Wildstar MMO

poruka: 1.317
|
čitano: 110.756
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Wildstar MMO
lobotomac90 kaže...

Što se tiče restirkcija nisam ni ja baš primjetio da je pay 2 win(barem iz onoga što sam pročitao na njihovoj stranici), manje više mi se čini da su restrikcije kozmetičke, te naravno f2p igračima sporije lvlanje i kojekakve gluposti kao i u ostalim igrama takvog tipa, a neke posebne zabrane nisam primjetio(npr, skillovi, instance itd.). Još mi se nekako čini najmanje restrikcija u usporedbi sa ostalim MMO-ima koji su prešli u f2p...ali ovo sve govorim iz pročitanog, upravo mi je instalacija na nekih 95% pa ću uskoro i isprobati da vidmo kako je u praksi :D

 

Ja jos nisam dobio svoj acc natrag. Jedva cekam da sibamo. Mogli bi se nekako pododati da rokamo

15 godina
offline
Wildstar MMO

Kad je igra tek izasla morao si ju kupit, placat pretplatu I koristit mikrotransakcije ukoliko nisi imao bolesno puno vremena za igru kako bi maksao hero statove, atribute pointove i druge gluposti (sa onim eldar/elden pointovima) - za jednog lika su inace trebali mjeseci da se to izmasksa samo sa igranjem.

 

HC aspekt igre sam vec opisao kakav je bio na releaseu, kakav je sada na F2P provjerite sami. Levelanje je daleko najbolji dio igre, "end game" koji ova igra ima - to je upravo ono sto "HC" igraci traze - zasniva se na slijedecem: beskonacno farmanje dungeona (heroic) i adventura kako bi vam pali BiS itemi za taj tier, kako biste mogli ic u raid. Kad skupite taj gear, nakon nekoliko tjedana, skuzite da imate dobre ili lose upgrade slotove na njemu, ako su losi (kakvi su moji bili) mozete gear bacit i farmat iznova - necete moc u njega slozit bonuse koji vam trebaju.

 

Dungeoni su poprilicno teski (za neke nemoguci), zadnji traje JAKO dugo. Sa druge strane taj dio je bio najveca fora u igri jer ste uspjeh znali cijenit... barem prvi put, dok se ne uhodate i skuzite da cete ga radit jos 10ak puta. Problem je sto su ti dungeoni attunement za raid, svaki ima nekoliko challengea i lako su se onda failali pa je na mom serveru nakon skoro 2 mjeseca igre bio 1 guild koji je uso u raid - moj - i to sa posudjenim ljudima iz drugog guilda jer nijedan nije imao dovoljno attunanih ljudi.

Uveli su nekoliko mapa sa daily questovima, to cete raditi barem 50% vremena u igri, svaka mapa traje oko 45 minuta. Pare sa toga koristit cete da ubrzate maxanje statova na liku jer se dio toga moze kupiti za pare na AH, jedino sto je enormno skupo.

Kad skupite gear za raid, tu je gear za solo PvE, gear za PvP i gear za arenu, te warplotove. Nije bas 5 setova, ali recimo 3 morate imat ako vas zanimaju svi ti aspekti igre. Open world PvP postoji, ali uglavnom se zasniva na 5v1 ili 5v2 na daily quest mapama. Veterani WoWa su ispocetka gustali, onda je postalo zamorno.

 

F2P sumnjam da je umanjio potrebu za grindom, buduci da pretplatu ne moras placat, sve me strah kakve su potrebe za mikrotransakcijama.

 

Recimo da se nakon 2 mjeseca igre kolicina igraca koji su igrali svela na 20-30%. Umjesto sirenja vec su mergali servere, umjesto obecanih 1 patch svaki mjesec sa cool novim sadrzajem, mislim da je u godinu i pol izaslo 3 ili 4 tavka patcha, od kojih su 2 bila spremna prije releasea, a ostatak vremena pripreman je prijelaz na F2P.

 

Srecom, igra je F2P - svi mogu isprobat mehanike koje su bolesno dobro zamisljene, rase, klase, humor - ja sam gustao poprilicno, da ne kazem povremeno vristao od smijeha. Svijet je jako zanimljiv i fora je proci igru barem jednom da ga se istrazi. Ukoliko niste JAKO zagrizeni HC igrac, ili gore navedeno nije zestoko nerfano (a cuo sam da barem donekle jest), sumnjam da cete igrat dulje od mjesec i po do dva, ali to vrijeme bit ce vam super.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Wildstar MMO

pfff

 

Standardni NCSOFT , nikad nista nije bilo kako spada pa cak niti ovaj prelazak ocigledno . Ni ne znam dali ima koji njihov game da je optimiziran bez bugova i slicno lol , a igro sam ih sve gotovo lol 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Wildstar MMO

To se i meni pojavilo pa sam samo čejndžal na PvP server. Valjda ima tam ekipe koja igra. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wildstar MMO

Ne, to je normalno, prilikom prvog releasea ja uopce nisam igrao prvu noc, ljudi su cekali u redu preko 1h da bi ulazili, ali bilo je buga pa je pucao ques. Onda si zavrsio 1-2h iza onoga gdje si bio kad je puko.

Nakon 3-5 dana bi se trebalo ustabilit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Wildstar MMO
Rhodin kaže...

Ne, to je normalno, prilikom prvog releasea ja uopce nisam igrao prvu noc, ljudi su cekali u redu preko 1h da bi ulazili, ali bilo je buga pa je pucao ques. Onda si zavrsio 1-2h iza onoga gdje si bio kad je puko.

Nakon 3-5 dana bi se trebalo ustabilit.

 A lol.... I onda je to normalno za game koji placas da cekas po par dana da bi usao kako spada, ili par sati da udes gdje to ima ? *ebeni NCSOFT ...

 

Mislim ne mogu se sad nesta buniti previse za to cekanje za server jer svakako je f2p ne placam pa ono ....  Kao da gledas Ubisoft lol

Finger Up :)
15 godina
offline
Wildstar MMO

evo moze se upast na kreiranje lika,dovrsis iiii  nista...cekanje....valjda bu proradilo veceras,mozda...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wildstar MMO
Rhodin kaže...

Kad je igra tek izasla morao si ju kupit, placat pretplatu I koristit mikrotransakcije ukoliko nisi imao bolesno puno vremena za igru kako bi maksao hero statove, atribute pointove i druge gluposti (sa onim eldar/elden pointovima) - za jednog lika su inace trebali mjeseci da se to izmasksa samo sa igranjem.

 

HC aspekt igre sam vec opisao kakav je bio na releaseu, kakav je sada na F2P provjerite sami. Levelanje je daleko najbolji dio igre, "end game" koji ova igra ima - to je upravo ono sto "HC" igraci traze - zasniva se na slijedecem: beskonacno farmanje dungeona (heroic) i adventura kako bi vam pali BiS itemi za taj tier, kako biste mogli ic u raid. Kad skupite taj gear, nakon nekoliko tjedana, skuzite da imate dobre ili lose upgrade slotove na njemu, ako su losi (kakvi su moji bili) mozete gear bacit i farmat iznova - necete moc u njega slozit bonuse koji vam trebaju.

 

Dungeoni su poprilicno teski (za neke nemoguci), zadnji traje JAKO dugo. Sa druge strane taj dio je bio najveca fora u igri jer ste uspjeh znali cijenit... barem prvi put, dok se ne uhodate i skuzite da cete ga radit jos 10ak puta. Problem je sto su ti dungeoni attunement za raid, svaki ima nekoliko challengea i lako su se onda failali pa je na mom serveru nakon skoro 2 mjeseca igre bio 1 guild koji je uso u raid - moj - i to sa posudjenim ljudima iz drugog guilda jer nijedan nije imao dovoljno attunanih ljudi.

Uveli su nekoliko mapa sa daily questovima, to cete raditi barem 50% vremena u igri, svaka mapa traje oko 45 minuta. Pare sa toga koristit cete da ubrzate maxanje statova na liku jer se dio toga moze kupiti za pare na AH, jedino sto je enormno skupo.

Kad skupite gear za raid, tu je gear za solo PvE, gear za PvP i gear za arenu, te warplotove. Nije bas 5 setova, ali recimo 3 morate imat ako vas zanimaju svi ti aspekti igre. Open world PvP postoji, ali uglavnom se zasniva na 5v1 ili 5v2 na daily quest mapama. Veterani WoWa su ispocetka gustali, onda je postalo zamorno.

 

F2P sumnjam da je umanjio potrebu za grindom, buduci da pretplatu ne moras placat, sve me strah kakve su potrebe za mikrotransakcijama.

 

Recimo da se nakon 2 mjeseca igre kolicina igraca koji su igrali svela na 20-30%. Umjesto sirenja vec su mergali servere, umjesto obecanih 1 patch svaki mjesec sa cool novim sadrzajem, mislim da je u godinu i pol izaslo 3 ili 4 tavka patcha, od kojih su 2 bila spremna prije releasea, a ostatak vremena pripreman je prijelaz na F2P.

 

Srecom, igra je F2P - svi mogu isprobat mehanike koje su bolesno dobro zamisljene, rase, klase, humor - ja sam gustao poprilicno, da ne kazem povremeno vristao od smijeha. Svijet je jako zanimljiv i fora je proci igru barem jednom da ga se istrazi. Ukoliko niste JAKO zagrizeni HC igrac, ili gore navedeno nije zestoko nerfano (a cuo sam da barem donekle jest), sumnjam da cete igrat dulje od mjesec i po do dva, ali to vrijeme bit ce vam super.

 

 

Više manje - dosta toga su promijenili. Meni je isto preteško ( zbog nedostatka vremena ) bilo kod releasa igre. Dosta toga su promijenili , smanjili težinu, attune for rad nije više toliko težak i naporan. Igra je zbilja uživancija. Inače , prošao sam GA raid cijeli ( to je prvi ) . Predobar pve aspekt igre , raidovi strašno dobri . Igrao sam kod izlaska tri mjeseca, napravio pauzu, i sad od početka 6. mjeseca neprestano igram. Totalno sam zadovoljan . Nadam se da će i novi f2p igrači također biti. 

10 godina
neaktivan
offline
Wildstar MMO

Ja samo cekam da dobijem stari account natrag! Ovo ce bit super igra za opustanje nakon Starcrafta <3

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wildstar MMO

Vidim da dosta ljudi ima isti problem, smrzavanja igre kod kreiranja lika, kazu da "popravljaju" to...pa cemo da vidimo....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Wildstar MMO

Je nekome radi igra? meni izbacuje network error : unable to connect

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wildstar MMO

je i meni nezeli uc

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Wildstar MMO

Ako igra bude imala ovakav support, bolje da jos danas ugase servere i ne trose struju.

Ja gori F2P Launch nisam vidio.

( a igrao sam stvarno svakakve MMO igrice )

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Wildstar MMO

Vec su imali jedan release i bio je ovakav.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Wildstar MMO
Rhodin kaže...

Vec su imali jedan release i bio je ovakav.

 Ma tnam, citao sam.

Stvarno sramota, ako tako misle odrzavati igru bolje im je fakat da stave kljuc u bravu.

15 godina
offline
Wildstar MMO

Vidi, ne znam sto reci, nema bas MMOa koji ima kvalitetan release, svi se nesto muce. Sa druge strane ovo nije trebao biti release vec dodavanje F2P igraca u igru, igra je vec bila online... GW2 je taj dio odradio tako da nisam ni znao prvih 2 dana da je igra F2P.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Wildstar MMO

A jbt jos uvijek je " unable to connect " 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Wildstar MMO
Rhodin kaže...

Vidi, ne znam sto reci, nema bas MMOa koji ima kvalitetan release, svi se nesto muce. Sa druge strane ovo nije trebao biti release vec dodavanje F2P igraca u igru, igra je vec bila online... GW2 je taj dio odradio tako da nisam ni znao prvih 2 dana da je igra F2P.

 

Pa u tome je stvar, trebali su uciti od prvog releasea.

GW2 je imao odlican transfer.

Skyforge nije imao takvih problema ( igrao sam od prve bete i nikad problema ).

11 godina
offline
Wildstar MMO

Vidim da su ugasili servere na pola sata, ae da vidimo dali ce to ista popraviti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wildstar MMO

Instalirao danas igru i nisam ju imao priliek isprobat jer je sve pretrpano. Lista za čekanje mi je bila preko 5 sati.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Wildstar MMO

The Cavalry is coming.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Wildstar MMO

Server is UP and running :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Wildstar MMO

Tko me zeli dodati, Noni One. Exile, ono nesto na Luminainanana nestko tako :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Wildstar MMO

Boze sto su nesposobni ovi iz NCSOFTA...

 

Svakih 15 min rr server ili koji vrag naprave " fix " i nakon istih 15 min opet lag da nemos igrat....  I onda opet ide 15 min shutdown servera i tako u krug lol 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Wildstar MMO
Napisali su da ce tako bit neko vrijeme. Jer rade ovako : prvo naprave short fix koji sredi jednu stvar ali onda je sve ok 20ak minuta i onda se pojavi dugo sranje, npr memory leak ili nesto.

Sad kao rade na tome da long term fixu. Ali neznam koliko im je za vjerovati.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wildstar MMO

Vjerujte jer je tako bilo na prvom releaseu i sredili su stvar u potpunosti kroz 3-5 dana.

Drugo pitanje je zasto se to ponavlja danas jer su to vec jednom prolazili, ali tko zna sto su radili drugacije za F2P i koje sve promijene unosili.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wildstar MMO

Jel netko moze napraviti novog lika? meni stane na imenu,kad kliknem start game i to je to dalje ne mrda :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Wildstar MMO
Rhodin kaže...

Vjerujte jer je tako bilo na prvom releaseu i sredili su stvar u potpunosti kroz 3-5 dana.

Drugo pitanje je zasto se to ponavlja danas jer su to vec jednom prolazili, ali tko zna sto su radili drugacije za F2P i koje sve promijene unosili.

 

Ovavke probleme bi očekivao od nekog overhypeanog MMO-a koji ima jedno 30-40 servera EU i isto u NA i prodanih 1 milijun + kopija, ali ovo je doslovno prelazak iz P2P modela u F2P model.

 

Jučer nisam mogao napraviti lika uopće, a danas sam se prije posla ulogirao čisto da vidim jel išta radi i vidim da imam 4 lika napravljeno sa istim imenom... Dodatno vidim da se ljudi masovno žale na užasan lag na serverima.

 

Imaš igru koja je doslovno pred totalnim propadanjem i uspiješ usrati ovaj kvazi launch. Bravo Carbine i bravo NCSoft. Iskreno jedna od velikih želja kao gameru mi je da NCSoft propadne, pa da prestanemo viđati jedno te iste MMO igre svake godine, koje redovno budu fail zbog masu ISTIH razloga. Možda bi onda cijeli žanr krenuo naprijed i netko napokon odluči malo riskirati sa invovacijama, koje su više nego potrebne. Kopiranje WOW-a sa dodavanjem klasičnog azijskog grinda i RNG-a više ne prolazi...

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2015 9:19 (HAL).
11 godina
neaktivan
offline
Wildstar MMO
Meni je nevjerovatno da se najviše žale i pljuju igrači koji nisu ni probali igru ( a ona je vani već godinu i pol otprilike ) . Pa što očekujete. Masa igrača je ušla , svi bi besplatno i sve bi u sekundi. Ja neznam što stalno pametujete ... Kakve je probleme WOW imao sa zadnjom ekspanzijom ? Ljudi nisu mogli 7 dana ući u igru.. Ej , a WOW je 10 godina na tržištu . Koliko se sjećam Blizzard je dao 7 day besplatno ili tako nešto nakon ovog . Svaki release je takav, nekoliko dana svi plaču , poslije je sve ok, kasnije većina i odustaje od igre, ali glavno da su najglasniji na forumima, jer oni eto ne mogu sve i odmah... Dajte malo realnosti, ako ne želite igrati Wildstar, vratite se svojim igrama koje ste do danas igrali i sve 5 . Što pljujete po svemu i uvijek, Ima još F2P naslova pa navalite. Ja eto imam još mjesec dana plaćen sub pa ne cmizdrim...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Wildstar MMO

Problemi sa loginom su najmanje bitna stvar kod MMORPG igara. To se sve riješi prije ili kasnije.

Najgluplje što mogu napraviti je učiniti dostupnim gomilu servera pri launchu i onda mjesec dana kasnije svi igraju na praznim serverima (kao npr. u SWTOR-u).

 

 

PSN - DeniZg80
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice