AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU izdvojena tema

poruka: 1.636
|
čitano: 429.014
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Nisam nista micao. Situacija je ovakva. Stavio zadnji bios od msia .. Probo bootat i rebootat par puta.. Boota se normalno,kod reboota mi jebb dell ode u hibernaciju i vise ne reagira na nista osim cupanja kabla od struje i vracanja nazad.. onda me doceka win11 log in screen...
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
R3nchi kaže...
Nisam nista micao. Situacija je ovakva. Stavio zadnji bios od msia .. Probo bootat i rebootat par puta.. Boota se normalno,kod reboota mi jebb dell ode u hibernaciju i vise ne reagira na nista osim cupanja kabla od struje i vracanja nazad.. onda me doceka win11 log in screen...

 Kakav sad fcking dell, jel' možeš pisati normalno i određeno kada želiš da ti se pomogne?

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
R3nchi kaže...
Nisam nista micao. Situacija je ovakva. Stavio zadnji bios od msia .. Probo bootat i rebootat par puta.. Boota se normalno,kod reboota mi jebb dell ode u hibernaciju i vise ne reagira na nista osim cupanja kabla od struje i vracanja nazad.. onda me doceka win11 log in screen...

 

To meet the 0.5W deep sleep power consumption target, the S2716DG Nvidia G-sync module is turned off after the monitor enters deep sleep mode.

If your monitor doesn't wake from deep sleep, either turn off deep sleep, or G-sync

 

Znači kupi AMD grafičku, ili isključi (na MONITORU) deep sleep

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2023 11:22 (segregator).
12 mjeseci
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Ili kupit novi monitor bez gsynca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
segregator kaže...

Ni ti nisi pažljivo gledao...sve su jezgre u tom Epyc procesoru iste

 nisam uopće gledao, komentiram 'brigu' oko jezgri i jezgrica

jer kad amd uvali u 7xxx seriju procesora - koja bi trebala biti najnovija tehnologija - one prastare zen2 jezgre onda je to ok, ali nedajbože da u hibridnima budu 'manje' jezgre

iako jesu manje, ali je vaaaažno istaknuti da nije druga arhitektura, jer amd to nebi nikad...

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
picajzla0707 kaže...
segregator kaže...

Ni ti nisi pažljivo gledao...sve su jezgre u tom Epyc procesoru iste

 nisam uopće gledao, komentiram 'brigu' oko jezgri i jezgrica

jer kad amd uvali u 7xxx seriju procesora - koja bi trebala biti najnovija tehnologija - one prastare zen2 jezgre onda je to ok, ali nedajbože da u hibridnima budu 'manje' jezgre

iako jesu manje, ali je vaaaažno istaknuti da nije druga arhitektura, jer amd to nebi nikad...

 

Krivo gledaš, a stvar je logična...gledaš zadnje 2 brojke, i 20 je Zen2, 30 je Zen3, a 35 je Zen3+

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
segregator kaže...
Mno kaže...
rambox kaže...

Nek se igraju sa 128 Zen 4C jegzretina, i da znamo da to nisu nikakve male CPU jezgre kao Intel E krampanjole.

 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=42&jumpto=6688606&sort=asc&view=flat

 

E jezgre idu na 4.5 Ghz i zovu ih patuljastima, a ove jedva 1.5, još ih treba pogurati koliko su spore, ali su svejedno velike

 

 

zašto komentiraš video koji očigledno nisi pogledao?

 

picajzla0707 kaže...

oko čega vi natežete kožicu... čije su jezgre jezgrice, a čije nisu, jer je jedino na ovom bitno tko je prvi počeo i tko koga kopira

pa sam amd je u planovima prije par godina ovu arhitekturu nazvalo big.little, kopiraju jedan drugoga uzduž i poprijeko gdjegod stignu

 

amd kopira nevidiju apsolutno u svemu zadnjih par godina, pa koga briga...

ali nedajbože da je ovaj sistem jačih+slabijih jezgri kopiranje intela

koga briga osim par fanboja s bug foruma koji grčevito dokazuju da to 'nije isto' 

 

Ni ti nisi pažljivo gledao...sve su jezgre u tom Epyc procesoru iste

Očito ljudi ne razumiju engleski, ili ono kaj se več odavno spominje na forumu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=51&jumpto=6700734&sort=asc&view=flat

 

Linus se igra sa serverskim procesorom, a to fakat i nema smisla s obzirom na vrlo specifičnu serversku/HPC namjenu.AMD Bergamo, a dalje se nema kaj napisati.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-vlak-napokon-krece-pravom-smjeru/238615.aspx?page=2&jumpto=6513989&sort=asc&view=flat

forumaš kaže...

Negdje sam vidio da ide Xeon sa 144 E jezgre....

To još nije niti lansirano, a Zen 5/Zen 5C več se testiraju kod određenih jakih serverskih kupaca.

 

- jedna Intel P jezgra=na istu površinu stanu četri Intel E jezgre

Mladen kaže...

Da, to bi trebali biti Sierra Forest, to je već izašlo ?

Ako je cilj što manja potrošnja zašto ne, ali kombinacija P+E u poslovnim okruženjima nema smisla, dapače, radi probleme kod virtualizacije.

 

Najavio je Intel i 288 jezgri CPU,dakle serverski CPU baziran na E CPU jezgrama.Ali to je tek u 2025 godini, ako uopče i dođe s obzirom da nema velike potražnje fučkaj ga sad.

 

https://www.tomshardware.com/news/intel-announces-288-core-processor-5th-gen-xeon-arrives-december-14

 

AMD serverskih procesora nema viška, to je sve več unapred rasprodano u TSMC pečnici.

 

Klasičan problem, Intel opet kasni a to je na serverskom CPU segmentu vrlo problematično ili gubiš veliku lovu.

 

Pored trenutnih Zen4C serverskih procesora ili budučih Zen 5C procova, pa realno ima vrlo malo želje i potražnje za Intel serverskim procovima baziranim na malim E patuljastim CPU jezgrama.

 

https://www.tomshardware.com/news/intel-details-sierra-forest-and-granite-rapids-architecture-xeon-roadmap

 

"As with prior generations, each E-core is single-threaded. Intel also doubled the L1 cache to 64KB and employs a 6-wide decode engine (dual 3-wide to improve latency and power consumption), 5-wide allocate, and 8-wide retire. The Sierra Glen cores do not support AMX or AVX-512, they will rely on AVX10 instead, but Intel did add support for BF16, FP16, AVX-IFMA, and AVX-DOT-PROD-INT8" 

 

Žuto ili očekivano, Intel E CPU jezgre niti za serverske potrebe ne podržavaju AVX512.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2023 14:58 (rambox).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
segregator kaže...

Krivo gledaš, a stvar je logična...gledaš zadnje 2 brojke, i 20 je Zen2, 30 je Zen3, a 35 je Zen3+

 stvar je logična? da izdaju novu seriju i da u nju stavljaju prastaru arhitekturu

logično da, s gledišta kompanije koja itekako zna da velika većina kupaca vidi prvu brojku i misli da kupuje najnoviju tehnologiju, pa im uvale kitu

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
picajzla0707 kaže...
segregator kaže...

Krivo gledaš, a stvar je logična...gledaš zadnje 2 brojke, i 20 je Zen2, 30 je Zen3, a 35 je Zen3+

 stvar je logična? da izdaju novu seriju i da u nju stavljaju prastaru arhitekturu

logično da, s gledišta kompanije koja itekako zna da velika većina kupaca vidi prvu brojku i misli da kupuje najnoviju tehnologiju, pa im uvale kitu

 

Eto, otkrio si da postoji nešto što se zove marketing...ono, samo AMD to radi?

neobaviješteni ionako kupuju laptop, bez da imaju ikakvog pojma o

procesorima, memoriji ili ičemu što se ugrađuje u PC, a mi koji znamo

gdje gledati...kupujemo točno što nam treba ili želimo

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
segregator kaže...

Eto, otkrio si da postoji nešto što se zove marketing...ono, samo AMD to radi?

neobaviješteni ionako kupuju laptop, bez da imaju ikakvog pojma o

procesorima, memoriji ili ičemu što se ugrađuje u PC, a mi koji znamo

gdje gledati...kupujemo točno što nam treba ili želimo

 lupaš gluposti i gledaš svijet iz svoje perspektive, misleći da su svi kao ti

pogledaj samo preporuke konfiguracija na forumu, 90% pc-jaša nema pojma što bi kupilo

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
picajzla0707 kaže...
segregator kaže...

Eto, otkrio si da postoji nešto što se zove marketing...ono, samo AMD to radi?

neobaviješteni ionako kupuju laptop, bez da imaju ikakvog pojma o

procesorima, memoriji ili ičemu što se ugrađuje u PC, a mi koji znamo

gdje gledati...kupujemo točno što nam treba ili želimo

 lupaš gluposti i gledaš svijet iz svoje perspektive, misleći da su svi kao ti

pogledaj samo preporuke konfiguracija na forumu, 90% pc-jaša nema pojma što bi kupilo

 

Ne zaboravi im napomenuti da su E jezgre na Intel 13xxx seriji zastarjele gracemont jezgre koje su se ugrađivale u prastaroj 12xxx seriji

16 godina
online
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

... koji vuče korijene od Atoma, i to nije ništa loše, za neke scenarije je dovoljno.

Za Intelov P+E koncept nisam napisao da je to loooooše, dapače, sasvim praktično rješenje kad zbog potrošnje ili proizvodnje (yielda) nisu mogli staviti više P jezgri.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
segregator kaže...

Ne zaboravi im napomenuti da su E jezgre na Intel 13xxx seriji zastarjele gracemont jezgre koje su se ugrađivale u prastaroj 12xxx seriji

 ofkors, kritika treba biti jednaka prema svima

 

ali u konačnici većini korisnika sasvim je nebitno jel rajzen 7020 serija starija amd arhitektura ili potpuno nova, isto kao i jesu li intelove male jezgre starije ili novije arhitekture, ako sve fercera kako treba i kako se očekuje

 

to više zanima nas 'entuzijaste', ali pritom treba biti kritičan jednako prema svima

srat po intelu da stavlja stariju arhitekturu u novi čip je u najmanju ruku bedasto, ako amd to isto radi u svojim čipovima, nebitno jel riječ o 'malim' jezgrama ili novim mobilnim čipovima

 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
forumaš kaže...

Uglavnom ovakav CPU je za Intela SF, kao da gledaju Picarada koji kaže 

 

 

 

 

14 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Uzeo B650E Taichi, R9 7950X3D u kombinaciji sa 2x32GB , 6000mhz, CL30, točnije model F5-6000J3040G32GX2-TZ5NR.

Stavio zadnju verziju UEFI-a, ali i prije toga je konfa uredno proradila, sam UEFI je po defaultu povukao EXPO na 6000mhz.

Inače, ovaj model se ne nalazi na official supportu, ali postoje neke druge stranice, gdje se ustvari vidi koliko modela niti nije na official listi.

Ukratko, za sada na prvu aposlutno nikakvih problema.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 22:22 (zabranjeniples).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Lako se ohlade, i vrlo su efikasni pogotovo kad se uspoređuje sa Intel i9 Desktop rastrošnim šparetimaOvo dole je potrošnja komplentog sistema, s obzirom da Cinebenčina R24 u testu više ne koristi samo CPU.

 

 

 

 

 

To je sad ipak posebna HEDT platforma za profiče, s obzirom da Tredripanovič 7000 koristi DDR5 R-DIMM memorijske module.Nema više guranja obične radne memorije u HEDT kompove, kao što je to bio slučaj kod starih AMD Tredripanovič HEDT CPU platformi.

 

https://www.atpinc.com/blog/DDR5-dimm-types-rdimm-vs-udimm-for-server-platform

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 22:05 (rambox).
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

RAM Disk na Zen4 V-Cache, solidne brojke fučkaj ga sad.

 

https://x.com/ultrawide219/status/1727919636661117238?s=20

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Vrlo vjerojatne oznake novih Desktop Zen 4 Phoenix APU modela.

 

https://twitter.com/momomo_us/status/1735646629502525751

 

https://twitter.com/momomo_us/status/1735656104972181756

 

Ryzen 7 8700G (4.2GHz, 65W, 16MB, 8/16, B2)

 

Ryzen 5 8600G (4.35GHz, 65W, 16MB, 8/16, B2)

 

Ryzen 5 8500G (3.35GHz, 65W, 16MB, 6/12, B2)

 

Ryzen 3 8300G (3.45GHz, 65W, 8MB, 4/8, B2)

 

Ryzen 5 PRO 8500G (3.55GHz, 65W, 16MB, 6/12, B2)

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 15:36 (rambox).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
rokonja kaže...

FuturaIT mi slaže komp (ne meni) i nude Asus PRIME X670 za 7700x. Čitanjem tu kolega s foruma da se Asus nije baš pokazao za AM5 platformu, što predlažete iz FutureIT?

Pusti ti kaj oni nude Asus, gledaj testove i kaj ti zapravo treba ili ne bacat lovu na preskupe i nepotrebne matične ploče.Kao primjer jeftiniji Asrock bez problema izgura R9 7950X, dakle matična od kolko 120eura fučkaj ga sad.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=34&jumpto=6613722&sort=asc&view=flat

 

Ok Asrock matična je malo čudna, jer uopče nema nikakvih RGB opcija. Ali nek mi netko pokaže/nađe Intel matičnu od 120 eura, koja bez frke izgura defoltni i9 13900K ili i9 14900K.

 

https://www.protis.hr/products/details/maticna-ploca-asrock-b650mhdvm2--micro-atx--socket-amd-am5--amd-b650/219300

soul_eclipse kaže...
Šuplja priča, kod mene je x670e-f radi ko singerica a još sam ploču kupio u jeku te "afere" samo nek odradi update BIOSa i to je to.

Nisi nikad čul za ono omjer uloženo-dobiveno?Dalje sve kao primjer vidiš na dolnjem linku, ili testirano ili kaj se mene tiče ja Asus ne bi niti štapom diral.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=30&jumpto=6600755&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 21:27 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Što se tiče omjera to mi je manje bitno. Samo da me ne davi svake sec "a što je ovo, a zbog čega je ono...?" ne dami se i nemam živci. A iskreno čini mi se OK-e ploća.

 

Ja jedino kod ploća priznam Gigu. Tri kompa za koja znam i moja b450 iz 2018 radi i ova b550 iz 2021 radi. Tu i tamo prdne koji usb, a j... ga.

 

Ma uzet ću ovu Asus, pa da vidim hoće li nas sreća poslužit... Morao bi sad korigirat i slat mail i obustavit slaganje, plaćanje ma... ak će kenjat zamjenit će je i amen.

 

 

16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Sasvim očekivano, ipak su to izvorno monolitni Mobilni procovi prebačeni na Desktop AM5 socket.

 

https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-7-8700g-desktop-apu-leak-confirms-2-9-ghz-radeon-780m-rdna3-graphics

 

Preciznije, kombinacija Zen4 i Zen4C na dva modela pofarbana u plavo.

 

Za zaboravljive ili neupučene, Ryzen 5000G/4000G serija je na TSMC 7nm.

 

 

 

Ryzen 8000G ispečen je na TSMC 4nm, a to je nova ili nadograđena još štedljivija verzija starog 7nm proizvodnog procesa.Debela razlika u maksimalnoj radnoj GPU fekvenciji, skoro 1ghz na gore R7 8700G vs stari R7 5700G.Ali tu je i razlika u iGPU arhitekturi, stara Vega vs RDNA3 koji je optimiziran za visoke GPU frekvencije.Sve to pod istim TDP-om od 65W, ili preko leđa TSMC 4nm u realnu praksu znatno efikasnijeg mobilnog/Desktop procesora.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 21:44 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
rambox kaže...

 

 

Ryzen 8000G ispečen je na TSMC 4nm, a to je nova ili nadograđena još štedljivija verzija starog 7nm proizvodnog procesa.Debela razlika u maksimalnoj radnoj GPU fekvenciji, skoro 1ghz na gore R7 5700G vs R7 8700G.Ali tu je i razlika u iGPU arhitekturi, stara Vega vs RDNA3 koji je optimiziran za visoke GPU frekvencije.Sve to pod istim TDP-on od 65W, ili preko leđa TSMC 4nm u realnu praksu znatno efikasnijeg mobilnog/Desktop procesora.

 Preko leđa i novčanika, 4nm čipovi bi trebali biti dosta skuplji.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
EricCartman kaže...
Preko leđa i novčanika, 4nm čipovi bi trebali biti dosta skuplji.

Nisu ništa bitno skuplji,i ne zaboravi što je veča površina procesora veča je i njegova cijena u proizvodnji.Zašto to spominjem, pa zato jer znamo da Zen4C cpu jezgra ima 30% manju površinu vs klasična Zen4 CPU jezgra.

 

Dalje znaš ili vidiš, kao primjer 6/12 R5 8500G on ima samo dvije klasične Zen4 CPU jezgre vs 6/12 R5 8600G koji ima šest normalnih Zen4 CPU jezgri.R5 8500G CPU dio ima znatno manju površinu, i da na kraju R5 8600G ima i duplo veči iGPU.

 

Sve isto ide i za R3 8300G, koji ima samo jednu klasičnu Zen4 CPU jezgru+3 Zen4C CPU jezgre.

 

Veliki monolitni procesor je skup i na TSMC 7nm, ili bio bi itekako skup to dobro znamo iz Intelovog lošeg primjera i njihovih serveskih procesora.AMD s time nema problema, jer znamo da od početka Zen procova na serverima(ili na Desktopu)oni su samo na znatno jeftinijoj Chiplet kombinaciji.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2024 15:04 (rambox).
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Službena AMD čitaba najave za Ryzen 8000G seriju.

 

Danas su predstavljeni, u maloprodaju idu pod kraj ovog mjeseca.

 

https://www.anandtech.com/show/21208/amd-unveils-ryzen-8000g-series-processors-zen-4-apus-for-desktop-with-ryzen-ai

 

https://www.amd.com/en/processors/ryzen#ryzen-8000-series

 

 
 

 

R3 83000G za sad ili za početak samo za OEM slagače kompova ili konfiguracija.

 

Sasvim očekivano, u 2024 godini itekako ima smisla da APU serija na Desktopu za klasične maloprodajne kupce starta sa minimalno 6/12 procesorom.

 

Cijene vidimo, R5 8500G starta u maloprodaju sa 180$ ili eura.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2024 22:22 (rambox).
Moj PC  
1 1 hvala 2
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
rambox kaže...

Službena AMD čitaba najave za Ryzen 8000G seriju.

 

Danas su predstavljeni, u maloprodaju idu pod kraj ovog mjeseca.

 

https://www.anandtech.com/show/21208/amd-unveils-ryzen-8000g-series-processors-zen-4-apus-for-desktop-with-ryzen-ai

 

https://www.amd.com/en/processors/ryzen#ryzen-8000-series

 

  

 

R3 83000G za sad ili za početak samo za OEM slagače kompova ili konfiguracija.

 

Sasvim očekivano, u 2024 godini itekako ima smisla da APU serija na Desktopu za klasične maloprodajne kupce starta sa minimalno 6/12 procesorom.

 

Cijene vidimo, R5 8500G starta u maloprodaju sa 180$ ili eura.

 

 

cek cek, kak mislis 6 core procesor?

 

ako se vodimo po postulatu AMD gurua, onda je to 2 core procesor, sta ne?

ili je to sada vrh, jebeno, super duper, "male" jezgre su zakon, posto ih i AMD koristi na desktopu?

 

kao da slusam apple, reimagened, revisioned, reinvented.... 

 

 

2 godine
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Kasnije valjda dolaze x i x3d, hoće li i oni imati grafiku kao sadašnja generacija ili neće? Negdje sam pročitao da će grafika biti u rangu s nvidijinom 1660 ili 1650 zaboravih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Ista arhitektura sa manje cachea baš i nije isto kao Intelove P i E-jezgre, nešto kao Smogovci, toliko velike da više nisu male :)

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

tu je manji problem cpu dio, veći je problem drastično rezanje grafike u seriji procesora koji su 'aimed primarily at entry-level users and gamers on a budget'

samo najskuplji 8700g ima puni 12cu igpu - a on ima msrp 330usd, onaj koji zapravo jest 'budget' apu je 8500g za 180usd, ali tome je grafika srezana za dvije trećine, na samo 4cu

i ova najbolja igpu nije bogznašto danas, kamo li ova srezana na 4cu

16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

8700g igpu AMD uspoređuje sa gtx 1650 običnom, što i nije loše da čip košta 250e do 300e, no kod nas to bude blizu 400e, tako da je kombinacija Ryzena 5600 i vga tipa 6600xt što je cjenovno slično puno bolja opcija za novog kupca. Barem dok se cijene ne snize.

 

Prijenosnici sa mobilcem takvih performansi budu jedna bolja i druga priča, u tom segmentu su nadjebali Intel za jedno svestrano mobilno računalo, no to opet nije ništa novo.

Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

ok, a koje je AMD iGPU jednako ili jače od 680M u Ryzenu 6800?

 

od sadašnjih Ryzena za mobilce (znam da AM5 podrazumijeva desktop) koji bi bili jači u grafici (tj. dovoljno jaki za neke non AAA igre)?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice