Da li router može biti prijenosnik žičnog signala?

poruka: 11
|
čitano: 1.947
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Da li router može biti prijenosnik žičnog signala?

Imam problem sa prijenosom signala u sklopu telefon, internet i TV paketa. Router nam je spojen u sobi kod TV-a (i sve ostalo tamo ide preko njega: telefon i internet), a htjela bih da se žicom odvoji signal u hodniku i tamo omogući prijem telefona i možda i interneta. Telefon mi je važniji u ovom trenutku.

 

Da li bi se mogao signal za telefon odvojiti u hodniku, a ostatak poslati dalje u sobu žicom? Možda bi to mogao obaviti neki drugi router koji bi se postavio u hodnik, ne znam. Radi se o koaksijalnom kabelu Bnet-a.

 

 

Tražim savjet i molim za pomoć.

 

Veliko hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Da li router može biti prijenosnik žičnog sign

Router svakako mora biti prvi ... ako je već takva pozicija, onda "vratiš" telefon i internet do mjesta na koje želiš.

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Da li router može biti prijenosnik žičnog sign

Hvala na odgovoru. Mislila sam ako se može zadržati ovaj router kojega su postavili tehničari Bnet-a kod TV-a u sobi, a "presjeći" signal sa drugim routerom kojega bih kupila i postavila u hodnik. Tako bi se u hodniku izdvojio signal za telefon, a ostatak proveo prema sobi žicom do drugog routera za TV. Naravno, ako se to može tehnički izvesti (da je signal koji ide dalje prema TV-u iz routera u hodniku i dalje kvalitetan).

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2017 14:57 (SatManijac).
16 godina
online
Re: Da li router može biti prijenosnik žičnog sign

Nema presjecanja :) ... ukratko, router obrađuje/razdvaja/spaja sve tri usluge, znači sve se događa u njemu.

Npr. za Technicolor 7200 router, ima 4 mrežna porta i 2 telefonska ... spojiš mrežne/telefonske kablove (žice) i odvedeš kamo želiš.

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Da li router može biti prijenosnik žičnog sign
Mladen kaže...

Nema presjecanja :) ... ukratko, router obrađuje/razdvaja/spaja sve tri usluge, znači sve se događa u njemu.

Npr. za Technicolor 7200 router, ima 4 mrežna porta i 2 telefonska ... spojiš mrežne/telefonske kablove (žice) i odvedeš kamo želiš.

 

 Razumijem. Ali upravo se taj router nalazi u sobi i onda bih morala iz njega izvačiti žice opet natrag prema hodniku.

 

Možda u početku nisam dobro objasnila: glavni Bnet koaksijalni kabel ide najprije kroz hodnik, pa onda u sobu. U hodniku je on već "presječen" i spojen konektorima, pa sam ga mislila "zaskočiti" na tom mjestu postavljenjem nekog drugog routera, izvući signal za telefon, i preko tog routera nastaviti sa signalom do sobe gdje je već Technicolor 7200. Samo da li je to izvedivo?

15 godina
offline
Re: Da li router može biti prijenosnik žičnog sign

Ne. Kupi 2base kefu i riješila si telefon na hodniku. Ovak nešto

15 godina
odjavljen
offline
Re: Da li router može biti prijenosnik žičnog sign
SatManijac kaže...
Možda u početku nisam dobro objasnila: glavni Bnet koaksijalni kabel ide najprije kroz hodnik, pa onda u sobu. U hodniku je on već "presječen" i spojen konektorima, pa sam ga mislila "zaskočiti" na tom mjestu postavljenjem nekog drugog routera, izvući signal za telefon, i preko tog routera nastaviti sa signalom do sobe gdje je već Technicolor 7200. Samo da li je to izvedivo?

Ne. Ne diraj taj coax.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Da li router može biti prijenosnik žičnog sign
plavi08 kaže...

Ne. Kupi 2base kefu i riješila si telefon na hodniku. Ovak nešto

 Hvala, ideja je dobra. Nisam se niti sjetila ovih telefona sa 2 baze. Samo, za sada oh već imam 2, pa ako bi se našlo neko jeftijije rješenje, ne bi bilo na odmet. Jer onda ne bih trebala bacati u smeće ove "starije" telefone (Siemens).... 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Da li router može biti prijenosnik žičnog sign
Sum_of_all_fears kaže...
SatManijac kaže...
Možda u početku nisam dobro objasnila: glavni Bnet koaksijalni kabel ide najprije kroz hodnik, pa onda u sobu. U hodniku je on već "presječen" i spojen konektorima, pa sam ga mislila "zaskočiti" na tom mjestu postavljenjem nekog drugog routera, izvući signal za telefon, i preko tog routera nastaviti sa signalom do sobe gdje je već Technicolor 7200. Samo da li je to izvedivo?

Ne. Ne diraj taj coax.

 Znači, tako nešto nije izvedivo?

15 godina
offline
Re: Da li router može biti prijenosnik žičnog sign

ne znam za siemensa (mogućnosti, provjeri-googlaj za model koji imaš) ali npr panasonic možeš prijavit na drugu bazu.. možeš upariti dva telefona (ne mora biti kupljen par).. možda ti to pomogne.

-ovo sa 'rezanjem' žice, zaboravi..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Da li router može biti prijenosnik žičnog sign
ihush kaže...

ne znam za siemensa (mogućnosti, provjeri-googlaj za model koji imaš) ali npr panasonic možeš prijavit na drugu bazu.. možeš upariti dva telefona (ne mora biti kupljen par).. možda ti to pomogne.

-ovo sa 'rezanjem' žice, zaboravi..

 Hvala lijepa. Probati ću nešto pronaći od ovoga navedenoga.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice