Problemi sa zujanjem laptopa

poruka: 24
|
čitano: 24.478
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problemi sa zujanjem laptopa

Znaci ovako, radi se o prijenosniku starom 3 godine. HP Compaq 6720s je u pitanju.

Imam problem sa zujanjem laptopa, sve normalno radi, al nekada mi se pod velikim opterecenjem naravno upali Blue Screen. Ispocetka sam mislio da je problem u HDDu, i ispostavilo se da nije. Onda sam mislio da je problem u ventilatoru, ali ipak nije. I tad sam nabavio program koji mi prikazuje temperaturu odredjenih dijelova laptopa, i vidio sam da mi laptop pocinje zujati kad se poveca temperatura procesora. Sad me zanima ako netko ima iskustva sa ovakvim problemom kako to najjeftinije i najlakse mogu rijesiti, i koliko bi to izaslo ako bi odnjeo laptop u ovlasteni servis, ako je garancija istekla.?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problemi sa zujanjem laptopa
Tomek.Klc kaže...

Znaci ovako, radi se o prijenosniku starom 3 godine. HP Compaq 6720s je u pitanju.

Imam problem sa zujanjem laptopa, sve normalno radi, al nekada mi se pod velikim opterecenjem naravno upali Blue Screen. Ispocetka sam mislio da je problem u HDDu, i ispostavilo se da nije. Onda sam mislio da je problem u ventilatoru, ali ipak nije. I tad sam nabavio program koji mi prikazuje temperaturu odredjenih dijelova laptopa, i vidio sam da mi laptop pocinje zujati kad se poveca temperatura procesora. Sad me zanima ako netko ima iskustva sa ovakvim problemom kako to najjeftinije i najlakse mogu rijesiti, i koliko bi to izaslo ako bi odnjeo laptop u ovlasteni servis, ako je garancija istekla.?

Koliko ti dosezu temperature procesora pod opterecenjem?

Zuji ti ventilator koji se pojacava kako bi ohladio procesor koji se vjerovatno pregrijava sto moze uzrokovat bsod!

Najlakše ti je ako se razumjes ako ne onda nemoj dirat nista jer laptop nije isto kao otvarat desktop pc.

Ako se ipak razumjes onda ga otvori ocisti svu prasinu na ventilatoru i oko njega i nanesi novu termalnu pastu na procesor!

 

Kod mene je situacija bila ista dao sam ga na servis i oni su ga ocistili i sve i pale su temp za 10 °C

Sada mi laptop radi u idleu 23-26 °C.Ventilator doslovno kao da ne radi.U sobi je 10°C(smrzavam se).

A kada ga iznesem vani(oko 6°C).Temperature padnu na 18-20°C.A ako pojacam ventilator na 100% padnu do 10°C

ivek
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2011 23:12 (IVOX).
12 godina
neaktivan
offline
Problemi sa zujanjem laptopa

Koliko to otprilike izadje dok oni sve srede u servisu? Mislim i vremenski i koliko kosta..

 

HDD pod opterecenjem radi na 30-40°, a CPU normalno 50°, a pod najvecim opterecenjem ( isao sam u neki program koji testira moguce opterecenje ) ide na 80°, meni pocinje zujat na 65°. ;)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problemi sa zujanjem laptopa
Tomek.Klc kaže...

Koliko to otprilike izadje dok oni sve srede u servisu? Mislim i vremenski i koliko kosta..

 

HDD pod opterecenjem radi na 30-40°, a CPU normalno 50°, a pod najvecim opterecenjem ( isao sam u neki program koji testira moguce opterecenje ) ide na 80°, meni pocinje zujat na 65°. ;)

Neznam cijenu,ali traje jedno 15-30 min ovisi o laptopu!

Uh pa to su visoke temperature!Odnesi ti to na servis da ti ga ociste nece ti uzet puno max 200kn 

ivek
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2011 0:05 (IVOX).
14 godina
neaktivan
offline
Problemi sa zujanjem laptopa

i meni isto tako počinje zujat, ja sam pretpostavljao da je ventilator i prašina u pitanju, a još bih vas pitao da li je moguće promijeniti ventilator, kao na desktop računalima, ili ne?
Nikako da stignem odnijet da mi ga očiste, ali šta ako je ventilator otišao pa stalno zuji?:O
Imam hp compaq 615

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problemi sa zujanjem laptopa

Bok, imam laptop MSI CR620 star 7mj. i za ljeto sam ga cijelo vrijeme drzao na krevetu gdje ima najvise prasine. Poceo je zujat i odveo sam ga da mi ga ocisti i rekao je da su mi se ostetili lezajevi za hladnjak. Tad je bilo sve uredu ali se neko vrijeme vec zagrijava dosta kad radim na njemu npr 4 sata i cijelo vrijeme mi zuji, cin ga upalim, sto uciniti??

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Problemi sa zujanjem laptopa
superjasko kaže...

i meni isto tako počinje zujat, ja sam pretpostavljao da je ventilator i prašina u pitanju, a još bih vas pitao da li je moguće promijeniti ventilator, kao na desktop računalima, ili ne?
Nikako da stignem odnijet da mi ga očiste, ali šta ako je ventilator otišao pa stalno zuji?:O
Imam hp compaq 615

pa probaj usisavačem potegnuti prašinu iz hladnjaka.

ogi219 kaže...

Bok, imam laptop MSI CR620 star 7mj. i za ljeto sam ga cijelo vrijeme drzao na krevetu gdje ima najvise prasine. Poceo je zujat i odveo sam ga da mi ga ocisti i rekao je da su mi se ostetili lezajevi za hladnjak. Tad je bilo sve uredu ali se neko vrijeme vec zagrijava dosta kad radim na njemu npr 4 sata i cijelo vrijeme mi zuji, cin ga upalim, sto uciniti??

vjerojatno ti ventilator struže po tim ležajevima ili šta već pa ti ne hladi kak treba, probaj usisavačem potegnuti prašinu iz hladnjaka.

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa zujanjem laptopa
AMD Phenom II X4 kaže...
superjasko kaže...

i meni isto tako počinje zujat, ja sam pretpostavljao da je ventilator i prašina u pitanju, a još bih vas pitao da li je moguće promijeniti ventilator, kao na desktop računalima, ili ne?
Nikako da stignem odnijet da mi ga očiste, ali šta ako je ventilator otišao pa stalno zuji?:O
Imam hp compaq 615

pa probaj usisavačem potegnuti prašinu iz hladnjaka.

ogi219 kaže...

Bok, imam laptop MSI CR620 star 7mj. i za ljeto sam ga cijelo vrijeme drzao na krevetu gdje ima najvise prasine. Poceo je zujat i odveo sam ga da mi ga ocisti i rekao je da su mi se ostetili lezajevi za hladnjak. Tad je bilo sve uredu ali se neko vrijeme vec zagrijava dosta kad radim na njemu npr 4 sata i cijelo vrijeme mi zuji, cin ga upalim, sto uciniti??

vjerojatno ti ventilator struže po tim ležajevima ili šta već pa ti ne hladi kak treba, probaj usisavačem potegnuti prašinu iz hladnjaka.

a probat cu, samo neznam otvoriti laptop

 

EDIT: Kako rijesiti to da mi ne struze

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2012 14:54 (ogi219).
12 godina
protjeran
offline
Re: Problemi sa zujanjem laptopa
ogi219 kaže...
AMD Phenom II X4 kaže...
superjasko kaže...

i meni isto tako počinje zujat, ja sam pretpostavljao da je ventilator i prašina u pitanju, a još bih vas pitao da li je moguće promijeniti ventilator, kao na desktop računalima, ili ne?
Nikako da stignem odnijet da mi ga očiste, ali šta ako je ventilator otišao pa stalno zuji?:O
Imam hp compaq 615

pa probaj usisavačem potegnuti prašinu iz hladnjaka.

ogi219 kaže...

Bok, imam laptop MSI CR620 star 7mj. i za ljeto sam ga cijelo vrijeme drzao na krevetu gdje ima najvise prasine. Poceo je zujat i odveo sam ga da mi ga ocisti i rekao je da su mi se ostetili lezajevi za hladnjak. Tad je bilo sve uredu ali se neko vrijeme vec zagrijava dosta kad radim na njemu npr 4 sata i cijelo vrijeme mi zuji, cin ga upalim, sto uciniti??

vjerojatno ti ventilator struže po tim ležajevima ili šta već pa ti ne hladi kak treba, probaj usisavačem potegnuti prašinu iz hladnjaka.

a probat cu, samo neznam otvoriti laptop

pa mislim niti ne trebaš otvarati laptop, prašinu možeš barem djelomično potegnuti iz hladnjaka na nekoj strani laptopa, tamo gdje ti izlazi topli zrak. tak sam i ja svojega očistio

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2012 14:54 (AMD Phenom II X4).
12 godina
neaktivan
offline
Problemi sa zujanjem laptopa

i kako rijesiti to zujanje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Problemi sa zujanjem laptopa
ogi219 kaže...

i kako rijesiti to zujanje?

kao što sam rekao:

 

1 probaj usisati prašinu

2 možda ti vent struže po ležajevima

3 možda ti je nešto s kreveta ušlo u hladnjak pa ti vent struže

4 provjeri temperature cpu-a u everestu ili cpuz

5 nemoj ga koristiti neko vrijeme, pusti ga nek se ohladi

6 nemoj ga držati na krevetu

7 možda se nešto rastopilo zbog velike temperature (ali mislim da je to nemoguće)

8 ako ne uspiješ, odnesi ga serviseru ili ga sam otvori ako imaš iskustva, ako ne bolje ne diraj

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa zujanjem laptopa
AMD Phenom II X4 kaže...
ogi219 kaže...

i kako rijesiti to zujanje?

kao što sam rekao:

 

1 probaj usisati prašinu

2 možda ti vent struže po ležajevima

3 možda ti je nešto s kreveta ušlo u hladnjak pa ti vent struže

4 provjeri temperature cpu-a u everestu ili cpuz

5 nemoj ga koristiti neko vrijeme, pusti ga nek se ohladi

6 nemoj ga držati na krevetu

7 možda se nešto rastopilo zbog velike temperature (ali mislim da je to nemoguće)

8 ako ne uspiješ, odnesi ga serviseru ili ga sam otvori ako imaš iskustva, ako ne bolje ne diraj

ok

12 godina
neaktivan
offline
Problemi sa zujanjem laptopa

I s kojim cu programom provjeriti temperaturu?? link molin te

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Problemi sa zujanjem laptopa
ogi219 kaže...

I s kojim cu programom provjeriti temperaturu?? link molin te

http://www.alcpu.com/CoreTemp/

http://www.cputhermometer.com/

 

instaliraj neki od tih dva i tamo će ti pisati temperatura procesora. ja preferiram ovaj prvi, pa javi koje su temperature

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
12 godina
neaktivan
offline
Problemi sa zujanjem laptopa

Evo, miruje na desktopu:

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Problemi sa zujanjem laptopa
ogi219 kaže...

Evo, miruje na desktopu:

 

 

temperature su dobre znači da nešto drugo ne valja, malo strpljenja idem proguglati pa ti javim ako kaj najdem

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa zujanjem laptopa
AMD Phenom II X4 kaže...
ogi219 kaže...

Evo, miruje na desktopu:

 

 

temperature su dobre znači da nešto drugo ne valja, malo strpljenja idem proguglati pa ti javim ako kaj najdem

ok

12 godina
protjeran
offline
Re: Problemi sa zujanjem laptopa
ogi219 kaže...
AMD Phenom II X4 kaže...
ogi219 kaže...

Evo, miruje na desktopu:

 

 

temperature su dobre znači da nešto drugo ne valja, malo strpljenja idem proguglati pa ti javim ako kaj najdem

ok

mislim da nema drugog rješenja nego u servis da mu zamijene ležajeve. ležajevi su se istrošili pa ti zato zuji.

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa zujanjem laptopa
AMD Phenom II X4 kaže...
ogi219 kaže...
AMD Phenom II X4 kaže...
ogi219 kaže...

Evo, miruje na desktopu:

 

 

temperature su dobre znači da nešto drugo ne valja, malo strpljenja idem proguglati pa ti javim ako kaj najdem

ok

mislim da nema drugog rješenja nego u servis da mu zamijene ležajeve. ležajevi su se istrošili pa ti zato zuji.

ok, a koliko to dode??

12 godina
protjeran
offline
Re: Problemi sa zujanjem laptopa

ili su ležajevi gotovi ili zuji zbog prašine. ne znam kolko dođe jer nemam laptop. ako znaš onda ga otvori pa očisti prašinu (nije baš komplicirano), a ako ne onda nosi u servis. kolko je star taj laptop? ako ima garanciju onda ne otvaraj

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa zujanjem laptopa
AMD Phenom II X4 kaže...

ili su ležajevi gotovi ili zuji zbog prašine. ne znam kolko dođe jer nemam laptop. ako znaš onda ga otvori pa očisti prašinu (nije baš komplicirano), a ako ne onda nosi u servis. kolko je star taj laptop? ako ima garanciju onda ne otvaraj

star je 7mj. kupljen u emmezete tehno max

12 godina
protjeran
offline
Re: Problemi sa zujanjem laptopa
ogi219 kaže...
AMD Phenom II X4 kaže...

ili su ležajevi gotovi ili zuji zbog prašine. ne znam kolko dođe jer nemam laptop. ako znaš onda ga otvori pa očisti prašinu (nije baš komplicirano), a ako ne onda nosi u servis. kolko je star taj laptop? ako ima garanciju onda ne otvaraj

star je 7mj. kupljen u emmezete tehno max

ako još uvijek imaš garanciju, odnesi ga i dobivaš besplatni popravak

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa zujanjem laptopa
AMD Phenom II X4 kaže...
ogi219 kaže...
AMD Phenom II X4 kaže...

ili su ležajevi gotovi ili zuji zbog prašine. ne znam kolko dođe jer nemam laptop. ako znaš onda ga otvori pa očisti prašinu (nije baš komplicirano), a ako ne onda nosi u servis. kolko je star taj laptop? ako ima garanciju onda ne otvaraj

star je 7mj. kupljen u emmezete tehno max

ako još uvijek imaš garanciju, odnesi ga i dobivaš besplatni popravak

ok

12 godina
protjeran
offline
Re: Problemi sa zujanjem laptopa
ogi219 kaže...
AMD Phenom II X4 kaže...
ogi219 kaže...
AMD Phenom II X4 kaže...

ili su ležajevi gotovi ili zuji zbog prašine. ne znam kolko dođe jer nemam laptop. ako znaš onda ga otvori pa očisti prašinu (nije baš komplicirano), a ako ne onda nosi u servis. kolko je star taj laptop? ako ima garanciju onda ne otvaraj

star je 7mj. kupljen u emmezete tehno max

ako još uvijek imaš garanciju, odnesi ga i dobivaš besplatni popravak

ok

ili prodaj ovaj laptop pa kupi pc

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice