T-COM vdsl preko drugog routera problem

poruka: 14
|
čitano: 7.592
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
T-COM vdsl preko drugog routera problem

pozdrav

imam problem sa spajanjem TP link 9980b routera na t com vdsl

 

Internet mi se uredno spaja preco T-comovog zyxela 931, uspostavi dsl konekciju i povuče IP adresu:

 

zyxel931

 

zyxel 931

 

dok sa tp linkom uspostavi dsl konekciju al ne povlači ip adresu:

 

 

tp link 9980b

 

zna li itko zbog čega nemogu dobit internet preko tp linka kojeg želim koristit radi puno boljeg QOS-a

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 9:23 (SC0RPl0N).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-COM vdsl preko drugog routera problem

Moras stavit njihov u bridge? Ili kako si ti to izveo?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-COM vdsl preko drugog routera problem

Njihov router je bio u bridge modu a tp link u router modu i radilo je tako al mi se u zadnjih par dana događa povremeno degradiranje video streama i mislim da je do zyxela jer se isto manifestira i kad je on sam spojen bez tp linka pa bi ga htio izbacit i ostavit samo tp link.Nemogu nikako skontat zašto tp link neće povuče IP adresu kad se već sinhronizirao sa dslamom. Možda trebam neki vlan id stavit?

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 17:06 (SC0RPl0N).
9 godina
offline
T-COM vdsl preko drugog routera problem

Nisam bas siguran da ti mozes tek tako njihov router izbacit, cak i kad imas sve podatke (imas ih valjda?). Znaci prvo moras iz tog routera izvuc sve relevantne podatke (neznam sta imas sve, net/tv/iptv?). Obicno svaki ima svoj username/pass i adresu. Ako to imas, upisom u novi router, ako ti ne prihvaca onda znaci da je blokirano na acsu jer se mac adresa ne poklapa. Znam da je ova promjena nekad radila na tcomu, jer sam mjenjao thompsona za sx bez da sam ikog pitao, al su oba bila na tcom softwareau pa je mozda radi tog radilo. Mozes eventualno probat zovnut njihovu sluzbu i pitat ih da ti dopuste postavljanje tvog routera, u biti moraju samo njegovu mac adresu dozvolit, al sanse za ovo su onak, 0.1%.

 
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-COM vdsl preko drugog routera problem

Može se maknuti.

 

Prvo i osnovno, MaxTv i internet mogu raditi preko drugog routera, čak i VOIP. Treba pokupiti sve podatke (PPPoE pass, login za ims (voip) i njegove postavke te VLAN tagove (koji su doduše uvijek isti)). Nakon toga, kloniraš MAC adresu od njihovog smeća (paziti ako ima više interfacea da se klonira od pravog, wan0 ili koji već).

 

Ako se radi brigde, onda će samo net ići prekog drugog routera, maxtv i voip ostaju na njihovom i ne treba ništa od ovog gore osim PPPoE pass.

 

Šanse da maknu block po MACu su 100%, lijepo pitaš i oni to naprave ali kako većina routera (dd-wrt, openwrt, mikrotik, tplink) ima mogućnost promjene MAC adrese, nema potrebe za zvanjem SKZ radi toga.

 

Nemojte pisat bezveze stvari za koje niste sigurni 100%.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
9 godina
offline
T-COM vdsl preko drugog routera problem

Sta je to tocno bezveze napisano wtf? Rekao sam da nemoze tek tako to obavit jer za samo vadjenje passova treba malo vise posla i postoji block po macu. Da oni osobno maknu mac block i dozvole njegov router neznam bas kolike su sanse jer onda nemaju vise ni pristup routeru. Frend je zvao da mu portove otvore ili barem daju podrsku kako pa su mu rekli da oni to ne rade niti daju podrsku.

Sto se tice bridgea, to vec ima, to nije ono sta trazi.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2016 12:50 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
T-COM vdsl preko drugog routera problem

Njihova dva agenta u podršci su mi rekli da oni nemaju mogućnost skidanja mac blokade. U svom TP linku imam box u kojem mogu klonirat mac adresu:

 

http://tinypic.com/view.php?pic=2zfmyvd&s=9#.Vp4l7VKUiHs

 

i kad upišem mac adresu od njihovog rutera i aktiviram promjene u glavnom prozoru sučelja mi i dalje stoji mac adresa od mog tp linka i neće se napravi konekcija. Kad ih pitam za vlan id nemaju pojma o čemu pitam, misle na wireless id niti mi znaju dat taj podatak. Dali je on uopće bitan za internet konekciju ili samo za voip pošto voip i njihov fixni telefon preko voipa ionako ne koristim?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2016 13:03 (SC0RPl0N).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-COM vdsl preko drugog routera problem
sandokan111 kaže...

Sta je to tocno bezveze napisano wtf? Rekao sam da nemoze tek tako to obavit jer za samo vadjenje passova treba malo vise posla i postoji block po macu. Da oni osobno maknu mac block i dozvole njegov router neznam bas kolike su sanse jer onda nemaju vise ni pristup routeru. Frend je zvao da mu portove otvore ili barem daju podrsku kako pa su mu rekli da oni to ne rade niti daju podrsku.

Sto se tice bridgea, to vec ima, to nije ono sta trazi.

Otvaranje portova je jedno, štelanje samog routera je drugo.

 

Rekao sam gore - MAC se može klonirati, to nije problem. Podatke za PPPoE i VOIP možeš (i moraš!) dobiti od SZK. VLAN tagove nađeš googlanjem (mislim da je internet 100, maxtv 1250 ili čak 1500, nisam siguran). Sve se može. Radio sam to prije par dana, ne pričaj bezveze. Drži se kalkulatorčića i procjena brzine.

 

[edit] - VLAN tagovi moraju biti ispravno podešeni inače neće raditi!

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2016 13:15 (Sum_of_all_fears).
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-COM vdsl preko drugog routera problem
Sum_of_all_fears kaže...
sandokan111 kaže...

Sta je to tocno bezveze napisano wtf? Rekao sam da nemoze tek tako to obavit jer za samo vadjenje passova treba malo vise posla i postoji block po macu. Da oni osobno maknu mac block i dozvole njegov router neznam bas kolike su sanse jer onda nemaju vise ni pristup routeru. Frend je zvao da mu portove otvore ili barem daju podrsku kako pa su mu rekli da oni to ne rade niti daju podrsku.

Sto se tice bridgea, to vec ima, to nije ono sta trazi.

Otvaranje portova je jedno, štelanje samog routera je drugo.

 

Rekao sam gore - MAC se može klonirati, to nije problem. Podatke za PPPoE i VOIP možeš (i moraš!) dobiti od SZK. VLAN tagove nađeš googlanjem (mislim da je internet 100, maxtv 1250 ili čak 1500, nisam siguran). Sve se može. Radio sam to prije par dana, ne pričaj bezveze. Drži se kalkulatorčića i procjena brzine.

 

[edit] - VLAN tagovi moraju biti ispravno podešeni inače neće raditi!

 ma imam username i password za pppoe samo mi neće prihvati kloniranje maca. upišem mac adresu od njihovog routera i stisnem da se prihvati i nakon toga mi na glavnoj strani sučelja i dalje stoji mac adresa mog routera ne njihovog(kao na prvoj slici iz mog prvog posta)

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2016 13:53 (SC0RPl0N).
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-COM vdsl preko drugog routera problem

Dok ne riješiš taj klon, ništa. Eventualno, koliko sam ja doznao iz razgovora sa jednim HTovcem, te MAC adrese se resetiraju nakon par sati. Možda da ostaviš sve spojeno preko noći pa magično proradi...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
9 godina
offline
Re: T-COM vdsl preko drugog routera problem
Sum_of_all_fears kaže...

Otvaranje portova je jedno, štelanje samog routera je drugo.

 

Rekao sam gore - MAC se može klonirati, to nije problem. Podatke za PPPoE i VOIP možeš (i moraš!) dobiti od SZK. VLAN tagove nađeš googlanjem (mislim da je internet 100, maxtv 1250 ili čak 1500, nisam siguran). Sve se može. Radio sam to prije par dana, ne pričaj bezveze. Drži se kalkulatorčića i procjena brzine.

 

[edit] - VLAN tagovi moraju biti ispravno podešeni inače neće raditi!

Sad me vec bez veze provociras jer osobno pricas o stvarima koje ne razumijes. Kad shvatis sto su margine, kako rade, i sto rade kalkulatori, onda mozemo o necem raspravljat, ali u drugoj temi. Da ja tu sad idem kopat koje si ti stvarno gluposti pisao (nemoram nista izvrcat) zaspamo bi temu nebitnim stvarima. Sve neki internet warriori po forumima a nitko nista nezna tehnicki potkrijepit osim "je tako je" i prst u uho. Onaj spaljeni jos nije odgovorio, onom jednom vdsl radi van standarda, a tebi tehnicka strana xdsla radi probleme iako si radio kao "tehnicar". Imas drugu temu, slobodno nacmi sto te zanima, tu ako imas sto konkretno njemu napisat slobodno. Kad si se vec uhvatio ko pijan plota da mozda i citiras gdje sam napisao da se to NE MOZE.

 

I da, vidim da mu je sluzba skinula mac zastitu kako si napisao 100% cim ih je nazvao. Lijepo pitas i dobijes oh wait..

 

16 godina
offline
T-COM vdsl preko drugog routera problem

Jel ima netko info gdje se koristi ta MAC blokada ? Manji gradovi ili veci, VDSL2 ili ADSL2+ korisnici itd ?

Mozda samo useri koji su na optici ?

 

Pitam jer jer od 3-ce kolega sto znam da su na t-comu nijedan nema problema s time, prvi u mojoj ulici na istom vodu kao i ja ali na t-comu i jucer smo nesto mrdali s routerima.

 

sx763 sa dd-wrt uredno radi, drugi ZTE isto od t-coma ali od sasvim nekog drugog korisnikai  kada sam promjenio podatke te slozio ga, uredno radi. Onda sam probao i sa

Zyxelom VGM5313 za VDSL2 od iskona koji je ADSL2+/VDSL i isto kada se sloze podatci koji trebaju uredno radi !  MAC ni na jednom routeru nismo mjenjali. Prekapcalo se i testiralo

cisto radi toga da vidimo koji router ce imati najvecu sinhronizaciju. Zyxel od iskona odnio pobjedu za gotovo 1Mbps u downloadu i 0.3Mbps u uploadu sa istim marginama kao njegov ili moj ZTE.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-COM vdsl preko drugog routera problem

Trebala bi se koristit za sve, al eto, ja sam isto iskustvo imao prije na adslu. Mjenjao sam sx-a za thompsona kako mi je pasalo, thompson nije bio moj al je bio od frenda tcom software jer njemu nije vise trebao. S druge strane, kad je tehnicar doso s adbom nije se mogao spojit dok nisu to makli jer je mjenjao 3 adba jer je najveci srot od routera ikad izumljen. Mozda imaju samo globalnu tablicu, pa ako si jednom bio registriran na acsu mozes se spajat odakle god.

13 godina
online
T-COM vdsl preko drugog routera problem

SZK ti ne može vidjeti sve VOIP podatke.,pogotovo ne password.

lp

EUNE: 321Zdravko
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice