Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.738
|
čitano: 1.601.646
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Mislim da nema LED traku, nego mu RAMi i grafa dovoljno sve osvijetle skroz bijelu unutrasnjost. BQ DB 700 ima suptilnu LED traku samo s vanjske strane.

 

Mateo77

Welcome to the club. Pretpostavljam da si ugrabio od onog s njuske za 1100kn, mozda spustio malo i za tu cijenu je vrlo dobar deal. Samo DAC ESS® Sabre Hi-Fi ES9023P na njoj vrijedi u vanjskom obliku 30 dolara (200kn) na akciji: https://hifimediy.com/sabre-dac-uae23

http://www.esstech.com/index.php/en/products/sabre-digital-analog-converters/sabre-hifi-mobile-dacs/sabre-hifi-stereo-integrated-dacs/es9023/

Obavezno skini Sonic Studio 3 pa mozes usput i Sonic Radar 3, iako je taj vise za igre, da ti zvuk radi kak spada. Uz to naravno check jesu li audio driveri novi, mozes za svaki slucaj i to update kao i BIOS.

Kaj se tice overclocka i malo namjestanja opcija u BIOSu imas ovdje friendly sluzbeni Asus guide (preskoci na 15. minutu za pocetak):

Provjereno radi razliku naspram prosjecne ploce sto se tice OC-a, s manjim naponom mozes postic OC, a do kud ce ici taj OC zavisi o primjerku proca. Sretno s ulovom kakvog Ryzena 2600 ili 2600X, ima ih sve vise na njuski. Ako ti se da zajebavat imas i Ryzen 3600 za 1160kn na Aliexpressu: klik pa se kockas hoce li ti potegnut carinu i PDV, iako za tray izvedbu sumnjam da hoce jer se salje u malom paketicu slicnom ko za mobitel.

Ako volis tisinu, korisno je napravit fan tuning u Fan Xpert 4, bilo preko BIOSa ili AI Suite koji je skroz dobar monitoring program i ne trosi bas resurse.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2019 11:30 (The_Fichek).
14 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
The_Fichek kaže...

Iz samog BQ kazu da su za par desetina dB tisi od SW3, ali su SW3 vise all-around (bolji staticki pritisak, bearing itd.) bez kompromisa:

Ma kakvi tisi, tih par desetinki su tisi na njihovih 1100rpm u usporedbi sa 1450rpm SW3. On prica o oba venta na 900 rpm. Placebo 100%...

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
toxic kaže...

 kakvu led traku koristis u kucistu, moze link?

nemam traku

 

memorija, graficka i blok od vodenog svijetle ko ludi 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
9 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Nije bila s njuške ali je cijena bila ista   Što se audia na ploci tice oduševljen sam, naspram stare Asus P8H61-M ovo je dan i noc i nisam vjerovao da cuti baš toliko jasno razliku u zvuku sa svojim M50X. Sonic studio 3 sam skinuo i malo se igrao s njime, koristan program. 

BIOS sam update na 7601 verziju (vidim da je izašla prije 3 dana 7704 verzija). Kod updatea biosa sam se namucio, iz nekog glupog razloga nije htio pokrenuti update biosa ako je USB tipkovnica bila priklucena, tako da sam s time izgubio dosta živaca a i 5h vremena ali to je čar tog PCMR 
Mislim da nisam dobio baš najbolji primjerak CPUa buduci da mu treba 1.4V da bi radio stabilno na 3.9GHZ. Cini mi se da je to možda i previše voltaže, prvi put OCam pa sam malo zbunjen.  S time cu se morati dodatno pozabaviti i istraživati, svaki savjet je dobrodošao. 
Svakako bi htio poraditi na tišini, prvo trebam zamijeniti ove ventilatore koji dolaze sa H500 (s time da nisu PWM pa ne mogu regulirati obrtaje), grozno su glasni po meni... Fan Xpert 4 nisam nikada koristio ali probat cu i to.
Upgrade procesora ce pričekati još neko vrijeme dok ne skupim novac, ili dok ne uleti neki baš dobar deal kojem necu moci odoliti :) 

Hvala na savjetima. 


10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Bome zanimljivo, da nemas mozda internet preko Wifia pa te zezalo sto vec imas za Wifi adapter? Meni je normalno updateao BIOS preko Ethernet kabla.. Imam slicnu situaciju s Ryzen 1600, po meni ti je bolje drzat ga na 3.8Ghz, napon cim nizi moguci, probaj s 1.265V za 3.8Ghz :P Fan Xpert automatski optimizira ventove i 3pin ventovima isto radi fan krivulje. Samo za 3pin ventove trebas namjestit u BIOSu da su DC, a za PWM ventove da su PWM, iako to ploca uglavnom radi automatski, ali provjeri za svaki slucaj. Znaci moci ces regulirati obrtaje stock H500 ventova i mozes ukopcat 3pin vent u 4pin sys_fan utor. AI Suite je Asusov softver u kojem mozes pozvat taj Fan Xpert i razne druge stvari, nije lose jer se nekad ventovi znaju vratit na staro, ne zele slusat fan profile, ali kako koji. Uostalom nije lose, kad zaigras nesto, samo podici fan profile npr. sa silent na turbo, umjesto da ides u BIOS.  Btw. iduce god izlazi Zen3 koji gotovo sigurno ostaje na AM4 i DDR4, iako ce do tada biti puno dealova, a i sto dulje cekas to pomalo pada cijena tvog 1400..

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2019 12:45 (The_Fichek).
9 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Imam WIFi antenicu, te sam nju maknuo i probao preko Ethernet kabla, događala se ista situacija... Pretražujuci forume sam negdje na 5 strani Asusovog foruma pročitao da je USB tipkovnica stvarala problem, otkopčao sam ju nakon ulaska u BIOS, i vidi vraga to je riješilo problem.. Zaista čudan problem  Probat cu s nižim naponima dobiti 3.8Ghz. Idem se sada poigrati s Fanovima.
Čekati cu dealove, nešto ce naletiti :P Dobro što sam svog 1400 platio zaista jako malo pa ne mogu niti puno izgubiti na njemu. 

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Mateo77 kaže...

Imam WIFi antenicu, te sam nju maknuo i probao preko Ethernet kabla, događala se ista situacija... Pretražujuci forume sam negdje na 5 strani Asusovog foruma pročitao da je USB tipkovnica stvarala problem, otkopčao sam ju nakon ulaska u BIOS, i vidi vraga to je riješilo problem.. Zaista čudan problem  Probat cu s nižim naponima dobiti 3.8Ghz. Idem se sada poigrati s Fanovima.
Čekati cu dealove, nešto ce naletiti :P Dobro što sam svog 1400platio zaista jako malo pa ne mogu niti puno izgubiti na njemu. 

Hej ovo je napokon prava definicija "PLACEHOLDERA".

 

Dobrodosa na Ryzen level! Btw ASUS FANexpert je zakon!

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

dr.jazz

 

Majka mu stara jel to svemirski brod ili komp.

Koje igre ćeš vrtiti na toj pili?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Haha, više je kao teretni vagon ako uzmem u obzir dimenzije i težinu :D

BF V se vrti, taman ima snage koliko treba na 3440x1440@120FPS-a
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
hummer0 kaže...

Koje igre ćeš vrtiti na toj pili?

8700k kao budući i5 i GTX 1080 Ti u rangu danas sa RX 5700 XT, ništa posebno, posebno je I9 9900K i RTX 2080 TI 2X NVLINK.

Posebno je ono što je čovjek ili dijete napravio sa custom loop hlađenjem i to sa "tvrdim" cijevima,

što treba i neka vještina za saviti za razliku od "mekih" cijevi koje danas može svako dijete slagati bez problema.

dr.jazz kaže...
Haha, više je kao teretni vagon ako uzmem u obzir dimenzije i težinu :D

Svaka čast, nisi cijevi rezao na ravno pa koristio 90 stupnjeva priključke (slika) nego si savijao cijevi,

i to još kako savijao (cijevi iz bloka procesora i gornjega radijatora).

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 13:24 (Valentin17).
14 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Valentin17 kaže...

Svaka čast, nisi cijevi rezao na ravno pa koristio 90 stupnjeva priključke (slika) nego si savijao cijevi,

i to još kako savijao (cijevi iz bloka procesora i gornjega radijatora).

 Lsve cijevi su ravne i koristi 90° fittinge. Di ti gledas?

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
ansha kaže...

 Lsve cijevi su ravne i koristi 90° fittinge. Di ti gledas?

Slika njegovoga PCa je ispod, di su L fitinzi?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 13:48 (Valentin17).
14 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Valentin17 kaže...
ansha kaže...

 Lsve cijevi su ravne i koristi 90° fittinge. Di ti gledas?

Slika njegovoga PCa je ispod, di su L fitinzi?

Sorry, mislio sam na sliku koju si stavio uz zadnji post. Meni bolje izgleda s ravnim cijevima. Doduse, s hrpom rotirajucih fittinga dosta raste sansa za leak...

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
ansha kaže...

Sorry, mislio sam na sliku koju si stavio uz zadnji post. Meni bolje izgleda s ravnim cijevima. Doduse, s hrpom rotirajucih fittinga dosta raste sansa za leak...

Ja sam naveo primjer (SLIKA) toga što je čovjek nije napravio, nego je savijao cijevi.

A meni je u redu sa ravnim cijevima, lakše za napraviti, ne trebaš nikakav poseban alat ni veliku

stručnost oko savijanja cijevi, a mana je to što kažeš, veća šansa za curenje, izađe skuplje.

Iako ljepše mi je kad se to fino savije, ali savije kako treba, da su cijevi paralelne.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 14:02 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Valentin17 kaže...
hummer0 kaže...

Koje igre ćeš vrtiti na toj pili?

8700k kao budući i5 i GTX 1080 Ti u rangu danas sa RX 5700 XT, ništa posebno, posebno je I9 9900K i RTX 2080 TI 2X NVLINK.

Posebno je ono što je čovjek ili dijete napravio sa custom loop hlađenjem i to sa "tvrdim" cijevima,

što treba i neka vještina za saviti za razliku od "mekih" cijevi koje danas može svako dijete slagati bez problema.

dr.jazz kaže...
Haha, više je kao teretni vagon ako uzmem u obzir dimenzije i težinu :D

Svaka čast, nisi cijevi rezao na ravno pa koristio 90 stupnjeva priključke (slika) nego si savijao cijevi,

i to još kako savijao (cijevi iz bloka procesora i gornjega radijatora).

 Valentin17

Pa na izgled sam i mislio međutim ni komponente nisu za baciti.

16 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Pozdrav.
Imam barebone komb Gigabyte GA-H310MSTX-HD3-CM.. pošto monitor nema vesa mount, Acer Predator XB271HU; gledam nekaj da upiknem ovu Tesa traku,

https://www.bauhaus.hr/uredenje-doma/boje-i-lakovi/ljepljive-trake/tesa-powerbond-ultra-obostrano-ljepljiva-traka-5-m-x-19-mm.html

Barebone komp bi zakekljio na tu traku i stavio bi na bočni dio stola (vertikalno). Kolko vidim to bez straha drži 10kg, dok je barebone težine oko 1-1.5kg, čini mi se.. Jedino eto malo me muči da to ne frkne na pod, da traka ne popusti..
Ak ima ko iskustva s tim tesa trakama da iznese svoje dojmove?

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 18:10 (zvonac).
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
zvonac kaže...

Ak ima ko iskustva s tim tesa trakama da iznese svoje dojmove?

Ma ako padne budeš već kupio novi. Testiraj pa javi dojmove. 

ps. moj prijedlog je da tu zakeljiš i ispod staviš nešto mekano, ako padne, da padne na mekanu površinu. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 18:17 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Valentin17 kaže...
zvonac kaže...

Ak ima ko iskustva s tim tesa trakama da iznese svoje dojmove?

Ma ako padne budeš već kupio novi. Testiraj pa javi dojmove. 

ps. moj prijedlog je da tu zakeljiš i ispod staviš nešto mekano, ako padne, da padne na mekanu površinu. 

 Hmm, Predator ima vesa mount 100X100, kak barebone skucat na monitor, jer kolko vidim, u manualu od barebona, ima za vesa mount na monitor..

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
zvonac kaže...

S tim se ja ne bi igrao, sve to može s vremenom popustit i onda nemaš ništa.

Na stolu dogradi kao policu, stegni je vijcima za stol i na nju stavi taj PC, najsigurnije.

Ova traka može držati jedno vrijeme, nitko ne može znati koliko dugo.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
zvonac kaže...

S tim se ja ne bi igrao, sve to može s vremenom popustit i onda nemaš ništa.

Na stolu dogradi kao policu, stegni je vijcima za stol i na nju stavi taj PC, najsigurnije.

Ova traka može držati jedno vrijeme, nitko ne može znati koliko dugo.

 Ok, uzet ću tvoje mišljenje u obzir

 

Budem vidio kak bum to riješio..

Nego, negdje sam pročitao ovdje na forumu, da ekipa koristi ove tesa trake i da su oduševljeni, znači, ne treba bušit da bi se predmet fiksirao, neg se samo s tom trakom zalijepi, tražim temu al nemrem nać di se pričalo o tome.

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
zvonac kaže...

Nego, negdje sam pročitao ovdje na forumu

Bome ja to nisam vidio, probaj otvorit pod OSTALO novu temu pa pitat, možda netko naleti tko je imao iskustva.

ipetrovs kaže...

Složena nova mašina nakon prisilnoga umirovljenja stare mašine

Kaj se dogodilo?

ps. mrak složeno.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 19:29 (Valentin17).
16 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 19:49 (zvonac).
16 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Moram samo kablove dotjerat još

Stavio tri trake od 10tak cm, pa to drži ko zabetonirano..

 

4 godine
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

zoka moze link stalka za slusalice ?

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
zvonac kaže...

Moram samo kablove dotjerat još

Stavio tri trake od 10tak cm, pa to drži ko zabetonirano..

 

 Čekaj da dođe ljeto i vrućine ako i tada bude držalo uspio si.

15 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
bloodborne kaže...

zoka moze link stalka za slusalice ?

 Nema linka, stalak sam ja napravio prije vise od 5 god

9 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Almin94  jesi uopce probao na neki normalni amp dac kombo? Bez uvrede, niti znam kako to zvuci, ali nekako mi je bezveze spajati slusalice od 500 eura na onboard sound. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
nhooydz kaže...

Almin94  jesi uopce probao na neki normalni amp dac kombo? Bez uvrede, niti znam kako to zvuci, ali nekako mi je bezveze spajati slusalice od 500 eura na onboard sound. 

 500 eura? 115 eura kostaju slusalice na amazonu, nove.. Sto se tice onboard sounda, i on je uracunat u cijenu ploce vjeruj. Nije bila jeftina kada sam kupovao. :)

 

Glasnoca je vise nego zadovoljavajuca, sto znaci da AMP ploce obavlja posao vise nego odlicno. Background noise i distorzije nema nikako sto znaci da je DAC dobro izolran. Sta vise da trazim? Ali evo cekam kolegu sudy_freak koji ima ista slusalice i onboard audio kao ja, da mi javi ima li neke razlike izmedju onboard i FiiO E10K. Nakon sto mi javi i kaze je li sve toliko bolje sa E10K, kupio bih neki AMP/DAC do 150 eur. Planirao sam svakako ali za sad mi je ovo ok.

 

Btw evo klip sto sam snimio sinoc, pa kazite onboard nema snage da pumpa slusalice :D 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2020 15:48 (Almin94).
16 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
hummer0 kaže...

 

 Čekaj da dođe ljeto i vrućine ako i tada bude držalo uspio si.

Nek onda izbace Tesa Summer special edition

 Al dobro, do tad ako malo popusti traka, budem promjenio poziciju kompa, a ionak imam u planu drugi manji stol nabavit, pa onda će bit i predviđeno mjesto za barebone komp, samo trebam nacrt složit za stol.

9 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Almin94 kaže...
nhooydz kaže...

Almin94  jesi uopce probao na neki normalni amp dac kombo? Bez uvrede, niti znam kako to zvuci, ali nekako mi je bezveze spajati slusalice od 500 eura na onboard sound. 

 500 eura? 115 eura kostaju slusalice na amazonu, nove.. Sto se tice onboard sounda, i on je uracunat u cijenu ploce vjeruj. Nije bila jeftina kada sam kupovao. :)

 

Glasnoca je vise nego zadovoljavajuca, sto znaci da AMP ploce obavlja posao vise nego odlicno. Background noise i distorzije nema nikako sto znaci da je DAC dobro izolran. Sta vise da trazim? Ali evo cekam kolegu sudy_freak koji ima ista slusalice i onboard audio kao ja, da mi javi ima li neke razlike izmedju onboard i FiiO E10K. Nakon sto mi javi i kaze je li sve toliko bolje sa E10K, kupio bih neki AMP/DAC do 150 eur. Planirao sam svakako ali za sad mi je ovo ok.

 

Btw evo klip sto sam snimio sinoc, pa kazite onboard nema snage da pumpa slusalice :D 

 

Krivo sam vidio, mislio sam da se radi o dt1990pro. :D

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice