Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.718
|
čitano: 13.078.556
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tak nekak jel ima još nekih sličnih

PSlamnik
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.E65DD426-6292-4D40-B6F4-C360520FF021.aspx

 

Jel mi moze neko rec nesto o ovom laptopu ako imate kakva losa iskustva.

Laptop izgleda dobro prema specifikacijama, samo me muci malo procesor.

Laptop se sluzit za rad na autocadu i slicnim programima.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pero1998 kaže...

Tak nekak jel ima još nekih sličnih

Nema slicnih. Ako te ne smeta 15.6" ekran idi radje na Asusa n550jk. Dost jaca grafa i IPS ekran vrijede 800kn razlike. Dobis usput i malo jaci procesor od acera, mozda najnabrijaniji laptop i5. Ak ce te smetat manjak rama, lako ih nadogradis kasnije u buducnosti (300kn 4gb rama).

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SpeedyCro kaže...

http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.E65DD426-6292-4D40-B6F4-C360520FF021.aspx

 

Jel mi moze neko rec nesto o ovom laptopu ako imate kakva losa iskustva.

Laptop izgleda dobro prema specifikacijama, samo me muci malo procesor.

Laptop se sluzit za rad na autocadu i slicnim programima.

Ne valja jer mu je cijena nadrealna. Imas ga u web shopu mikronisa centro.hr-u za 670kn manje: klik Inace laptop je dobre izrade i best buy za rang oko 3500 do 4000kn.

 

Ako bi se radilo u 2D Autocadu onda za te pare gledat HP ProBook 455 G1 ili ak se oce intel Probook 450 G0, 450 G1 Ovaj sa i5-3230m je malo stariji, ali gotovo pa nista losiji od ovog sa i5-4200M po performansama. Najveca razlika je u kvalitetama ekrana, a to je vise lutrija. 455 G1 je najisplativiji, pogotovo za multithreadanje koje autocad iskoristava i tu se drzi sa intelom, za single-core je naravno slabiji. Isplativiji je od intel verzija radi +4gb rama i windowsa. Lenovo g510 je naravno isto dobar odabir u ovom slucaju, ali i5 je malo jaca opcija kao i amd a10-5750m sa +4gb rama za malo vise novaca.

 

Ak se radi o 3D autocadu i programima u kojima se radi sa 3D simulacijama i sl. onda gledati ovako: Lenovo z50-70, ili ako nije bitno samoodrzavanje laptopa Asus X550LN prvenstveno radi nvidijnih grafickih i to jos dost dobrih.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.8.2014 18:22 (The_Fichek).
12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SpeedyCro kaže...

http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.E65DD426-6292-4D40-B6F4-C360520FF021.aspx

 

Jel mi moze neko rec nesto o ovom laptopu ako imate kakva losa iskustva.

Laptop izgleda dobro prema specifikacijama, samo me muci malo procesor.

Laptop se sluzit za rad na autocadu i slicnim programima.

Ako ti treba za autocad i slične programe onda je laptop s tim ekranom i rezolucijom promašaj.

Gledaj si bolje neki 17,3" sa barem 1600x900, malo će dobiti na dimenzijama ali ćeš zato puno dobiti u radu.

Samo primjer: http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11338

Daju se naći i bolji te malo skuplji ali čisto okvirno šta da gledaš.

http://www.pohrani.com/f/1I/hO/1a3dgIsH/capture.png
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bill_jobs kaže...
SpeedyCro kaže...

http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.E65DD426-6292-4D40-B6F4-C360520FF021.aspx

 

Jel mi moze neko rec nesto o ovom laptopu ako imate kakva losa iskustva.

Laptop izgleda dobro prema specifikacijama, samo me muci malo procesor.

Laptop se sluzit za rad na autocadu i slicnim programima.

Ako ti treba za autocad i slične programe onda je laptop s tim ekranom i rezolucijom promašaj.

Gledaj si bolje neki 17,3" sa barem 1600x900, malo će dobiti na dimenzijama ali ćeš zato puno dobiti u radu.

Samo primjer: http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11338

Daju se naći i bolji te malo skuplji ali čisto okvirno šta da gledaš.

Da, katastrofalan pristup ima ispod poklopca taj Asus, tj. nema pristup. Radje onda HP Probook 470 ak se gleda 17.3" Ak treba za 3D nest ozbiljnije onda bi trebalo ici na nvidiju i to bi ja osobno isao na Acer v3-772g ak bi se gledao 17.3", ili 15.6" FHD lenovo z50-70

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
bill_jobs kaže...
SpeedyCro kaže...

http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.E65DD426-6292-4D40-B6F4-C360520FF021.aspx

 

Jel mi moze neko rec nesto o ovom laptopu ako imate kakva losa iskustva.

Laptop izgleda dobro prema specifikacijama, samo me muci malo procesor.

Laptop se sluzit za rad na autocadu i slicnim programima.

Ako ti treba za autocad i slične programe onda je laptop s tim ekranom i rezolucijom promašaj.

Gledaj si bolje neki 17,3" sa barem 1600x900, malo će dobiti na dimenzijama ali ćeš zato puno dobiti u radu.

Samo primjer: http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11338

Daju se naći i bolji te malo skuplji ali čisto okvirno šta da gledaš.

Da, katastrofalan pristup ima ispod poklopca taj Asus, tj. nema pristup. Radje onda HP Probook 470 ak se gleda 17.3" Ak treba za 3D nest ozbiljnije onda bi trebalo ici na nvidiju i to bi ja osobno isao na Acer v3-772g ak bi se gledao 17.3", ili 15.6" FHD lenovo z50-70

S obzirom da je nVidia jako kastrirala performance GeForce kartica sto se tice profesionalne uporabe jako bi razmislio o uporabi ikakve GeForce kartice za tu namjenu, Radeon kartice se puno bolje snalaze po performansma u tom segmentu, pogotovo sto se tice OpenCL i OpenGL performansi. Provjeriti koji se programi primarno koriste te pogledat njihove testove osvisno o tome koju graficku se koristi nVidia ili AMD. Ako radite iskljucivo u 2d-u iskreno vam neke razlike niti nece biti.

Dell Precision M6600
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darkydark kaže...

mSatu i 2x2.5" u kompletnoj ponudi do 7000kn kod nas nećeš naći, opčenito laptopi sa mSata slotom spadaju u business klasu i skuplje "gamerske" igračke. Business klasa ima mSatu Dell Precision, HP ZBook, Lenovo T/W serija, kao i razne gamerske igraćke - Clevo, Alienware, MSI. Jedina iznima za koju nisam 100% siguran je Lenovo B590, on navodno ima mSata slot i radi, ako je vjerovati internetu.

 

 

Znači samo Acer je do 7000 kn. OK, samo sam htio vidjeti da negdje nisam štogod zaobišao.

Cilj je neki best buy u gornjem rangu, a ako bih kupovao nešto "markirano", onda zaista mora opravdati višak novca.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darkydark kaže...

S obzirom da je nVidia jako kastrirala performance GeForce kartica sto se tice profesionalne uporabe jako bi razmislio o uporabi ikakve GeForce kartice za tu namjenu, Radeon kartice se puno bolje snalaze po performansma u tom segmentu, pogotovo sto se tice OpenCL i OpenGL performansi. Provjeriti koji se programi primarno koriste te pogledat njihove testove osvisno o tome koju graficku se koristi nVidia ili AMD. Ako radite iskljucivo u 2d-u iskreno vam neke razlike niti nece biti.

Otkud ti ta informacija?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Prosvrljaj forum.notebookreview.com isto tak pogledaj testove te koje rezultate u specviewu 11 i 12 postizu geforce kartice, a koje radeon. Zalome se testovi di je nvidia brza, ali generalno amd ispadne bolja opcija s obzirom da polako svi proizvodjaci cad softwarea podrzavaju opencl i amd je tu bolji. Ako specificno treba cuda podrska onda je nvidia logican i jedini izbor.
Dell Precision M6600
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,
ne mogu se odlučiti između ova dva laptopa. Treba mi za faks, ali i za igranje... Koje bi bile prednosti a koje mane? Dal je možda koja grafa integrirana jer to definitivno ne želim?

Dvoumim se između:
http://www.m-computers.hr/dell-inspiron-3537-intel-i5-4200u-16ghz-156-hd-hd8670-1x4gb-ram-500gb-hdd-dvdrw-d1705wlan-bt-battery6cell-camera-linux-black-n0422/COM-N0422/product/
i
http://www.m-computers.hr/lenovo-z50-70-intel-i3-4030u-4gb-ram-1tb-hdd-gt840-156-inch-bijeli-59432077/len-nb-59432077/product/
Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za kolko bi se mogao dobit neki solidan ultrabook?

Jel bi islo ispod 5000 kn?

Moj YouTube kanal, recenzije smartfona, tableta... https://www.youtube.com/user/mislavbusic
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
shtef kaže...

Pozdrav ekipa,
ne mogu se odlučiti između ova dva laptopa. Treba mi za faks, ali i za igranje... Koje bi bile prednosti a koje mane? Dal je možda koja grafa integrirana jer to definitivno ne želim?

Dvoumim se između:
http://www.m-computers.hr/dell-inspiron-3537-intel-i5-4200u-16ghz-156-hd-hd8670-1x4gb-ram-500gb-hdd-dvdrw-d1705wlan-bt-battery6cell-camera-linux-black-n0422/COM-N0422/product/
i
http://www.m-computers.hr/lenovo-z50-70-intel-i3-4030u-4gb-ram-1tb-hdd-gt840-156-inch-bijeli-59432077/len-nb-59432077/product/
Hvala!

Mana kod oba je slab procesor, Lenovo ima jacu graficku, dok Dell ima jaci procesor i 3g jamstva. Osobno ne bi uzeo niti jedan od dva, nego Probook 450: Pentium procesor koji se nalazi u modelima do 3500kn je jaci ili jednako jak kao ovi low voltage procesori. Za razliku do 3700kn bi nadoplatio jamstvo.

 

Iskreno da moram birati izmedju ta dva, ako igrice nisu prioritet nad ostalim radnjama odabrao bih Dell zbog jaceg procesora i duzeg jamstva.

 

 

Dell Precision M6600
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

hvala... nekako me hp uopće ne privlači... na lenovu bih onda produljio jamstvo na dvije godine... ne znam dal je grafička tolko jača od ove dellove da bi bilo isplativo uzeti lenovo...

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darkydark kaže...
shtef kaže...

Pozdrav ekipa,
ne mogu se odlučiti između ova dva laptopa. Treba mi za faks, ali i za igranje... Koje bi bile prednosti a koje mane? Dal je možda koja grafa integrirana jer to definitivno ne želim?

Dvoumim se između:
http://www.m-computers.hr/dell-inspiron-3537-intel-i5-4200u-16ghz-156-hd-hd8670-1x4gb-ram-500gb-hdd-dvdrw-d1705wlan-bt-battery6cell-camera-linux-black-n0422/COM-N0422/product/
i
http://www.m-computers.hr/lenovo-z50-70-intel-i3-4030u-4gb-ram-1tb-hdd-gt840-156-inch-bijeli-59432077/len-nb-59432077/product/
Hvala!

Mana kod oba je slab procesor, Lenovo ima jacu graficku, dok Dell ima jaci procesor i 3g jamstva. Osobno ne bi uzeo niti jedan od dva, nego Probook 450: Pentium procesor koji se nalazi u modelima do 3500kn je jaci ili jednako jak kao ovi low voltage procesori. Za razliku do 3700kn bi nadoplatio jamstvo.

 

Iskreno da moram birati izmedju ta dva, ako igrice nisu prioritet nad ostalim radnjama odabrao bih Dell zbog jaceg procesora i duzeg jamstva.

 

 

Ja mislim da si podcijenio i3-4030U i to debelo. Da, nije jaci od i3-4000m, ali nemre bit slabiji od tog pentiuma. Dobro, mozda moze u igricama koje crpe vise procesor nego grafiku kao WoW, BF (zapravo za bf4 mislim da bi i3 trebao biti bolji radi multithreadanja), Skyrim, al u igricama koje vise zavise o grafici je Lenovo daleko bolji, a uostalom taj 840m radi malene potrosnje bi se trebao lijepo pasati sa ULV procovima. Daj samo pogledaj koje rezultate grafa daje sa ULV procesorim: 840m Cist sumnjam da su igrice brzinski testirane na pola minute-minutu da bi se dogodilo ono o cem si pricao. GLedaj samo razliku izmedju ULV i3 i i5 kod Assassins Creed 4, razlika je 1 fps. Gledaj rezultate 8750m za tu igru. Dobro uzeo sam najlosije optimiziranu igru od svih za 8750m grafu, al ocu reci da nimalo netreba odbaciti ULV procesore za gejmanje, pogotovo ne kad dolaze sa super efikasnom Maxwell 840m, po meni najboljom budzet grafom, iako prakticki nije toliko budzet kao 8750m.

Nadalje nasao sam gameplay ULV i5 840m za BF3:

Ja cu isto testirat pa cemo vidit, al ovaj video isto govori nesto.

 

@shtef

Da jaca je grafa, 840m je daleko jaca od 8670m, a 8750m je isto dosta bolja od 8670m, dok je 840m klasu bolja od 8750m, no razlika u procesorima tu razliku smanjuje, pogotovo kao sto rekoh u procesorski zahtjevnijim igrama, sto konacno oce reci da pucas radje ovako ako oces nestedljiv procesor: Lenovo g510, a ak oces jacu grafu i malo slabiji proc Lenovo z50-70 (kojeg si linkao) koji je po mom misljenju bolja opcija cisto za igranje, narocito vise GPU bound igrica.

 

Ja cu ovih dana pa mozda jos danas testirat ULV procesor i5-4200U pa cemo vidit rezultate, ponasanje turbo clockova itd. Taj i3-4030u niti nema turbo i samim time neznam zasto bi tu uopce bilo brige oko padanja performansi, zasto bi bilo straha da ce clock padati ispod 1.5Ghz ili nesto. To bi se trebalo dogodit samo ako se pregrije laptop, al to nebi trebao biti tako jednostavan slucaj iako Lenovo z50 nije testiran, nema reviewa. Cak i da se pregrije nesto, kupit posten cooler, po meni best buy Notepal XL i deri. Taj cu cooler isto kupit jer me tolko zaintrigirao, da ne bi bilo da dajem ljudima bzvz savjete.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.8.2014 13:26 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na odgovoru! Zasad je Lenovo. Molim te testiraj čim prije taj procesor pa da mogu lakše odlučiti koji laptop kupiti. Hvala puno :D

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
shtef kaže...

Hvala na odgovoru! Zasad je Lenovo. Molim te testiraj čim prije taj procesor pa da mogu lakše odlučiti koji laptop kupiti. Hvala puno :D

Da, samo fora je sto cu ja testirat i5-4200U a ne stedljivi i3 pa ti opet nece informacija bogzna sta pomoc, al eto. Trebam ja poslozit sav taj softver i vidjet ima li sta na kompu sto ce kocit igricu. Testirat bezicno, zicno, sa hladnjakom, bez hladnjaka. Isto je stvar sto ja imam 750m graficku, koja vise grije od 840m, a tanji laptop nego Lenovo z50-70 i ta grafa znatno grije dio laptopa u loadu pa mi je hladnjak neophodan. Tako da sve to ti nece dat najbolje informacije, al bi trebalo reci kako se ponasa procesor u nekim situacijama. Trebam i skinut jos koju igru, jer za sada imam samo BF3. Tolko gluposti, a imam i pametnijeg posla pored foruma :)

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima jos U3 ak oces 3 odvojena coolera, sa ne bas posebnim hladjenjem, to je mozda bolje ak imas tipa par kriticnih tocaka na laptopu di se on najvise grije.

Iako je cijena X3 veca od XL ja ne vidim po specifikacijama, dizajnu, velicini ventilatora zasto je taj X3 skuplji. Mozda jer ima puno vise reviewova za njega i jer je vec priznat kao dobar u americi "budzet" cooler.

Ovdje je jedan jedini pisani review koji sam ja nasao za Notepal XL: klik koji oce rec da je pri minimalnoj vrtnji ventilatora cooler bolji od starog A200 Notepala pri max. vrtnji koji ima 2 ventilatora i koji je jos uvijek na nasem trzistu i koji prakticki ima istu cijenu kao XL. Naravno najbitnije od svega je di su ti ventilacijski otvori od ispod jer je bitno da cooler puse upravo po njima. Kako je XL ogroman, sumnjam da ce fulat ijedan ventilacijski otvor tog Asusa, al si probaj malo sam iskalkulirat dimenzije ventilatora, hladnjaka i di se tocno nalaze otvori ispod tvog Asusa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.8.2014 14:05 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EchoOne kaže...

Za kolko bi se mogao dobit neki solidan ultrabook?

Jel bi islo ispod 5000 kn?

Lenovo Flex 2 ak nije bitna grafa (IPS Touch ekran, dolazi sa windowsima), ak je bitna grafa Lenovo z50-70 ili za manje pare Acer v5-552g. Tak bi ja isao..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Ja mislim da si podcijenio i3-4030U i to debelo. Da, nije jaci od i3-4000m, ali nemre bit slabiji od tog pentiuma. Dobro, mozda moze u igricama koje crpe vise procesor nego grafiku kao WoW, BF (zapravo za bf4 mislim da bi i3 trebao biti bolji radi multithreadanja), Skyrim, al u igricama koje vise zavise o grafici je Lenovo daleko bolji, a uostalom taj 840m radi malene potrosnje bi se trebao lijepo pasati sa ULV procovima. 

 

ULV procesori su dobri, ali ne za igrice - prva stvar koja uvjek zastari sto se tice performansi je graficka kartica, a sve igrice do sad s kojima sam se susreo mogu smanjit detalje a samim time i stres koji stavljaju na graficku. S obzirom da 99% vremena govorimo o rezoluciji 1366x768, 10% jaca graficka jako malo znaci u toj situaciji. 

 

Tak i tak graficka prva zastari na laptopu i tam za 2-3 godine igrice koje ce stekat na 8750m ce stekat i na 840m, dok situacija u kojoj je procesor odma usko grlo prvog dana samo ce se pogorsati sto vrijeme vise prolazi.

 

Jos jedna stvar jako bitna - svaki M procesor se pomoću softwarea moze dovesti na razinu štedljivosti bilokojeg U procesora, radi se o pola sata posla da se procita neki tutorial i klikne 10ak stvari u programima. Dok obrnuto nije moguce.

 

i3 4030U ima 700mhz manji radni takt od pentiuma 3550M 700mhz je puno, jako puno. Hyperthreading mozda pomaze na nekim mjestim, ali kako ht radi? dodjeljuje neiskorištene djelove procesora virtualnim jezgrama kako bi se na njima odvijale neke radnje. Omogucuje paralelno procesuiranje radnji. Sad ako imam o problem da je igrica X zakucala procesor na 100% ht polako postaje puno manji performance boost i tu razlika od 700mhz radi itekakvu razliku u korist malog pentiuma.

 

Uglavnom da ne dužim ovdje se nalazi par rudementarnih testova s notebookchecka. Sto stavljamo veci napor i zahtjevnije testove koji duze traju razlika postaje jos drastičnija. Odnosno ULV procesore izvlaci turbo, kojeg su s obzirom da duzinu svih testova u stanju zadrzat i inflatirat rezultat koji na kraju ostvare. U slucaju produženja svih testova na recimo 10 minuta, razlika bi bila poprilična, odnosno prilikom igranja zahtjevnijih naslova poput bf, wow, dote2. Igrice ce polako sve zahtjevnije i zahtjevnije postajat pa zasto se ogranicavat odmah u startu?

Dell Precision M6600
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
EchoOne kaže...

Za kolko bi se mogao dobit neki solidan ultrabook?

Jel bi islo ispod 5000 kn?

Lenovo Flex 2 ak nije bitna grafa (IPS Touch ekran, dolazi sa windowsima), ak je bitna grafa Lenovo z50-70 ili za manje pare Acer v5-552g. Tak bi ja isao..

Grafa nije toliko bitna. Ima li taj Flex 2 bez toucha? To mi ne treba...

Moj YouTube kanal, recenzije smartfona, tableta... https://www.youtube.com/user/mislavbusic
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zasto cijelo vrijeme pricas o tim situacijama di se procesor sili na 100%. Nisu sve igre takve da ce mucit procesor. Btw. neznam bas da li je dota2 toliko procesorski zahtjevna. Nisi stavio i3-4030u, koji ipak ima 0.2Ghz jaci clock od i3-4010U, a svaka mrva je bitna kod tih stedljviih procesora. 1366x768 je medium rezolucija. Kako mozes reci da na toj rezi 8750m i 840m imaju iste rezultate kad nemaju. Razlika je po meni za klasu, dvije na strani 840m. Dobra stvar je sto se efikasna arhitektura 840m grafe po njihovim rezultatima dobro pase sa stedljviim procesorima. Ultimativni test bi bio kad bi neko sa takvim laptopom testirao par igrica..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Zasto cijelo vrijeme pricas o tim situacijama di se procesor sili na 100%. Nisu sve igre takve da ce mucit procesor.

Zato jer ce U procesri jako brzo doci do te situacije zbog gore objasnjenih razloga kako turbo funkcionira. Odnosno svaka iole novija igra je vec vrlo blizu te granice i sve te slabije procesore zakuca na 100% ko od šale.

 

I kakve veze ima efikasna arhitektura 840M kartice sa svim u prici oko procesora? Ako bi vec uzimao U procesor uzeo bi barem i5 4200U sve ispod toga je bedasto uzimat kad je u rangu nekakvog 2020M pentiuma po performansama. 

 

Isto tako ako pod efikasnost 840M kartice misliš na potrošnju i da onda to utječe na bateriju, enduro i optimus su tu - kompletno ugase dediciranu graficku i sve se vrti s integrirane intelove pa tak nebitno koja od njih trosi manje struje.

Dell Precision M6600
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.8.2014 15:26 (darkydark).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darkydark kaže...
The_Fichek kaže...

Zasto cijelo vrijeme pricas o tim situacijama di se procesor sili na 100%. Nisu sve igre takve da ce mucit procesor.

Zato jer ce U procesri jako brzo doci do te situacije zbog gore objasnjenih razloga kako turbo funkcionira. Odnosno svaka iole novija igra je vec vrlo blizu te granice.

I onda bi po tvojoj logici da ULV procesor ne trpi gornju max. potrosnju sam sebe downclockao svako malo unatoc temperaturama, ambijentu i svemu ostalome, makar se radilo o i3-4030u koji nema turbo???

 

Btw. 3550m ima 0.4Ghz jaci takt, da nisi pomjesao i3-4010U i i3-4030U...

Kako ce igrice postajat zahtjevnije mislim da laptop do 6 tisuca kn nije nikakava opcija za igranje novih igrica u buducnosti, barem ne na necem visem od low/medium settings.

 

Pod efikasnost grafe mislim na to da ce ona manje zahtjevati od procesora da ju gura u odnosu na npr. 750m grafu, znaci manji bottleneck ce biti sa 840m grafom ako ce ga biti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.8.2014 15:30 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EchoOne kaže...
The_Fichek kaže...
EchoOne kaže...

Za kolko bi se mogao dobit neki solidan ultrabook?

Jel bi islo ispod 5000 kn?

Lenovo Flex 2 ak nije bitna grafa (IPS Touch ekran, dolazi sa windowsima), ak je bitna grafa Lenovo z50-70 ili za manje pare Acer v5-552g. Tak bi ja isao..

Grafa nije toliko bitna. Ima li taj Flex 2 bez toucha? To mi ne treba...

Nema, mozda se da iskljucit touch nekako. Oni jeftiniji modeli su isto upitni imaju li IPS ekran ili ne. Ako su u pitanju performanse bolje pored stedljivog i3 uzet Lenovo E440 sa i3-4000m iako laptop prakticki nije jako tanak, al je zgodan za nosenje jer je manji i ima 14" dijagonalu. Flex Lenova ima sa 14" i 15.6".

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

I onda bi po tvojoj logici da ULV procesor ne trpi gornju max. potrosnju sam sebe downclockao svako malo unatoc temperaturama, ambijentu i svemu ostalome, makar se radilo o i3-4030u koji nema turbo???

 

Btw. 3550m ima 0.4Ghz jaci takt, da nisi pomjesao i3-4010U i i3-4030U...

Kako ce igrice postajat zahtjevnije mislim da laptop do 6 tisuca kn nije nikakava opcija za igranje novih igrica u buducnosti, barem ne na necem visem od low/medium settings.

 

Pod efikasnost grafe mislim na to da ce ona manje zahtjevati od procesora da ju gura u odnosu na npr. 750m grafu, znaci manji bottleneck ce biti sa 840m grafom ako ce ga biti.

1) Ne, nece se downclockati ispod stock razine, jer 15w procesor mozes hladit s cim god zelis. nego nece koristiti turbo (kojeg taj i3 tak i tak nema) i radit ce na stocku, odnosno nekom smjesnom taktu od 1.6 ili kolko mu je vec standardno. I ako se radi usporedba na tom taktu, a ne kad CPU koristi turbo, onda je razlika poprilicno velika. Oces 400 ili 700 mhz s obzirom da je 3550M isto haswell arhitektura. 

 

Znaci nisu samo temperature te o kojima ovisi turbo boost, vrlo je bitna i vrsta opterečenja.

 

2) Da nije, ali laptop je puno korisniji na duge staze s 10-20% jacim procesorom, nego isto toliko jacom grafickom. 840M i 8750M vecinu igara u HD rezi mogu gurat i na visokim detaljima, pogotovo ako imaju dovoljno snazan procesor koji ih moze pratiti. Jednostavno ugasis u postavkama svake igrice sjene i mozes furati high detalje.

 

Neko nepisano pravilo sa ULV procesorima koje se moglo primjetiti tokom godina je da svaki ULV procesor je barem za jednu stepenicu slabiji od M braće prema nomenklaturi. Otprilike ih mozes staviti ovako ako gledamo istu generaciju i7 QM > i5M, i7U > i5U, i3M > Pentium M > i3 ULV, Celeron M > ostale bedastoće namjenjene za tablete.

 

3) Ne, to o cemu ti pricas nije efikasnost. Efikasnost čipa je sljedeće: iste ili veće performanse za manje struje. Da, manji bottneck će biti sa 840M ali ne iz razloga efikasnosti nego jer se radi o slabijoj grafickoj kartici. Koje benificije je maxwell arhitektura donjela: Više performansi unutar iste potrošnje. Manja ovisnost o širine memoriske sabirnice - znači manja razlika između kartica ako koriste ddr3 ili ddr5 u odnosu na prethodnu generaciju. Pogotovo ako se gleda 850M maxwell i 750M kepler. Razlika kod 750M je drastična oviso o tome koja memorija se koristi, dok je puno manje izražena kod 850M. Ovdje mozes vidjeti konkretne razlike izmedju maxwela i kepera i kaj sve je ovaj prvi donio.

Dell Precision M6600
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znam sta znaci efikasnost. Nisam mislio na definiciju efikasnosti nego na to da 840m nije daleko od 750m po performansama, a manje zahtijeva sto hoce reci da je 840m puno bolja opcija za ULV procesore.

 

Kako si dosao do takta od 1.6Ghz, ako i3-4030u ima clock od 1.9Ghz.

 

Sto je sa multithreadanjem i3-4030u naspram pentiuma, zar nije to isto neki faktor, mozda i veci za novije igre koje imaju koristi od multithreadanja u odnosu na 400Mhz razlike???

 

Na kraju krajeva se mozemo svi sloziti da je M procesor sigurno bolji za procesorski zahtjevnije stvari i da je opcenito bolji, a tamo di je bitnija graficka snaga je laptop sa 840m bolja opcija, barem po meni i da mislim da nema toliko igri koje ce za 5 minuta doci do 100% CPU usage-a pogotovo ne ak se iskljuce neki detalji, igra na nizoj rezoluciji sto je i ocekivano za igranje na laptopima. Ak se puca na najjace nove igre onda je valjda bolje ici na M proc i slabiju 8750m grafu. Iako npr. Assassins Creed 4 je po meni zahtjevna igra i vrti se daleko bolje sa 840m i stedljivim i3 nego sa i5 M i 8750m.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Ima jos U3 ak oces 3 odvojena coolera, sa ne bas posebnim hladjenjem, to je mozda bolje ak imas tipa par kriticnih tocaka na laptopu di se on najvise grije.

Iako je cijena X3 veca od XL ja ne vidim po specifikacijama, dizajnu, velicini ventilatora zasto je taj X3 skuplji. Mozda jer ima puno vise reviewova za njega i jer je vec priznat kao dobar u americi "budzet" cooler.

Ovdje je jedan jedini pisani review koji sam ja nasao za Notepal XL: klik koji oce rec da je pri minimalnoj vrtnji ventilatora cooler bolji od starog A200 Notepala pri max. vrtnji koji ima 2 ventilatora i koji je jos uvijek na nasem trzistu i koji prakticki ima istu cijenu kao XL. Naravno najbitnije od svega je di su ti ventilacijski otvori od ispod jer je bitno da cooler puse upravo po njima. Kako je XL ogroman, sumnjam da ce fulat ijedan ventilacijski otvor tog Asusa, al si probaj malo sam iskalkulirat dimenzije ventilatora, hladnjaka i di se tocno nalaze otvori ispod tvog Asusa.

Vidio sam da si pisao dosta o ovom kuleru. Pa, da li je dovoljno velik (širok) za 17 inčni HP Pavilion dv7?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice