Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.430.799
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Re: Imate li i koristite li tuner?
Father_Dougal kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

 pitaj ga na koliko im je namješten low pass filter prije odašiljaća i koliki je omjer kompresora/limitera ako nije problem, nažalost osim par ovih glavnih postaja mislim da svi puštaju mp3/jutub, ili rade konverziju u digitalu pa natrag u nekom nesretnom obliku negdi u lancu.

HRT radio stanice (HR1, HR2, HR3, Sljeme) emitiraju iz wav datoteka, čak nisu niti FLACevi. Reklame i razni vanjski materijali dolaze svakojako, tako da idu i iz lossy formata.
Ne znam za komercijalne radio stanice, no obzirom da vrte sto pjesama u danu, ne vidim problema da idu lossless :) što se analogije tiče, HRT je digitalizirao ( i još uvijek digitalizira) svoju analognu građu, ploče i magnetofonske vrpce, CDovi su odavno izripani. Ne emitira sa tih fizičkih formata već jako, jako dugo.

Zna li netko kakva je situacija na Anteni, Goldu... ?

 Vidim da pojedinci nemaju pojma o radio postajama... Da, HRT ima vrhunsku studijsku opremu i sigurno ne koriste ništa osim WAVova. Koncerti na HRT3 su fenomenalni.

 

Nemam pojma na koliko im je namješten low pass filter, zašto bi uopće morali svi imat taj filter?

Live long and prosper.
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Bio sam na svom prvom partyu! Na amelie na Velesajmu. Mislim da mi se sviđa taj..đir.

 

Nego, ja već par mjeseci se neckam da kupim tuner, hr2 obozavam slusati, i nekad nešto na hr3. Ovi ostali radiji kod nas su (enter, otvoreni, antena, gold) po mojem ukusu malo previse losi. :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...

Bio sam na svom prvom partyu! Na amelie na Velesajmu. Mislim da mi se sviđa taj..đir.

 

Nego, ja već par mjeseci se neckam da kupim tuner, hr2 obozavam slusati, i nekad nešto na hr3. Ovi ostali radiji kod nas su (enter, otvoreni, antena, gold) po mojem ukusu malo previse losi. :D

 Moja preporuka stari Sansui. Top tuneri, ne možeš pogriješit.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
nhooydz kaže...

Bio sam na svom prvom partyu! Na amelie na Velesajmu. Mislim da mi se sviđa taj..đir.

 

Nego, ja već par mjeseci se neckam da kupim tuner, hr2 obozavam slusati, i nekad nešto na hr3. Ovi ostali radiji kod nas su (enter, otvoreni, antena, gold) po mojem ukusu malo previse losi. :D

Zašto ne? Mada je kolega Father odmah prokomentirao da je to "FM je onak... nije audiofilski"... ali, ja osobo ne vidim zašto ne.

Pa ne mora se svoditi obično slušanje radio programa na zadrtu audiofiliju, naravno da ne. Svodi se na jednostavni čin "slušam radio program", i gotovo. Bez ikakvih primisli.

 

Ne znam kakva je ponuda danas, ali vjerujem da je OK, što se i polovnjaka tunera tiče, pa se da naći kvalitetnih uređaja.

300-400 kn ćeš prežvakati, ali zato imati komponentu koju ćeš ipak, čak i relativno često, "ganjati" :-)))

 Išao sam sekundu bacit oko na ponudu Sansui-a po Njuškalu... 

 

19 Tunera, ali evo 2 primjerka koja su me odmah ubola u oko...

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-tuneri/sansui-tu-9900-vintage-tuner-oglas-27562287

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/sansui-tuner-tu-x1-oglas-7642163

 

Cijena? Prava sitnica...

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-tuneri/sansui-oglas-27759847

 

Ali kad vidim da iza piše Tokyo, Japan, Made In Japan sve im je oprošteno.

 

Ostali primjerci su ispod 1000 kuna, puno prihvatljiviji.

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
nhooydz kaže...

Bio sam na svom prvom partyu! Na amelie na Velesajmu. Mislim da mi se sviđa taj..đir.

 

Nego, ja već par mjeseci se neckam da kupim tuner, hr2 obozavam slusati, i nekad nešto na hr3. Ovi ostali radiji kod nas su (enter, otvoreni, antena, gold) po mojem ukusu malo previse losi. :D

 Ovo je bija moj tuner. Ako ga nađeš nećeš požalit.

 Predivno, predivno, a još zlatno doba Technicsa... Kupio bi ga sebi samo za gledat ga.

 

Šteta, ovaj je crni, ali evo prilike, za 1000 kuna Technics tuner i telefunken pojačalo.

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/pojacalo-tuner-zvucne-kutije-oglas-28731937

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 11:19 (Filox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Imate li i koristite li tuner?
Filox kaže...
..

 

Nemam pojma na koliko im je namješten low pass filter, zašto bi uopće morali svi imat taj filter?

 zato jer je tako složen fm multipleks, tj zaboravi preko 18KHz išta i u teoriji a pogotovo u praksi, nada sam se da su možda digi stanice zbog "brzog" filtera u stanju poslat preko 15k ali mislim da ne šalje niko preko 15k kako je kolega odma reka.


edit: zadnja slika usporedba iste stvari snimljene s lokalne radio stanice i flac-a

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 12:10 (dabar_solta_V2).
10 godina
offline
Re: Imate li i koristite li tuner?

Kakvo je stanje kvalitete sa DAB jer sam negdje pročitao da će na FM ostati samo smeće od narodnjaka ?

5 godina
offline
Re: Imate li i koristite li tuner?
AF139 kaže...

Kakvo je stanje kvalitete sa DAB jer sam negdje pročitao da će na FM ostati samo smeće od narodnjaka ?

 Šta je DAB?   

Live long and prosper.
10 godina
offline
Re: Imate li i koristite li tuner?

Isto kao kod TV DVB-T/T2 tj. digitalna audio modulacija koja već radi u Hr. samo što nisam još uzimao receiver  ni antenu jer mi je najbliži Brač na cca 100Km udaljenosti :(

9 godina
offline
Vaš audio kutak

Mozda cak i uzmem ovaj crni kombo, pošto mi je sve crno.

 

Sto se tice tehnicsa.. https://www.technics.com/us/products/grand-class/stereo-integrated-amplifier-su-g700.html 

 

Predivno izgleda. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...

Mozda cak i uzmem ovaj crni kombo, pošto mi je sve crno.

 

Sto se tice tehnicsa.. https://www.technics.com/us/products/grand-class/stereo-integrated-amplifier-su-g700.html 

 

Predivno izgleda. 

 Wow, jel ovo novi Technics? Ja prestao to pratit još devedesetih, al ovo sad izgleda ludilo. Zadnje što sam imao je Technics AZ6 tape deck, ludilo zvuk, ludilo stvar, moja prva ozbiljna komponenta. Taj kazić je imao osjetno bolji zvuk od nekog jeftinog Sony CD playera koji smo imali, a kao CD je bolji od kazeta. Kako da ne...

 

Pitaj prodavača da ti proda odvojeno, meni su često izlazili u susret, ako lijepo pitam.

 

EDIT:

Super izgleda, ali je D klasa pojačala, a pišu u opisu slike "digital amplifier"... Marketinške pizdarije, ne postoji digitalno pojačalo, D klasa pojačala nisu digitalna, rade s analognim signalom i to su analogni strojevi... Ghhhh... Neozbiljno od Technicsa, sad sam se sjetio zašto sam ih prestao pratit ima 30 godina, jer su neozbiljni. 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 12:38 (Filox).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zlatno doba Techicksa je bilo 70 i pocetak 80ih godina,90te su vrlo lose godine gdje su proizvodili konfekcijski ljepo dotjerane uređaje ali unutra propuh teski,takav je bio i zvuk!Igrom skucaja kroz izloge Export drva u Splitu na putu za srednju skolu sam se zaljubio u hifi komponente a poslije u visoko vjernu reporodukciju zvuka!Na kraju sam si i nabavio top model Techniks pojacala snage i ostao razocaran kad sam ga stavio u sistem!Ne vjerujem bez obzira na sve da cu ikad vise nesto njihovo kupit!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Imate li i koristite li tuner?
AF139 kaže...

Isto kao kod TV DVB-T/T2 tj. digitalna audio modulacija koja već radi u Hr. samo što nisam još uzimao receiver  ni antenu jer mi je najbliži Brač na cca 100Km udaljenosti :(

  koja frekvencija, nisam zna da dab uopće ide u hr..

-filox sta se tice toga digital analog sve switching se može nazvat digital a d klasa je switching sve do filtera na izlazu, npr uzmi da imaš neki bluetooth zvucnik s digital input d klasom pojačala, sve je u digitali do samog filtera prije zvucnika...

5 godina
offline
Re: Imate li i koristite li tuner?
dabar_solta_V2 kaže...
AF139 kaže...

Isto kao kod TV DVB-T/T2 tj. digitalna audio modulacija koja već radi u Hr. samo što nisam još uzimao receiver  ni antenu jer mi je najbliži Brač na cca 100Km udaljenosti :(

  koja frekvencija, nisam zna da dab uopće ide u hr..

-filox sta se tice toga digital analog sve switching se može nazvat digital a d klasa je switching sve do filtera na izlazu, npr uzmi da imaš neki bluetooth zvucnik s digital input d klasom pojačala, sve je u digitali do samog filtera prije zvucnika...

 E pa čudi me da baš ti sine Brute ovako izvali...

 

Prva rečenica kad sam čitao o D klasi je glasila: D klasa NISU digitalna pojačala. Onda je išlo nekoliko stručnih stranica objašnjavanja kako koja klasa radi. Reci mi samo, u kojem dijelu pojačala se nalazi AD/DA konverter? 

 

Signal u D klasi pojačala je analogan od početka do kraja, samo što je sistem rada pojačala sličan modulacijama digitalnog signala. Switching amplifier nije digital amplifier.

 

"The term "class D" is sometimes misunderstood as meaning a "digital" amplifier. While some class-D amplifiers may indeed be controlled by digital circuits or include digital signal processing devices, the power stage deals with voltage and current as a function of non-quantized time. The smallest amount of noise, timing uncertainty, voltage ripple or any other non-ideality immediately results in an irreversible change of the output signal. The same errors in a digital system will only lead to incorrect results when they become so large that a signal representing a digit is distorted beyond recognition. Up to that point, non-idealities have no impact on the transmitted signal. Generally, digital signals are quantized in both amplitude and wavelength, while analog signals are quantized in one (e.g. PWM) or (usually) neither quantity."

 

"The letter D used to designate this amplifier class is simply the next letter after C and, although occasionally used as such, does not stand for digital. Class-D and class-E amplifiers are sometimes mistakenly described as "digital" because the output waveform superficially resembles a pulse-train of digital symbols, but a class-D amplifier merely converts an input waveform into a continuously pulse-width modulated analog signal. (A digital waveform would be pulse-code modulated.)"

 

Aj nemojte bit neozbiljni kao Technics...

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 13:51 (Filox).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Zlatno doba Techicksa je bilo 70 i pocetak 80ih godina,90te su vrlo lose godine gdje su proizvodili konfekcijski ljepo dotjerane uređaje ali unutra propuh teski,takav je bio i zvuk!Igrom skucaja kroz izloge Export drva u Splitu na putu za srednju skolu sam se zaljubio u hifi komponente a poslije u visoko vjernu reporodukciju zvuka!Na kraju sam si i nabavio top model Techniks pojacala snage i ostao razocaran kad sam ga stavio u sistem!Ne vjerujem bez obzira na sve da cu ikad vise nesto njihovo kupit!

 Točno to, zahvaljujući Exportdrvu i ja sam počeo svoj put u ozbiljne vode audiofilije. Kao što sam gore spomenuo, ja sam od Technicsa uzeo AZ6 kazet-deck i to je bilo odlično. Zadnje generacije kazetofona da su se uopće više proizvodile, 3 motora, 3 glave, vrata se otvaraju kao u CD playeru, na botun, Dolby B/C/S, sve je imalo čudo. Sljedeće godine krenile pržilice i ja godinama gledao taj divni kazetofon kako skuplja prašinu.

 

Technicsova pojačala iz 70ih i 80ih su već bili uređaji za spominjat i dan danas. Pa nedavno smo ovde spomenuli ono neko legendarno Technics pojačalo snage od 40.000 Eura, iz 70ih... Veliki VUmetri...

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 13:47 (Filox).
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 

Vrlo vrlo upitno vrijedi li to i približno te novce, danas se svakaj prodaje pod "vintage", "iz zlatnog doba", "svira bolje nego novo" i normalno "audiofilsko", pokušavaju se svakakve starudije uvalit pod tim frazama po suludim cijenama, to je danas nekakav đir očito

 

Ne velim da nema starih komponenti koje puno vrijede, i novčano i zvučno, al izgleda mi da bi svaki preprodavač s njuškala svoj dio kolača, pa pokušavaju uvalit nekakve prastare kanturine služeći se lovačkim pričama

 

Eto dotični prodaje i nekakav komplet za 25 kila, svi se negdje trgaju iskrcat tu lovu za starudiju

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
Filox kaže...

 

Vrlo vrlo upitno vrijedi li to i približno te novce, danas se svakaj prodaje pod "vintage", "iz zlatnog doba", "svira bolje nego novo" i normalno "audiofilsko", pokušavaju se svakakve starudije uvalit pod tim frazama po suludim cijenama, to je danas nekakav đir očito

 

Ne velim da nema starih komponenti koje puno vrijede, i novčano i zvučno, al izgleda mi da bi svaki preprodavač s njuškala svoj dio kolača, pa pokušavaju uvalit nekakve prastare kanturine služeći se lovačkim pričama

 

Eto dotični prodaje i nekakav komplet za 25 kila, svi se negdje trgaju iskrcat tu lovu za starudiju

 Akoti Filox napiše da je nešto super, onda to pišem s razlogom. Sansui, sve što je ikad izašlo s tim imenom je kvalitetno. Sansui nije imao loših uređaja. Sansui tuneri su posebno poznati, odnosno najpoznatiji su njihovi receiveri. Upravo kod analognih tunera je Sansui vladao, jer mislim da nije bilo kompleksnijih uređaja od toga i jako malo ljudi postoji koji ti danas mogu podesit Sansui tuner, upravo zbog kompliciranosti i osjetljivosti istog. 

 

"Zlatno doba" se odnosi na dio povijesti od sredine sedandesetih do sredine osamdesetih, pojedine marke i do kraja osamdesetih. Tada su se stvarno čuda radila. Dobar dio ljudi ovde mi se smije kad spominjem uređaje iz tog doba, ali to je samo zato jer nisu poslušali neki od tih uređaja u svom modernom sustavu. Pojačala snage, pretpojačala i tuneri su svoj vrhunac dosegli u tom "zlatnom dobu", jako malo je moguće pomaka napravit kad već imaš skoro savršen uređaj.

 

"Svira bolje nego novo" se jako često može nać po oglasima i ja bi na to još dodao i "puno, puno jeftinije".

 

Kad potrošiš jako puno vremena pričajući s DIY stručnjacima koji su rastavili i preuredili na stotine skupih uređaja, novih i starih, onda polako zapamtiš tko je u kojem periodu bio vrijedan spomena. Tako sam došao do spoznaje da je Sony pre-Esprit (70-e) apsolutno ludilo od kvalitete i dizajna. Sony Esprit serija je isto jako kvalitetna i najčuvenija Sonyeva serija, može se mjerit sa modernim uređajima kad god hoćeš, dok kasniji Sony uređaji, pa sve do danas, postaju sranje i ne bi ništa od toga kupio. Stari Technics (70-e, 80-e) je imao vrhunska pojačala snage, ne znam za ostale uređaje, Hitachi je izmislio MOSFET i iznimno je podcijenjena marka pojačala, a s obzirom da je to Made in Japan iz tog vremena, ne može bit loš. Osobno tvrdim da su pojačala super, ali, na primjer, pretpojačala su im bila sranje.

 

U audio svijetu uvijek imaš 2 struje, one koji zagovaraju novo, jer tehnologija ide naprijed i novo je novo, i imaš one koji se kunu u Vintage, jer što je Švabo nekad napravio, to zauvijek vozi. E sad, kao i uvijek, istina je negdje u sredini i tu dolazi istraživanje na red. Ima vintage uređaja koji bez problema mogu konkurirat najnovijim modernim uređajima. Prvenstveno pojačala i pretpojačala. Zvučnici i CD player puno više napreduju zadnjih desetljeća... Kod vintage zvučnika je i poseban problem fizičko trošenje membrane i ostalih pomičnih djelova.

 

Specifične marke, u specifičnom razdoblju, a pogotovo pojedini modeli... Ali treba znat koje, šta i kad. Nisu ni svi kompleti uvijek iste kvalitete. Evo, gore spomenuti Hitachi, pojačalo snage super, liearno, ravan graf, nema distorzije pri ikakvoj snazi, zvuk prirodan, brz i precizan. Pretpojačala koja su išla u kompletu s tim pojačalima su bila sranje. Obrnuta situacija s drugim uređajima koje imam, Onkyo P-303, odlično pretpojačaalo, ali je dolazilo u kompletu s jako lošim pojačalom snage, mislim da je bio Onkyo M-505, biplorane Toshibe unutra, grijalo se, ne kvalitetno, zvuk ništa specijalno.

 

Puno čitanja, puno istraživanja, šta više slušanja i pamti. Treba pamtit sve te puste uređaje...

Live long and prosper.
7 godina
offline
Re: Imate li i koristite li tuner?
Filox kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

...digital input d klasom pojačala, sve je u digitali do samog filtera prije zvucnika...

....

 

Aj nemojte bit neozbiljni kao Technics...

  procitaj ovde šta piše, https://www.maximintegrated.com/en/design/technical-documents/app-notes/5/5461.html o tome pricam.

tako da se lako može nazvat digital amplifier ako se misli na spomenuti digital input switching amp, a switching neko zove digital ništa novo, možda kivo a i ja sam tu u krivu s ovim da je u digitali do filtera, nije u digitali je do izlaznih mosfeta tj do da modulatora prije mosfeta ta digital input d klasa.

 

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ja sam u nekoliko hi fi grupa na faceu i gledam kako ekipa ludi za tim starim audio uređajima.

Kužim ih no u meni to ne budi nikakve nostalgične ili ine osjećaje, meni je to starudija, sry ali je :)

 

S druge strane ima ekipe koja radi dacove, pojačala, kreću od shemi pa slažu komponente po njima, to mi je jebeno zanimljivo šta ekipa radi i kakvi su to fini finalni proizvodi, zbilja se hebeno potrude.

Rokaju i s cnc strojevima itd da ne idem u detalje, jebeno rade.

 

Eo jedne od slika.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 14:56 (Zoki B).
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Imate li i koristite li tuner?
dabar_solta_V2 kaže...
Filox kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

...digital input d klasom pojačala, sve je u digitali do samog filtera prije zvucnika...

....

 

Aj nemojte bit neozbiljni kao Technics...

  procitaj ovde šta piše, https://www.maximintegrated.com/en/design/technical-documents/app-notes/5/5461.html o tome pricam.

tako da se lako može nazvat digital amplifier ako se misli na spomenuti digital input switching amp, a switching neko zove digital ništa novo, možda kivo a i ja sam tu u krivu s ovim da je u digitali do filtera, nije u digitali je do izlaznih mosfeta tj do da modulatora prije mosfeta ta digital input d klasa.

 

 Ja pričam o pojačalu snage, običnom pojačalu snage, D klase. Ti mi ovde daješ dijagrame gdje prvo što vidim je DAC koji onda preko "line amplifiera" ide na "analog d-class amplifier". Kruške i jabuke. Nikakvi digitalni signali. Ti si ovde stavio sliku pojačala s DACom, to je glupo i nije ono o čemu pričamo.

 

Imaš normalni, analogni signal, iz pretpojačala, koji RCA kabelom ide u pojačalo snage D-klase. Tu nema govora o digitalnom signalu, nema konverzije, nema AD/DA konvertera. 

 

Ne znam ja tko to switching zove digitalijom, ali to je neozbiljno i nepravilno. Dao sam ti 2 citata, zamisli, s Wikipedije, čak i tamo tvrde da ljudi greškom to zovu "digitalno".

 

Dobar je link za "Digital-Input Class D amp", ali cijela priča se vrti ovde oko "Traditional Class-D amp", što ti stoji u naslovu linka koji si mi poslao.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Ja sam u nekoliko hi fi grupa na faceu i gledam kako ekipa ludi za tim starim audio uređajima.

Kužim ih no u meni to ne budi nikakve nostalgične ili ine osjećaje, meni je to starudija, sry ali je :)

 

S druge strane ima ekipe koja radi dacove, pojačala, kreću od shemi pa slažu komponente po njima, to mi je jebeno zanimljivo šta ekipa radi i kakvi su to fini finalni proizvodi, zbilja se hebeno potrude.

Rokaju i s cnc strojevima itd da ne idem u detalje, jebeno rade.

 Starudija od koje bi pao na guzicu, da imaš priliku poslušat neke od tih legendarnih uređaja. Nisu bezveze legendarni. I nije sve staro legendarno, samo probrani uređaji. Ostalo JE starudija.

Live long and prosper.
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Svejedno me to ne uzbuđuje, ne gajim nikakve osjećaje prema tim starim stvarima, hebiga ali tako je....

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Svejedno me to ne uzbuđuje, ne gajim nikakve osjećaje prema tim starim stvarima, hebiga ali tako je....

 I to je sve OK, kao što sam rekao, od 2 struje, ti očito spadaš u one koji vole novo...

 

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
Zoki B kaže...

Svejedno me to ne uzbuđuje, ne gajim nikakve osjećaje prema tim starim stvarima, hebiga ali tako je....

 I to je sve OK, kao što sam rekao, od 2 struje, ti očito spadaš u one koji vole novo...

 

 A je priznajem, volim moderniji izgled itd, kužim i ekipu koja drugačije misli :)

11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
minarelli kaže...
Filox kaže...

 

Vrlo vrlo upitno vrijedi li to i približno te novce, danas se svakaj prodaje pod "vintage", "iz zlatnog doba", "svira bolje nego novo" i normalno "audiofilsko", pokušavaju se svakakve starudije uvalit pod tim frazama po suludim cijenama, to je danas nekakav đir očito

 

Ne velim da nema starih komponenti koje puno vrijede, i novčano i zvučno, al izgleda mi da bi svaki preprodavač s njuškala svoj dio kolača, pa pokušavaju uvalit nekakve prastare kanturine služeći se lovačkim pričama

 

Eto dotični prodaje i nekakav komplet za 25 kila, svi se negdje trgaju iskrcat tu lovu za starudiju

 Akoti Filox napiše da je nešto super.....

 

 

Ma sve 5, ja bi se ubiti nadovezao na tvoj noviji post da nisu svi uređaji legendarni, znam da ih ima i znam neke koji jesu, al ima puno prodavanja magle i na temelju tih nekih nazovimo ih legendarnih uređaja se zloupotrebljava sve i svakaj

 

Al da i imaš neki od tih legendarnih uređaja i to u mint stanju, opet ne sviraju ko novi zbog starosti, a rebuild košta puno love kaj god ko pričao, a oni koji su to sposobni kvalitetno odradit možeš nabrojat na prste jedne ruke, i to je veliki nedostatak u cijeloj priči

11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Ja sam u nekoliko hi fi grupa na faceu i gledam kako ekipa ludi za tim starim audio uređajima.

Kužim ih no u meni to ne budi nikakve nostalgične ili ine osjećaje, meni je to starudija, sry ali je :)

 

 

Potpuno dijelim tvoje mišljenje, neke puca tolika euforija da to graniči sa ludilom

 

A da ne pričam koliko ima muljatora(znam za neke) koji vani na nekakvim otpadima kupuju te stare uređaje za mukte, dovezu ih tu, očiste, i onda uvaljuju na oglasnicima pod "legendarno", "audiofilsko", "nadsvira sve do 10 000eura" i pokušavaju ih uvalit ljudima za nebulozne cifre

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
Zoki B kaže...

Ja sam u nekoliko hi fi grupa na faceu i gledam kako ekipa ludi za tim starim audio uređajima.

Kužim ih no u meni to ne budi nikakve nostalgične ili ine osjećaje, meni je to starudija, sry ali je :)

 

 

Potpuno dijelim tvoje mišljenje, neke puca tolika euforija da to graniči sa ludilom

 

A da ne pričam koliko ima muljatora(znam za neke) koji vani na nekakvim otpadima kupuju te stare uređaje za mukte, dovezu ih tu, očiste, i onda uvaljuju na oglasnicima pod "legendarno", "audiofilsko", "nadsvira sve do 10 000eura" i pokušavaju ih uvalit ljudima za nebulozne cifre

Da, i nemojmo zaboraviti upravo što si naveo, te cijene...

Dati 1000eura npr za pojačalo koje nije toliko koštalo  ni kada je novo bilo, da ne govorim da je 20 godina staro i nije ništa mjenjano, jer se tako reklamiraju.

I donesem ga doma i onda nešto rikne u njemu jer je to ipak staro 20 godina i radilo je.

Kao što rekoh, ne preferiram, nisam fan, ali mislim da to pomalo za neke stvari i graniči s ludilom.

 

Ima neki crap gramofon lik prodaje na jednoj od tih grupa za 5000kn, stara raga skoro 30 godina.

Ekipa oduševljena kako izlgeda, ja vidim hrpu nečeg ne znam niti sam čega.

Za te novce kupim novu finu regu, novu koja će uvjeren sam bolje raditi od tog gramofona starog 30 godina.

 

Milsim da malo graniči s ludilom :)

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Zoki B kaže...

Svejedno me to ne uzbuđuje, ne gajim nikakve osjećaje prema tim starim stvarima, hebiga ali tako je....

Kolega, hajde, priznaj da jedva čekaš da se počnu prodavati neprodani stari Gorenje Aquamarin 66 cm CRT televizori iz 1976/7... sigurno si se predbilježio na barem 2 primjerka, da imaš u vlasništvu :-)))

I onda ćeš i ti pričati kako je slika bolja na njima nego danas na 10-bit LCD ili AMOLED panelima... nemoj mi se sad tu sakrivati... pljuni istinu, ha ha, nemoj se stidjeti!

 

Šalu na stranu, ni ja ne bih dao za tzv. VIntage uređaj ni lipe. Svaka čast, ali, tehnologija je i u službi napretka zvuka. Ne kažem da ono nije sviralo dobro; je, sigurno je, ali da su danas uređaji ipak napredniji, na puno višljem stupnju zvučnosti - to se ne može poreći i osporiti. Kotač napretka se kreće naprijed, a ne unatrag.

 Pa upravo tako, mislim da se pojačalo koje je prije 20 godina koštalo npr 1000eura nikako ne može mjeriti zvučno s današnjim pojačalom od 1000eura, kotač ide naprijed i to je to.

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Ja se neki dan sprdačim sa audiofilskim foteljama, a kad ono to stvarno postoji, trebalo bi priupitat autora oglasa da objasni kakvo je to "audiofilsko slušanje glazbe" u dotičnoj fotelji 

 

https://www.njuskalo.hr/fotelje/fotelja-luksuzna-koza-plave-boje-drvo-danski-dizajn-oglas-29926964

 

 

A imamo i audiofilske zvučnike za sladokusce 

 

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/zvucnici-samsung-povoljno-oglas-26751224

 

 

Stvarno bi trebalo otvorit temu pod nazivom: njuškalo "hifi" biseri

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

Ja se neki dan sprdačim sa audiofilskim foteljama, a kad ono to stvarno postoji, trebalo bi priupitat autora oglasa da objasni kakvo je to "audiofilsko slušanje glazbe" u dotičnoj fotelji 

 

https://www.njuskalo.hr/fotelje/fotelja-luksuzna-koza-plave-boje-drvo-danski-dizajn-oglas-29926964

 

 

A imamo i audiofilske zvučnike za sladokusce 

 

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/zvucnici-samsung-povoljno-oglas-26751224

 

 

Stvarno bi trebalo otvorit temu pod nazivom: njuškalo "hifi" biseri

 Evo odmah moj komentar na tu fotelju... Imam i ja fotelju visokog uzglavlja, tako da kad se naslonim, ide mi i preko glave. Antiaudiofilski. Fotelja bi morala bit ispod glave, da iza ušiju ne bude ništa. Ja ostim veliku razliku u zvuku kad se naslonim na naslon ili kad se malo nagnem naprijed. Bolje se čuje kad imam zid od fotelje iza ušiju, ali onda mogu i držat ruke na ušima ko radare, da bolje čujem. Po meni, iza glave, ušiju, ne bi trebalo bit ništa, ni zid ni fotelja.

 

Ovo je moje viđenje problema s foteljama, da znate kod kupovine. Nisko uzglavlje.

Live long and prosper.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice