Kućni printer - laser ili ink jet

poruka: 12
|
čitano: 9.719
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kućni printer - laser ili ink jet

Pozdrav, može li mi netko pomoći oko printera za kućnu upotrebu.. ponešto veću, draga mi je odgajateljica u vrtiću pa stalno nešto rade, crtaju, printaju itd.. Što da uzmemo.. kakav printer, laser kolor ili c/b , ink jet mozda? Multifunkcijski? 1500-2000 kn max.. ako može i za 500kn :D

Toneri / tinte... Neki možda sa nadopunjavanjem tinte ili? Help

HP / Canon /??

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.2.2015 12:15 (Silvertiger).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Kućni printer - laser ili ink jet

Što god uzeli budu to brzo sredili. Zato treba uzeti nešto ne košta puno a dobiješ puno muzike za malo novaca.

 

A to možeš dobiti jedino kod starih printera što troše trajne kazete  plus tintu za nadopunjavanje.

 

Možeš uzet i neki MF u koji idu jeftine zamjenske kazete ali to ti sigurno neće nadživiti ovaj gore paket. Jer zamjenske kazete malo rade pa ne rade dok ovdje ima trajne kazete koje se ne mijenjaju. Znači rade. Jedeino su problem printeri posljednje generacije i trajne kazete u kojima je baterija za emulaciju. Ali i tu ima lijeka. Znam jednu učiteljicu iz Karlovca što sama po potrebi mijenja baterije na CHipovima. I već 3 godine koristi isti printer iste trajne kazete i istu Colibri tintu za obnovu. I moli boga da jop printer ne krepa jer ne zna što bi bez njega.  A sve skupa ju je došlo  390 kn za Epsob SX 125 + 150 kn za trajne kazete + 150 kn za Colibri tintu 4* 100 ml. Ili svekukupno 400 / 3,5 zamjenskih kazete za istu lovu.

 

Samo kvaka je u tome da se više ovakvi printeri danas upravo zbog gore navedene računice ne proizvode.

 

E sad ukoliko ima neko bolje rješenej neka slobodno predloži

https://www.facebook.com/adriatix.hr
15 godina
neaktivan
offline
Kućni printer - laser ili ink jet

Malo sam gledao.. ovako nešto?

 

HP Deskjet Ink Advantage 3545 e-All-in-One Printer

 

 Tinte su original 70-90 kn i dobije se za 200 stranica u boji i cca 360 stranica crno bijelo (15% ispisa na stranici)

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.2.2015 14:09 (Silvertiger).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Kućni printer - laser ili ink jet

Ne

 

nego neki Epson u koji idu T0711 714

 

Zašto?

 

Zato jer su to kazete kapaciteta 5,5 ml

 

a ovo što ti gledaš za 70 - 90 kn dobiješ  sveukupno cca 10 - 12 ml tinte. A to potrošiš dok kažeš keks.

 

Istina možeš ove hp kazete puniti za cca 5 - 10 kn. Ali nije to za svakoga.

 

Najpametnije je puniti samo kolor kazetu bilo sa kolor ili sa crnom tintom. Ali nemoj misliti da nožeš sa takvom kazetom otisnuti puno više od cca 50 otisaka.

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kućni printer - laser ili ink jet
Adriatix kaže...

Ne

 

nego neki Epson u koji idu T0711 714

 

Zašto?

 

Zato jer su to kazete kapaciteta 5,5 ml

 

a ovo što ti gledaš za 70 - 90 kn dobiješ  sveukupno cca 10 - 12 ml tinte. A to potrošiš dok kažeš keks.

 

Istina možeš ove hp kazete puniti za cca 5 - 10 kn. Ali nije to za svakoga.

 

Najpametnije je puniti samo kolor kazetu bilo sa kolor ili sa crnom tintom. Ali nemoj misliti da nožeš sa takvom kazetom otisnuti puno više od cca 50 otisaka.

 

 

 Broj punjenja je u praksi veoma ograničen, rijetkost je da tinta normalno radi nakon više od 3 punjenja. T071* nabavljam za 10 kn po tinti i stvarno se ne mogu žaliti, jedino je printer spor.

--------------------------------------------------------------------------------------------
10 godina
protjeran
offline
Re: Kućni printer - laser ili ink jet

Bolje je spor printer koji radi i jedno punjenje boje  te dođe manje od 1 kn nego drugi brz kao metak i izbacije bijele listove papira.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
15 godina
neaktivan
offline
Kućni printer - laser ili ink jet

slabo ste mi pomogli..

Nista konkretno ni prijedloga nisam dobio od vas...

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Kućni printer - laser ili ink jet

Pa ne možeš dobiti ništa konkretno jer je to u suprotnosti sa pravilama  na forumima.

 

Ukoliko ti nije jasno obrati se administratoru.

 

Znači mogu se spominjati Epsoni Canoni HP i it do mile volje ali ne može se spominjati konkretno gdje češ ih kupiti.

 

Bez veze.

Kao da  to spominjanje  Epsona  itd nije reklama i lova ide u  profit pojedinog poznatog uvoznika.

 

Ali to ti je tako

 

A ukoliko ti nije jasno pošalji meli za nešto konkretno.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
16 godina
offline
Kućni printer - laser ili ink jet

Ako hoćeš puno printati, hoćeš novo i kvalitetan ispis fotografija/crteža ovo ti je dosta dobro rješenje:

 

http://www.epson.hr/hr/hr/viewcon/corporatesite/cms/index/10289?WT.z_an=959&WT.z_ac=1&WT.z_ap=0

 

Sad ne znam jel ti treba skener. Ali izaberi si jedan od L110, L210, L300 ili L355.

 

Razlike u cijeni sva 4 nisu nešto velike (1000-1300kn). L210 i L355 imaju skenere, dok L110 i L300 nemaju. L355 ima recimo i WiFi i nešto bolji skener od L210. Printer je u suštini isti na svima (bar koliko ja vidim, isti broj mlaznica je ali L300 i L355 imaju nešto veću brzinu printanja). Gledao sam recenziju za L355 i stvarno printer ispisuje vrhunski fotografije, skoro u rangu fotopisača, iako to nije.

 

Tinta je jako jeftina (55kn/70ml, ista cijena i crne i boja), kupuje se u bočicama i točiš ju u spremnike koje možeš vidjet na slikama s desne strane printera.

 

To ti je ako hoćeš novo i tintno najbolje što trenutno možeš dobiti. Definitivno najjeftiniji ispis, a kvalitetan.

 

Ako ti kvaliteta fotografija i crteža nije bitna, nego ispisuješ dokumente i dokumente u boji s nekim grafikama onda preporučujem ovo:

 

http://www.najboljiprinter.hr/ Dakle ovaj za 899 gledaš.

 

Ako hoćeš printati samo crno bijelo onda preporuka za ovo:

 

Xerox Phaser 3010. Printer je oko 380kn, s tonerom za 700-800str. Zamjenski toner je oko 120kn za cca 2200str. Dakle najjeftinije što možeš naći trenutno na tržištu što se tiče troškova crno bijelog laserskog ispisa.

 

Razlika tintnih i laserskih je u tome da tintni puno bolje printaju fotografije, ali tintne ne smiješ "zapostaviti". Dakle moraš ih koristiti redovito da ti se glava printera ne zasuši i ne zapeče. Ako ti se to desi možeš bacit printer. Dakle printati bar 2-3 stranice svaki tjedan (koristiti sve 4 boje naravno). Kod laserskih taj problem ne postoji, dakle možeš spremiti printer na 2 godine u ormar i kad ga izvadiš printat će normalno, jedino ne smije biti na vlazi.

 

Eto, nadam se da sam pomogao barem nešto... Barem što se tiče novog. Ako hoćeš nešto polovno/reparirano s punjenjem zamjenskim bojama obrati se kolegi s teme, on zna gdje ih ima ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.2.2015 17:21 (lllnuclearlll).
Moj PC  
2 0 hvala 2
10 godina
protjeran
offline
Re: Kućni printer - laser ili ink jet
lllnuclearlll kaže...

Ako hoćeš puno printati, hoćeš novo i kvalitetan ispis fotografija/crteža ovo ti je dosta dobro rješenje:

 

http://www.epson.hr/hr/hr/viewcon/corporatesite/cms/index/10289?WT.z_an=959&WT.z_ac=1&WT.z_ap=0

 

Sad ne znam jel ti treba skener. Ali izaberi si jedan od L110, L210, L300 ili L355.

 

Razlike u cijeni sva 4 nisu nešto velike (1000-1300kn). L210 i L355 imaju skenere, dok L110 i L300 nemaju. L355 ima recimo i WiFi i nešto bolji skener od L210. Printer je u suštini isti na svima (bar koliko ja vidim, isti broj mlaznica je ali L300 i L355 imaju nešto veću brzinu printanja). Gledao sam recenziju za L355 i stvarno printer ispisuje vrhunski fotografije, skoro u rangu fotopisača, iako to nije.

 

Tinta je jako jeftina (55kn/70ml, ista cijena i crne i boja), kupuje se u bočicama i točiš ju u spremnike koje možeš vidjet na slikama s desne strane printera.

 

To ti je ako hoćeš novo i tintno najbolje što trenutno možeš dobiti. Definitivno najjeftiniji ispis, a kvalitetan.

 

Ako ti kvaliteta fotografija i crteža nije bitna, nego ispisuješ dokumente i dokumente u boji s nekim grafikama onda preporučujem ovo:

 

http://www.najboljiprinter.hr/ Dakle ovaj za 899 gledaš.

 

Ako hoćeš printati samo crno bijelo onda preporuka za ovo:

 

Xerox Phaser 3010. Printer je oko 380kn, s tonerom za 700-800str. Zamjenski toner je oko 120kn za cca 2200str. Dakle najjeftinije što možeš naći trenutno na tržištu što se tiče troškova crno bijelog laserskog ispisa.

 

Razlika tintnih i laserskih je u tome da tintni puno bolje printaju fotografije, ali tintne ne smiješ "zapostaviti". Dakle moraš ih koristiti redovito da ti se glava printera ne zasuši i ne zapeče. Ako ti se to desi možeš bacit printer. Dakle printati bar 2-3 stranice svaki tjedan (koristiti sve 4 boje naravno). Kod laserskih taj problem ne postoji, dakle možeš spremiti printer na 2 godine u ormar i kad ga izvadiš printat će normalno, jedino ne smije biti na vlazi.

 

Eto, nadam se da sam pomogao barem nešto... Barem što se tiče novog. Ako hoćeš nešto polovno/reparirano s punjenjem zamjenskim bojama obrati se kolegi s teme, on zna gdje ih ima ;)

 

Kad već citiramo L110, L210, L300 ili L355. dobro je znati sljedeće, odnosno da je to u biti Epson D120 u novom ruhu koji je koštao cca 500 kn. Znači 1000 kn je OK cijena za CISS intalaciju. Međutim tinta je pre skupa za isporučenu kvalitetu. Naime 4* 70 ml == 280 ml == 220 kn.  Istu stvar i istu kvalitetu možete dobiti 50% jeftinije u Colibri paketu 3* 60 ml + 110 ml == 290 ml == 100 kn + PDV.

 

A što se tiće Xeroxa nije baš tako jednostavna stavar.  Naime kad slušate forume onda vam kažu da 120kn == 2200 otisaka A kad kupite takav toner u nekom shopu i odnesete ga doma ispadne da 120 kn je u stavri 1000 otisaka a onaj od 2200 se ne drži na lageru jer je trgovcu ipak u interesu da vam uzme 2* 120 kn umjesto 1 * 120 kn. A kupac tak i onako kupuje kutije po izgledu a ne po sadržaju. A gdje bi stigao kad bi zbog toga gubio vrijeme i obijao shopinge i provjeravao što stvarno neko drži na lageru. A čime samo mašu u lectima radi zamajavanje kupaca.

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.2.2015 18:24 (Adriatix).
16 godina
offline
Re: Kućni printer - laser ili ink jet
Adriatix kaže...

 

Kad već citiramo L110, L210, L300 ili L355. dobro je znati sljedeće, odnosno da je to u biti Epson D120 u novom ruhu koji je koštao cca 500 kn. Znači 1000 kn je OK cijena za CISS intalaciju. Međutim tinta je pre skupa za isporučenu kvalitetu. Naime 4* 70 ml == 280 ml == 220 kn.  Istu stvar i istu kvalitetu možete dobiti 50% jeftinije u Colibri paketu 3* 60 ml + 110 ml == 290 ml == 100 kn + PDV.

 

A što se tiće Xeroxa nije baš tako jednostavna stavar.  Naime kad slušate forume onda vam kažu da 120kn == 2200 otisaka A kad kupite takav toner u nekom shopu i odnesete ga doma ispadne da 120 kn je u stavri 1000 otisaka a onaj od 2200 se ne drži na lageru jer je trgovcu ipak u interesu da vam uzme 2* 120 kn umjesto 1 * 120 kn. A kupac tak i onako kupuje kutije po izgledu a ne po sadržaju. A gdje bi stigao kad bi zbog toga gubio vrijeme i obijao shopinge i provjeravao što stvarno neko drži na lageru. A čime samo mašu u lectima radi zamajavanje kupaca.

 

 Ma sve 5, ali mene zanima može li se s takvim repariranim printerom starije generacije i zamjenskom bojom dobiti kvaliteta ispisa (fotografija) kao recimo s novim printerom L serije?

 

Naravno kome nije kvaliteta ispita toliko bitna (kao recimo meni) dobro dođe i jedan reparirani printer s jeftinom zamjenskom bojom. 

 

Što se tiče Xeroxa, vidim na nabavi da ima tonera za 2300str. Sad ne znam imaju li ih ili ne. No nude ih u više trgovina.

10 godina
protjeran
offline
Re: Kućni printer - laser ili ink jet

Kao što rekoh ta L110 nije loša stvar. Imao i mi istu stavr baziranu na D120 za iste novce. Znači kvaliteta otiska je identična jedina razlika je u tome što se ovaj d120 + CISS za te iste novce isporučuje uz sublimacijsku ili Chromablast kompatible tintu. Znači printer je verificiran za takve specijalne aplikacije. a ovaj gore nije. Odnosno ukoliko ga napunite sa takvom tintom automatski gubite garaciju. Isporučenu tintu nečete potrošiti a sublimacijsku ili Cromablast tintu morate dodatno kupiti.

 

Druga stvar provjerite malo kako stoji stvar sa garncijom na inkjet glavu. Znači pitajte i tražite odgovor. Naime iz prakse znamo da kad je kod nas netko uzeo printer + CISS i vidio kako to dobro radi da je korisnik odmah pomislio da je za te novce dobio malu štampariju i da ga može naganjati dok ne ispušti dušu i da će mu to netko priznati pod granciju. Malo sutra.

 

kasd doznate da je glava potošni dio onda vam je kasno uz cijelu ovu marketingšku priću. Znači onda bacate i printer i CISS i tintu jer vam se to ne isplati popravljati za te novce.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice