HP LaserJet1100 slab otisak

poruka: 5
|
čitano: 2.539
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
HP LaserJet1100 slab otisak

Imam problema sa dotičnim pisačem, nikako ga ne mogu natjerati da printa normalno kao što je i prije, već sada stalno izbacuje nekakve blijede otiske.

 

Toner-nov.

 

Do čega bi moglo biti?

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HP LaserJet1100 slab otisak

Na koliko (dpi) je namješten printer?

Imaš li uključen EnconoMode (Save Toner)?

Možda imaš loše reparirani toner. 

 

U normalnim okolnostima 1200 dpi, bez Save Toner.

Pokušaj instalirati FinePrint.

http://www.fineprint.com/

Ah,ah, kakva sreća, stega sve je veća! Al me ovaj čovjek strogo gleda, ovdje mora biti reda. Njegovi mi prsti prijete, ti odavno nisi dijete. O da, ja nisam dijete, tebi moji prsti prijete.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.11.2008 13:54 (Verbatim).
16 godina
protjeran
offline
HP LaserJet1100 slab otisak

Da ti nije negdi upaljena štednja tonera, Econo mode?

BTW ne mogu objasniti logično zašto, ali HP u manualima od svojih printera navodi kako nije pametno previše printati u econo modu.

Možda se sad printer naviknul pa štedi na svoju ruku :)

Laserski printer je relativno jednostavna stvarčica i količina tonera koja se nanosi na papire je direktno proporcionalna količioni tonera koji se nanosi na valjak. Prijam tonera na bubanj ovisi o naelektriziranosti valjka (bubnja) koji nanosi toner. Valjak se elektrizira svjetlom odnosno laser diodom. Možda je taj izvor svjetla zaprljan ili tak neke pa ti zato slabije nanosi toner, a možda i nekakav problem sa transportom papira koji možda ne nalježe dobro na valjak koji prenosi toner na papir.

 

Eto ideje, a ti sad "šarafcieger" ili kacavidu ili odvijač u ručice središ printer do kraja pa onda imaš izgovor za kupiti novi :).

 

Sretno.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HP LaserJet1100 slab otisak

niste  me skroz shvatili.

 

toner je originalni i nov je.

 

nije econo mod, jer znam kako izgleda kada je econo mod, ovdje je slučaj otisak je kao da nema tonera.skroz slabo.

 

a fora je i što pisač nije radio nekih godinu dana.

16 godina
neaktivan
offline
RE: HP LaserJet1100 slab otisak

Daj koji skrenšut printa!

Pokušaj izvaditi toner te protresti vodoravno(lijevo-desno), nemoj okomito (gore-dolje)

Ah,ah, kakva sreća, stega sve je veća! Al me ovaj čovjek strogo gleda, ovdje mora biti reda. Njegovi mi prsti prijete, ti odavno nisi dijete. O da, ja nisam dijete, tebi moji prsti prijete.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice