Acer Aspire V Nitro

poruka: 177
|
čitano: 48.891
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Meni ne radi desna numerička tipkovnica tj. rade mi "orijentacijske" tipke ali ne želi prebaciti na numeričke, probao sam razne kombinacije tipa Fn+NumLock i slično te i dalje ne radi, zna li netko kako riješiti taj problem ?

 

Edit: uspio sam pronaći

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.11.2014 10:19 (Runiks).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
Runiks kaže...

Meni ne radi desna numerička tipkovnica tj. rade mi "orijentacijske" tipke ali ne želi prebaciti na numeričke, probao sam razne kombinacije tipa Fn+NumLock i slično te i dalje ne radi, zna li netko kako riješiti taj problem ?

 

Edit: uspio sam pronaći

A da napišeš kako i u čemu je bio problem? Ako nekoga zadesi isti jel

15 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Još kopam dustdefender app. Mogli su ga negdje staviti na download dobro bi nam došlo da možemo tu mogućnost i pokrenuti a bez app-a neće ići.

 

Kolike su vam temp u idle-u?

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.11.2014 10:51 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
EchoOne kaže...
Runiks kaže...

Meni ne radi desna numerička tipkovnica tj. rade mi "orijentacijske" tipke ali ne želi prebaciti na numeričke, probao sam razne kombinacije tipa Fn+NumLock i slično te i dalje ne radi, zna li netko kako riješiti taj problem ?

 

Edit: uspio sam pronaći

A da napišeš kako i u čemu je bio problem? Ako nekoga zadesi isti jel

Kao na slikama koje sam priložio potrebno je odznačiti navedene postavke kako bi numerička tipkovnica radila ispravno tj. pritiskom na NumLock se izmjenjuje između numeričke i "orijentacijskih" tipki. Ako je u postavkama označeno raditi će samo "orijentacijske" tipke.

15 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

GTA 4 pojede  za doručak. Ruši mi igru odmah nakon benchmarka a ne mogu naći rješenje da mogu poslati benchmark.  Inače u igri se ne ruši.

 

FHD, sve high, noćne sjene off, 16x, 50,70,50.

 

vsync off, clip capture off. Patch 1.0.7

 

Nikakvog zastajkivanja, možda mogu i višlje postavke ali mislim da ne treba.

 

E sada startat samu igru je zaj... jer igra ne prepoznaje nvidiju a na intelovoj se ne igra.

 

Rješenje: Napraviti shortcut za LaunchGTAIV.exe i u Target dodati: -norestrictions -nomemrestrict -availablevidmem 100

 

EDIT: Dolby sam rješio tako da nisam iz Metro-a instalirao (Upiše se dolby u Metro-u) DolbyAdvancedAudio nego samo DolbyDigitalPlusAA

 

 

 

 

 

 

LaunchGTAIV Shortcut LaunchGTAIV Shortcut
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.11.2014 3:13 (Oldy).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Da se i ja javim nakon početnog previše kritičnog reviewa. Trebalo nam je cca 2h da podesimo ekran da bude dobar i da se boje počnu pokazivati ok, i to smo rabili eksternu aplikaciju od kolega iz grafičkog studija, čak su se i oni čudili da je ekran za jedan ips toliko ispran. No kad su mi ga vratili, to je jedan sasvim novi ekran s odličnom slikom i donekle vjernim bojama.

I dalje stoje zamjerke na tipkovnicu i grijanje, nikako se ne mogu naviknuti na taj prekratak hod tipkovnice, zbilja su to mogli puuuno bolje izvesti za tu cijenu, no to sam riješio vanjskom bt tipkovnicom koju teglim sa sobom u torbi.

Grijanje postaje ozbiljan problem. Naime, on je hladan i nečujan dok god se radi npr u jednom pregledniku i crta nešto u CAD-u. No, čim se upali npr dve flash aplikacije, cpu se kuca u strop, cijela gornja površina laptopa postaje topla i i ventilator zuji kao turbina. Ili kada upalim BF4, ili CoD:BO (ipak je ovo gaming prijenosnik), tada toplina ipak postaje neugodna za ruke i potrebno je prijeći na vanjsku tipkovnicu, dok ventilator zbilja neugodno buči. Velim, problem sam riješio vanjskom tipkovnicom i headsetom tako da sam u globalu zadovoljan, no i dalje mislim da je to previše novca za ovakav proizvod, cijena svakako mora biti manja, bez obzira na 17.3 ips panel. Isto kao i moja Lumia 930, koja se grije kao mutava, nekad to postane zbilja neugodno koliko se zna zagrijati i koliko god pričao ovo ono, nije opravdanje za lovu koju sam uložio. Taj laptop za nekih 6kkn bi bio najbolja kupnja na tržištu.

Fuck me I am famous.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.11.2014 8:49 (guls).
Moj PC  
1 1 hvala 2
15 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Koje to dvije flash aplikacije kucaju i7 o strop?

 

Slažem se da grije u igrama jer idu sve jače komponente a sve tanji lapovi. Nitko neće U proc a taj manje grije ali je i slabiji.

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

onda 17" model ima losije rjeseno hladenje. ja na svom uredno igram BF4 2 sata bez da mi je vruce bilo gdje. toplo bude na vertikali desno od trackpada, lijevo potpuno hladno kao da se nista ne dogada.

i nije glasan niti priblizno kako ti opisujes svoj, bas naprotiv, skroz je okej u full loadu.

sto se ekrana tice, ista prica. ocekivao sam vise out of the box, ali da se iskalibrirati da bude dobro. nemam pristup kalibratoru, pa sam od oka sredio.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Zanima me gdje bi mogao podešavati postavke oba ventilatora jer čudno mi je da se baš toliko grije. S jedne strane je bučan što znači da radi na full loadu (bučan je relativan pojam, nekome je moj "bučan" možda u biti normalno, ja uspoređujem s drugim laptopima), a s druge strane je pretopao u odnosu na te iste druge modele. Postoji li neka aplikacija?

 

E da, dve flash aplikacije su dva videa tipa youtube u 1080p, svaka na svom monitoru, i7 se zabije u strop skoro.

Fuck me I am famous.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.11.2014 22:08 (guls).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Dok sam na nekom drugom forumu spomenil da se ekipa zali na grijanje nitra su me sprašili brzinom munje :D

 

Pitaj u servisu dal se može zamjenit pasta, a da ne izgubiš jamstvo, odnosno probaj otic u ovlasteni servis i podmitit decke s gablecom i donesi neku kvalitetniju pastu poput mx4.

 

Na svakom do sad laptopu kaj mi je kroz ruke prošo tvornicka pasta je bila banana. Oces od ovog mog M6600, gdje iako nisam skreso max temperaturu proca od 85c, maks turbo pod primeom95 je s 2.5 skocil na 2.9 - kaj je ak pogledas "besplatna" brzina i u biti skresane temperature. Dok se u bf3 max temp nakon 2-3h igranja spustila sa 85 na 75-6.

 

Isto tak svakom laptopu koji ima usis od ispod pomaže da ima malo više mjesta ispod "guze" pa probaj samo straznju stranu laptopa podici s kutijama cigareta ili necim slicnim.

 

Eventualno ograniciti/ugasiti turbo sa throttle stopom. Haswell i7 imaju *ebacki agresivan turbo. Ono kaj je bitno znati da postoje dva turba - short turbo boost i long turbo. Prilikom koristenja "short" cpu ima na kratko dignuti TDP na 57w i tih minutu radi u pravilu na maksimalnom turbu i generira jako puno topline, nakon minute se "vraća" na 47w, ali je prethodno pregrial sve oko sebe i rashladni sustav vecine laptopa nije u stanju taj visak koji se stvorio uspješno izbaciti. Zato velim, skineš throttle stop, program ima profile za sve i svašta i ograničiš korištenje turba, cak ga ugasis kaj bi laptop sretno i dugo zivio :)

 

Isto tak poznato je da se haswelli dosta više griju od ivy procesora koji su do sad bili najbolja stvar za laptope, bare u i7 quad kategoriji, sto se tice grijanja i iskoristavanja turba.

 

EDIT:

Ovo sa 100% proca kad se yt na 1080p gleda. Neki izlazi ti koriste iskljucivo integriranu grafu u kominaciji nvidia + intel, recimo moj m6600 sa nvidija karticom vga koristi uvijek preko intel kartice, a ostali izlazi pale nvidiju. Sad je fora da taj tdp od 45w koji moj cpu ima "krade" i integrirana kartica i ako ona mora rendati nekaj na eksternom monitoru krade tdp procesoru, ne puno ali ipak krade i s manjim tdp-om koji samom procu ostane i manje opterecenje ga moze nabit na puno veci postotak, jer ima manji manevarski prostor.

Dell Precision M6600
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.11.2014 22:54 (darkydark).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Postoji applikacija dust defender i cooler boost samo izgleda da dolazi sa windowsima a mi koji smo kupili bez windowsa nemamo je gdje skinuti.

 

Imam info da i rog serija kuri i na 96 proc i7 4700.... to su jednostavno jači procevi sa višljim TDP i to je tako.

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
Kakav cooler da od ispod stavite za po doma? Ovaj Notepal XL kojeg ja imam skida cca 5 stupnjeva kad je moj i5-4200U u 50% loadu u igrici, tak nest. Uglavnom best buy za 200 i vise kn kod nas.

Taj koji ti je dao info, s cime je kurio ROG-a? Real world ili furmark, prime95 testovi.
15 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Nemam pojma sa čim kuri rog-a.

Imam cooler od prije ali je za 15,6" više iako 17.3" može stajati na njemu ali ne hladim.

 

Kada igram gta 4 što sam jedino i instalirao kuri posebno odozada ne desno gdje je veći vent a sada ne znam do koliko jer kada izađem iz igre mogu samo skužiti da je bio negdje iznad 70 a sada koliko točno ne znam.

 

 

Edit: Ipak nema Rog kako sam ja shvatio nego N seriju Asusa. Kada je rekao Asus gejmerski ja sam automatski pomislio ROG. Ovoga ima http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_199&products_id=14920&osCsid=8aded0a0852867cfc7ed335323081d5c i kaže da mu u peakovima ide i na 97 stupnjeva u igrama.

 

 

Kako uopće vidjeti kolika je temp kada sam u igri?

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 3:04 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Pa ispod 80 stupnjeva za neki gaming je sasvim ok za laptop?

Ok, nije malo, al što očekivati od laptopa i hlađenja?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Jučer sam igrao BF4 nekih 2h i temperature su bile zadovoljavajuće; kretale su se oko 70-75 sto je relativno dobro, no potrebno je ipak laptop malo podignuti kako bi ventilatori mogli vući zrak, razina buke je takva kakva je, meni osobno ne smeta jer kad se ukljuci zvuk od igre niti ne cuju se.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 10:37 (Runiks).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Evo ekipa i recenzije, kako pisana tako i kraci video osvrt.. Jezi ga ovo je prvi laptop koji sam recenzirao pa nemojte zamjerit na propustima :)

 

http://mob.hr/acer-aspire-v-17-nitro-recenzija/

 

 
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Gahahah, dobar kraj videja xD

 

Ovo sto si rekao za toplinu, drito na tom istom spotu se grije i ovaj moj v5 u igrama, isto tak kak kazes, mlako.

Ocito dobro oni balansiraju hardver i izradu i bolje da se grafa grije gore desno nego na dijelu tipkovnice di se najcesce pise.

13 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Odlična i opuštena :) recenzija te kao vlasnik navedenog laptopa slažem se sa svim što si rekao u videu.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Prva recenzija, hajmo ovako usput dok gljedam.  i7 4710HQ 2.50GHz-3.50MHz(jedna jezgra)

 

Najslabiji ima 8GB RAM-a. Moj. 

 

Kako se otvara to čudo za memorijsku karticu bojim se strgati.... :) 

 

Kome treba UHD na 17.3? Ja povećao stvari i na FHD i tu mi je sitno kada ostavim na defaultu hehe.

 

Gdje se gasi osvjetljenje tipkovnice?

 

Čiju ti to tipkovnicu imaš? :)

 

Dovoljno je opušteno haha...... Btw ne može se tako dočarati sound sa zvučnika ali je slažem se odličan za jedan lap...... :)

 
0 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Acer Aspire V Nitro

@ OLDY... daj mi reci,koji bi drugi brand preporucio u rangu hardwarea ovog ACER-a..nikako da se oslobodim loseg fillinga,naspram tog branda..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Uf nemam pojma i ja sam razmišljao da li da kupim acer-a i još neke stvari ili da kupim nešto drugo skuplje..... I eto kupio Acer i par stvari i dobro mi je

 

Lap možda nije Alienware ali nije ni za baciti nikako. Ne znam eto Lenovo trotla y50..... Ni Asus N serija isto ne blista sa hlađenjem......

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jedna stvar oko hlađenja treba probati procu ubiti turbo manje grije a igra pa ista konkretno GTA IV... Kako? Power plan-Balanced i staviti proc na 99% maximalno ići će do 2.45 GHz ali grije podosta manje i podosta manje je bučan.

 

Ista stvar na High performance ne šljaka dakle na balanced bar kod mene......   :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

@Oldy

Na tipkovnici skupa stisnes Fn + F8 (mislim da je na vasem modelu isto F8, znaci znakic kao osvjetljenog slova A)

10 godina
protjeran
offline
Acer Aspire V Nitro

Pogledaj ovaj...http://www.medion.com/de/shop/slim-gaming-notebooks  nekako mi finaliziranije djeluje..njemacki brandovi ovdje nisu popularni,no itekako su vrlo kvalitetni...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Fn+F8 gasim sound ali je Fn+F9 kod mene. Tnx. :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
duhonja kaže...

Pogledaj ovaj...http://www.medion.com/de/shop/slim-gaming-notebooks  nekako mi finaliziranije djeluje..njemacki brandovi ovdje nisu popularni,no itekako su vrlo kvalitetni...

  Ha čuo jesam za firmu kod nas ih mislim nema. Nešto se MSI kod nas pojavio ali za ove ne znam da li su. Kupi ako hoćeš ja ti ne mogu ništa sugerirati..... :)

10 godina
protjeran
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
Oldy kaže...
duhonja kaže...

Pogledaj ovaj...http://www.medion.com/de/shop/slim-gaming-notebooks  nekako mi finaliziranije djeluje..njemacki brandovi ovdje nisu popularni,no itekako su vrlo kvalitetni...

  Ha čuo jesam za firmu kod nas ih mislim nema. Nešto se MSI kod nas pojavio ali za ove ne znam da li su. Kupi ako hoćeš ja ti ne mogu ništa sugerirati..... :)

Pa morat cu probiti led :) inace,iznenadili su me kvalitetni Intenso-vi eksterni diskovi.Prelazim na njemacko,ali vidi vraga i HP je izbacio gamerski laptop{#}

15 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Čuj uvijek će ti netko imati zamjerke na neku firmu. Ja sam imao 3 HP-a za redom, jedan je još tu ProBook 455 i imam dobra iskustva sa HP netko drugi ga ne može smisliti.

 

Tako je i sa Toshibom super je, čovjek kupi Toshibu od soma eura i krepa mu prvi dan...... Tako i Acer netko ga ganja godinama a nekome ubrzo krepa. Ne znam možda treba imati i dozu sreće kod kupovanja tehnike.

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

@Oldy

Isti vrag je kod mene zapravo, krivo sam ti reko, ali sam te naveo dobrom putu ;)

 

@duhonja

Odi na notebookcheck i upisi ovaj model Nitro-a, fino ga usporedjuju sa Medionom i Gigabyte laptopom. Nemres sudit model, ako nisi procitao bas nikakav review prije kritiziranja, to je barem moje misljenje..

15 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Po Notebookchecku je bolji od 86% lapova na tržištu samo je njih 14% bolje od njega... A znamo koji bi to većinom mogli biti..... Dakle ocjena skoro 4.5

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
The_Fichek kaže...

@Oldy

Isti vrag je kod mene zapravo, krivo sam ti reko, ali sam te naveo dobrom putu ;)

 

@duhonja

Odi na notebookcheck i upisi ovaj model Nitro-a, fino ga usporedjuju sa Medionom i Gigabyte laptopom. Nemres sudit model, ako nisi procitao bas nikakav review prije kritiziranja, to je barem moje misljenje..

Sve 5 kolega,no tamo 2000tih,Acer je bio zivi srot,vjerovatno se to promijenilo..Mislim na materijal,robusnost,finalnu izradu,puno je bilo prigovora...Nis,valja u Saturn otici i "prepipavati"... {#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice