Nadogradnja CPU

poruka: 13
|
čitano: 6.365
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja CPU

Radi se o HP 6720s, Intel Celeron M 560 2.13GHz 1MB cache,

 

jel bi se dao nadograditi CPU, jer u seriji tog modela ima DualCore procesora, sad jedino neznam dal će mi to matična izdržat?

znaći isti taj model ali sa npr Intel Core 2 Duo T5870,Intel Core 2 Duo T5470 / 1.6 GHz,.... (tak piše na hp stranicama)

Gledam po ebayu ima ih za $30-40

Malo me frka na svoju ruku ić neš prčkat, jer na taj način sam skurio ThinkPad R40, samo sam stavio drugi proc neš sitno brži, isti socc i reš pečeno Iznenađen 

Komp služi samo za surf, office @ W7, poneka igra

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja CPU

dali ti još vrijedi garancija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja CPU

Imam ti ja jedan proc za laptop ako hoćeš probati, T5250 (core 2 duo na 1.5). Na socket P ide kao i tvoj celeron, tako da bi trebalo raditi. Ne bi trebalo biti problema ni što se tiče potrošnje i zagrijavanja, jer je manje frekvencije/napona a ima i EIST.

 

Isto sam ga na ebayu kupio za par dolara, trebalo mi je za abit il90-mv ploču, ali tek kasnije sam skužio da je abit socket M pa sam kupio T5200, tako da mi je ovaj sad viška. Javi se na PM ako te interesira.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja CPU
CRT kaže...

dali ti još vrijedi garancija?

ne

 

@mrle jel bi se dao on oc na 2.0 ? ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2010 22:29 (enloz).
15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja CPU

Nažalost ne, ti procesori se ne mogu nikako overclockati. Čak mogu detektirati ako im povećavaš FSB preko neke granice pa onda namjerno smanje multiplier na 6x ili tako nešto. :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja CPU

Imam slično pitanje u vezi zamjene procesora nekim boljim....naime...imam acer extensa 5220 sa jadnim celeronom m 530 1.73Ghz

Čisto radi probe, stavio sam u njega frendov celeron m 560 2.13Ghz i laptop mi ga je uredno prepoznao i radio bez problema

 

Zanima me sada je li moguće u njega staviti neki core2duo, recimo T7xxx, budući mi je čipset intel gm965 i socket M.........mislim, vrlo je jasno da matična podržava taj tip procesora, ali zabrinjava me hlađenje. Mogu li nastati kakvi problemi?

 

Dakle koliko bi to bilo pametno ili ne?....žudim za nekim boljim procom

 

Ako ne, zanima me koja mi je nabolja solucija

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.10.2010 19:04 (Gugy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja CPU
Gugy kaže...

Imam slično pitanje u vezi zamjene procesora nekim boljim....naime...imam acer extensa 5220 sa jadnim celeronom m 530 1.73Ghz

Čisto radi probe, stavio sam u njega frendov celeron m 560 2.13Ghz i laptop mi ga je uredno prepoznao i radio bez problema

 

Zanima me sada je li moguće u njega staviti neki core2duo, recimo T7xxx, budući mi je čipset intel gm965 i socket M.........mislim, vrlo je jasno da matična podržava taj tip procesora, ali zabrinjava me hlađenje. Mogu li nastati kakvi problemi?

 

Dakle koliko bi to bilo pametno ili ne?....žudim za nekim boljim procom

 

Ako ne, zanima me koja mi je nabolja solucija

intel spec's

 

po meni ako se držiš procesora do 2GHz nebi trebalo biti problema sa hlađenjem,

 

jedino sam skeptik što se tiće dualCore procesora, tj. da tvoj (ujedno i moj) chipset/frimware/BIOS podržava samo Celeron procesore :/

16 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja CPU

ljudi, JAKO dobro pazite sa laptopima!!!!

to NIJE kao i kod desktop racunala, JER HP zna imati neka jako cudna ogranicenja i stvari (za koje ste uvjereni da rade) zapravo ne rade...

znaci, prouciti SVE materiojale naHP websiteu za svoj model HP-a i vidjeti tocan popis CPU-a koji je podrzan od strane HP-a (sa popisa), jer niti jedan sigurno ne radi (bez obzira da li je ista generacije/tehnologija/...)...

isto vrijedi i za diskove ali i za memorije

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja CPU
enloz kaže...
Gugy kaže...

Imam slično pitanje u vezi zamjene procesora nekim boljim....naime...imam acer extensa 5220 sa jadnim celeronom m 530 1.73Ghz

Čisto radi probe, stavio sam u njega frendov celeron m 560 2.13Ghz i laptop mi ga je uredno prepoznao i radio bez problema

 

Zanima me sada je li moguće u njega staviti neki core2duo, recimo T7xxx, budući mi je čipset intel gm965 i socket M.........mislim, vrlo je jasno da matična podržava taj tip procesora, ali zabrinjava me hlađenje. Mogu li nastati kakvi problemi?

 

Dakle koliko bi to bilo pametno ili ne?....žudim za nekim boljim procom

 

Ako ne, zanima me koja mi je nabolja solucija

intel spec's

 

po meni ako se držiš procesora do 2GHz nebi trebalo biti problema sa hlađenjem,

 

jedino sam skeptik što se tiće dualCore procesora, tj. da tvoj (ujedno i moj) chipset/frimware/BIOS podržava samo Celeron procesore :/

ee...vidiš vidiš...da..neznam sada za bios i firmware........no chipset sam siguran da podržava dualcorove....................no, recimo sada da i bios i firmware podržavaju dualcorove, znaći li to da bi onda trebalo biti sve u redu što se zagrijavanja tiće?...budući svi dalcorovi za socket P i M imaju istu voltažu i radnu snagu kao i celeroni

13 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja CPU

ma kaj se tiće temperature nemash beda, samo pročisti hladnjak i namaži dobro pastom....

 

meni se osobno počne vrtiti ventilator tek kada ga opterentim jačim programima (iako ako je namazan i propuhan vrti se tek na nekih 50%)

na intelovim stranicama možeš vidjeti koliko je za svaki procesor radna temperatura za dual core je mislim 5-10 stupnjeva više.

 

tak i onak (barem po mojoj logici) ako je kučište i aktivno/pasivno hlađenje jednako i u tom modelu (samo je razlika u komponentama celeron/dualCore)

 

jednino, kažem sumljam da će to kod frimware/bios proći -> treba probat :)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja CPU

ok...već mi je puno toga jasno...i hvala na informacijama.....jedino imam još jedan problem...kako da provjerim koji firmware mi ja na laptopu i koje procesore podržava...za bios znam koji je ali isto nemogu nigdje na internetu pronaći koje procesore podržava...radi se o Phoenix Technologies LTD v1.35...uostalom, koja je razlika između biosa i firmwarea?...nije li to jedno te isto?

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 11:21 (Gugy).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja CPU

Firmware nije BIOS ali BIOS je firmware {#}.

 

Phoenix Technologies LTD v1.35

 

-> na acer stranici je to zadnji BIOS update,

probaj, imash dualCore proc preko ebaya za $10, sumljam da ti itko (osim ovlaštenih servisa) može dati garanciju da će ti 100% raditi...

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja CPU

ok...hvala puno...vidio sam u raznim review-ima od drugih laptopa koji imaju recimo t5xxx i t7xxx da imaju isti taj bios koji imam i ja tako da mislim da podrška biosa (koji je ujedno i firmware {#} ) nije upitna....jedino hlađenje :/....ja bih htio neki jaći core2duo jer, realno, ako uzmem neki od recimo 1.6Ghz i neću baš dobiti na preformansama...no, mislim da nebi trebao biti problem ako uzmem recimo t5800 ili t7300...oba rade na 2.0, 800 fsb, jedino je razlika u cache memoriji...a na koncu konca, ništa me ne košta ako probam jer, realno, neće mi laptop eksplodirati ćim ga upalim sa novim procom, već ću tokom korištenja skontati jel se pregrijava ili ne pa samim time i vidjeti je li bila to pametna ideja ili ne

 

u svakom slučaju...kada probam i vidim budem ovdje napisao svoja zapažanja {#}

 

hvala još jednom {#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice