Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.430.684
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
..

...stavio sam sliku izrazito kvalitetno napravljenog i složenog pojačala ....

nije napamet niti prosipanje pameti, sry ali kad me jednostavno bodu u oći te neke stvari, mozda previse kriticki ali s dobrom namjerom, nije mi cilj baljezgat.
imamo pretpostavku po slikama i mjerenja koja donekle dokazuju istu, pa mislim da se ne radi baš o top kvalitetnom ampu, samo o skupom koji nedvojbeno dobro zvuci ali nije bez problema, problema kojih mislim da jednostavno nesmi bit u tom cjenovnom rangu.

 voli bi nac negdi cisto noise profil da se bolje vidi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 12:54 (dabar_solta_V2).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
volegradele kaže...
Dabre kao i obicno nadrobio si hrpu gluposti......
Evo recenzija i mjerenje doticnog ampa.. https://www.stereophile.com/content/parasound-halo-21-power-amplifier
...

sry ali meni izgleda da kad god me pitaš za mišljenje samo to radiš da bi moga poslin napisat takav post. a s drugih foruma je odavna poznato tvoje mišljenje o diy opremi i "majstorima".

zapravo si mi s tim clankom dokaza sve šta san reka, evo na slici ljevo schiit aegir, sredna parasound halo 21 a desno primare a35. s iste stranice, u paintu sam namjesti "skalu" da odgovara jer ocito uz smoothing i mjenjanje skale i dalje je vidljiv nered na 50/100Hz i opcenito lošij thd+n, hvala na materijalu.

neznan koliko ce forum sliku kompresirat pa evo link na vanjski hostanu

 

Možete vi sad govorit šta god hoćete, ali stvarno se vidi pad frekvencije na 50, odnosno oko 100 Hz... Siguran sam da pojačalo ima dobar zvuk, ali eto, dabar je pogodio di ima "problem" na prvu. Svaka čast dabar.

 

Još jedan detalj, koji vi danas ne gledate. "Designed in USA", ali NE i proizvedeno u USA. Taiwan. Ogromna je razlika di se proizvodi uređaj. Neka su moji uređaji prastari, bar su svi Made in Japan, a to nije zanemarivo.

 Ma cekaj cekaj,malo sta vas dva to vidite i zasto bi to trebao radit neki cujni šum na zvucnicima prilikom rada i slusanja??Aj molim te objasnite mi!!??

 

"More common with older amps, often a sign of failing power supply caps. My Parasound HCA-2200ii had pretty good hum. I replaced all the mid-sized caps in the power supply and it went away. My Halo A21 never had any sort of hum, not even when I used with with my HT receiver (which was fed from the satellite box). Ground loop hum is also common, especially when you have a cable/satellite feed connected electrically. "

 

"I bought a Parasound 1500A brand new and when I plugged it in had a hum so I don't really think it has anything to do with the age of the amp. I came on here frantic asking for help cause I didn't know what was wrong. After tons of advice I tried the cheater plug...problem solved. "

 

"msg--ground loop hum can be caused by a number of factors; it's usually caused by cable/satellite boxes with a different ground potential--IF somehow interfaced with your sound system. Sometimes the intermixing of 2 prong plug components (chassis grnd) with 3 prong plug components can manifest a hum as well.

The most effective way to troubleshoot is by connecting 1 component at a time, and listen for which component introduces the hum. Start with amp and speakers only; turn the amp on----if you have no hum, then it's not the amp. Connect the next component, and so on.....Once you find the "offending" component, then you have to figure out why it's creating the hum. Always trade out interconnect cables first---as a broken shield wire can cause hum. "

 

"Well, there is hum that you hear through the speakers, the causes of which have been mentioned, then there is mechanical hum or buzzing that comes directly from the amplifier. The latter is most often caused by either a loose power transformer mounting bolt, or DC offset on the AC mains. Electrical devices with brightness, temperature and speed controls that draw power from the mains on only 1/2 of the AC cycle are often the culprits. All it takes is a couple hundred millivolts of DC to cause a toroidal transformer to saturate and hum or buzz audibly"

 

"Sorry for resurrecting an old thread, but I just wanted to comment on this topic. I recently purchased a Parasound HCA1200 II and fully recapped it. After a couple months, I noticed a buzzing noise coming from the speakers on both channels. I tried the ground lift on the back and that didn't improve things. I then started unplugging components from the power strip they were plugged into. I have a separate power strip for the power amplifier with nothing else plugged into it. After unplugging my OPPO DVD player, the hum disappeared. I then plugged the OPPO into the same power strip that he Parasound power amp is plugged into and the hum did not reappear. I can't explain why that got rid of the buzz, but it did. Just thought I'd share my experience"

 

 

Znaci iz prilozenog se vidi da ima more razloga zasto bilo koje pojacalo moze imat brum,hum,sum,zujanje..ali na temelju slike rec da je zbog toga...grafa..a nitko to nigdi ne spominje je krajnje neozbiljno!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 17:08 (volegradele).
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo Stereophile, na temelju Herbove recenzije sam bio spreman kupiti Klipsch RP-600M, da i njih čujem, oduvijek mi izgledaju zanimljivo. Ok, ne samo na temelju njegove recenzije al ajde..

 

Da bih daljnim guglanjem naletio na recenziju/mjerenje na ASR

 

Pa sad ti reci.. Jebeš sve ak ti treba dobar EQ i DSP i pitaj boga kaj sve ne da bi uštimao zvučnike da rade dobro. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Evo Stereophile, na temelju Herbove recenzije sam bio spreman kupiti Klipsch RP-600M, da i njih čujem, oduvijek mi izgledaju zanimljivo. Ok, ne samo na temelju njegove recenzije al ajde..

 

Da bih daljnim guglanjem naletio na recenziju/mjerenje na ASR

 

Pa sad ti reci.. Jebeš sve ak ti treba dobar EQ i DSP i pitaj boga kaj sve ne da bi uštimao zvučnike da rade dobro. 

 Doma dopeljat i poslusat..nema druge..nije neki novac,kupis online imas 15 dana povrata...recenzije mogu dat neke smjernice..ja osobno pored recenzija uvjek trazim user expirience!

AUDIOFIL
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
gocc01 kaže...

Evo Stereophile, na temelju Herbove recenzije sam bio spreman kupiti Klipsch RP-600M, da i njih čujem, oduvijek mi izgledaju zanimljivo. Ok, ne samo na temelju njegove recenzije al ajde..

 

Da bih daljnim guglanjem naletio na recenziju/mjerenje na ASR

 

Pa sad ti reci.. Jebeš sve ak ti treba dobar EQ i DSP i pitaj boga kaj sve ne da bi uštimao zvučnike da rade dobro. 

 Doma dopeljat i poslusat..nema druge..nije neki novac,kupis online imas 15 dana povrata...recenzije mogu dat neke smjernice..ja osobno pored recenzija uvjek trazim user expirience!

 Upravo tako, 15 dana i možeš vratiti i obavezno pogledati na forumima korisnička iskustva. Već sam dao primjer kef r3, reviewi odlični, mjerenja fantastična, realna user iskustva razočaravajuća...

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
...

 Ma cekaj cekaj,malo sta vas dva to vidite i zasto bi to trebao radit neki cujni šum na zvucnicima prilikom rada i slusanja??Aj molim te objasnite mi!!??

 

... My Halo A21 never had any sort of hum..

 halo a21 je Bruno Putzeys slaga, za a21+ nisan siguran, a mislim da sam cita negdi da je redizajn layouta rađen..

pretpostavka je da na dva mjesta oznacena na slici postoji mogucnost induciranja neželjenog 50/100Hz huma zbog blizine power vodova ovim strelicama oznacenim i paralelnim signalnim vodovima, plus od jednog kanala drive dio je kako po slici izgleda jako blizu 220v/110v switchevima. thd mjerenja pokazuju da se u izlazu tog ampa može nać baš očekivani spektar iako je smoothed i za bit sto posto siguran trebalo bi nac samo noise mjerenje.


naravno kako si napisa moguće je da je hum tu iz sto drugih razloga bilo vanjskih bilo unutarnjih, ali s obzirom da druga mjerenja na toj stranici nemaju vanjskih problema pretpostavka je da je problem unutar pojacala, pa dalje pretpostavka pada opet na ovo na slici. ovo problem nemoj svatit ko to da san reka da je amp skovaca, nego jedan moguci problem s layoutom, ko primjedbu. da bude sve fer iden postat sliku na diyaudio pa mozda dobijemo detaljni odgovor ako ti je baš zanimljivo.

btw ovo je tribalo završit prije dvi stranice tj trebalo je ostat na onome "pripazite pri kupnji ovog ampa dali možda ima hum".

14 godina
offline
Vaš audio kutak

taj toroidni transformator od parasounda je magnetski oklopljen pa ne bi smilo biti smetnje,valjda su na to inžinjeri mislili kad su konstruirali ovo pojačalo

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

 

Znaci iz prilozenog se vidi da ima more razloga zasto bilo koje pojacalo moze imat brum,hum,sum,zujanje..ali na temelju slike rec da je zbog toga...grafa..a nitko to nigdi ne spominje je krajnje neozbiljno!

 Nije rečeno da je sigurno zbog toga i toga, nego si dabra nešto pitao i on ti je teoretiziao što BI MOGLO bit. Po izgledu onih padova na grafu i onoga što je on rekao, ja sam se složio. Teoretiziramo bezveze, jer si TI postavio to pitanje. Niti je rečeno da je to sigurno, niti da mora bit tako, samo bezveze toeretiziramo, da malo ubijemo vrijeme dosade. Šta nije jasno?

 

Drugo, netko je govorio kako je Parasound skup i super i kako sigurno nemaju tih problema, a gledaj koliko si ti problema gore naveo, što su korisnici pisali. I skupi uređaji imaju koji put loše napravljene neke stvari, opet ponavljam, ne govorim ništa konkretno za ovaj model, jer ne znam, ali po iskustvu korisnika koje ti gore navodiš, raznih problema ima i Parasound.

Live long and prosper.
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Da napišem koju riječ o Topping DX7 Pro dan nakon.

 

Kvaliteta izrade je vrhunska. Uređaj manjih dimenzija ima 1,4kg, a ta težina upravo pridonosi osjećaju kvalitete jer sumnjam da će se previše mrdati po stolu ako se zapne za kabl od slušalica kao što je to njegov predhodnik Magni 3 radio.

Jedina zamjerka koju mogu dati je potenciometar. Cijeli uređaj je aluminijski izvana i onda se uhvati za plastični potenciometar koji je čvrst ali bi dodao dojmu da je aluminijski kao i ostatak uređaja.

S obzirom da se radi o digitalnom potenciometru ljudima se dešava da "preskoči" ili inverta input. Moj to još ne radi, a ionako većinom koristim daljinski s kojim nema problema.

Samo stišavanje i pojačavanje uređaja preko potenciometra je dosta sporo kada se usporedi daljinskim tako da se mora dosta manijakalno okretat da bi se stišalo, ali je zato precizno .

Isto tako se može koristiti u "DAC only" modu gdje je output fixan.

 

Inpute koje sam isprobao su SPDIF za komp i TV ( koji će biti samo za komp kada mi dođe materijal za coax preko kojeg će tv ići), USB (isto komp) i BT (mobiteli i laptop).

 

Outputi su XLR-i za JBL LSR305mk2 i Sennheiser HD650 preko 4 pin XLR-a. Između outputa se preko daljinskog lako prebacuje i mogu istovremeno biti aktivni ali su primjetno tiši kad se tako koriste.

Razlika na zvučnicima je bila očita istog trena jer je hiss po kojem su poznati (i kojeg je bilo dok su bili spojeni preko kineskog tankog RCA kabla spojenog na jack adapter) bio jedva primjetan tek blizu zvučnika.

Što se tiče pojačala za slušalice dosta je komentara bilo da je dosta slab, ali mogu reći da ja koji sam naviknuo na glasno bezu problema koristim na low gain-u. 

 

 

 

Sami zvuk usporedno s prijašnjim riješenjem (rear out za zvučnike, headphone naprijed za slušalice) je dosta precizniji i transparentniji.

 

Eto nekakvi popis što sam slušao do sad za usporedbu

 

Ai Kuwabara - Live at Blue Note Tokyo

Album s kojim liječim živce i kojeg preporučujem svakom je od jučer preslušan 2 puta i zvuči odlično.

Odma je primjetna razlika u detaljima i separaciji, od instrumenata, atmosferičnog zveckanja čaša, pljeska publike...

 

Agnes Obel - Aventine 

Odličan detaljni ženski vokal i instrumenti koji zvuče veliko

 

Yosi Horikawa - Vapor

ASMR Album za kojeg se nadam da znate, inače popularan pri testiranju slušalica. Mehanički zvukovi u pjesmi Letter su za naježit se 

 

Michael Blitcher - Omara

....

 

 

 

 

 

Eto "srce" mog audio kutka je stiglo nakon dugo vremena i povezuje sve odlično, cijenom skuplje od slušalica i zvučnika zajedno ali čim bude prilike i novca bit će i to drugačije .

S obzirom koliko malo mjesta zauzima a koliko funkcionalnosti nudi uređaj je izvanredan! Svaka preporuka za Topping

 

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 4
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Super. Hvala za preporuke glazbe! Ai Kuwabara odličan.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
berzerker kaže...

Da napišem koju riječ o Topping DX7 Pro dan nakon.

 

Kvaliteta izrade je vrhunska. Uređaj manjih dimenzija ima 1,4kg, a ta težina upravo pridonosi osjećaju kvalitete jer sumnjam da će se previše mrdati po stolu ako se zapne za kabl od slušalica kao što je to njegov predhodnik Magni 3 radio.

Jedina zamjerka koju mogu dati je potenciometar. Cijeli uređaj je aluminijski izvana i onda se uhvati za plastični potenciometar koji je čvrst ali bi dodao dojmu da je aluminijski kao i ostatak uređaja.

S obzirom da se radi o digitalnom potenciometru ljudima se dešava da "preskoči" ili inverta input. Moj to još ne radi, a ionako većinom koristim daljinski s kojim nema problema.

Samo stišavanje i pojačavanje uređaja preko potenciometra je dosta sporo kada se usporedi daljinskim tako da se mora dosta manijakalno okretat da bi se stišalo, ali je zato precizno .

Isto tako se može koristiti u "DAC only" modu gdje je output fixan.

 

Inpute koje sam isprobao su SPDIF za komp i TV ( koji će biti samo za komp kada mi dođe materijal za coax preko kojeg će tv ići), USB (isto komp) i BT (mobiteli i laptop).

 

Outputi su XLR-i za JBL LSR305mk2 i Sennheiser HD650 preko 4 pin XLR-a. Između outputa se preko daljinskog lako prebacuje i mogu istovremeno biti aktivni ali su primjetno tiši kad se tako koriste.

Razlika na zvučnicima je bila očita istog trena jer je hiss po kojem su poznati (i kojeg je bilo dok su bili spojeni preko kineskog tankog RCA kabla spojenog na jack adapter) bio jedva primjetan tek blizu zvučnika.

Što se tiče pojačala za slušalice dosta je komentara bilo da je dosta slab, ali mogu reći da ja koji sam naviknuo na glasno bezu problema koristim na low gain-u. 

 

 

 

Sami zvuk usporedno s prijašnjim riješenjem (rear out za zvučnike, headphone naprijed za slušalice) je dosta precizniji i transparentniji.

 

Eto nekakvi popis što sam slušao do sad za usporedbu

 

Ai Kuwabara - Live at Blue Note Tokyo

Album s kojim liječim živce i kojeg preporučujem svakom je od jučer preslušan 2 puta i zvuči odlično.

Odma je primjetna razlika u detaljima i separaciji, od instrumenata, atmosferičnog zveckanja čaša, pljeska publike...

 

Agnes Obel - Aventine 

Odličan detaljni ženski vokal i instrumenti koji zvuče veliko

 

Yosi Horikawa - Vapor

ASMR Album za kojeg se nadam da znate, inače popularan pri testiranju slušalica. Mehanički zvukovi u pjesmi Letter su za naježit se 

 

Michael Blitcher - Omara

....

 

 

 

 

 

Eto "srce" mog audio kutka je stiglo nakon dugo vremena i povezuje sve odlično, cijenom skuplje od slušalica i zvučnika zajedno ali čim bude prilike i novca bit će i to drugačije .

S obzirom koliko malo mjesta zauzima a koliko funkcionalnosti nudi uređaj je izvanredan! Svaka preporuka za Topping

 

 

 

 Ajde super da si zadovoljan i da se isplatilo čekati:)

Izgleda da su kinezi sa toppingom zbilja pogodili, cijeli bolji range je izvrstan i od usera i od reviewa te mjerenja, od D50, D70, D90 i DX7pro :)

5 godina
offline
Vaš audio kutak

Došla bratu nova Rondo polica. Nešto više od 8000 kuna, stara je mušterija, ali su sve mjere bile po narudžbi. Punjena pijeskom, zavarena, svi šiljci, zaštite za šiljke, aluminijski podlošci za šiljke, sve što treba...

 

Na CDplayeru je pokriv protiv prašine, od pleksiglasa. Dolje lijevo je neki bezveze jeftini bluray player, dok ne dođe srebreni Marantz. Ostalo već znate, Burson DAC (preamp i headamp), Symaudio Moon player, Hitachi HMA 6500 power amp (refresh i upgrade) i Sony TA-E86 preamp (refresh) i Sonus Faber Toy Tower, a iza se vide Viablue zvučnički kabeli. Strujni i interkonekti tek trebaju doć na red. Još su oni iz Chipoteke...  

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2020 12:22 (Filox).
Moj PC  
6 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Filox kaže...

Došla bratu nova Rondo polica. Nešto više od 8000 kuna, stara je mušterija, ali su sve mjere bile po narudžbi. Punjena pijeskom, zavarena, svi šiljci, zaštite za šiljke, aluminijski podlošci za šiljke, sve što treba...

 

Na CDplayeru je pokriv protiv prašine, od pleksiglasa. Dolje lijevo je neki bezveze jeftini bluray player, dok ne dođe srebreni Marantz. Ostalo već znate, Burson DAC (preamp i headamp), Symaudio Moon player, Hitachi HMA 6500 power amp (refresh i upgrade) i Sony TA-E86 preamp (refresh) i Sonus Faber Toy Tower, a iza se vide Viablue zvučnički kabeli. Strujni i interkonekti tek trebaju doć na red. Još su oni iz Chipoteke...  

Pošto je stara mušterija je 8.000+ kn? Da nije stara - bilo bi manje? Ovo je privilegija ili mana (biti stara mušterija)?  

OK, šalim se, naravno... lijepo izgleda, zaista lijepo! Rondo je odlična firma, radi krasne, kvalitetne masivne police, ali je (ipak) dosta skup (za naše pojmove), no, uvijek je - koliko para...  

 Bila bi skuplja, jasno.  

 

Jeftinije su one iz "kataloga", ali ako baš svaku mjeru sam odrediš, onda to malo i podiže cijenu. Namjerno sam naveo da dolazi sa svim potrebnim za puštanje u rad, pa da bar malo opravdam cijenu.    

 

Problem je što su ovakve police u pravilu teške, ako ih nećeš sam punit pjeskom. Čak i prazna polica je dosta teška, a to ti radi problem s poštarinom, ako naručuješ iz vanka, pa i da nađeš jeftiniju policu vanka, dok bi platio poštarinu, dođe opet ko Rondo, pa i skuplje. Ronda staviš nekome u auto i 0,00 kuna poštarine. Srećom, nismo velika država. Treba stavit na papr, pa vidit isplativost.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2020 12:50 (Filox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
volegradele kaže...

 

Znaci iz prilozenog se vidi da ima more razloga zasto bilo koje pojacalo moze imat brum,hum,sum,zujanje..ali na temelju slike rec da je zbog toga...grafa..a nitko to nigdi ne spominje je krajnje neozbiljno!

 Nije rečeno da je sigurno zbog toga i toga, nego si dabra nešto pitao i on ti je teoretiziao što BI MOGLO bit. Po izgledu onih padova na grafu i onoga što je on rekao, ja sam se složio. Teoretiziramo bezveze, jer si TI postavio to pitanje. Niti je rečeno da je to sigurno, niti da mora bit tako, samo bezveze toeretiziramo, da malo ubijemo vrijeme dosade. Šta nije jasno?

 

Drugo, netko je govorio kako je Parasound skup i super i kako sigurno nemaju tih problema, a gledaj koliko si ti problema gore naveo, što su korisnici pisali. I skupi uređaji imaju koji put loše napravljene neke stvari, opet ponavljam, ne govorim ništa konkretno za ovaj model, jer ne znam, ali po iskustvu korisnika koje ti gore navodiš, raznih problema ima i Parasound.

Kako sta mi nije jasno,pa meni nije normalno da se pametuje napamet..rec za neki uređaj koji se nikad ni vidio ni čuo nije da možda ima Bram je krajnje neozbiljno,a primjere sam naveo da se vidi da se brum može cut iz raznoraznih razloga i naveo sam ih od osobnih iskustava korisnika a ne gledaca slika!!
 Naravno da i skupi uređaji znaju imat falinge ali molim ljepo da se govore osobna iskustva kao sto si sam naveo a ne napamet!!

AUDIOFIL
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Filox kaže...
volegradele kaže...

 

Znaci iz prilozenog se vidi da ima more razloga zasto bilo koje pojacalo moze imat brum,hum,sum,zujanje..ali na temelju slike rec da je zbog toga...grafa..a nitko to nigdi ne spominje je krajnje neozbiljno!

 Nije rečeno da je sigurno zbog toga i toga, nego si dabra nešto pitao i on ti je teoretiziao što BI MOGLO bit. Po izgledu onih padova na grafu i onoga što je on rekao, ja sam se složio. Teoretiziramo bezveze, jer si TI postavio to pitanje. Niti je rečeno da je to sigurno, niti da mora bit tako, samo bezveze toeretiziramo, da malo ubijemo vrijeme dosade. Šta nije jasno?

 

Drugo, netko je govorio kako je Parasound skup i super i kako sigurno nemaju tih problema, a gledaj koliko si ti problema gore naveo, što su korisnici pisali. I skupi uređaji imaju koji put loše napravljene neke stvari, opet ponavljam, ne govorim ništa konkretno za ovaj model, jer ne znam, ali po iskustvu korisnika koje ti gore navodiš, raznih problema ima i Parasound.

Kako sta mi nije jasno,pa meni nije normalno da se pametuje napamet..rec za neki uređaj koji se nikad ni vidio ni čuo nije da možda ima Bram je krajnje neozbiljno,a primjere sam naveo da se vidi da se brum može cut iz raznoraznih razloga i naveo sam ih od osobnih iskustava korisnika a ne gledaca slika!!
 Naravno da i skupi uređaji znaju imat falinge ali molim ljepo da se govore osobna iskustva kao sto si sam naveo a ne napamet!!

 Ja samo čekam da  napišu kako zvuči taj uređaj bez da su ga ikada vidjeli a kamoli čuli....

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

Kako sta mi nije jasno,pa meni nije normalno da se pametuje napamet..rec za neki uređaj koji se nikad ni vidio ni čuo nije da možda ima Bram je krajnje neozbiljno,a primjere sam naveo da se vidi da se brum može cut iz raznoraznih razloga i naveo sam ih od osobnih iskustava korisnika a ne gledaca slika!!
 Naravno da i skupi uređaji znaju imat falinge ali molim ljepo da se govore osobna iskustva kao sto si sam naveo a ne napamet!!

 Ali, ali, ti si SAM pitao dabra da komentira. Ti, si njega to baš pitao, točno to što ti je on napisao, a sad se ljutiš? What? Šta vam je ljudi?

 

Znači, pitao si čovjeka i on je odgovorio na to pitanje, s tim da je svaki put napisao "možda", "ima mogućnost"... Ja sam se samo nadovezao na opis slike i komentar grafa. Pitao si da se komentira slika, komentirala se slika, ne zvuk.

 

Bolje da se ne javljam, očito.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

Došla bratu nova Rondo polica. Nešto više od 8000 kuna, stara je mušterija, ali su sve mjere bile po narudžbi. Punjena pijeskom, zavarena, svi šiljci, zaštite za šiljke, aluminijski podlošci za šiljke, sve što treba...

 

Na CDplayeru je pokriv protiv prašine, od pleksiglasa. Dolje lijevo je neki bezveze jeftini bluray player, dok ne dođe srebreni Marantz. Ostalo već znate, Burson DAC (preamp i headamp), Symaudio Moon player, Hitachi HMA 6500 power amp (refresh i upgrade) i Sony TA-E86 preamp (refresh) i Sonus Faber Toy Tower, a iza se vide Viablue zvučnički kabeli. Strujni i interkonekti tek trebaju doć na red. Još su oni iz Chipoteke...  

 Sve top,samo zašto TV na policu?😩🤔

AUDIOFIL
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Filox kaže...

Došla bratu nova Rondo polica. Nešto više od 8000 kuna, stara je mušterija, ali su sve mjere bile po narudžbi. Punjena pijeskom, zavarena, svi šiljci, zaštite za šiljke, aluminijski podlošci za šiljke, sve što treba...

 

Na CDplayeru je pokriv protiv prašine, od pleksiglasa. Dolje lijevo je neki bezveze jeftini bluray player, dok ne dođe srebreni Marantz. Ostalo već znate, Burson DAC (preamp i headamp), Symaudio Moon player, Hitachi HMA 6500 power amp (refresh i upgrade) i Sony TA-E86 preamp (refresh) i Sonus Faber Toy Tower, a iza se vide Viablue zvučnički kabeli. Strujni i interkonekti tek trebaju doć na red. Još su oni iz Chipoteke...  

 Sve top,samo zašto TV na policu?😩🤔

 E to ne znam. To sam ga i ja pitao, ima nosača, ima zida, vidi ga kol'ki je iza... Tako je njemu bilo bolje, ja bi u zid zavidao (zašarafio) sigurno. 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

 

Na kraju - gle kolega Filox, pa u jednom je pojačalu sve jedno pored drugoga, toliko je toga nagurano i nagruvano blizu, da bi sve svemu moglo izazivati kojekakve smetnje i probleme, ali se to (većinom) ipak NE događa.

OK, postoji tu i tamo kakva greška u konstrukciji (pa i Mercedes i Toyota i BMW imaju takvih propusta, pa i SpaceShuttle se srušio), ali se to onda ispravi, da u javnost, povuče serija, ali ovo... ovo je tek novi model pojačala i zbilja je malo pre rano da ga jedan dabar, kako kaže Volegradele, posere, a da ga ni vidio ni (pogotovo) čuo nije.

 

Sad čekamo TD-e od yayonosaca...  

 Ja idalje mislim da niste u redu. Kao da ga namjerno navačite da nešto kaže i onda ga razapinjete. Pitali ga za mišljenje, on ga je dao i onda je pojasnio zašto misli da bi MOŽDA MOGLO bit tako. I fino naglasi i ogradi se, jer kaže MOŽDA, MOGLO bi, ali ne mora.

 

Zašto ga išta onda pitate. Nemojte ga pitat, nemojte davat slike... Nije u redu napadat nekoga nakon što je odgovorio na postavljeno pitanje i onda ga malo detaljnije pojasnio. A sve se pričalo teoretski, jer iz slike se ni ne može drugačije i svi ovde smo toga svjesni.

 

Nemojte bit zločesti, budite dobri.

 

Live long and prosper.
Moj PC  
4 0 hvala 1
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Dabar vam je lijepo rekao i ono što je rekao na kraju se i vidjelo na grafu. Ko da su neki ljubomorni što čovjek zna iz slike nešto zaključiti. Ajde da je onaj graf pokazao nešto sasvim drugo, pokopali bi ga (vi, ne ja, mene baš briga) i ajmo dalje.

I još veli "mislim", "može biti" kaj sve ne da se ogradi da je to njegovo - pazi ovo - mišljenje.

Ne, Dabar, iz slike ne možeš (a po nekim ne smiješ, jer je to valjda nešto sveto, dogma) ništa zaključiti o komponenti koju gledaš. Zamisli da automehaničaru veliš da nemre niš zaključiti o auto samo ga vizualno promatrajući. Ma ne, ti MORAŠ sjesti u auto, voziti ga danima, tjednima, diviti se kolko košta... To je ono najbitnije. To što je, recimo, Alfa smeće od auta nije bitno. Bitno je kak ide dok ide. Smiješna ekipa, al zato vas i pratim (ima i korisnih informacija, daleko od toga).

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sta je najgore od svega stvarno sam stavio sliku dobro slozenog pojacala znajuci da Dabar voli kvalitetno napravljene uteđaje,a ispalo je ovako...steta nije mi bila namjera!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

ispalo je da se u vas niko nesmi dirat! oko cega vi napravite svađu pa ovo nisu istine, nemoš tražit komentar ali samo ako je pozitivan, ako nije onda da cutin..

a tajo klasika ogromni postovi a zaništa, evo ti doli jedna slika šta broj jedan misli o tome...

posta sam ti primjer "zubi" na noise grafu di bi trebali bit i kako bi trebali izgledat jer si pita za primjer ,  jbg nemam doma amp koji vrjedi ko godišnja plaća samo zato da bi ga moga izmjerit i tebi postat rezultate pa sam eto nalipi prvi primjer koji sam ima na kompu, a kolega je kasnije da link na review s thd+n mjerenjima koji pokazuju da na tocno tom mjestu ima blagi bump, a pošto nije čisto noise mjerenje može bit i distorzija pa zam napisa možda jedno deset puta. case closed.

  meni je nedopustivo da skup amp ima hum-apsolutno nevezano za to dali spomenuti amp ima ili nema huma, i nevezano za boju/kvalitetu zvuka i slicno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2020 16:06 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

O kojem grafu pričaš?

O "nekom" grafu primjera "zubi" na 50 i 100Hz, iz bog te pita kojeg slučaja? Ali, to NIJE bio graf navedenog Parasound pojačala A21+... shvati to, heejjjjj!

 

 

 E tu figli Brute? Ili kako se već pravilno piše na latinski... Pa zar i ti sine Tajo?   

 

Ajde tajo, očale u ruke, vrati se stranicu nazad i pročitaj što piše na slici ispod srednjeg grafa.

 

Parasound A21+, shvati to, heeejjj!!!

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
..

216. strana, dolje graf - ništa ne piše čiji je

 taj graf je nebitan to je random primjer.
ako nisi naša o ovom grafu je rjec https://imgur.com/482uDys

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

216. strana, dolje graf - ništa ne piše čiji je

 

Probaj čitat sve, kad već želiš pisat strane texta. 

 

217 strana, 3 grafa, usporedba 3 uređaja, u sredini je Parasound A21+. Savršeno se poklopilo s teorijom. Meni dosta.

 

Lijep pozdrav, odo ja igrat D&D i radit što i moj avatar radi.

 

Živio rođo!

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ma nema tu smi/nesmi dirat,iz gluposti ispalo sranje nepotrebno,ruku na srce nije ti ovo prvi put da izletis...ja jedino sto zelim da npr kazez ,evo imao sam doma na servisu to i to pojacalao i imalo je taj i taj problem zbog toga i toga..a ne pogledat sliku di je more toga stavljeno u kuciste kao i kod vecine uređaja i rec da bi moglo imat hum...totalno nepotrebno..pa to mozemo rec da skore sve zivo i nezivo..
AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
volegradele kaže...
Ma nema tu smi/nesmi dirat,iz gluposti ispalo sranje nepotrebno,ruku na srce nije ti ovo prvi put da izletis...ja jedino sto zelim da npr kazez ,evo imao sam doma na servisu to i to pojacalao i imalo je taj i taj problem zbog toga i toga..a ne pogledat sliku di je more toga stavljeno u kuciste kao i kod vecine uređaja i rec da bi moglo imat hum...totalno nepotrebno..pa to mozemo rec da skore sve zivo i nezivo..

  "more toga stavljeno u kuciste kao i kod vecine uređaja i rec da bi moglo imat hum"

 

5 postova gore, točno sam to Filoxu napisao...  

 

Nego, kada planiraš nabavljati Parasound na probu? Prije ljeta?

 Nezz,to ti mene pucaju svako malo neke kombinacije..bumo videli ako sto uleti..gledam u SH ne novo!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
ruku na srce nije ti ovo prvi put da izletis......

 di se izletin? zasto automatski pretpostavljaš da sam u krivu a pitaš me za mišljenje?  sto puta napišem možda, cak sam napisa "nepotrebni rant" ! a vi to okrenete na skroz obrnuto i onda napad na mene?.. nema mi logike sorry, ko da ste me se uvatili za***avat mi je osjecaj i to nije prvi put tu u temi.

 

14 godina
offline
Vaš audio kutak

A gle ima ekipe koja hoće i bok, njima je to ok.

Inače Nove boje zvuka imaju popust od 20% na sve Mfidelity porizvode, citiram sa facea:

 


"Na ovaj uređaj, i sve ostale Musical Fidelity uređaje, nudimo 20% popusta, kojeg iskoristite unošenjem kupon koda NBZFIDELITY u košarici."

 

Pa tko treba neka roka :)

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice