Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.431.944
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
Just Outlaw kaže...

 Nakon što sam čuo par njegovih uradaka ja sam uvjeren da je barba Sumić gluh na sve iznad 10khz.

Koje uradke ?
Nabroji konkretno ?
I u kojem sustavu ?

Barem kod srebra nema nekih problema s visokima.
A Sumić radi samo sa srebrom .

Ne mogu se sjetit više, no ima već godina. Više puta u više navrata, nije mi to sjelo nikako.

 

Gospodin Lovričević radi izvrsne gramofone. SAM

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
analogni kaže...
Just Outlaw kaže...

 Nakon što sam čuo par njegovih uradaka ja sam uvjeren da je barba Sumić gluh na sve iznad 10khz.

Koje uradke ?
Nabroji konkretno ?
I u kojem sustavu ?

Barem kod srebra nema nekih problema s visokima.
A Sumić radi samo sa srebrom .

Ne mogu se sjetit više, no ima već godina. Više puta u više navrata, nije mi to sjelo nikako.

 

Gospodin Lovričević radi izvrsne gramofone. SAM

 Di si Farabuto, komentiraj ovo.

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
nhooydz kaže...

Sve ok za kabel ali kako on pravda toliku cijenu molim te?

 

 

Just Outlaw  prekini podjebavat ajde vise hahah 

 

gdje nam je tajo1960

A zekamo se malo, malo ukažemo na to kad netko skoči sebi usta, nekad kad netko ima dvostruka mjerila, sve 5, zabavljamo se .

 

 

Skužio sam odma da podjebavaš al sam htio vidjet kolko će daleko to ić.

Pokušavam si zamislit nekog tko traži merljivi dokaz da ima smisla staviti amortizere u auto, identična stvar, zakaj bi poboga netko dizajnirao test za to.

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Master Mariner kaže...
Just Outlaw kaže...
analogni kaže...
Just Outlaw kaže...

 Nakon što sam čuo par njegovih uradaka ja sam uvjeren da je barba Sumić gluh na sve iznad 10khz.

Koje uradke ?
Nabroji konkretno ?
I u kojem sustavu ?

Barem kod srebra nema nekih problema s visokima.
A Sumić radi samo sa srebrom .

Ne mogu se sjetit više, no ima već godina. Više puta u više navrata, nije mi to sjelo nikako.

 

Gospodin Lovričević radi izvrsne gramofone. SAM

 Di si Farabuto, komentiraj ovo.

 Istina, ponosni sam vlasnik jednog: SAM Aldebaran Brass. Uživo izgleda kao milion dolara. Takav neki firmirani bi koštao barem tri puta više. Evo javno se zahvaljujen g. Ivanu Lovrinčeviću na njegovom uratku. To je bio prvi primjerak tog modela. Prati ga Sound Carrier Number Nine.

Inače prošli tjedan frend mi donio RGR USB kabel. Mijenjao sam ga za svoj Audioquest. Kabel neću opisivati osim da je srebro. Spojio sam ga u sustav i zaboravio. Rekao sam sam sebi da je super i gotovo 

3 godine
offline
Vaš audio kutak

Inače vlasnika i konstruktora RGR kabela sam upoznao i malo popričao kad je izlagao na TooLoudu u Zagrebu 2021. godine. 

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
farabuto kaže...
Master Mariner kaže...
Just Outlaw kaže...
analogni kaže...
Just Outlaw kaže...

 Nakon što sam čuo par njegovih uradaka ja sam uvjeren da je barba Sumić gluh na sve iznad 10khz.

Koje uradke ?
Nabroji konkretno ?
I u kojem sustavu ?

Barem kod srebra nema nekih problema s visokima.
A Sumić radi samo sa srebrom .

Ne mogu se sjetit više, no ima već godina. Više puta u više navrata, nije mi to sjelo nikako.

 

Gospodin Lovričević radi izvrsne gramofone. SAM

 Di si Farabuto, komentiraj ovo.

 Istina, ponosni sam vlasnik jednog: SAM Aldebaran Brass. Uživo izgleda kao milion dolara. Takav neki firmirani bi koštao barem tri puta više. Evo javno se zahvaljujen g. Ivanu Lovrinčeviću na njegovom uratku. To je bio prvi primjerak tog modela. Prati ga Sound Carrier Number Nine.

Inače prošli tjedan frend mi donio RGR USB kabel. Mijenjao sam ga za svoj Audioquest. Kabel neću opisivati osim da je srebro. Spojio sam ga u sustav i zaboravio. Rekao sam sam sebi da je super i gotovo 

 

Izuzetno lijepi gramofoni, ne mogu zamisliti kolika vještina mora bit da se tako nešto dizajnira i osmisli da zvuči super. Jel tehnički centar Krklec još uvijek proizvodi Sound carrier? Nisam ih dugo vidio po oglasniku.

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Just Outlaw kaže...

 Ovo mi je sad malo čudno, kako nešto može biti drugačije ako mjeri isto (ili je to samo njegov subjektivni dojam koji kao takav nije relevantan)?

Evo ti citat sa googla: Decoupling your speakers from the floor prevents the transfer of unwanted vibrations. Speaker decoupling products are generally used to prevent the transfer of energy.

Apsolutno ništa ne zvuči drugačije, jednostavno ti ne plešu slike, prozorska stakla i ostale slabo učvrščenim stvarima u sobi dok svira sub, to je to.

 

Koji subwoofer imaš na koji bi stavio soundpath isolation sustav kad pitaš?

Kako ne zvuci drugacije?

Bez Soudnpath-a nemas definiran i cvrst bas a s njima imas. S njima na istim postavkama bas je slabiji (sto je i logicno s obzirom da si napravio izolaciju) pa moras ponovo podesiti glasnocu u aplikaciji. O tome su pisali i u testovima.

Pomazu da drvenim podlogama dok za beton nisu od koristi.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2024 9:31 (john142).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
john142 kaže...

Kako ne zvuci drugacije?

Bez Soudnpath-a nemas definiran i cvrst bas a s njima imas. S njima na istim postavkama bas je slabiji (sto je i logicno s obzirom da si napravio izolaciju) pa moras ponovo podesiti glasnocu u aplikaciji. O tome su pisali i u testovima.

Pomazu da drvenim podlogama dok za beton nisu od koristi.

 

 Uzeo sam ih prije 3 godine i tad sam još kalibrirao sub pa sam stalno mijenjao glasnoću i zaista se ne sjećam, no bez njih mi je rondalo i škripalo pola sobe.

Najbolje je onom kog interesira probati, za 70€ nitko neće propasti, a količina pozitivnih recki je zaista ogromna.

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...
farabuto kaže...
Master Mariner kaže...
Just Outlaw kaže...
analogni kaže...
Just Outlaw kaže...

 Nakon što sam čuo par njegovih uradaka ja sam uvjeren da je barba Sumić gluh na sve iznad 10khz.

Koje uradke ?
Nabroji konkretno ?
I u kojem sustavu ?

Barem kod srebra nema nekih problema s visokima.
A Sumić radi samo sa srebrom .

Ne mogu se sjetit više, no ima već godina. Više puta u više navrata, nije mi to sjelo nikako.

 

Gospodin Lovričević radi izvrsne gramofone. SAM

 Di si Farabuto, komentiraj ovo.

 Istina, ponosni sam vlasnik jednog: SAM Aldebaran Brass. Uživo izgleda kao milion dolara. Takav neki firmirani bi koštao barem tri puta više. Evo javno se zahvaljujen g. Ivanu Lovrinčeviću na njegovom uratku. To je bio prvi primjerak tog modela. Prati ga Sound Carrier Number Nine.

Inače prošli tjedan frend mi donio RGR USB kabel. Mijenjao sam ga za svoj Audioquest. Kabel neću opisivati osim da je srebro. Spojio sam ga u sustav i zaboravio. Rekao sam sam sebi da je super i gotovo 

 

Izuzetno lijepi gramofoni, ne mogu zamisliti kolika vještina mora bit da se tako nešto dizajnira i osmisli da zvuči super. Jel tehnički centar Krklec još uvijek proizvodi Sound carrier? Nisam ih dugo vidio po oglasniku.

 G. Krklec ima svoju ponudu na Njuškalu. Ja sam preuzeo svoj phono stage kod njega u njegovim klijetima u Zagorju. Jako ugodna i simpatična osoba. I nadasve tatamata svog zanata.

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Just Outlaw kaže...
nhooydz kaže...

Sve ok za kabel ali kako on pravda toliku cijenu molim te?

 

 

Just Outlaw  prekini podjebavat ajde vise hahah 

 

gdje nam je tajo1960

A zekamo se malo, malo ukažemo na to kad netko skoči sebi usta, nekad kad netko ima dvostruka mjerila, sve 5, zabavljamo se .

 

 

Skužio sam odma da podjebavaš al sam htio vidjet kolko će daleko to ić.

Pokušavam si zamislit nekog tko traži merljivi dokaz da ima smisla staviti amortizere u auto, identična stvar, zakaj bi poboga netko dizajnirao test za to.

 Zezam malo, nemoj se ljutit . Naravno da je pomoglo, vibracije nisu glupost.

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Zvučnički kabel RGR, srebrni - Osvrt



Geometrija upleta je usmjerena (kabel ima označen smjer gdje se spaja na amp).

 

 

 Što ovo točno znači ?  Kako je geometrija usmjerena ? 
Na strani pojačala ima spojeno nešto što nije na strani zvučnika , oklop ? 
Ili je uplet samo usmjeren , što god to značilo ?

 

Ako može pojašnjenje i čemu to 

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
john142 kaže...

Kako ne zvuci drugacije?

Bez Soudnpath-a nemas definiran i cvrst bas a s njima imas. S njima na istim postavkama bas je slabiji (sto je i logicno s obzirom da si napravio izolaciju) pa moras ponovo podesiti glasnocu u aplikaciji. O tome su pisali i u testovima.

Pomazu da drvenim podlogama dok za beton nisu od koristi.

 

 Uzeo sam ih prije 3 godine i tad sam još kalibrirao sub pa sam stalno mijenjao glasnoću i zaista se ne sjećam, no bez njih mi je rondalo i škripalo pola sobe.

Najbolje je onom kog interesira probati, za 70€ nitko neće propasti, a količina pozitivnih recki je zaista ogromna.

 Da, u moru snake oil-a ova na prvu sitnica i nista posebno, zaista sluzi svrsi i radi ono sto treba.

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
Mosha kaže...

Ispada da je Topping neki žnj proizvođač hifi komponenti, a povremeno njihove komponente recenzira i Stereophile i njihov John Atkinson koji je u recenziji

 Nikako !!!

 

I sam već dugo preporučujem njihove DAC-eve.
Pogotovu one sa AKM čipovima !
Odličan zvuk za npr. 500 € !

 

Dugo je usporedba malog pojačala AB klase (700 $) sa Mark Levinson integrircem od 10.000 $.

 

Ili sparivanje za test istog ampa sa 27 x skupljim, velikim zvučnicima.

Moram se nasmijati iskreno ovakvoj raspravi, isto tako mali OT obzirom sam prije koju godinu uočio nešto identičnog prizvuka 

Lokalni tajkun je sklopio business poslove sa nikim drugim nego Ferrarije, pa je isposlovao i jedan tutač preko reda, najvjerojatnije, obzirom da on nikada prije nije imao njihov auto, a i zna se koliko se čeka na njihov tutač! 
I što se je važnog dogodilo?! Probušio je jednu gumu, eto što! Ali problem je što ta guma jedna košta red veličine 330.00€ura, i nigdje ju u Hrvatskoj i okolici nije mogao nabaviti, osim u Italiji ili Francuskoj! Znači kakav tutač imaš, MORAŠ imati i PRIMJERENU gumu, a ne neki šrot, da ne vrijeđam baš niti jedan brand! 

ATJ Lučko
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
farabuto kaže...
nhooydz kaže...
farabuto kaže...
Master Mariner kaže...
Just Outlaw kaže...
analogni kaže...
Just Outlaw kaže...

 Nakon što sam čuo par njegovih uradaka ja sam uvjeren da je barba Sumić gluh na sve iznad 10khz.

Koje uradke ?
Nabroji konkretno ?
I u kojem sustavu ?

Barem kod srebra nema nekih problema s visokima.
A Sumić radi samo sa srebrom .

Ne mogu se sjetit više, no ima već godina. Više puta u više navrata, nije mi to sjelo nikako.

 

Gospodin Lovričević radi izvrsne gramofone. SAM

 Di si Farabuto, komentiraj ovo.

 Istina, ponosni sam vlasnik jednog: SAM Aldebaran Brass. Uživo izgleda kao milion dolara. Takav neki firmirani bi koštao barem tri puta više. Evo javno se zahvaljujen g. Ivanu Lovrinčeviću na njegovom uratku. To je bio prvi primjerak tog modela. Prati ga Sound Carrier Number Nine.

Inače prošli tjedan frend mi donio RGR USB kabel. Mijenjao sam ga za svoj Audioquest. Kabel neću opisivati osim da je srebro. Spojio sam ga u sustav i zaboravio. Rekao sam sam sebi da je super i gotovo 

 

Izuzetno lijepi gramofoni, ne mogu zamisliti kolika vještina mora bit da se tako nešto dizajnira i osmisli da zvuči super. Jel tehnički centar Krklec još uvijek proizvodi Sound carrier? Nisam ih dugo vidio po oglasniku.

 G. Krklec ima svoju ponudu na Njuškalu. Ja sam preuzeo svoj phono stage kod njega u njegovim klijetima u Zagorju. Jako ugodna i simpatična osoba. I nadasve tatamata svog zanata.

 

 

Nema aktivnih oglasa pa sam mislio da su prestali, drago mi je čut da su još u pogonu

15 godina
offline
Vaš audio kutak

Ajmo ekipa, koje (novo) pojačalo do nekih 1000 € bi sad kupili a da ima barem jedan nebalansirani ulaz, izlaz za sub ili pre-out i barem nekih 50W/8ohm? Svrbe me novci i imam trenutno volju a kramara, čini se, više nego ikad, pa ono, da ne prođe volja. Bit ću zahvalan na bilo kakvoj sugestiji.

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
deckard kaže...

Ajmo ekipa, koje (novo) pojačalo do nekih 1000 € bi sad kupili a da ima barem jedan nebalansirani ulaz, izlaz za sub ili pre-out i barem nekih 50W/8ohm? Svrbe me novci i imam trenutno volju a kramara, čini se, više nego ikad, pa ono, da ne prođe volja. Bit ću zahvalan na bilo kakvoj sugestiji.

 Denon x3800h.

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
deckard kaže...

Ajmo ekipa, koje (novo) pojačalo do nekih 1000 € bi sad kupili a da ima barem jedan nebalansirani ulaz, izlaz za sub ili pre-out i barem nekih 50W/8ohm? Svrbe me novci i imam trenutno volju a kramara, čini se, više nego ikad, pa ono, da ne prođe volja. Bit ću zahvalan na bilo kakvoj sugestiji.

 Denon x3800h.

Iskreno, proučavam ga po netu od kad smo diskutirali neki dan, i AVC-X4700H ali me malo cima recenzija na ASR-u i to kaj su u međuvremenu potiho otfikarili AKM DAC iz njih. Makar sve to skupa me još i ne brine, ali vidim na njihovim stranicama Out of stock i Coming soon + par friških recenzija ljudi kojima krenuli neki problemi. Hm. Ali čudo podržava multi-channel DSD/SACD preko HDMI-a pa mi se zaiskrila suzica oko par neprežaljenih SACD-a. Definitivno me zanima.

Deckard
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
deckard kaže...

Ajmo ekipa, koje (novo) pojačalo do nekih 1000 € bi sad kupili a da ima barem jedan nebalansirani ulaz, izlaz za sub ili pre-out i barem nekih 50W/8ohm? Svrbe me novci i imam trenutno volju a kramara, čini se, više nego ikad, pa ono, da ne prođe volja. Bit ću zahvalan na bilo kakvoj sugestiji.

 Denon x3800h.

 Čovjek traži pojačalo, a ti mu predložiš AVR?

 

Edit: Vidim da ga zanima pa nije tvoja greška nego je njegov upit bio malo nepotpun.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2024 14:30 (Just Outlaw).
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
deckard kaže...

Ajmo ekipa, koje (novo) pojačalo do nekih 1000 € bi sad kupili a da ima barem jedan nebalansirani ulaz, izlaz za sub ili pre-out i barem nekih 50W/8ohm? Svrbe me novci i imam trenutno volju a kramara, čini se, više nego ikad, pa ono, da ne prođe volja. Bit ću zahvalan na bilo kakvoj sugestiji.

 https://www.ronis.hr/integrirano-pojacalo-marantz-pm-7000n-silver-heos/311437/product/

 

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
deckard kaže...
MewCore kaže...
deckard kaže...

Ajmo ekipa, koje (novo) pojačalo do nekih 1000 € bi sad kupili a da ima barem jedan nebalansirani ulaz, izlaz za sub ili pre-out i barem nekih 50W/8ohm? Svrbe me novci i imam trenutno volju a kramara, čini se, više nego ikad, pa ono, da ne prođe volja. Bit ću zahvalan na bilo kakvoj sugestiji.

 Denon x3800h.

Iskreno, proučavam ga po netu od kad smo diskutirali neki dan, i AVC-X4700H ali me malo cima recenzija na ASR-u i to kaj su u međuvremenu potiho otfikarili AKM DAC iz njih. Makar sve to skupa me još i ne brine, ali vidim na njihovim stranicama Out of stock i Coming soon + par friških recenzija ljudi kojima krenuli neki problemi. Hm. Ali čudo podržava multi-channel DSD/SACD preko HDMI-a pa mi se zaiskrila suzica oko par neprežaljenih SACD-a. Definitivno me zanima.

 Frend ima x3800h i na njih spojena 7 surround zvučnika, 4 stropna i 3 suba te Emotiva surround pojačalo za zvučnike koje AVR interno ne vozi(ima izlaze ali ne i pojačala radi broja zvučnika). Ne znam koliko ćeš zvučnika spajati na to ali ako nećeš imati punokrvno atmos kućno kino sa stropnim zvučnicima 4700 je poprilični overkill.

3700, 3800, 4700, 4800 itd su izvrsni moderni receiveri nakrcani opcijama sa kojima od zvuka ako se malo poigraš sa DSPom možeš dobit što god ti padne pamert i prilagoditi ih svakoj prostoriji.

Ako nećeš procesurianje uključiš pure direct mode koji gasi kompletni EQ i DSP te ga imaš kao "glupo" pojačalo.

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...

 Čovjek traži pojačalo, a ti mu predložiš AVR?

 

Edit: Vidim da ga zanima pa nije tvoja greška nego je njegov upit bio malo nepotpun.

Nema veze, sve kaj dobro svira do i oko te love, mogu i kombinacije preamp/amp, realno mi jedino streamer i DAC u uređajima ne trebaju jer to ionako koristim vanjsko, ali ako ima može biti samo bonus. Samo sound igra.

Deckard
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...

 Frend ima x3800h i na njih spojena 7 surround zvučnika, 4 stropna i 3 suba te Emotiva surround pojačalo za zvučnike koje AVR interno ne vozi(ima izlaze ali ne i pojačala radi broja zvučnika). Ne znam koliko ćeš zvučnika spajati na to ali ako nećeš imati punokrvno atmos kućno kino sa stropnim zvučnicima 4700 je poprilični overkill.

3700, 3800, 4700, 4800 itd su izvrsni moderni receiveri nakrcani opcijama sa kojima od zvuka ako se malo poigraš sa DSPom možeš dobit što god ti padne pamert i prilagoditi ih svakoj prostoriji.

Ako nećeš procesurianje uključiš pure direct mode koji gasi kompletni EQ i DSP te ga imaš kao "glupo" pojačalo.

Prednji, stražnji, centralni, sub i dva mala atmosa, to sad tak vozim na AVR-u. S tim da bi u slučaju da idem na takav AVR prednje i sub iz stereo sustava samo preštekao na novi AVR. 4700 košta praktički isto ko i 3800 trenutno pa razmišljam što bi bilo mudrije od ta dva. Ne vjerujem da im je sound u pure directu nešto baš drugačiji. Jedino ne znam dal nekim čudom sub, odn. preoutovi rade u pure directu? Pretpostavljam da ipak ne? Onda moram žonglirati s drugačijim rješenjima/konekcijama za sub, ali nije ni to čak neki problem. Sad mi Onkyo, kad opalim pure direct, vozi samo prednja dva zvučnika, sub mrtav makar na izlazu piše pre-out. A direct i stereo modovi već pale DSP i sve ostalo.

Deckard
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
deckard kaže...

Ajmo ekipa, koje (novo) pojačalo do nekih 1000 € bi sad kupili a da ima barem jedan nebalansirani ulaz, izlaz za sub ili pre-out i barem nekih 50W/8ohm? Svrbe me novci i imam trenutno volju a kramara, čini se, više nego ikad, pa ono, da ne prođe volja. Bit ću zahvalan na bilo kakvoj sugestiji.

 Denon x3800h.

 https://www.thomann.de/gb/crown_xli_3500.htm

check na sve, plus ima komodno malo priko 50W

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
deckard kaže...
MewCore kaže...

 Frend ima x3800h i na njih spojena 7 surround zvučnika, 4 stropna i 3 suba te Emotiva surround pojačalo za zvučnike koje AVR interno ne vozi(ima izlaze ali ne i pojačala radi broja zvučnika). Ne znam koliko ćeš zvučnika spajati na to ali ako nećeš imati punokrvno atmos kućno kino sa stropnim zvučnicima 4700 je poprilični overkill.

3700, 3800, 4700, 4800 itd su izvrsni moderni receiveri nakrcani opcijama sa kojima od zvuka ako se malo poigraš sa DSPom možeš dobit što god ti padne pamert i prilagoditi ih svakoj prostoriji.

Ako nećeš procesurianje uključiš pure direct mode koji gasi kompletni EQ i DSP te ga imaš kao "glupo" pojačalo.

Prednji, stražnji, centralni, sub i dva mala atmosa, to sad tak vozim na AVR-u. S tim da bi u slučaju da idem na takav AVR prednje i sub iz stereo sustava samo preštekao na novi AVR. 4700 košta praktički isto ko i 3800 trenutno pa razmišljam što bi bilo mudrije od ta dva. Ne vjerujem da im je sound u pure directu nešto baš drugačiji. Jedino ne znam dal nekim čudom sub, odn. preoutovi rade u pure directu? Pretpostavljam da ipak ne? Onda moram žonglirati s drugačijim rješenjima/konekcijama za sub, ali nije ni to čak neki problem. Sad mi Onkyo, kad opalim pure direct, vozi samo prednja dva zvučnika, sub mrtav makar na izlazu piše pre-out. A direct i stereo modovi već pale DSP i sve ostalo.

 Osobno ne znam zašto bi nakon što sam si dao toliko truda za kalibraciju koristio pure direct, no neke ljude veseli. Ni na Denonu ne koristi sub, isključivo stereo.

Glavna razlika je što 3800 podržava i Dirac za korekciju sobe, no njega moraš dodatno licencirati. Probao sam demo Diraca putem kompa i meni je Audyssey kog dobiješ besplatno davao bolje rezultate i jako mi se sviđa njegov mobilni app pa nije neki minus.

Ako možeš potegnut za 4700 ne vidim zašto ne bi bio zadovoljan sa njime.

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

 https://www.thomann.de/gb/crown_xli_3500.htm

check na sve, plus ima komodno malo priko 50W

Jedino kaj ima ventove iza .

Deckard
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Serija 4*** i više su Made in Japan i front panel je metalni dok je kod 3800 od plastike. Ako je ista cijena odmah 4700. Imao sam 3700 prvu seriju s AKM dac chipom a sad mjesec dana 4800.

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Pixel kaže...
analogni kaže...

 

eometrija upleta je usmjerena (kabel ima označen smjer gdje se spaja na amp).

 

 Što ovo točno znači ?  Kako je geometrija usmjerena ? 
Na strani pojačala ima spojeno nešto što nije na strani zvučnika , oklop ? 
Ili je uplet samo usmjeren , što god to značilo ?

 

Ako može pojašnjenje i čemu to 

Smjer upletanja žica je u igri.
Taj zvučnički kabel nema oklop.

To "usmjeravanje" kabela je (kao) zbog boljeg zvuka.
Već sam zaboravio detalje objašnjnaj jednog drugog domaćeg izrađivača kabela.

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
deckard kaže...

Ajmo ekipa, koje (novo) pojačalo do nekih 1000 € bi sad kupili a da ima barem jedan nebalansirani ulaz, izlaz za sub ili pre-out i barem nekih 50W/8ohm? Svrbe me novci i imam trenutno volju a kramara, čini se, više nego ikad, pa ono, da ne prođe volja. Bit ću zahvalan na bilo kakvoj sugestiji.

 NuPrime Ida-8 

5 godina
offline
Vaš audio kutak

Ti noviji AVR Denon/Marantz mogu posluziti jedno kao procesori uz koristenje vanjskih pojacala. Poprilicno lose slozeni, nekvalitetni, plasticni i puni jeftine elektronike. Ono o cemu se rijetko pise je da im snaga na 4 ohma pada na pola pa to dovoljno govori o kakvim je uredjaima rijec.

 

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
john142 kaže...

Ti noviji AVR Denon/Marantz mogu posluziti jedno kao procesori uz koristenje vanjskih pojacala. Poprilicno lose slozeni, nekvalitetni, plasticni i puni jeftine elektronike. Ono o cemu se rijetko pise je da im snaga na 4 ohma pada na pola pa to dovoljno govori o kakvim je uredjaima rijec.

 

 

 Evo ja Denona koristim u eco modu na kome su kanali limitirani na 20w, najglasnije što sam doma puštao je nekih 90dB i upogonio je svih 5 zvučnika bez ikakvih problema po pitanju dinamike i bez  ikakve distorzije. Brijem da bi prije oglušio nego što bi došao do toga da ne daje dosta snage.

Koji model Denona/Marantza si ti imao da te tako razočarao?

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2024 17:07 (MewCore).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice