T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.507
|
čitano: 6.489.321
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, uređaj Speedport, VDSL 50/10, primjetno često pucanje veze (izraženo kod iptv-a koji stane/zamrzne na 10-30 sec) i unazad mjesec-dva sporo učitavanje YT videa (“pokušajte ponovo” greška) i općenito ponekad spor wifi. Torrenti s druge strane skidaju full brzinom i Speedtest također pokazuje full brzinu. Da li bi pomoglo za stabilnost veze upariti Speedport (kao modem) sa drugim uređajem (kao router) i ako da s kojim (imao prije kombinaciju SX763 + Xiaomi router)? Bitno mi je da mogu omogućiti port forward i poželjno QoS. Na kućnoj mreži još je gigabitni switch na koji su spojeni NAS, TV i nekolicina uređaja žično.

Kao alternative, postoji li zamjenski VDSL modem/router koji bi mogao staviti umjesto Speedport-a (npr. neki Fritzbox ili slično)? Hvala unaprijed. Lp.

My redemption lies in your demise
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
tommmyyy kaže...

Pozdrav, uređaj Speedport, VDSL 50/10, primjetno često pucanje veze (izraženo kod iptv-a koji stane/zamrzne na 10-30 sec) i unazad mjesec-dva sporo učitavanje YT videa (“pokušajte ponovo” greška) i općenito ponekad spor wifi. Torrenti s druge strane skidaju full brzinom i Speedtest također pokazuje full brzinu. Da li bi pomoglo za stabilnost veze upariti Speedport (kao modem) sa drugim uređajem (kao router) i ako da s kojim (imao prije kombinaciju SX763 + Xiaomi router)? Bitno mi je da mogu omogućiti port forward i poželjno QoS. Na kućnoj mreži još je gigabitni switch na koji su spojeni NAS, TV i nekolicina uređaja žično.

Kao alternative, postoji li zamjenski VDSL modem/router koji bi mogao staviti umjesto Speedport-a (npr. neki Fritzbox ili slično)? Hvala unaprijed. Lp.

 Stavi podatke parice. Vjerojatno ne mozes gurat tih 50, pa su spustili marginu i sad se javljaju problemi. Vjerojatno ce ti trebat snizit brzinu da bi se to popravilo, ali postavi podatke ovo je samo nagadjanje za sad.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

 Stavi podatke parice. Vjerojatno ne mozes gurat tih 50, pa su spustili marginu i sad se javljaju problemi. Vjerojatno ce ti trebat snizit brzinu da bi se to popravilo, ali postavi podatke ovo je samo nagadjanje za sad.

 Sorry, gdje izvučem podatke parice, pod system information? Thx. BTW, brzina je 30/10, ne 50/10, krivo sam napisao.

My redemption lies in your demise
9 godina
offline
T-Com Internet

Ulogiraj se u router pa tu

http://192.168.1.1/html/engineer/ro_dsl.htm

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

 

My redemption lies in your demise
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 18:05 (tommmyyy).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
tommmyyy kaže...
.

Nije ti pušten dobar profil, ide tu bez beda 40-45 za down. 

Twitter: @191x7
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Nije ti pušten dobar profil, ide tu bez beda 40-45 za down. 

 Hm, thx, može savjet što točno navesti službi za korisnike (imam kolegu koji radi tamo ali da mu barem ukratko pojasnim stanje)?

My redemption lies in your demise
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
tommmyyy kaže...
191x7 kaže...

Nije ti pušten dobar profil, ide tu bez beda 40-45 za down. 

 Hm, thx, može savjet što točno navesti službi za korisnike (imam kolegu koji radi tamo ali da mu barem ukratko pojasnim stanje)?

 Samo kažeš da imaš Turbo a nije ti puštena brzina koja ide.

Twitter: @191x7
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
tommmyyy kaže...
sandokan111 kaže...

 

Sjebali su ti nesto jer ti je maksimala 47. Na trenutni profil (30 + tv pretpostavljam) ti margina moze ici puno vise gore, a to bi trebalo ustabilit liniju. Zovi i reci da ti dignu tu marginu jer ima mjesta ali da ti zadrze brzinu na 30. Pri tome se nadaj da onaj tamo s druge strane razumije sto si mu rekao.

191x7 kaže...

Nije ti pušten dobar profil, ide tu bez beda 40-45 za down. 

 Nebu on vidio 45, a 40 sumnjam obzirom da mu ne radi na 7 margini

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

 

Sjebali su ti nesto jer ti je maksimala 47. Na trenutni profil (30 + tv pretpostavljam) ti margina moze ici puno vise gore, a to bi trebalo ustabilit liniju. Zovi i reci da ti dignu tu marginu jer ima mjesta ali da ti zadrze brzinu na 30. Pri tome se nadaj da onaj tamo s druge strane razumije sto si mu rekao.

 

Evo prenio kolegi koji ce provjeriti s tehnicarom pa javim koji zakljucak. Paket je samo flat internet, iptv je preko khm alternativnih providera.. 😁 Hvala jos jednom na brzoj pomoci!

My redemption lies in your demise
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
tommmyyy kaže...

Evo prenio kolegi koji ce provjeriti s tehnicarom pa javim koji zakljucak. Paket je samo flat internet, iptv je preko khm alternativnih providera.. 😁 Hvala jos jednom na brzoj pomoci!

 Neznam zasto ti je onda pusteno 34...

Anyway, neki dobar redosljedi bi bio, dignut sad marginu na 30, nez opce zasto je na 7 stavljena. Vidit dal ti se linija ustabilia, ako nije, moguce da je prekid negdje, ako je, pokusat dignut brzinu na 35 recimo, eventualno u nekoj teoriji i na 40 radi (ali sumnjam u ovo ako ti sad radi probleme).

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 21:14 (sandokan111).
16 godina
offline
T-Com Internet

Jel ima ovdje mogucnosti za neka poboljsanja?

 Brzina oko 40/6, Max3 (samo par HD kanala)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

To je to, eventualno bi se par mbita moglo dignut gore jos, mozda 45 izdrzi ako ti radi s targetom kako spada, ali imas hd pa sumnjam da bu riskirali. Pretpostavljam da ti se ta brzina rusi kad je tv upaljen, inace nesto ne stima. Tako bi nesto njemu trebalo, samo s manjom brzinom, recimo 35. Prosljedi mu onog koji je to tebi namjestio :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 22:57 (sandokan111).
 
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

 bi li kod mene mogao ići Hd u budućnosti ?

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Anđeo bez falinge kaže...

 bi li kod mene mogao ići Hd u budućnosti ?

Kad ti vidim parametre linije rekao bih da ti je centrala u podrumu ili su ti pustili i vektoring i G.fast i ko zna što još, pa tebi može download skoro 100 Mbps i upload oko 60 Mbps, išao bi tebi i HD i UHD a bome i 8K video.

Samo, ja bih tu još provjerio kućnu instalaciju, spojeve i tako to - jer imaš CRC grešaka na liniji. Da ti margine spuste na oko 8 imao bi vjerojatno 90/40 i to bi ti letilo. De zovi korisničku da ti naštimaju profil, puste puni turbo koliko ide.

Twitter: @191x7
7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Kad ti vidim parametre linije rekao bih da ti je centrala u podrumu ili su ti pustili i vektoring i G.fast i ko zna što još, pa tebi može download skoro 100 Mbps i upload oko 60 Mbps, išao bi tebi i HD i UHD a bome i 8K video.

Samo, ja bih tu još provjerio kućnu instalaciju, spojeve i tako to - jer imaš CRC grešaka na liniji. Da ti margine spuste na oko 8 imao bi vjerojatno 90/40 i to bi ti letilo. De zovi korisničku da ti naštimaju profil, puste puni turbo koliko ide.

 da, spojili su me na GFast, ormarić je udaljen nekih 100 m od moje kuće...

internet je stabilnih 50/10 i kad su uključena oba iptv prijemnika+VOIP te nema pada brzine kad su uključena oba tv-a 

to je vjerojatno ta kočnica za HD jer mi je pušteno "samo" 67 Mbps....

 

instalacija je zamijenjena komplet ljetos od tavanske kutije do sobe.

pitanje je u kakvom je stanju ta bakrena žica koja dolazi do tavanske kutije jer je telefon uveden 1978.

 

edit;

 

koga sad da kontaktiram i da ih zamolim da spuste margine na 8 ? 

ako nazovem tehničku ne znam tko će mi se javiti i kako se to uopće riješava...

da pošaljem mail ?

imam oko 15 HD programa ali trzaju baš zbog tih 17 mbps koji služe IPTV i VOIPU.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 8:54 (Anđeo bez falinge).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

IPTV i VoIP ti se ne računaju u puštenu brzinu, trebao bi mjeriti 67 MBps (koliko ti je pušteno) a ne 50 kada testiraš.

VOIP ti uzima jako malo, a HD kanali 5-8 Mbps, pošto imaš 2 IPTV prijamnika i gledaš HD trebalo bi ti ostaviti 15-20 Mbps "lufta" za IPTV.

Ako ti je max linije 100, trebaju ti pustiti 80 za net, a ostalo bi ti bilo i previše za TV.

 

Kontaktiraš službu za korisnike, 08009000, kažeš da ti linija dopušta Turbo do 100/20 i da ti treba veća brzina nego što ti je puštena a PLAĆAŠ TURBO već.

Twitter: @191x7
7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

IPTV i VoIP ti se ne računaju u puštenu brzinu, trebao bi mjeriti 67 MBps (koliko ti je pušteno) a ne 50 kada testiraš.

VOIP ti uzima jako malo, a HD kanali 5-8 Mbps, pošto imaš 2 IPTV prijamnika i gledaš HD trebalo bi ti ostaviti 15-20 Mbps "lufta" za IPTV.

Ako ti je max linije 100, trebaju ti pustiti 80 za net, a ostalo bi ti bilo i previše za TV.

 

Kontaktiraš službu za korisnike, 08009000, kažeš da ti linija dopušta Turbo do 100/20 i da ti treba veća brzina nego što ti je puštena a PLAĆAŠ TURBO već.

 Liniju mi je pogledao po telefonskom broju forumaš PC Stručnjak i objasnio mi je kako sam naveo.

taj FTTc ili kako se već zove "razdvaja" internet od IPTV-a pa mi je net blokan na 50/10 i on kaže da nikome ne daju više, iako kad nešto downloadam brzina ide bez beda na 60 Mbps, dok je upload uvijek fiksan 10 mbps

 

kužim što ti govoriš..

tako ću i napraviti kako si rekao, imaš pravo... samo me je strah da mi nešto ne zbrljaju odn da mi na račun HD programa po njihovoj politici ne spuste net na 30/5 (ne bih se čudio) 

 

jer, kad ugovaraš bakar tamo i piše da je max isporuka 50/10, dakle, može manje (ne piše nigdje da može više) ali pošto imam taj Gfast brzina mi je odlična.

ne bih se čudio da od 1 siječnja uvedu opciju doplate za Turbo brzinu koju si naveo... 

 

hm...sad sam vidio promjenu..piše U novim paketima usluga surfajte na najvećim brzinama do 100 (minimalno 70) Mbit/s

 

imam još jedno pitanje; naime, kad su mi poštom poslali drugi IPTV prijemnik pogreškom su poslali jošjedan router.

trenutno imam "stariji" model SPEEDPORT a poslali su navodno noviju verziju PLUS (ima jedan gumb više tzv WPS)

 

je li taj bolji, da ga stavim a ovaj moj koji su mi dali da vratim ili da ostavim "stari" ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 9:48 (Anđeo bez falinge).
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Može li netko meni pogledati stanje parice..Bilo je najprije punih 50, sada je došlo na 39..

Dakle smanjuje se brzina vremenom..

Centrala je na nekih 500-600 metara, u sredini pa se onda račva kružno, kvart je kao kvadrat omeđen cestama koje dijele prostor od drugih kvartova..

No ja sam zadnji na mom vodu, iza mene nema nitko..

Po mojoj procjeni masa ljudi je spojena između, i još se spaja..Jer ja telefon imam od početka osamdesetih..

 

Baš mi i ističe ugovor sada u prvom mjesecu, bit će opet natezanja sa njima za pristojnu cijenu..

 

Nedam im više od 150 kuna mjesečno za tel i net!!

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

FTTC samo znači da optiku dovodi do kabineta (Fiber To The Cabinet) nakon čega bakar ide do korisnika. FTTC ne razdvaja ništa, to je samo tip veze. Samoj vezi (ada ne kažem žici, kabelima) je svejedno što se njome prenosi; sve su to podatkovni paketi, bili oni za IPTV, VOIP ili nešto treće.

 

Ponuda Turbo+ opcija: https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/maxadsl/brzina

Kao što vidiš, postoji Turbo+100 s tim da tebi ne bi mogli pustiti 100 zbog IPTV koji u tvom slučaju traži 15ak Mbps (2x HD), ali zato se može ograničiti na nižu brzinu (npr 70-80)...

 

Probaj s Plusom. Meni se nije svidio (testirao sam ga među prvima u hrvatskoj) jer je ograničen HT-ovim softverom i to drastično. Plus ima jači WIFI signal, ali ne možeš pratiti parametre linije kao na 724Ci, ne možeš lako postaviti DNS neki drugi, portove otvarati...

Plus ti može sinhronizirati veće brzine, jači je.

Twitter: @191x7
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Anđeo bez falinge kaže...

 bi li kod mene mogao ići Hd u budućnosti ?

Ne treba buducnost, vec sad moze. Znam da su prije imali nekih problema s 2tva+2hd-a na bakru i non stop im je radilo probleme bez obzira na brzinu, tako da moguce da ti radi toga nije pusten. Imas dovoljno brzine za hd. Meni je kad sam bio na bakru 1tv+hd bio 68 profil ako me sjecanje sluzi. Nemogu se sjetit jesam tad imao 1 ili 2 tva. HT kad ukljucuje taj hd da si oduska pa se razbacuje brzinom.

191x7 kaže...

Da ti margine spuste na oko 8 imao bi vjerojatno 90/40 i to bi ti letilo. De zovi korisničku da ti naštimaju profil, puste puni turbo koliko ide.

 Jel mi gledamo istu sliku? Zasto bi spustao marginu? Radi cega? Kako opce znas koji mu je target s trenutnom marginom od 16 to se ni ne vidi.

Anđeo bez falinge kaže...
koga sad da kontaktiram i da ih zamolim da spuste margine na 8 ? 

Nikoga, barem ne oko margine.

Anđeo bez falinge kaže...
imam oko 15 HD programa ali trzaju baš zbog tih 17 mbps koji služe IPTV i VOIPU.

 Pa jel imas onda hd ili ne? Ako trzaju onda je problem u necem drugom, a moguce da nisu rjesili ovo s 2tva+2hd-a na bakru.

191x7 kaže...

IPTV i VoIP ti se ne računaju u puštenu brzinu, trebao bi mjeriti 67 MBps (koliko ti je pušteno) a ne 50 kada testiraš.

 Dafuq?! Nego kuda se racunaju iptv i voip nego tom brzinom? Normalno da se racuna u "brzinu". Normalno je da mjeri 50 na ovaj profil. Nesto se tebi opako pomjesalo.

boatenga kaže...

Može li netko meni pogledati stanje parice..Bilo je najprije punih 50, sada je došlo na 39..

Dakle smanjuje se brzina vremenom..

 Obzirom na opisano, nazalost tako je, a postoji tendencija da ti se i jos smanji ako ti ne bude moglo drzat s ovom marginom jer su to nategli cini mi se. Mislim teoretski ako bi ti radilo s manjom marginom bi mogao imat vise, ali sad si vec na 6, pitanje je kako ce se ponasat ispod. Ti pokusaj jos smanjit pa vidi, al ovi crcovi mi izgledaju kao da ce ti bit jos vise problema na liniji.

edit: sad tek vidim da nemas maxtv. Ako ti veza ne puca za sad je ok, al postoji velika sansa da ti pocne pucat s manjom marginom, tako da pazljivo. Ja ne bi preporucio vec da imas to sto imas i nadas se da nece ic na gore puno :P

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 11:21 (sandokan111).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Dizanjem brzina opada margina. Sve preko 6 je dobro, 8 bi bila sasvim sigurna i još imala lufta.

 

IPTV i VOIP idu "ostatkom brzine", utječu ti na brzinu samo ako nije ostavljeno dovoljno. Ako ti linija pušta 40 Mbps a stave ti 30 Mbps profil IPTV s HD-om ti neće spuštati brzinu jer mu je dovoljno tih 10 "preostalih".

Ako ti linija može npr 43 a stave ti profil 40 + IPTV, onda ti paljnejm IPTV-a padne brzina neta a na TV-u se javljaju problemi čim nešto na netu staviš skidati.

Twitter: @191x7
7 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

neću onda čačkati mečku do poslije Nove godine da ne krene po zlu kao kad sam bio na Iskonu.

pucanje veze bar desetak puta u večernjim satima.

vjerojatno će krenuti to HEVc kodiranje pa će im biti lakše pustiti HD..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

 Pa jel imas onda hd ili ne? Ako trzaju onda je problem u necem drugom, a moguce da nisu rjesili ovo s 2tva+2hd-a na bakru.

 postoje označeni na popisu programa ali se odmah svaki od njih froza čim prebacim na neki od njih.

na Iskonu sam imao nekih 6 HD programa ali je veza u večernjim satima pucala kao što sam napisao.

brzina neta je bila max 38/7 bez uključenih IPTV prijemnika.

kad su bila uključena oba brzina interneta je bila down 30 mbps, dakle svaki IPTv prijemnik je cuclao točno 4Mbps bez obzira gledao ja Hd ili SD program.

kako sad to ?!

 

caka i je u tome što kod tog FTTc čvora internet ide svojim putem a IPTV svojim odn nema pdanja brzine neta kod uključena oba prijemnika.

 

zašto mi nisu pustili više ZA IPTV odn. tu razliku od 50 do 100 mbps, ne znam, to mi nije jasno.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 14:43 (Anđeo bez falinge).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Dizanjem brzina opada margina. Sve preko 6 je dobro, 8 bi bila sasvim sigurna i još imala lufta.

Dobro i jesi ti pogledao koja je njegova margina trenutno? 16 db. Kakvih 6 i 8 onda?

191x7 kaže...

IPTV i VOIP idu "ostatkom brzine", utječu ti na brzinu samo ako nije ostavljeno dovoljno. Ako ti linija pušta 40 Mbps a stave ti 30 Mbps profil IPTV s HD-om ti neće spuštati brzinu jer mu je dovoljno tih 10 "preostalih".

Ako ti linija može npr 43 a stave ti profil 40 + IPTV, onda ti paljnejm IPTV-a padne brzina neta a na TV-u se javljaju problemi čim nešto na netu staviš skidati.

Kao sto sam rekao, tebi su se stvari pomjesale. "profil" je sveukupni naziv za sve parametre koje vidis na statsima. Znaci, pustena brzina, vlanovi za iptv itd, target margina itd itd. To je sve "profil" veze. Sad nakon toga, ti u tom profilu, kao sto on ima, imas pustenu brzinu, njemu je pusteno 67mbita. U tih 67 mbita on mora strpat iptv+voip+"brzina neta" (kako je ti zoves). Sad, kad smo to rjesili, on ne moze nikako na pustenih 67mbita imat na speedtestu 67 mbita zato jer je tu ukljucena 2 iptva + voip (i neznam dal hd ide u to kako ht profilira stvari se ne sjecam vise). Znaci nema "profil 30" a linija "pusta 40" i onda ti u to utrpaju iptv. Ne ide tako. U "profil" je utrpan iptv. Postoji jos i maksimalna brzina linije (ono sto pise pod attainable) sto se racuna tako da router i dslam pokusaju u odnosu na snagu/anex/atenuaciju samog signala na odredjenim frekvencijama (nekad je samo 1 tone, nekad ih je vise, obicno 3, ovisi kako je proizvodjac u softwareu to napravio) i s zadanom target marginom (koja je u profilu) izracunat koliko bi to teoretski moglo ici. Ta brojka, uz to sto je teoretska jer se zasniva na target margini koja se moze i ne mora moci odrzavati, mora uz profil moci propustati i takozvani "overhead" samih protokola koji se koriste za internet komunikaciju, pri tom se misli na raznorazne zastite u takozvanom osi modelu gdje svaki sloj jos ima dodatne metode zastite koje mogu i nemoraju ulazit u ovo jer mogu bit definirane i u "profilu" same veze. Kad ovo ne definiras kako spada, pa nabijes "koliko ide" dogadja se ono sto se dogadja kad ljudi kazu "moram ogranicit upload jer mi cijela veza stane", jer ocito netko nije nesto dobro definirao, pa recimo, ack-ovi vise ne prolaze s tcp protokola i sve staje (ovo nagadjam al bi mogao recimo biti jedan od problema).

Ovaj drugi primjer koji spominjes je sto oni zovu "plutajuci" profil gdje ti se oslobodi brzina za iptv za internet onog trena kad ugasis iptv, ali je i dalje definirana unutar profila.

191x7 kaže...

onda ti paljnejm IPTV-a padne brzina neta a na TV-u se javljaju problemi čim nešto na netu staviš skidati.

Nije to do toga. Brzina padne jer je iptv uzeo dio brzine normalno, al problemi na tvu nemaju veze s tim vec s lose definiranim profilom, jer u pravilu, iptv uvijek ima prioritet. Imao ti 5mbita dostupno ili 500, kad ukljucis iptv trebao bi imat iptv koji je neometan a u prvom slucaju bi ti onda ostalo 0.5mbita za internet.

Anđeo bez falinge kaže...

postoje označeni na popisu programa ali se odmah svaki od njih froza čim prebacim na neki od njih.

Onda ti nisu pustili dovoljno brzine za iptv izgleda (ili ovo nisu jos rijesili). Uglavnom, lose je profil postavljen. Imas dovoljno brzine da ti se isporuci hd, a na margini od 16 ti se ne smiju javljat greske radi margine, te ako se javljaju onda je problem negdje na infrastrukturi.

Anđeo bez falinge kaže...

na Iskonu sam imao nekih 6 HD programa ali je veza u večernjim satima pucala kao što sam napisao.

brzina neta je bila max 38/7 bez uključenih IPTV prijemnika.

kad su bila uključena oba brzina interneta je bila down 30 mbps, dakle svaki IPTv prijemnik je cuclao točno 4Mbps bez obzira gledao ja Hd ili SD program.

kako sad to ?!

Tada ocito nisi bio spojen gdje si sada, jer ti je sad maksimala 100. Tad je, po opisanom bila oko 50. Iptv je postavljen na nekih 4.5mbita, al obicni, ne HD.

Anđeo bez falinge kaže...
caka i je u tome što kod tog FTTc čvora internet ide svojim putem a IPTV svojim odn nema pdanja brzine neta kod uključena oba prijemnika.

 Ne, sve ide "istim putem", samo su virtualno razdjeljeni, takozvani vlanovi.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

IPTV i VoIP ti se ne računaju u puštenu brzinu, trebao bi mjeriti 67 MBps (koliko ti je pušteno) a ne 50 kada testiraš.

VOIP ti uzima jako malo, a HD kanali 5-8 Mbps, pošto imaš 2 IPTV prijamnika i gledaš HD trebalo bi ti ostaviti 15-20 Mbps "lufta" za IPTV.

Ako ti je max linije 100, trebaju ti pustiti 80 za net, a ostalo bi ti bilo i previše za TV.

 

Kontaktiraš službu za korisnike, 08009000, kažeš da ti linija dopušta Turbo do 100/20 i da ti treba veća brzina nego što ti je puštena a PLAĆAŠ TURBO već.

 Imam i ja vectoring već mjesecima uz "mogućnost" aktivacije Turbo 100 preko Moj Telekoma.

Ali kod aktivacije izbaci grešku a szk navodi da je 100mbps samo za optiku.

Tako da do daljnjeg nema 100Mbps na bakru.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

 

 

Probaj s Plusom. Meni se nije svidio (testirao sam ga među prvima u hrvatskoj) jer je ograničen HT-ovim softverom i to drastično. Plus ima jači WIFI signal, ali ne možeš pratiti parametre linije kao na 724Ci, ne možeš lako postaviti DNS neki drugi, portove otvarati...

Plus ti može sinhronizirati veće brzine, jači je.

 U subotu ću isprobati taj PLUS router pa ako ne ide brže, ok.

 

hvala svima na lijepim odgovorima tj suradnji.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
7 godina
offline
T-Com Internet

Vidim da je ovdje jedan dio vas imao isto problema oko produzenja ugovora,
postoji li neki način da dobijem kontakt od nekog predstavnika da mi ponudi neku normalnu opciju ?


Mislim ono, nakon toliko godina da lihvare na svaki mogući način, valjda bi bio red nagraditi one koji imaju sve od THT u kući.. ili mi je bolja opcija preći u Tele2/A1 ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 16:57 (MadDogMattis).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Izlazi mi uskoro MAX 2 XS paket (168.50kn), pa ako ima koji prodajni predstavnik da mi napravi dobru ponudu. Ne zanima me maxtv i ostale gluposti jer imam t-šrot brzinu max 4mbit/s

 

Edit: vlasnik je stariji od 60g

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 10:06 (kc-kb).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
MadDogMattis kaže...

Vidim da je ovdje jedan dio vas imao isto problema oko produzenja ugovora,
postoji li neki način da dobijem kontakt od nekog predstavnika da mi ponudi neku normalnu opciju ?


Mislim ono, nakon toliko godina da lihvare na svaki mogući način, valjda bi bio red nagraditi one koji imaju sve od THT u kući.. ili mi je bolja opcija preći u Tele2/A1 ?

 

Nećeš ništa napravit sa prodajnim predstavnikom.

Imaš iznad recept kako do povoljne ponude.

Ja sam dva mjeseca lovio prodajnog i na kraju me odjebo, a kad sam potpisao sa vip ugovor u roku od dva dana zvali i nude max3 za 209kn

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice