Koji mobilni internet odabrati?

poruka: 309
|
čitano: 163.398
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
moderator
online
Re: Koji mobilni internet odabrati?

ajmo ovako...napominjem da govorim napamet trenutno...

makni vmc sa startup liste ako je tamo

otvori task manager i klikni na end process za "mobileconnect" i "vmc service" otprilike su tako nazivi

zatim tab services, dolje desno klikni na services, pronađi "usluga vodafone mobile connect", mora bit stopped i startup type manual ili disabled (ja držim na manual)

zatim otvori ono sa slike gore i stisni connect pa javi što se dogodilo

 

ako se ne spoji onda desni klik na taj "vodafone mobile broadband", properties pa mi poslikaj sve kartice pa ću onda znat što treba promijenit

 

jbg sva trenutno dostupna računala imaju linux :/

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
16 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

ne trza na ovaj nacin. inace je exe blokiran uvijek u startup-u, postupio po tvom naputku i bio si tocan oko navodjenja.

 

 

nema veze, pratit cu malo kako ce se ponasati softver.

a znam da je nesto ovako bilo...samo mi na ovoj sedmici ne ide slican raspored u networku.

 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=140973

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Koji mobilni internet odabrati?

evo ti po slikama, konačno sam došao do windowsa :)

znači desni klik na postojeću vezu pa properties

znat ćeš sam popratit slike i podesit isto da bude

 

meni tako radi...

 

a ovo sa tvojeg linka zaboravi jer ovaj inicijalizacijski string što je stavljen totalno zbuni modem i nema teorije da se spoji pa ako si ga upisivao izbriši ga i restartaj komp

ovdje stavi phone number *99#, ovo je za carnet ovako ovdje stavi phone number *99#, ovo je za carnet ovako
ja koristim opendns, možeš stavit automatic ja koristim opendns, možeš stavit automatic
ako ne koristiš dns ovo gore neka bude prazno ako ne koristiš dns ovo gore neka bude prazno
TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
16 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

1.

hvala Nelu sto je priskocio u pomoc na pm

 

2.

sto da ti velim xxx-man, evo napokon da i ja docekam na ovom forumu da mi netko pomogne u roku hitno kao ti. radi ko zmaj,kilana je i prije bila vodafon aplikacija u startup-u,ali ja sam nesto debelo falio u kvacicama modema. pa sam petljao do beskraja.

a najveca zalost je sto sam na drugom laptopu prije godinu dana ovako manualno koristio lool   

i sad ko tele trazim rjesenje.

hvala na trudu oko slicica!

ciji je ono dns?

 

sada ovo gasim,pa sutra vecer ustanovim stabilnost. javim se kasnije od doma sa tvdrog dsla :)

jbg ovo mi treba 6-7 dana u mjesecu i vodafon softver je radio ok. ali je ocito musicav (to fala bogu znaju svi sto su ga sreli)

 

3.

Ostali: offtopic sam bio,ali vam se isplatilo da se ovo nalazi na topicu.  imate tut kako se spajat bez vodafon softvera.

 

 

 

 

 
3 0 hvala 2
14 godina
moderator
online
Re: Koji mobilni internet odabrati?

eto drago mi je pomoć, ovo je jedna od rijetkih stvari u koje se odlično razumijem :)

da sam barem ja imao nekog da mi pomogne tako kad sam petljao sa tim jer ja sam do svih postavki sam došao metodom pokušaja i pogreški dok nisam uspio natjerat to čudo da radi (btw. kad je carnet veza onda je još nešto kompliciranije)

 

dns je http://www.opendns.com/

 

jedini pristup internetu mi je preko vip boadbanda i  meni je veza uvijek stabilna i bez prekida radi i preko 24 sata u komadu, iako nekad zna bit češćih prekidanja u nekom kraćem vremenu (npr. 3-4 puta u sat vremena) ali to sam uvjeren da je zbog većeg opterećenja odašiljača kod mene (tad je malo teže uspostavit i poziv preko mobitela) i dogodi se možda jednom do dva puta mjesečno

 

bolje je spajati se ovako bez softvera zbog nekoliko razloga:

softver je pun bugova i zna se smrznut ili srušit

stabilnija veza

manje opterećenje računala (VMC koristi priličnu količinu radne memorije i procesorskog vremena)

bržije i stabilnije prebacivanje između vrste veze (edge/hspa)

čini mi se čak i da je brzina prijenosa podataka veća, al to nemogu bit siguran

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
16 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

u pravu si.  znas zasto si sve sam saznao?  zato jer te naprosto izludilo sve skupa,kao mene prosle godine :)

da jos malo dodam na tvoj zadnji post koji otkriva bitne cinjenice....

- i dalje dilaju stikove i preko sajta v9 ogavni softver koji jede 20% procesora,eto tako...iz zabave

- skidati v10 sa vodafonove stranice i tog buga nema

- nikad nije popavljena glad za ramom

- meni je veza uvijek u jednu sekundu trajala 6 sati i nula sekundi. kad dodje na 6:00...PAF! van svake pameti

 

- ALI...softver je apsolutno nepotreban,jer se ovako manualno sve podesi i nije nestao ni jedan mb rama :)

 

u par navrata na terenu umalo...ali bas umalo, nisam laptop nabio nogom i sve slomio zbog onog v9 smeca.

 

 
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Hm da zna raditi probleme ako se u trayu pojave crtice kao jačina signala a ne ovaj tv kako ga ja zovem, slika prva

 

zna raditi probleme ako nisu izlistane sve ove stavke (osim kaspersky) nego samo 4 njih kao gore na slici, slika druga,

 

e sad kako? jednom se instalira na jedan način jednom na drugi, ali kad ga čope mušice onda ga čope mušice, zaje... ovako ili onako samo je ovako malo bolje..

 

inače bi trebao sam postaviti dial up vezu kod instalacije

 

 

btw ja sad imam dns 8.8.8.8. i 8.8.4.4.

 

većinom ni jedni ne spašavaju od žutog trokuta u trayu kada dns ne odgovara, nije idealna veza ali svaka vrsta ima svojih mušica

 

vmc kod mene trenutno troši   27.384K, i od 00 do 05 proca...

 

ako sam nešto zbrljao to je zato jer se još nisam razbudio, naime spavao sam dok ste vi tu radili :)

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2011 20:30 (Oldy).
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
Jel se moze uzet tarifa 0 i nocna opcija?
Pa da 450GB mjesecno radim :D
Veza : 7500/650kbps. Prodajem PC, Athlon x3, 4GB RAM, HD6850, 250GB HDD + Pokolni, garancija.
14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Ne, od S 1GB na više

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?

Imam par pitanja...

 

Posto sam se preselio nemam mogucnost uvodenja adsl-a u kucu gdje trenutno boravim a wifi signal tesko hvatam to jest moram nabaviti dobru karticu + najmanje 24dbi antenu da bi ista napravio jel moram dosta daleko hvatat do besplatnog neta pa sam si gledao mobilni internet... sto vi preporucate najbolje trenutno idem preko simpa kartice i iphone-a i ukljucenom opcijom internet dan ali to mi je preskupo 300kn mjesecno a i mobitel bi mogao pregorit ako nastavim tako :-)...sto je po vama najbolje ja bi naravno flat posto sam navikao godinama(od pojave flat-a na nasim prostorima i adsl interneta) nepaziti na potrosnju gb... koliko vidim VIP ima nekakvu nocnu opciju kako to sve skupa funkcionira u praksi? preko mobitela imam skoro pa puni signal 3g brzina je 1,4 mbit - 2mbit sto je meni sasvim dovoljno za skidanje a probao sam i igrat online i radi dosta dobro sa obzirom da to sve skupa ide preko mobitela(wifi hot spot)...I da ako imam od t-coma 3g signal dobar dali to znaci da i vip ima isto ili nije? po njihovoj karti ima 3g signala sad koliko je to tocno neznam posto nemogu isprobati jel sam se tek preselio i nemogu doci do mobitela koji ima 3g i koristi vip karticu...Hvala na pomoci!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Vip ima bolju pokrivenost od T-Mobilea.

Veza : 7500/650kbps. Prodajem PC, Athlon x3, 4GB RAM, HD6850, 250GB HDD + Pokolni, garancija.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Noćna vipova funkcionira tako što za dodatnih 49kn mjesečno na cijenu nekog od paketa osim start imaš flat svaki dan od ponoći do 8 ujutro, taj promet ne ulazi u promet paketa, ne broji se...

 

a pokrivenost ti je li-la, ja sam puno bolje pokriven vipom jer je i bazna bliže i na višljoj zgradi, kod sebe sam moraš provjeriti, i preporučam onda neki stick ne patiti mobitel za to

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

za bonbon internet jel svejedno uzeo ja ovaj  ili ovaj ovaj ?, nalazim se u osijeku

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2011 1:43 (golatificon).
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Koji mobilni internet odabrati?

uzmi drugi ako možeš

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................na glupa pitanja odgovaram sa: ke????
14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Možeš i treći e367, mislim da naši ne koriste MIMO da bi ti taj drugi dao neku prednost nad njim do 21Mbs, mada ne znam cijenom po koliko kojeg možeš nabaviti

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

vecer

molio bih preporuku što odabrati

korisnik do ca 1GB, koji operater?

da li uzeti pretplatu ili ne?

postoji li mogucnost kupnje sticka neovisno o operateru?

zahvaljujem

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Koji mobilni internet odabrati?
corto04maltese10 kaže...

vecer

molio bih preporuku što odabrati

korisnik do ca 1GB, koji operater?

da li uzeti pretplatu ili ne?

postoji li mogucnost kupnje sticka neovisno o operateru?

zahvaljujem

operater ovisno o tome koji ima prihvatljiv signal na lokaciji (lokacijama) gdje misliš koristit

pretplata+carnet je najbolja opcija

postoji mogućnost otključavanja ili kupit vani stick, kod nas ih nisam vidio

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................na glupa pitanja odgovaram sa: ke????
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
Pozdrav. trenutno koristim vip mobilni internet 5gb. zanima me nočna flat opcija. košta 50 kn. dali to vrijedi za svaki dan u određenom mijesecu?znači da svaki dan od 00 do 08 ujutro mogu skidati koliko želim za tih 50kn. tih 50kn dolaze na onu 5 gb tarifu koju plačam. promet od nočne opcije je odvojen od onih 5gb iz tarife?unaprijed hvala.
14 godina
moderator
online
Re: Koji mobilni internet odabrati?

vrijedi za svaku noć u mjesecu i nema nikakve veze sa onih 5gb

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................na glupa pitanja odgovaram sa: ke????
14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

U biti trenutno i ima i nema veze jer od početka listopada imaju kratki spoj, pa valja on line provjeravati od ponoći na data.vipnet.hr da ipak ne uzimaju promet jer nebi trebali, ako uzima jednostavno se traži spajanje na kojem neće uzimati, obavezno provjeravati jer promet nisu vratili, oni koji nisu skužili ostali su bez prometa,

 

ima spajanja kada ne uzimaju samo ih treba pogoditi, preko 2 mjeseca im se taj brojač gasio u ponoć sada očito imaju problem s njim, ništa strašno ako se pazi na on line stanje :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
Hvala puno.zanima me kako mogu aktivirati taj nocni paket? nazovem njihovu službu, pošaljem mail ili?ili moram otici do njih?
14 godina
moderator
online
Re: Koji mobilni internet odabrati?
crowap kaže...
Hvala puno.zanima me kako mogu aktivirati taj nocni paket? nazovem njihovu službu, pošaljem mail ili?ili moram otici do njih?

mislim da se može i na moj.vip.hr

zovi pa pitaj, ako imaš vip broj besplatno je i najjednostavnije

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................na glupa pitanja odgovaram sa: ke????
14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

data.vipnet.hr registriraj se sa podacima sa ugovora

 

zanemari što je to u vipme tabu...

 

 

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2011 17:51 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

jel zna tko mozda izmedju vipa i t mobilea koji je bolji za igrat se? cimer ima vip i ping mu je oko 170 dok drugi prijatelj ima u tele 2 i dosta zna lagirati...

 

hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

A ja na vipu nemam 170 očito ima neki slabiji stick stariji, ovi noviji su bolji po tom pitanju a i zavisi kako je pokriven univerzalan odgovor nećeš dobiti zavisi od lokacije kako si pokriven do sticka kojeg imaš po tome su najboji ovi ovogodišnji dual carrier stickovi ali ni on ti ne garantira ako si lošije pokriven tamo gdje najviše trebaš

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

ovako... razmisljam uzet stik pa pitanja... ko ima naj pokrivenost u rh, i koji stik izet.... kaki su ovi od ponudaca stikovi,i dal ima boljih uzet ovak na slobodno.... mislim kolko ce mi signal poboljsavat ako uzmem neki koji nije t-scumov i vipov?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

A koliko znam po pokrivenosti idu vip i t-mobile, tele nešto slabije, zavisi gdje si, moraš sam makar mobom vidjeti što loviš od tog operatera doma, ili 3G ili Edge, a sickovi su vezani za operatere nema slobodnih u prodaji ali se daju otključati, uvijek se pokuša uzeti najbolji koji trenutno imaju taj je neka mala garancija da će biti bolje i brže od onog najobičnijeg u ponudi, ili onog sa prepaida iz paketa

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Dali netko zna ako uzmem ovaj usb internet na bonove dali to moze radit u drugim drzavama?jer ubrzo idem u švedsku pa mi treba za internet.

pOtPiS
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
marino15 kaže...

Dali netko zna ako uzmem ovaj usb internet na bonove dali to moze radit u drugim drzavama?jer ubrzo idem u švedsku pa mi treba za internet.

Može, ali ti je skuplje -> Roaming.

14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Kupi onda u Švedskoj njihov prepaid stick komplet.

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice