367058&sort=asc&view=flat

 

Nasljednik žutoga je 780M, ili najača iGPU verzija Ryzen 8000G serije. Opet 12CU ali sad RDNA3 iGPU, a dalje vidiš tko je brži ili 780M je tu negdje 15-25% brži u gejmanju.

 

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Timo kaže...
vrinho kaže...
Timo kaže...
 

bio je onaj lik garfield svojevremeno koji je radio za grundig, pa su ga protjerali

 

 

 Fuljao si malo kolega. Garfield je bio philipsovac, boris grozni ti je grundigovac

 joj da u pravu si. pogubio sam se u moru svih tih placenika 

 

usput. racunala sa 780 igp postoje vec duze vrijeme, i puno bolja su kupnja, vec slozena nego da sami idete kupovati komponente, a i dobijete "pravih" 8 jezgri

 

recimo na akciji ovaj model sa 32GB i 1TB SSD za 540 EUR, nemre jeftinije

 

Krivo si vidio ili cijenu ili proc...za te novce dobiješ 760M i 6 jezgri, a taj koji spominješ košta €759

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
segregator kaže...

 

Krivo si vidio ili cijenu ili proc...za te novce dobiješ 760M i 6 jezgri, a taj koji spominješ košta €759

 da, krivog sam linkao, good call 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Timo kaže...
segregator kaže...

 

Krivo si vidio ili cijenu ili proc...za te novce dobiješ 760M i 6 jezgri, a taj koji spominješ košta €759

 da, krivog sam linkao, good call 

 

Znam igrom slučaja jer sam i to mjerkao za mini PC kao bazu za emulator konzola...na kraju uzeo Intel Celeron, lol

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2024 21:20 (segregator).
14 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

S AMDom nikad dosadno?

 

 
1 1 hvala 1
3 godine
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Teški kupus od platforme, kraj se ne nazire

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Mno kaže...

S AMDom nikad dosadno?

 

 video star 8 mjeseci?

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Mno kaže...

S AMDom nikad dosadno?

 

Ima solidnih savjeta, bio bi relevantniji da nije gradio platformu po boji tj. izgledu.

 

Slicnog razmisljanja bio sam i ja pri slaganju zadnjeg builda.

maximum effort
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Očekivano za R7 8700G iGPU performanse vs R7 5700G. Ipak DDR5 memorija ili testiranh 6400mhz ima puno veču memorijsku propusnost=jako bitno za iGPU gejming performanse.Ipak je to stara Vega iGPU 8CU na 2000ghz vs 12CU RDNA3 na 2.9ghz.Znatno veči iGPU+visoka radna frekvencija+DDR5 memorija, a da u par slučajeva FPS gejming brojke čak su i veče od očekivanja.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Anandtech ekipa na testu ima i R5 8600G, pa eto nek se čita ili gleda.

 

https://www.anandtech.com/show/21242/amd-ryzen-7-8700g-and-ryzen-5-8600g-review

 

Ima dosta ljudi koji prate Passmark CPU brojke pa eto nek se vidi.Tu bi najzanimljivija usporedba bila između R5 8500G i starog R5 5600G.

 

https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-8000g-zen4-desktop-apus-are-up-to-30-faster-than-zen3-5000g-series-in-passmark

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2024 17:04 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Kako sad kod tebe skoro 50% napretka, a na nekim vijestima koje sam čitao piše, 18% u nekoj igri?
Plz ako imaš info, koji je prosjek napretka RDNA 3 na 5nm nad Vegom na 7nm, te koji napredak nad RDNA 2 na 7nm?

Recimo za najjače GPU&CPU modele.

2 godine
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Ja ne znam što amd hoće s tim rezanjem pcie stazica, samo ih je deset upotrebljivo na novim 8x00g procesorima, 4 za grafu i kombinacija 2x2x2 ili 4+2 za ssd i to još gen4.0 a ne 5? wtf?

 

(NAKNADNI EDIT nakon ispravke segregatora: samo najslabija dva 8x00g apua imaju 10 pcie stazica)

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2024 13:28 (notloB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
notloB kaže...

Ja ne znam što amd hoće s tim rezanjem pcie stazica, samo ih je deset upotrebljivo na novim 8x00g procesorima, 4 za grafu i kombinacija 2x2x2 ili 4+2 za ssd i to još gen4.0 a ne 5? wtf?

 

Ako namjeravaš kupiti APU  i grafičku, nešto krivo radiš

 

Osim toga, na slabijima ima 10 upotrebljivih, a na dva jača 16 stazica

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2024 12:50 (segregator).
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
segregator kaže...
notloB kaže...

Ja ne znam što amd hoće s tim rezanjem pcie stazica, samo ih je deset upotrebljivo na novim 8x00g procesorima, 4 za grafu i kombinacija 2x2x2 ili 4+2 za ssd i to još gen4.0 a ne 5? wtf?

 

Ako namjeravaš kupiti APU  i grafičku, nešto krivo radiš

 Već imam apu, r9 7900x i diskretnu grafičku... btw. zašto bih taj apu lišio diskovnog prostora između ostalog? btw2. mislim da amd bespotrebno ograničava vrlo sposoban apu.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
notloB kaže...
segregator kaže...
notloB kaže...

Ja ne znam što amd hoće s tim rezanjem pcie stazica, samo ih je deset upotrebljivo na novim 8x00g procesorima, 4 za grafu i kombinacija 2x2x2 ili 4+2 za ssd i to još gen4.0 a ne 5? wtf?

 

Ako namjeravaš kupiti APU  i grafičku, nešto krivo radiš

 Već imam apu, r9 7900x i diskretnu grafičku... btw. zašto bih taj apu lišio diskovnog prostora između ostalog? btw2. mislim da amd bespotrebno ograničava vrlo sposoban apu.

 

7900x nije APU, ta grafička u njemu je tek reda radi, da možeš uć u BIOS ili surfati...ova Phoenix serija ima sasvim drugu namjenu

2 godine
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
segregator kaže...
notloB kaže...
segregator kaže...
notloB kaže...

Ja ne znam što amd hoće s tim rezanjem pcie stazica, samo ih je deset upotrebljivo na novim 8x00g procesorima, 4 za grafu i kombinacija 2x2x2 ili 4+2 za ssd i to još gen4.0 a ne 5? wtf?

 

Ako namjeravaš kupiti APU  i grafičku, nešto krivo radiš

 Već imam apu, r9 7900x i diskretnu grafičku... btw. zašto bih taj apu lišio diskovnog prostora između ostalog? btw2. mislim da amd bespotrebno ograničava vrlo sposoban apu.

 

7900x nije APU, ta grafička u njemu je tek reda radi, da možeš uć u BIOS ili surfati...ova Phoenix serija ima sasvim drugu namjenu

 Koju namjenu imaju dva najslabija apua? okljaštenu grafiku srezane pcie stazice, nemaju npu... jednom riječju nisu ni za šta, odnosno uopće ne vidim gdje bih ih metnuo, možda u kakav mini pc uz televizor, ne znam, u kasu možda, nekakav uredski pc, ne valja igračima, ne valja za storage... btw, čemu ukidanje pcie gen. 5? gpu + cpu = apu, to što govoriš nije točno gpu dio dobro dođe i kod obrade videa i nezahtjevne 3d upotrebe na mojem apu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2024 13:20 (notloB).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
notloB kaže...

 Koju namjenu imaju dva najslabija apua? 

 namjena je da dignu cijenu skupljim modelima

 

neko vrijeme me držao hype za tim amd apu procesorima, svaki put kad izađu priča se 'sljedeći put će to biti to...' i onda kad i dođe sljedeći put, opet su zakurac

sad kad i ima donekle upotrebljiv apu - 8700g, iako i on opet zaostaje previše za slabijim gpu, cijena ga čini izuzetno lošom opcijom

 

na koncu, od cijele te apu priče - tresla se brda, rodio se miš... i tako generacijama miševi, pa miševi

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice