AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

poruka: 172
|
čitano: 35.782
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Jel znas na kojoj je temperaturi auto shutdown Intelovih SB i IB procesora? Da im se bilo sto moze desiti na nizim temperaturama od te granice auto shutdown bi bio namjesten nize. Intel na taj nacin stiti sam sebe jer je nemoguce dokazati da je CPU bio overclockan i autoshutdown sluzi kako bi sprijecio bilo kakva ostecenja i reklamacije. Nikakva degradiranja, koja se cesto spominju po forumima, takodjer se ne desavaju jer je nakon 2 godine teske torture u svim benchmarcima CPU jednak kao kad je bio nov.

 
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
BlueMax kaže...

Jel znas na kojoj je temperaturi auto shutdown Intelovih SB i IB procesora? Da im se bilo sto moze desiti na nizim temperaturama od te granice auto shutdown bi bio namjesten nize. Intel na taj nacin stiti sam sebe jer je nemoguce dokazati da je CPU bio overclockan i autoshutdown sluzi kako bi sprijecio bilo kakva ostecenja i reklamacije. Nikakva degradiranja, koja se cesto spominju po forumima, takodjer se ne desavaju jer je nakon 2 godine teske torture u svim benchmarcima CPU jednak kao kad je bio nov.

Nemam pojma ti mi objasni, nov sam u ovome pa ne znam, vidiš da sam mislo da proc može "puknut"

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2013 13:01 (toxic).
15 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
BlueMax kaže...

Jel znas na kojoj je temperaturi auto shutdown Intelovih SB i IB procesora? Da im se bilo sto moze desiti na nizim temperaturama od te granice auto shutdown bi bio namjesten nize. Intel na taj nacin stiti sam sebe jer je nemoguce dokazati da je CPU bio overclockan i autoshutdown sluzi kako bi sprijecio bilo kakva ostecenja i reklamacije. Nikakva degradiranja, koja se cesto spominju po forumima, takodjer se ne desavaju jer je nakon 2 godine teske torture u svim benchmarcima CPU jednak kao kad je bio nov.

Molim, po tebi bi onda garancija na procesore komotno mogla iznositi 100godina pošto se ne može "pokidat" jer ima zaštitu?!

Jesi ti kad čuo za degradaciju microprocesora? upotrijebi malo google ako vec ne znaš da temperatura uništava i smanjuje vijek svakoj elektroničkoj komponenti na ovoj planeti..

http://www.anandtech.com/show/2468/6

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Ma to je toliko nebitno, procesor će ionako bit u funkciji kad ga se rješavaš, pogotovo kako je trend mijenjanja komponenti 2-3 godine...

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Iz prve ruke ti kazem da je degradacija u 2 godine koristenja SB procesora na temperaturama do 80C = 0. Temperature koje bi mogle bitnije degradirati ove procesore su iznad autoshutdown granice tj 100C.

Overclockom se bavim od 386 procesora kad je postojala velika opasnost da izgubis procesor cak i ako dobro znas sta radis. Danas je to skoro pa nemoguce ako bas namjerno ne zelis i svako dijete moze OCat nove procesore. E da, tada su procesori stvarno mogli "puknut".

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
BlueMax kaže...

Iz prve ruke ti kazem da je degradacija u 2 godine koristenja SB procesora na temperaturama do 80C = 0. Temperature koje bi mogle bitnije degradirati ove procesore su iznad autoshutdown granice tj 100C.

Overclockom se bavim od 386 procesora kad je postojala velika opasnost da izgubis procesor cak i ako dobro znas sta radis. Danas je to skoro pa nemoguce ako bas namjerno ne zelis i svako dijete moze OCat nove procesore. E da, tada su procesori stvarno mogli "puknut".

Ma nisu valjda? pa kako ?

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
15 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Slažem se s kolegom bluemax,evo ja već 3 godine držim svoj 930 na 4.2 sa 1.264v,i ni jedan problem s tim nisam ima.

Zimi su mi temp do 65 stupnjeva,ljeti ipak to ode gore do 75. S obzirom da imam ovo govno od h80,to je super,true 120 mi je bija bolji.

Max clock na ovoj ploči bija mi je 4.78 ghz,s boljom možda i više,to su bili naponi preko 1.55 i tem preko 90,a evo i dan danas radi kao i prvog dana.

Do zbilja ozbiljnijeg pomaka,ne mijenjam ništa.

kikolo
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
kikolo kaže...

Slažem se s kolegom bluemax,evo ja već 3 godine držim svoj 930 na 4.2 sa 1.264v,i ni jedan problem s tim nisam ima.

Zimi su mi temp do 65 stupnjeva,ljeti ipak to ode gore do 75. S obzirom da imam ovo govno od h80,to je super,true 120 mi je bija bolji.

Max clock na ovoj ploči bija mi je 4.78 ghz,s boljom možda i više,to su bili naponi preko 1.55 i tem preko 90,a evo i dan danas radi kao i prvog dana.

Do zbilja ozbiljnijeg pomaka,ne mijenjam ništa.

Mozda ti do 2047. godine procesor degradira 0,001%.

To sto ces ti 50 godina iz njega izvlaciti 50% vise je manje bitno :)

12 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Baš sam jučer mjerio temp. u BF3,znači i5 3570K,4.4GHz,1.27v ne prelazi 60 C!!

Jedino kad ga ložim sa prime95 temp idu preko 70 do malo manje od 80C!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
volegradele kaže...

Baš sam jučer mjerio temp. u BF3,znači i5 3570K,4.4GHz,1.27v ne prelazi 60 C!!

Jedino kad ga ložim sa prime95 temp idu preko 70 do malo manje od 80C!!

kolika je vanjska (sobna) temperatura bila?

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
volegradele kaže...

Baš sam jučer mjerio temp. u BF3,znači i5 3570K,4.4GHz,1.27v ne prelazi 60 C!!

Jedino kad ga ložim sa prime95 temp idu preko 70 do malo manje od 80C!!

A koje i kakvo hladenje imas?

Što hladnije to bolje :)
15 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
Praedator kaže...
volegradele kaže...

Baš sam jučer mjerio temp. u BF3,znači i5 3570K,4.4GHz,1.27v ne prelazi 60 C!!

Jedino kad ga ložim sa prime95 temp idu preko 70 do malo manje od 80C!!

A koje i kakvo hladenje imas?

teško pogledat profil?? ima vodeno h100

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
12 godina
protjeran
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

evo jedan krasan graf old vs new u FC3! LP

Rasturam na Intel i7 3820 - 3.8ghz @ 1.116V + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 1150/1575
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2013 19:48 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Evo par lijepih grafova gdje fx8350 dobiva po lampi od i3

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2013 20:03 (bik).
Moj PC  
3 7 hvala 0
11 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

SMORILI STE VISE AMD VS INTEL.

 

98% KORISNIKA OVOG FORUMA KORISTI RACUNAR ZA IGRANJE IGARA I NISTA VISE.

AKO NECES DA SE RAZBACUJES S NOVCEM KUPUJES AMD I IGRAS SVE BEZ IKAKVIH PROBLEMA.

AKO HOCES DA TROSIS PARE NA GLUPOSTI KUPIS INTEL.

 

NA KRAJU SHVATIS DA ZA DVIJE GODINE IZADJE TRI PUTA BRZI I JEFTINIJI.

 

Caps on.

 

Bas treba treci proizvodjac procesora svijetu. Zaista.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2013 20:23 (chaselol).
 
13 9 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Malo se gore pralo previse oko tempova, IB moze da izdrzazi godinama rad na 80-85C, SB na nekih 70-75C.

 

Temp moze postati ogranicavajujca u overclocku zbog reagovanja silicija sa visokim tempom, zato vecinom procesori i grafe na vodi povlace vece clockove sa istim naponom, a i testirao sam tu teoriju sa par komponenata.

 

Sorry toxic ali ofulao si termalni specs IB procesora.

multi-gpu 4 live
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2013 21:13 (Leopard_st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
chaselol kaže...

SMORILI STE VISE AMD VS INTEL.

 

98% KORISNIKA OVOG FORUMA KORISTI RACUNAR ZA IGRANJE IGARA I NISTA VISE.

AKO NECES DA SE RAZBACUJES S NOVCEM KUPUJES AMD I IGRAS SVE BEZ IKAKVIH PROBLEMA.

AKO HOCES DA TROSIS PARE NA GLUPOSTI KUPIS INTEL.

 

NA KRAJU SHVATIS DA ZA DVIJE GODINE IZADJE TRI PUTA BRZI I JEFTINIJI.

 

Caps on.

 

Bas treba treci proizvodjac procesora svijetu. Zaista.

pa ovako vidim da je tema stara,ali morao sam malo da uletim,i nesto kazem,iskreno.nije istina da je tak. ja imam intela igram igre sve bez ikakvih problema,bez obzira na sve sto vi ovdje tvrdite,cinjenica je da je intel bolji po svemu,nego amd

jer ima kraci vjek pogotovo kad se radi o igrama,nisam fan niti jednog niti drugog,imao sam amd igrao sam samo igrice i nije izdrzao dulje od 3 godine.sad imam  intela i5 vec skoro 5g,igram sve jos zahtjevnije igre nego sto sam igrao na amd.i ovaj intel i5 sto ga sad koristim je recimo nepoderiv za amd za mene recimo.slazem se tim da racunalo koristi svatko u svoje svrhe,pa za te svrhe nekom je bolji amd,a nekom je bolji intel,e sad ovisi ko se cim bavi,i  tko je kom za sto potrebno

imas ti i maticnih jeftinih za intela i ako je i7,bolji od fx a amd je s tim procesorom promasio jer se nije bas s njim proslavio,e sad svi gledate pare,a kad smo kod para jer nije bolja ona  koliko para toliko muzike.ali intel je intel iskreno,zasad jos. e vidjet cemo novu seriju procesora od amd koje je najavio...{#}

12 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
Pucaaaajjjj :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.6.2014 15:34 (bNeo).
14 godina
neaktivan
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Mislim da je ovo prava kupnja prije je bih isao na tog i7 2600 k nego na onaj novi i5 4760 ili već koji . Taj sandy se koloka kao lud i dosta je hladan i neku solidnu plocu do 750 ili 800 kn.

 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Taman odlučio kupti 7 2600k po onoj cijeni od cca 1200 kn kad tamo nema više. Toneću prežalit još dugo vremena 

 
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
bik kaže...

Pušim :D tj vjerujem je da 2700k bolji za OC od 2600K , možda samo za malo tj da treba manje napona za određenu stabilnost, ili je iz sredine wafera.. iako ga osobno ne bi kupio pored 2600K, 2700k ima svoju klijentelu ili je bar imao..

bio je jedan sjajan primjer tu na forumu  ,ali ovo je OT, čekamo itomica da iznese argument a ne "imate sve na netu"

 

A jesi i ti nasao primjere 32nm HKMG i 1.599V to je bas za 24/7 upotrebu od niti jedan cijeli dan! Intel je bolji za svakodnevnu upotrebu al kakve ima s tim veze ovako divljacko pumpanje voltaz, pa i 1.4 je previse osim za prepetljavanje ... od sveg je jos donekle ok "4C/8T 5.1GHz" @1.33Vak to nije sam voltaza u BIOSu a ploca daje jos +.03V/+.04V Jel vam intel uopce priznaje garancije na K procesorima? Mislim ipak su namijenjeni za overklok {#}

 

BlueMax kaže...

Jel znas na kojoj je temperaturi auto shutdown Intelovih SB i IB procesora? Da im se bilo sto moze desiti na nizim temperaturama od te granice auto shutdown bi bio namjesten nize. Intel na taj nacin stiti sam sebe jer je nemoguce dokazati da je CPU bio overclockan i autoshutdown sluzi kako bi sprijecio bilo kakva ostecenja i reklamacije. Nikakva degradiranja, koja se cesto spominju po forumima, takodjer se ne desavaju jer je nakon 2 godine teske torture u svim benchmarcima CPU jednak kao kad je bio nov.

 

to je onak teza neistina. Osim ako taj proc ne sluzi samo za bnchmark. Iako proc sam od sebe ne krepava vec mu ploca mora pomoci u tome no nema te ploce koja moze pokriti sve moguce pogreske u dizajnu, stednju na komponentama, a pogotovo korisnicko maltretiranje s LN2 i slicne pokuse. No dok se radi o zraku ili vodi tu je ploca donekle sigurna jer bi za takvu torturu ipak trebala bit predvidena. No isto tako nitko ti ne moze zabraniti da sve spojis na kvalitetno 450W napajanje ubacis proc koji vise nije TDP 95W nego TDP 200W uz tih 1.55Vcore jos ubacis karticu od sitnih 250W i sve zajedno potone kroz par sati

 

Hm da procesor, prije receno SoC, definitivno degradira neovisno o samoj temperaturi i ocitanju iste ak je namijenjen za 1.15V a ti ga puknes na 1.35V i osjetno vise

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2014 1:02 (gljinoliga).
12 godina
neaktivan
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Smijesno je kako netko nece dati 300ak kn vise za bolji procesor koji mu ne treba naspram losijeg (jer mu i losiji zadovoljava sve potrebe), i kako ce biti voljan pisati deset postova na istu temu da opravda kupnju jeftinijeg procesora koji također zadovoljava njegove potrebe, ali ce dati tih istih 300kn na skuplje suncane naocale koje također ne daju apsolutno nista naspram naocala koje kostaju 300kn jeftinije. 

I jos, na sve to, kaze kako nece placati brend (Intel), a u isto vrijeme ce platiti neki drugi brend (Vogue, Police?) tu razliku u cijenama naspram jeftinih suncika s Ebaya ili pijace koje zadovoljavaju sve sigurnosne regulacije (UV400)?

Nekad se pitam da li su ljudi samo glupi, ili jednostavno vole voditi besmislene rasprave. {#}

Moj PC  
4 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice