T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.507
|
čitano: 6.488.267
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
T-Com Internet

Koliko je realno čekanje na preseljenje usluge s jedne na drugu adresu (isti grad)?

Rekao je dečko u t-centru da je rok 20 dana ali to mi je zbilja suludo.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Trenutno imam 2 mobilna broja + kabelski na A1.

 

Sa kabelskim je hrpa problema. Bio tehničar 2 puta, zamijenio router 2 puta. Drugi put sa drugim uređajem i sada je malo bolje. Ali ide mi sve to na penis. Pa bih prebacio sve na HT.

Uz to čini mi se da bi račun bio niži za barem 10 eura.

 

Imam dostupan optički internet (FTTH?), e sada par pitanja. Kako je sa korištenjem vlastite opreme?

Konkretno GPON SFP modula i koji ste uzeli na kraju? Neki sa FS-a?

 

Dakle trenutno imam x86 opnsense router, ali prešao bih na mikrotik RB5009 ponajviše zbog SFP modula i PoE out preko kojeg mogu napajati AP(ove).

 

I naravno glavno pitanje koliko je teško isključiti njihov internet security, te može li se bez većeg problema dobiti IP van CGNAT-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
cgnat-a nema na optici
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
filter160 kaže...

Trenutno imam 2 mobilna broja + kabelski na A1.

 

Sa kabelskim je hrpa problema. Bio tehničar 2 puta, zamijenio router 2 puta. Drugi put sa drugim uređajem i sada je malo bolje. Ali ide mi sve to na penis. Pa bih prebacio sve na HT.

Uz to čini mi se da bi račun bio niži za barem 10 eura.

 

Imam dostupan optički internet (FTTH?), e sada par pitanja. Kako je sa korištenjem vlastite opreme?

Konkretno GPON SFP modula i koji ste uzeli na kraju? Neki sa FS-a?

 

Dakle trenutno imam x86 opnsense router, ali prešao bih na mikrotik RB5009 ponajviše zbog SFP modula i PoE out preko kojeg mogu napajati AP(ove).

 

I naravno glavno pitanje koliko je teško isključiti njihov internet security, te može li se bez većeg problema dobiti IP van CGNAT-a?

 ako imaš svoj router nema internet security

nemam za potpis
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
filter160 kaže...

Imam dostupan optički internet (FTTH?), e sada par pitanja. Kako je sa korištenjem vlastite opreme?

Konkretno GPON SFP modula i koji ste uzeli na kraju? Neki sa FS-a?

 

Dakle trenutno imam x86 opnsense router, ali prešao bih na mikrotik RB5009 ponajviše zbog SFP modula i PoE out preko kojeg mogu napajati AP(ove).

Radi bez problema ako je oprema imalo normalna i nisi na RDK (dakle dobiješ odvojeno ONT + modem), ja imam RB4011 + Zyxel PMG3000-D20B GPON SPF kupljen za sitnu lovu na ebayu (tipa 10€) i radi manje-više bez problema. Na mikrotiku je najveća nauka doći to web UI od SPFa, tu je bilo nešto posla + treba upisati S/N od ONTa koji si dobio (PLOAM pass se više ne koristi). Ako dobiješ ili si već dobio RDK opremu, moraš tražiti da ti daju "običnu" opremu tj. odvojeni ONT. Imaš po netu i forumima kompletne upute + hrpu kombnacija što su ljudi testirali da radi, od routera do drugih SFPova. Mislim da ništa od ovih sa FS.com jer moraš mijenjati S/N.

filter160 kaže...

I naravno glavno pitanje koliko je teško isključiti njihov internet security, te može li se bez većeg problema dobiti IP van CGNAT-a?

CGNATa nema, internet security i ostale gluposti se gase preko portala, barem sam ja to ugasio tamo prije 6-7 godina... Ne znam jel sad drugačije.

 

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nikako... možeš ih 10 prijaviti a gledati 2 istovremeno...
11. Prijavljeni izbacuje neki random...
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tincha kaže...
Tirkiz kaže...

A si provjerio APN postavke u tom TP-Linku?

Neki routeri ne znaju automatski povuć APN pa ga ručno moraš upisati: internet.ht.hr i radit će ti HT SIM.

Kod nekih routera mora biti isključena internet konekcija da bi uopće mogao u postavke APN-a i promijeniti.

 Karticu sam aktivirao i probao na mobitelu, štima.

Onda sam u postavkama routera to provjerio, isto upisano, međutim kad prođem taj setup i treba se na zadnjem koraku povezat, ništa.

Zvao i podršku i rekli su da s njihove strane sve štima da probam s drugim routerom..

samo da se javim nastavno na post s problematikom od prije tj dana;

kupio sam novi router, D-Link DWR-960, taman je bio na nekoj akciji u Linksu i bez problema si je ''povukao'' sve postavke i cijeli setup je trajao par min.

Ne znam za vas, ali ja sam po drugi puta imao loše iskustvo sa jeftinijim TP-Link routerima i ubuduće izbjegavam.

WHITE STONES VARAŽDIN
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.6.2024 11:58 (Tincha).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice