Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

poruka: 220
|
čitano: 68.553
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
Thurok kaže...

Pozz, upravo kupio primjerak štakora u Magazin Rs, a sad kad sam na linkovima vidio da u Protisa ima jeftinije i to za skoro 70 kuna....grrrr...ali što je tu je.

 

Uglavnom, interesira me dodjeljivanje naredbi tipkama miša. Jasno mi je sve kako koju naredbu odnosno kako to softwer navodi "Macro" dodijelit tipki, ali me malo buni sama izrada naredbi odnosno macroa.

 

1. Pošto si u svoj video stavio npr. "tipka q" kao macro da li makro mora biti baš tako napisan ili može npr. samo "q" i onda miš prepozna to u svakoj igri. Uglavnom igram WoW tako da tamo macro znači nešto sasma drugo nego ovdje, bar mi se čini, i dosta mi je spellova keybind. Hoće li miš spell koji je keybind za određeno slovo na tastaturi to prepoznat u svakoj igri ili moraš za različite igre posebno pisat macro?

 

2. Još jedno pitanje, dakle kako do sada nisam imao susreta sa ovakvim tipom miša, imao sam najobičniji Genius optički miš, primjetio sam da kada zaustavim miš na podlozi da kursor na ekranu zna i dalje nastaviti se pomalo micati pogoto po okomitoj osi i to prema dolje. Da li je riječ o malim, meni neprimjetnim pokretima ruke s obzirom na osjetljivost miša, ili to treba naštelovat nekako. Ako treba, kako i gdje?

 

3. U Linksu sam, pošto nisu imali qck normalnu podlogu već samo mini i XXL kupio podlogu od cooler mastera, da li je ona ok za ovaj tip miša?

 

Nadam se da sam bio razumljiv sa svojim pitanjiema.

Hvala na odgovoru

 1. Sve što trebaš napravit jest složit macro, nazvat ga kako hoćeš i dodijelit tipki i profilu kojem želiš.

Ako ti je na tipkovnici macro za spellove na odredjeno slovo onda je samo potrebno u macrou isključit intervale i stisnit Q, spremit macro i dodijelit ga tipki. Gdje bio, igra, browser ili nešto treće ta tipka će ti bit Q ili neko drugo slovo koje odlučiš.

 

Predlažem ti da po profilima složiš macroe, ja imam za igru, za običan rad i za web browsanje složeno.

 

2. Nisam to primjetio dosad, nego reci da li držiš miš rukom ili ga pustiš. Jer se i meni micao dok nisam skužio da ga kabel lagano odguriva prema dole dok ga ne držiš. I na kojem DPI je postavljen?

 

3. Da, OK je.

 

 

 

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Ja sam inače dobio neku pogrešnu kutijicu s 7 utega, koji su duplo veći od normalnih... hvala bogu pa ih ne koristim. No da ih i koristim bez problema bi ih prepolovio i dobio 14 komada :D

LoL NordicEU : Heineken01
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

U Protisu Prestigio PMSG1Y po smijesno maloj cijeni od samo 116 KN !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Platio 139kn u Protisu, dostupan je bio za manje od 24h... Platio bih ga i 230kn u linksu da nije bilo u protisu, miš je predobar...

Wassszzzuup
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Evo i ja koristim PMSG1 (crni) vec tjedan dana, skupa sa Sharkoon Rush podlogom.

 

Uglavnom - miš je odlican, fino sjeda u moju nešto veću šapu, solidne i čvrste izrade, tipke su dobre, fino klizi po podlozi.

 

Jedine zamjerke bi uputio softwareu koji se zblesira nakon odlaska u sleep (sto je vec napomenuto mnogo puta) i za moj dojam malo prečvrst kabel, koji ponekad zna zasmetati pri igranju (BF3 npr), no možda je samo stvar privikavanja obzirom da zadnjih 4-5 godina doma i na poslu koristim samo bežične glodavce.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Kabel ce se nakon nekog vremena opustiti, meni toliko ni ne smeta kruti kabel jer je mis tezak sam po sebi pa nema toliki utjecaj na njega.

Za razliku od recimo superlagane roccat kove koju je prakticki nemoguce kontrolirati jer ju kabel konstanto gura.

A software da je banana je, meni se cesto dok igram rusio pa sam morao izlaziti iz igre jer mi makro prestane raditi.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Što se tiče makroa ja koristim X-mouse button. Predobar manager koji radi sa svim misevima. Inace imam R.A.T-a, njegov software me izluđuje koliko je glup.

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Daj pliz linkaj negdje download tog managera, kad googlam ispuca mi dosta raznih verzija

LoL NordicEU : Heineken01
14 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

http://www.highrez.co.uk/downloads/XMouseButtonControl.htm

 

Eto, tu je glavna stranica sa najnovijom verzijom. Macroe mozes radit prema exeima, mouse overu, ma milijun stvari. Brz, mali, mocan.

 
0 0 hvala 2
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

@karloo95

 

e daj mi molim te reci vidim da si ti napiso onaj review za pmsg1..instaliro sam onaj cd i nece mi otvorit taj folder..zasto??

 

Nemogu ti postal PM, vjerojatno jer si novi član.

 

Neznam na kakav folder misliš, ali skini drivere iz reviewa i samo pokreni setup. Dobit ćeš ikonu sa slovom G i samo je trebaš pokrenit. To je to.

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

evo instaliro sam i link s reviewa i s cd-a instalira sve i nece mi oc u onaj folder njegov na desktopu..folder se zove gaming mouse..probo sam uc i preko program filesa..nece

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
Da ti vec nije pokrenut? Provjeri u notif baru dole desno da li je upaljen, jer kad je upaljen nemos ga sa ikone pokrenit.

Ako to nije, probaj desni klik, run as administrator.
CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Probao sam miš kod frenda istestirat i sve ok ali meni jedina zamjerka težina jer ovog fireglidera kaj imam sam maknuo sve utege van i taman mi je težina ali ovaj bez utega mi je malo pretežak i nakon duljeg korištenja osječam pritisak po tetivama na zglobu.Ta stavka me odagnala da ga kupim iako je cijena više nego prihvatljiva.

I kaj ja imam od svega toga?Jedno veliko ništa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
$inke kaže...

Probao sam miš kod frenda istestirat i sve ok ali meni jedina zamjerka težina jer ovog fireglidera kaj imam sam maknuo sve utege van i taman mi je težina ali ovaj bez utega mi je malo pretežak i nakon duljeg korištenja osječam pritisak po tetivama na zglobu.Ta stavka me odagnala da ga kupim iako je cijena više nego prihvatljiva.

Istina, bez utega ima 170g. To mi nije problem jer sam se navikao, iako mi je čudno što mi ne smeta jer kad igram miš dižem sa podloge svako 10sec.(low sens)

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2012 15:10 (Vapor).
12 godina
protjeran
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Ja sam jos i utege stavio unutra jer sa tim kermacikim nozicama je previse klizio po plasticnoj podlozi.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Nabavio isti miš. Stavio sam sve utege u njega, dakle najveća težina. Predobar je. Udoban, lijep za igranje. A oko software-a nemam problema jer mi PC nikad ne ide ''na spavanje'' radi torrenta...

Ne pravim se lud, pravim se da nisam !
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Uh kak morete s tak teškim mišom igrat 200g sa svim utezima,meni odma na ručni zglob udara al dobro svako ima svoj sistem al i sporiji si sa težim mišem bar moje mišljene al i stvar navike je svakog pojedinačno i vrsti igre koja se igra,meni su oduvjek pasali lakši miševi,brži sam u okretu za 180 recimo a preciznost dobiješ s vremenom ili malo pritisneš miš na podlogu jače pa ti isto dođe ko da je full nabrijan s utezima.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Može li mi samo netko reći... Kako se mijenja ova boja koje svijetli ''ispod'' miša ?

 

Hvala

Ne pravim se lud, pravim se da nisam !
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
MARKOZD15 kaže...

Može li mi samo netko reći... Kako se mijenja ova boja koje svijetli ''ispod'' miša ?

 

Hvala

Tipka MODE, ali moraš imat softver uključen. Moš i u softveru manualno.

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
13 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
Vapor kaže...

 

Lift: Držeći ovu tipku miš automatski određuje udaljenost senzora od podloge kako ne bi došlo do neželjenih micanja kursora tokom podizanja miša. U slučaju zapinjanja kursora na monitoru samo stisnite Lift tipku i mičite miš po podlozi brzo i stanje će se normalizirati.

 

 

Ako niste znali ovaj tweak, pomaže meni dosta često kad se laser zblesira.

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
12 godina
odjavljen
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Stigao mi je Prestigio PMSG1Y iz portia i imam samo riječi hvale.

Isprobao sam masu miševa; Logitech,Steelseries,Razer i sad ovaj i mogu reci da je za te novce mis i vise nego odlican.Odusevio me velicinom i tezinom, to sto ima crtice za dpi i pinky rest mi se posebno sviđa :D

5/5

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

I ja imam navedeni mouse i imam par problema s njim.

Kao prvo odjednom su mi nestale back i forward tipke. Sad u njegovom softweru tamo piše button 4 i button 5 i nemaju nikakvu funkciju.

Kao drugo tipke mode i lift ne rade. Nažalost nemam više papire njegove jer su završili u smeću skupa s kutijom i bundleom (FML), inače bih još imao važeću garanciju.

Da li sam ja nešto krivo napravio i mogu li se ovi problemi riješiti nekako? Probao sam reinstall softwarea i ne pomaže. Hvala na svakoj pomoći.

 

Usput miš se radi pod brendom Revolteca i Samsunga (možda i još koje firme). Stavio sam Revoltecov software, pretpostavljao sam da neće raditi i bio sam u pravu ali izgleda puno bolje od Prestigiovog.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Neki dan dobio mis iz Protisa, i sve je super samo me zanima je li i vama lijevi klik kao da ono nnije dobro pricvrcen neznam kako da to nazovem znaci kad malo lupkate po njemu  ona plastika od klika kao da skace, nista strasno ali eto zanima me je li svima tako?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
sLim95 kaže...

Neki dan dobio mis iz Protisa, i sve je super samo me zanima je li i vama lijevi klik kao da ono nnije dobro pricvrcen neznam kako da to nazovem znaci kad malo lupkate po njemu  ona plastika od klika kao da skace, nista strasno ali eto zanima me je li svima tako?

Meni ne, lupkam po njoj i nista ne skace.

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
11 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

narucio sam ovaj mis u Protisu

http://www.protis.hr/products/details/mis-prestigio-pmsg1y-prestigio-cable-laser-5040dpi-7-btn-usb-carbonyellow/33314  i trebao bi doci za koji dan,sad me zanima koju podlogu uz njega...

mislio sam si uzet SS Qck onu XXL(samo crna) ali nema je,cak nemogu naci da je ima ni u jednoj web trgovini :S

imaju samo s nekim logom kao primjer http://www.protis.hr/products/details/podloga-za-mis-steelseries-qck-medal-of-honor/39836

znaci iste su samo je ova zbog loga skuplja 30 kn lol

znaci dali ce qck biti dobra za ovaj mis ili ima neka jos bolja?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
Quest kaže...

narucio sam ovaj mis u Protisu

http://www.protis.hr/products/details/mis-prestigio-pmsg1y-prestigio-cable-laser-5040dpi-7-btn-usb-carbonyellow/33314  i trebao bi doci za koji dan,sad me zanima koju podlogu uz njega...

mislio sam si uzet SS Qck onu XXL(samo crna) ali nema je,cak nemogu naci da je ima ni u jednoj web trgovini :S

imaju samo s nekim logom kao primjer http://www.protis.hr/products/details/podloga-za-mis-steelseries-qck-medal-of-honor/39836

znaci iste su samo je ova zbog loga skuplja 30 kn lol

znaci dali ce qck biti dobra za ovaj mis ili ima neka jos bolja?

Uglavnom bilo koja platnena je dobra za njega.

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
dudo986 kaže...

Evo i mene taj softver ubija. 

Svaki put kad upalim komp miš i njegov softver se ne prepoznaju,ne pomaže niti paljenje i gašenje programa. Jedino deinstalacija pa ponovna instalacija,al to mi je malo blesavo svaki put raditi.

 

Imam i ja identican problem otkako sam presao na novu maticnu i proc (citaj pod moj komp). Na starom kompu mi je softver i radio koliko-tolko uredno, sada nula bodova. Cak si razmisljam da uzmem neki novi mis jer ovo postaje frustrirajuce!

12 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Mis mi se skroz cudno ponasa, neznam jel ovo normalno, nisam znao kako da vam objasnim pa sam snimio video. 

Cujete ovo skljocanje na desnom kliku? I kako je labava lijeva tipka? To na desnom kliku mi se ponekad dogada, ponekad i scroll malo zakripi...Sto mislite?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
sLim95 kaže...

Mis mi se skroz cudno ponasa, neznam jel ovo normalno, nisam znao kako da vam objasnim pa sam snimio video. 

Cujete ovo skljocanje na desnom kliku? I kako je labava lijeva tipka? To na desnom kliku mi se ponekad dogada, ponekad i scroll malo zakripi...Sto mislite?

Veoma čudno. Jedino objašnjenje je da je druga serija miševa lošija, a zbog toga i jeftinija.

 

Snimit ću do sutra i svoj, kod mene sve čvrsto spojeno.

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
12 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
Mis je star nekih dva tjedna. Oce li mi uvazit reklamaciju?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice