Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.066.257
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Taj ima na njemackom amazonu za 1500 eura skupa sa 500 gigi SSD-a. Mogu si mislit kakva ce cijena biti kod nas ako uopce dodje do toga.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može link?

14 godina
odjavljen
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, može preporuka nekog entry-level prijenosnika za frendicu koje uskoro kreće na humanistički faks? Daklem, Office, Skype, Facebook, Internet, pokoji film.. Može nešto u ženskim bojama.

Ja sam za sada favorit ovoga, plus, uključeni W8. HP 15-r-099sm

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...

Može link?

Ustvari za 1500 eura je Lenovo sa windowsima, za 1400 eura je isti bez windowsa:

http://www.amazon.de/Lenovo-Notebook-i7-4710HQ-GeForce-Betriebssystem/dp/B00KH6PG0G/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1407718528&sr=8-4&keywords=lenovo+y50 - 15,6 Zoll UHD IPS Notebook (Intel Core i7-4710HQ, 3.5 GHz, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce GTX 860M/4GB, kein Betriebssystem) schwarz

Sa UHD rezom ima jos ovaj za 1200 eura:

http://www.amazon.de/Lenovo-Notebook-i7-4710HQ-GeForce-Betriebssystem/dp/B00KH6PAXO/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1407718528&sr=8-5&keywords=lenovo+y50 -
15,6 Zoll UHD IPS Notebook (Intel Core i7-4710HQ, 2.5 GHz, 12GB RAM, Hybrid SSHD 1TB (8GB), NVIDIA GeForce GTX 860M/4GB, kein Betriebssystem) schwarz

 

Ispod svakog su ponudjene opcije produljenja jamstva sad neznam je li na 2 god ili + 2 god za 100 eura i da li to jamstvo vrijedi u Hrvatskoj ili je pametnije produljit jamstvo u Hrvatskoj: link (na 3g),link2 (na 2g)

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
alankish kaže...

Pozdrav, može preporuka nekog entry-level prijenosnika za frendicu koje uskoro kreće na humanistički faks? Daklem, Office, Skype, Facebook, Internet, pokoji film.. Može nešto u ženskim bojama.

Ja sam za sada favorit ovoga, plus, uključeni W8. HP 15-r-099sm

Kaj velis na ovog Acera nove e5 linije: klik Farba kosta 300kn, bez farbe crni je za 2430kn, a ispod te cifre se nalaze isti sa procom kao u tom HP-u i isto sa windowsima kao HP, samo sto mislim, tj. 99% sam siguran da Acer ima bolju izradu od tog HP-a. Kod niskobudzetnih HP-ova kao HP 250 se nemoze pristupiti nicemu osim jednom slotu rama pa mislim da je slicna prica sa modelom kojeg si linkao, gotovo pa isto i izgledaju (ostavlja packe sigurno). Acerova E1 linija koja je do sada bila u tom rangu i jos uvijek je ne ostavlja packe, ima okej pristup komponentama, ali los ekran kao i kod vecine budzet laptopa. Tako da je jedini upitan ekran kod E5 serije takodjer, kao i kod svakog drugog laptopa u tom rangu. Jedini koji bi trebao gotovo sigurno imati iznadprosjecana ekran u tom rangu je 17.3" Lenovo g710 sa nestedljivim dosta dobrim pentiumom. Lenovo z50-70 bi isto mogao imati iznadprosjecan ekran, ali to je pod upitnikom. Kao i kod g710 modela pristup komponentama ispod poklopca, ciscenje itd. je perolako. Skupa sa tim zadnjim bijelim modernim lenovom bih predlozio jos Dell 3542 (gledati barem ovog sa pentiumom 3558U nadalje). U jednom reviewu je pokazano da je koristena jeftina losa TN matrica tako da ga nebih preporucio kao prvu opciju. Isto tak pristup komponentama nije prijateljski, ali se moze pristupit nekim stvarima kako je navedeno malo gore na ovoj stranici. Isti ima 3 god jamstva u startu, a tih Dellova ima i u drugim bojama (najatraktivniji i malo skuplji je onaj u svijetlo plavoj). Za kraj cu ipak napomenut jos Lenovo b590 kao najjacu opciju u tom rangu. Radi se o malo poslovnijoj, ali kvalitetnoj seriji Lenova koja bi trebala imati okej ekran.

 

Sorry za zbijeni text, nije mi se dalo uredjivat. Na sta got se odlucio predlazem da pokusas naci model koji ima windowse i pogledat kako izgleda u ducanu, a ako ti se svidi neki model koji ne dolazi sa windowsima, npr. lenovo g710 sta ja znam, onda ga trazi prvo na notebookcheck, zatim na youtube-u, amazonu itd.

 

Pretpostavljam da znas, al cu svejedno rec da od ponudjenih jedino Lenovo g710 i Lenovo b590 imaju nestedljive procesore, ostali su svi "stedljivi" te ce pridonijet duljem trajanju baterije navodno 2,3 puta. Sam imam i5-4200U proc i zbilja traje dugo baterija kad je laptop istekan. U mom slucaju je to 5-6h sa povremenim ukljucivanjem high performance, dost visokom svjetlinom, uglavnom videji, surfanje, serije sa povremenim pauzama. Baterija je malo iznadprosjecna u aceru, al to ce tak otprilike bit i kod drugih laptopa sa stedljivim procovima. Znaci tipa za rad u knjznici na laptopu i tako bez puno zezancije se moze ocekivat stvarno dugacko trajanje baterije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.8.2014 3:31 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DELL Notebook Inspiron 3542 15.6''(1366x768), i3-4030U (3M,1.9 GHz) 4GB DDR3 1600MHz, 500GB 5400rpm, 2GB NVIDIA GeForce 820M , DVDRW, WiFi/BT, RJ-45, HDMI, CR, Linux Ubuntu 12.04, Black, 3Y
ili
http://www.hp-store.hr/index.php/prijenosna-racunala/hp-pavilion/28-prijenosna-racunala/hp-pavilion/1726-hp-pavilion-15-n055sm-f4b82ea
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
chipsy kaže...
DELL Notebook Inspiron 3542 15.6''(1366x768), i3-4030U (3M,1.9 GHz) 4GB DDR3 1600MHz, 500GB 5400rpm, 2GB NVIDIA GeForce 820M , DVDRW, WiFi/BT, RJ-45, HDMI, CR, Linux Ubuntu 12.04, Black, 3Y
ili
http://www.hp-store.hr/index.php/prijenosna-racunala/hp-pavilion/28-prijenosna-racunala/hp-pavilion/1726-hp-pavilion-15-n055sm-f4b82ea

Ak pucas na igrice bolji izbor je Probook 455 G1, ili HP 250 ako pucas na igre koje koriste vise od 2 jezgre (pazi, 820m grafa je slabija od 8750m). Probook ima bolju izradu, ekran, finish i puno pristupacnije komponente ispod poklopca od HP 250 i Della. Ja bih ti preporucio 455 G1, a ako bas oces nesto jace preporucio bih da preskocis sve do ovog Lenovo z50-70 (da, stedljivi i3 je unutra, al je grafa superiorna za taj rang i dobro si pase sa ULV procom, uostalom taj i3 je nabrijan skoro do 2Ghz sto je pomak u odnosu na prve stedljive i3 koji su imali clock od 1.6-1.7Ghz, za razliku od i3-3110m ovaj proc je novije Haswell arhitekture pa je na istoj frekvecniji sitno jaci od istog ivy bridge proca, cca 6%...)

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.8.2014 14:56 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
budem se još raspitao za probook i a od ovih 2 koji se bolje isplati... ljudi mi govore da uzmem hp al ja želim još par mišljenja
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
chipsy kaže...
budem se još raspitao za probook i a od ovih 2 koji se bolje isplati... ljudi mi govore da uzmem hp al ja želim još par mišljenja

Dell je bolji i isplativiji inace od HP-a kojeg si linkao. Probook ima klasu bolje sve osim procesora od Della. Lenovo z50-70 je onda jos klasa vise sto se tice performansi, a sto se tice izrade je jednak Probooku.

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav.. Trebao bih kupiti novi laptop, jer je na starom krepala matična ploča.. Koji bi bio dobar laptop, a da je skroz novi do 4500 kn? Ako što znači, imao sam prije Asus K53(I3, 4 GB rama i 640 gb, grafika je bila nvidia gt 540M sa 1 GB memorije). Svaki savjet je dobrodošao.. Unaprijed hvala {#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
16 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!  {#}

Može preporuka laptopa između 2000-3000kn? Uglavnom "multimedia" laptop, no da može tu i tamo i neku igru pokrenut (ako bude ikako moguće)..

I da ga ima uzet u okolici Splita..

 

Ja san naiša na OVO u Linksa.. Čini se sasvim ok..

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ahoj

 

Trebao bi laptop za frenda.

- do cca 3500kn  

- 17"

- Ne igra igre.

 

Ja sam nasao ova dva, a vi slobodno predlozite jos neke:

 

Asus X751LA

Lenovo Essential G710

 

===================================================

 

BTW: ako netko zna gdje bi se u Rijeci mogli naci ova dva (ili neki drugi povoljni) neka napise:

 

Hvala  {#}

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

vidim da su se malo zaredali upiti za laptope pa ne očekujem veliku raspravu oko mojega, ali ipak trebam pomoć.

 

Dakle, curi je izgleda umro laptop i treba hitno, a.k.a. u roku od dva tjedna, uzeti novi jer odlazi van zemlje na pola godine (sva sreća što nije tamo riknuo...). Parametri su - maksimum 5k kn, ali je 4500 puno realnije, ne veći od 15cola, grafička nije nikakav faktor, štoviše, možda je i bolja neka solidna integrirana ako bi to preusmjerilo pare u jači ostatak mašine, te hard terabajt (nije prioritet ali je želja).

 

Zbilja smo tutleki za laptope, da se bar o kanti radi ali što se može.

 

Unaprijed hvala!

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
djigibao kaže...

Ahoj

 

Trebao bi laptop za frenda.

- do cca 3500kn  

- 17"

- Ne igra igre.

 

Ja sam nasao ova dva, a vi slobodno predlozite jos neke:

 

Asus X751LA

Lenovo Essential G710

 

===================================================

 

BTW: ako netko zna gdje bi se u Rijeci mogli naci ova dva (ili neki drugi povoljni) neka napise:

 

Hvala  {#}

Djigibao vrijeme je da ti se oduzim za pomoc oko AV.

X75 Asusi nemaju prakticki nikakav pristup komponentama ispod poklopca tako da bi ih ja preskocio, iako vrijedi pogledat u ducanu jer mozda nisu svi modeli isti.

Lenovo g710 ti s druge strane totalno preporucujem radi par feedbacka sa foruma, iskustava sa amazona, radi reviewa sa notebookchecka - klik. Ekran je navodno iznadprosjecan i to bi onda bila najbolja opcija za multimediju posto nije potrebna zasebna grafa, a cijena je dosta dobra za 17.3 entry level laptop. Izrada je dost dobra i moze se pristupit svemu ispod poklopca. Proc je skroz okej sto se tice laptopa za osnovnu namjenu, malo je jaci s obzirom na stedljive U Haswell pentiume, ali zato nije stedljiv, no nece bit grijanja jer Lenovo G serija ima solidno hladjenje. S obzirom je 3550m isto Haswell i da je u Lenovu solidna baterija moze se ocekivat pristojno trajanje baterije. Ima tu jos probook 470, ali on je skuplji, dolazi sa grafom i neisplativ je pored Lenova g710 s obzirom na namjenu, a ima i losiji ekran, iako cist u redu za taj rang.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.8.2014 17:45 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
alen4430 kaže...

Pozdrav.. Trebao bih kupiti novi laptop, jer je na starom krepala matična ploča.. Koji bi bio dobar laptop, a da je skroz novi do 4500 kn? Ako što znači, imao sam prije Asus K53(I3, 4 GB rama i 640 gb, grafika je bila nvidia gt 540M sa 1 GB memorije). Svaki savjet je dobrodošao.. Unaprijed hvala {#}

Lenovo z50-70 Modeli sa 6gb rama 100% imaju FHD ekran prema Lenovo Store-u i p/n broju, za ostale treba pitati, iako sam ja kontaktirao M-Computers, al su rekli da gledam taj partial number u Lenovo Storeu i nis mi to nije pomoglo za ove jeftinije modele..

Ak te smeta bijela boja, a zelis 15.6" imas Dell 3542 bez FHD reze, sa i7, ali pazi stedljivim i7 koji je mrvu jaci od i5 u Lenovu, znaci isto ima 2 jezgre i 4 logicke jezgre radi hyperthreadanja. Dell ima losiji pristup komponentama, nema pristup ventilatoru kao Lenovo i sumnjam u kvalitetu TN matrice radi ovog reviewa. Nisam ziher niti za Lenovo z50 matricu, ali barem ima FHD rezoluciju i s obzirom na prosle serije vjerujem da je solidna kvaliteta TN matrice.

Ako oces 17.3" najbolje ti je ici na Acer v3-772g, bez brige radi se o super izradjenom laptopu, a 750m grafa unutra je sitno bolja od 840m za gejmanje.

 

Ako zelis IPS ekran i jos Touch ekran i jos windowse imas Lenovo Flex 2, al zato ne dobis grafu :D Imas i 14" verziju laptopa kao sto mos vidit na nabavi. Tu je isto upitno koji dolaze sa FHD rezom koji ne jer kod nekih u opisu nije oznacena rezolucija.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
CyreX kaže...

Pozdrav! {#}

Može preporuka laptopa između 2000-3000kn? Uglavnom "multimedia" laptop, no da može tu i tamo i neku igru pokrenut (ako bude ikako moguće)..

I da ga ima uzet u okolici Splita..

 

Ja san naiša na OVO u Linksa.. Čini se sasvim ok..

Slab je to procesor i jos slabija integrirana grafa unutra. Nabroji par ducana iz Splita pa cu probat nest nac, osim Linksa naravno. Smeta li te ako bi ti dostavili besplatno iz Zagreba?

S obzirom na namjenu, kvalitetu izrade, ekran preporucio bih ti HP probook 455 sa 8750m grafom ako oces 15.6", ako oces 17.3" Lenovo g710 sa 820m grafom (integrirana od 3550m je preslaba za igre), ako bi htio ici na cim jacu integriranu grafu onda Lenovo b590 (bilo ga je u Linksu i Portiu) Rezultate grafickih, informacije o laptopima itd. prvo trazi na notebookcheck.net

 

Nesto slabije od toga u smislu izrade (pristup komponentama, slabiji ekran) gledaj Dell 3542, Acer E1-532G

 

Sto se tice grafa ovako bez da gledas notebookcheck: HD 4000 (lenovo b590) < 8670m < 820m < 8750m

 

Ak ne nadjes nist od tog u Splitu javi pa cu probat dalje nac neki izbor.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Jules W. kaže...

Pozdrav,

 

vidim da su se malo zaredali upiti za laptope pa ne očekujem veliku raspravu oko mojega, ali ipak trebam pomoć.

 

Dakle, curi je izgleda umro laptop i treba hitno, a.k.a. u roku od dva tjedna, uzeti novi jer odlazi van zemlje na pola godine (sva sreća što nije tamo riknuo...). Parametri su - maksimum 5k kn, ali je 4500 puno realnije, ne veći od 15cola, grafička nije nikakav faktor, štoviše, možda je i bolja neka solidna integrirana ako bi to preusmjerilo pare u jači ostatak mašine, te hard terabajt (nije prioritet ali je želja).

 

Zbilja smo tutleki za laptope, da se bar o kanti radi ali što se može.

 

Unaprijed hvala!

Lenovo z50-70 bez razmisljanja, gledati onog sa FHD rezom. To su sigurno modeli sa 6gb rama prema Lenovo Store-u, a ovi ispod su upitni i da bi se saznala tocno informacija trebaju doci u lager ducana (posto tih modela nema u Lenovo Store-u..) ili pitati centro.hr jer njih jos nisam davio s tim.

Posto imam jos malo slobodnog vremena, reci cu da se radi o tankom i modernom laptopu sa "stedljivim", all-around dost dobrim i5 procom s kojim se moze ocekivati dugotrajniji rad dok je laptop istekan (sam imam 0.1Ghz slabiji i5-4200U i kod mene to traje realno 5h kad surfam, gledam serije itd., doduse drzim laptop gotovo na max. svjetlini, a max. svjetlina je nesto veca nego na prosjecnim laptopima, kad dodje na 9% baterija sam se zgasi, barem moj Acer..) Grafa je isto super (igranje novih igara na medium postavkama fluidno bez problema) i s obzirom koliku potrosnju ima je super efikasna. Pristup komponentama je lagan te se moze bez problema pocistit i ventilator. Najveca fora je prvospomenuta FHD rezolucija koja je uz IPS ekran skupocjen uvjet kod laptopa nazalost.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.8.2014 18:39 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Lenovo z50-70 bez razmisljanja, gledati onog sa FHD rezom. To su sigurno modeli sa 6gb rama prema Lenovo Store-u, a ovi ispod su upitni i da bi se saznala tocno informacija trebaju doci u lager ducana (posto tih modela nema u Lenovo Store-u..) ili pitati centro.hr jer njih jos nisam davio s tim.

Posto imam jos malo slobodnog vremena, reci cu da se radi o tankom i modernom laptopu sa "stedljivim", all-around dost dobrim i5 procom s kojim se moze ocekivati dugotrajniji rad dok je laptop istekan (sam imam 0.1Ghz slabiji i5-4200U i kod mene to traje realno 5h kad surfam, gledam serije itd., doduse drzim laptop gotovo na max. svjetlini, a max. svjetlina je nesto veca nego na prosjecnim laptopima, kad dodje na 9% baterija sam se zgasi, barem moj Acer..) Grafa je isto super (igranje novih igara na medium postavkama fluidno bez problema) i s obzirom koliku potrosnju ima je super efikasna. Pristup komponentama je lagan te se moze bez problema pocistit i ventilator. Najveca fora je prvospomenuta FHD rezolucija koja je uz IPS ekran skupocjen uvjet kod laptopa nazalost.

 

Hvala na promptnom odgovoru, iz ranijih postova sam ga primijetio ali ne smeta opet pitati!

 

Vidim razne informacije po netu, negdje 4GB kao ima FHD; negdje neki modeli od 8 ga nemaju, official stranica opet govori nešto treće, čini mi se da ako se odluči za ovo bude puno zivkanja i potvrđivanja detalja :P

 

Hvala u svakom slučaju, izbor no.1 zasad!

12 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja tog Lenova ne bi ni pogledao - zbog jamstva.

Daješ 5000 kn i onda da te pare daš za nešto što ima jamstvo 12 mjeseci? lol

Obavezno gledaj laptope s 36 mjeseci jamstva, ili barem 24, jer na ovom Lenovu ako ti ode matična/grafička nakon godinu dana možeš ga ladno baciti u smeće.

 

Moja preporuka je bilo koji Dell, svi dolaze s 36 mjeseci, znači nešto ovako:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Inspiron+5547

Čak možeš dobiti i model s i7 procesorom:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Inspiron+3542+i7

 

Sam si biraj detalje oko specifikacija ali ovo ti je okvirno šta da gledaš.

 

Kažem, da su pare moje ni slučajno ih ne bi davao za nešto s 12 mjeseci.

 

LP

http://www.pohrani.com/f/1I/hO/1a3dgIsH/capture.png
 
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Jules W.

Evo kaj kaze official stranica:
http://www.lenovostore.hr/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&name=lenovo-ideapad-z50-70-intel-core-i5-4210u-1-70ghz-6gb-1tb-dvdrw-dl-freedos-15-6-fullhd-nvidia-geforce-840m-2gb-p-n-59-424594-01331574&cid=1175&Itemid=128&category_pathway=17

http://www.lenovostore.hr/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&name=lenovo-ideapad-z50-70-intel-core-i5-4210u-1-70ghz-8gb-1tb-dvdrw-dl-w8-1-15-6-fullhd-nvidia-geforce-840m-4gb-p-n-59-424644-01331573&cid=1176&Itemid=128&category_pathway=17

Mozda nema drugih modela jer ih nema na lageru, neznam. Prema ovome bi i verzija sa 6gb rama i 2gb 840m grafe i 8gb rama i 4gb 840m grafe trebale redovito biti sa FHD rezom, sto znaci da je ovaj lenovo iz arhiteha prvi siguran odabir, a ispod toga naravno da vrijedi zvati. Znaci upitna je bijela verzija sa 4gb rama (4275kn, 4462kn) i srebrna (farba kosta..) verzija sa 6gb rama i SSHD diskom (4584kn, 4784kn). Ak srebrna nije pozeljna boja sa modelom iz arhiteha se nista ne gubi jer 2gb rama kosta 200kn pa ne pada ulozeno/dobiveno omjer. Pitanje je isto imaju li oni to na lageru..

 

Od M-Computers evo poruka koju sam dobio:

M-Computers (Sasa Majstorovic) <majstor@m-computers.hr>     7. kol (prije 4 dana)        prima meni     Stvarno ne znam, nema ih na lageru jos, a opis smo dobili od dobavljaca i moguce da je pogresan, ne bi bilo prvi put da filaju s opisima

M-Computers (Sasa Majstorovic)     7. kol (prije 4 dana)        prima meni     Prema p/n broju na kraju opisa mozete provjeriti na Lenovo Webu

 

Eto odradih ti 1/3 posla, imas jos zvat Lenovo Store i Centro.hr ako oces {#} Ak saznas informacije slobodno ih podijeli na forumu.

 

 

bill_jobs

Kod laptopa postoji nesto zvano "produljenje jamstva" koje se moze rjesiti dok ne krene zadnji mjesec redovne garancije (u ovom slucaju dok ne istekne 11. mjesec). Kod Lenova Y serije kosta 165kn na 2g, a 550kn produljenje na 3g. Mislim da FHD rezolucija i vjerojatno bolja kvaliteta ekrana i ak cemo bit picajzle +2gb rama, +SSHD disk vrijede tog dodatnog posla u odnosu na Dell 3542 koji jedino sto ima bolje je sitno jaci procesor: klik (radi se o stedljivom i7, ne pravom, znaci prakticki se radi o i5 procesoru!, gledaj arkintel)

Sa druge strane Dell Inspiron 5547 nije los odabir jer za razliku od 3542 modela ima daleko bolji pristup komponentama, pa samim time vjerojatno i bolji ekran. No do 4800kn postoji samo 1 model (u ADM-u je nedostupan) u ekupi.hr za 4200kn. Ipak FHD reza, +2gb rama, +500gb prostora na hardu (želja kupca!), klasu jaca grafa, SSHD disk Lenova mislim da vrijede ne 600kn razlike, nego i vise, unatoc manjem jamstvu.

 

Jos jednom da napomenem. FHD rezolucija je skupocjen uvjet kod laptopa. Pogledaj samo za koje novce se prvi puta pojavljuje jedan od ta 2 Della sa FHD rezom. Budem ti pomogo: klik Doduse to je nabrijana verzija sa IPS ekranom, al zalosno je sto izmedju nje i verzija koje si ti linkao nema jeftinijih alternativa sa FHD rezolucijom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.8.2014 21:22 (The_Fichek).
12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
bill_jobs

Kod laptopa postoji nesto zvano "produljenje jamstva" koje se moze rjesiti dok ne krene zadnji mjesec redovne garancije (u ovom slucaju dok ne istekne 11. mjesec). Kod Lenova Y serije kosta 165kn na 2g, a 550kn produljenje na 3g. Mislim da FHD rezolucija i vjerojatno bolja kvaliteta ekrana i ak cemo bit picajzle +2gb rama, +SSHD disk vrijede tog dodatnog posla u odnosu na Dell 3542 koji jedino sto ima bolje je sitno jaci procesor: klik (radi se o stedljivom i7, ne pravom, znaci prakticki se radi o i5 procesoru!, gledaj arkintel)

Ja se recimo s time ne slažem, džabe ti taj bolji ekran ako on može crknuti nakon godinu dana.

I naravno da postoji produljenje garancije, ali zašto bi plaćao nešto 550 kn kad to mogu imati u startu s Dellom? I to onda više niej laptop od 4800 kn nego od 5300.

Što se tiče tih +2gb rama, evo s ovim Dellom dobiva 8GB: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Inspiron+5547+8gb

Nema šanse da je taj Lenovo bolja kupnja od njega.

 

Inače, bolji ekran veće reze na laptopu znači da će on vući više struju odnosno brže isprazniti bateriju, tako da, i to treba uzeti u obzir.

 

Ali kako rekoh, prvi uvjet koji bi ja gledao je jamstvo, a onda sve ostale specifikacije.

 

http://www.pohrani.com/f/1I/hO/1a3dgIsH/capture.png
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da li je bolja kupnja ili ne ovisi samo o tome sto zeli kupac i hoce li se njemu svidjeti laptop kao i ono sto laptop nudi. Mislim da FHD reza u odnosu na HD rezu ne crpi tolko puno, uostalom integrirana grafa intela rjesava sve normalne poslove sa FHD rezom i to rjesava bez problema i na Power Saver mode-u. Nece palit 840m za gledanje youtube 1080p videja, kojeg nece biti isto gledati na Dellu.. Napisao sam dio sa tim 5547 Dellom dok si meni pisao odg. Produljit jamstvo moze kada zeli, tako da je to 4800kn, a mozda i manje + 550kn u nekom trenutku od 11 mjeseci

 

Edit: Zbunio si me totalno s tim ramima. Onaj 5547 u ekupi.hr ima 4gb rama, ovo kaj si linkao 8gb da. Jednom normalnom korisniku tih +2gb rama apsolutno nista nece znacit. Windowsi rade mozda par posto brze sa 8gb rama u odnosu na 6gb. Sama FHD rezolucija vrijedi 550kn u svijetu laptopa, ak pratis trziste ces vidit, tak da je po meni bolje produljit jamstvo nego rezoluciju jer rezoluciju nemozes produljit ako ne kupis sa ebaya ili neznam otkud novi ekran za neznam kolko para. Jedino pitanje koje ostaje po meni je cista usporedba kvaliteta ekrana: kontrast; max. svjetlina; homogenost svjetline; moze li se kalibrirat plavkasti prikaz da po mogucnosti nestane; razina, tj. cistina crne boje itd. a to je najbolje vidit u ducanu ako drze modele s windowsima (5547 nisam naso na nabavi s windowsima..), trazit kakav review jos, gledat youtube ak nista itd.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.8.2014 21:28 (The_Fichek).
12 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa eto, mislim da smo mu napisali sve bitno, a on sam nek odluči koji su mu prioriteti i što mu je važnije.

http://www.pohrani.com/f/1I/hO/1a3dgIsH/capture.png
 
1 2 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
alankish kaže...

...

Hvala na iscrpnom odgovoru, ovaj Acer je bolji po performansama s time da ima 4-jezgreni procesor. Ekran nije bitan, samo mi je bitno da nije cijeli laptop preglomazan za nježnu žensku ručicu {#}

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
alankish kaže...
The_Fichek kaže...
alankish kaže...

...

Hvala na iscrpnom odgovoru, ovaj Acer je bolji po performansama s time da ima 4-jezgreni procesor. Ekran nije bitan, samo mi je bitno da nije cijeli laptop preglomazan za nježnu žensku ručicu {#}

Kak to mislis nije bitan ekran. Moja sestra kupila E1 Acer i boje za mene izgledaju uzasno, tj. TN matrica kako je nekvalitetna je ucinila svoje ispravsi boje sa tim plavkastim ekranom koji se nemre kalibrirat. Sad neznam je li E5 serija bolja ili losija, pretpostavljam bolja, al nema jos postenog reviewa.

 

Svakako preporucujem da pogledas jos Lenovo z50-70 i B590, prakticki isto sa 4-jezgrenim procesorima, jacim od n3530 jer je to i3 procesor u pitanju sa 2 prave jezgre, a 4 logicke zahvaljujuci intelovoj tehnologiji hyperthreadanja i to sve skup je malo bolje neg n3530: klik, klik2 Evo usporedbe i3 procova u Lenovima: klik3 Vidis da unatoc manjem clocku, tj. frekvenciji jezgri noviji i stedljiviji i3-4030u ne gubi puno u performansama u odnosu na starijeg i3 u b590. Taj lenovo 590 je solidan i nema mana za svoj rang pa se zato jos uvijek preporucuje, tu je review tog modela. Noviji Lenovo z50-70 je enigmaticniji bas kao i acer kojeg sam ti linkao pa bi se o tim modelima trebalo informirati jos. Najupitnije su kvalitete ekrana, izrada kod z50 nije upitna jer smo roby i ja gledali manual i zakljucili da je dobar za odrzavanje i upgrade, kod Acera je i to malo upitno, al bi trebalo biti okej.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.8.2014 0:25 (The_Fichek).
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
djigibao kaže...

Ahoj

 

Trebao bi laptop za frenda.

- do cca 3500kn  

- 17"

- Ne igra igre.

 

Ja sam nasao ova dva, a vi slobodno predlozite jos neke:

 

Asus X751LA

Lenovo Essential G710

 

===================================================

 

BTW: ako netko zna gdje bi se u Rijeci mogli naci ova dva (ili neki drugi povoljni) neka napise:

 

Hvala  {#}

Djigibao vrijeme je da ti se oduzim za pomoc oko AV.

X75 Asusi nemaju prakticki nikakav pristup komponentama ispod poklopca tako da bi ih ja preskocio, iako vrijedi pogledat u ducanu jer mozda nisu svi modeli isti.

Lenovo g710 ti s druge strane totalno preporucujem radi par feedbacka sa foruma, iskustava sa amazona, radi reviewa sa notebookchecka - klik. Ekran je navodno iznadprosjecan i to bi onda bila najbolja opcija za multimediju posto nije potrebna zasebna grafa, a cijena je dosta dobra za 17.3 entry level laptop. Izrada je dost dobra i moze se pristupit svemu ispod poklopca. Proc je skroz okej sto se tice laptopa za osnovnu namjenu, malo je jaci s obzirom na stedljive U Haswell pentiume, ali zato nije stedljiv, no nece bit grijanja jer Lenovo G serija ima solidno hladjenje. S obzirom je 3550m isto Haswell i da je u Lenovu solidna baterija moze se ocekivat pristojno trajanje baterije. Ima tu jos probook 470, ali on je skuplji, dolazi sa grafom i neisplativ je pored Lenova g710 s obzirom na namjenu, a ima i losiji ekran, iako cist u redu za taj rang.

 

Zahvaljujem na trudu i savjetu.

Mala ispravka sto se tice to review-a s Notebookchecka - radi se 2 razlicita laptopa jer ovaj sto sam ja linkao ima Pentium procesor (a ne i7), ima 4GB RAM-a (a ne 8GB) i nema nVidia GPU (nego intel).

Ostalo je tu negdje.

 

{#}

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kolega je vjerojatno linkao review da vidis kak izgleda kuciste i kolko su neka rješenja bolje napravljena u odnosu na Asusa. Ne samo to, lenovo G710 ima valjda 2 puta jaci procesor - taj pentium 3550M je puno jaci od ULV procesora u Asusu.

 

Definitivno bi išao na Lenova od ta dva. Sad gdje ga u Rijeci nabaviti, ne znam, ali zasto otpada naručivanje s interneta preko od nekog od webshopova?

Dell Precision M6600
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nema frke, sve OK.
Ovo sam samo napisao za neke druge koji budu zaiteesirani za taj model da vide da nije cijeli tekst vezeci i za ovaj model sto sam ja linkao (performance, igranje...).
Frend ide sutra u Rijeku pa ce nesto kupiti (vjerojatno ce me jos kotaktirati), i ja sam mu govorio da ga uzme preko web shopa i dodje mu doma ali kaze da ide ionako u Ri pa ce nesto kupit usput.

Njemu su trebale neke smjernice sta da trazi/gleda jer se ne kuzi bas.


Zahvaljujem svima  {#}

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.8.2014 10:21 (djigibao).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nema problema. Kao sto darky rece htio sam ti pokazati vise izradu modela jer jedino sto moze bit drugacije u odnosu na lenovo g710 za 2700kn kod nas je kvaliteta ekrana i to nebi puno smjelo odstupat cak i ako je drugaciji (inace tako velik kontrast je nevidjen kod laptopa i skupljeg ranga sa TN matricama, crna boja je isto jako dobra, svjetlost je isto dost dobra, tak da i ak ce ekran odstupat i dalje bi trebao biti bolji u odnosu na vecinu konkurencije) . Mozes vidjet i koliko su dobre temperature sa jednim i7, tak da ce to biti samo bolje sa 3550m.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.8.2014 10:31 (The_Fichek).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

 

zanima me dal ima sta bolje od:

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_199&products_id=15029

za 4k kuna +-100/200kn

Laptop cu koristiti za faks, tu i tamo pokoja igra, film.

:D
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice