Svemirska pucačina/simulacija/RPG

poruka: 38
|
čitano: 15.639
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Svemirska pucačina/simulacija/RPG

Pozzdrav,

evo nisam baš u toku sa igrama svemirske tematike, ali bih volio

zaigrati neku...

Pa evo zanima me, koje bi mi takve igre preporučili?!

Po mogučnosti da nisu starije od nekih 3-4 godine, i da su

singleplajer! Znaći ono, svemirski brodovi, napucavanje istima, unaprjeđivanje,

prostranstva itd....

EVE online nisam zaigrao (premda je MMO), pa ako ima nešto približno tome, ali 

Single player!

 

Mudar ko čovjek-jesetra!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Svemirska pucačina/simulacija/RPG

mass effect 2

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Svemirska pucačina/simulacija/RPG

Space Forge Rogue Universe, igra je starija pa ne treba bas neka jaka konfa.

http://h-sim.forumotion.net/forum.htm
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Svemirska pucačina/simulacija/RPG

To sam i ja htio reći, mass effect 1 i 2 i nemožeš pogriješiti

imaš i doom 3 u svemiru ali to je horrorčina.

Edit:

I star trek i star wars serijalni naravno.

O očima n00bova svatko je cheater. U očima moderatora svatko je spamer.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2009 16:51 (thuglife).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Svemirska pucačina/simulacija/RPG

Hvala na odgovorima, ali malo sam se krivo izrazio, tj. nisam dao do znanja, tražim pucačinu, simulaciju, RPG u svemiru, ali sa letjelicama!

Starships and stuff....letenje unaokolo, kroz sunčeve sustave, galaksije itd...

Mudar ko čovjek-jesetra!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Svemirska pucačina/simulacija/RPG

Star lancer, znam da je stara ali je dobra igra.

O očima n00bova svatko je cheater. U očima moderatora svatko je spamer.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Svemirska pucačina/simulacija/RPG

Ono sta sam ja napisao je nekako rpg, isto se puca i naravno spaceship. Isprobaj ili vidi na youtubu neki video o igri pa je onda uzmi.

http://h-sim.forumotion.net/forum.htm
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Svemirska pucačina/simulacija/RPG

Freelancer malo je starija ali je super

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Svemirska pucačina/simulacija/RPG

......DarkStar OneNamigiva.....sve obuhvata od gore navedenog....

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Svemirska pucačina/simulacija/RPG
E ako nisi igrao freelancer onda si dosta toga propustio, igra je odlična! Mislim da ti je Freelancer najbolja preporuka!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Svemirska pucačina/simulacija/RPG

X2, X3, KOTOR...

Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
15 godina
neaktivan
offline
Svemirska pucačina/simulacija/RPG

probaj neku od ovih:

 

Freelancer-- definitivno najbolja

 

Free Space 2-- malo starija,al isto rastura

 

Star Trek: Bridge Commander

 

Star Trek: Starfleet Command III

 

Independance War 2: Edge of Chaos

 

Space Force: Rogue Universe

breakORdie
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2009 17:07 (swampcore).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Svemirska pucačina/simulacija/RPG
lion002 kaže...

......DarkStar OneNamigiva.....sve obuhvata od gore navedenog....

probaj Darkstar.. odlična je. (Dok se ne odlučiš probati EVE Online :-P )

16 godina
neaktivan
offline
Svemirska pucačina/simulacija/RPG

Primijetno je da je zapravo malo pravih svemirskih naslova...očito ljudi još vole biti na Zemlji Smijeh Ne znam...ja bih preporučio Sins of solar empire...

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Svemirska pucačina/simulacija/RPG

Star Trek: Legacy

Razer neću kupiti iz principa. Ne mare za arahnofičnu i ofidijofobičnu rulju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Svemirska pucačina/simulacija/RPG

Hvala na odogovorima, mislim da ću isprobati Freelancera za početak =)

Mudar ko čovjek-jesetra!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Svemirska pucačina/simulacija/RPG

ako imaš playstation obavezno odigraj colony wars, sva tri nastavka.

15 godina
offline
RE: Svemirska pucačina/simulacija/RPG
freelancer sto posto probaj
evo jos svemirskih koje ja poznajem :D
Star trek Elite force 1,2
Dead Space,Halo,Chrome,Star trek Bridge Comander,The cronicles of riddick(tako nesto,to je za mene svemirsko )
Star Wars Battlefronte 1,2(Moj ti stari ovo preporucava xD) Black site area 51(Ovo ti ja preporucavam),Breed,Starship Troopers,Hegemonia Legions of iron,Homeworld 1 2,Startopia,Edge of chaos Independence war 2,Unreal 2 The awakening..eto vald sam pomogao xD
15 godina
offline
Svemirska pucačina/simulacija/RPG

Pogledaj s čime se trenutno zabavljam. Nisu nikakvi wallpaperi nego alpha verzija jednog engine-a na kojem će biti temeljena ova igrica -> Star Trek Excalibur, najbolja star trek igrica.

 

Ja preporučam:

 

Star War Jedi Knight : Jedi Outcast 2

 

Star War Jedi Knight : Jedi Academy

 

Star Trek : Bridge Commander (loša grafika, DX7/8, nema sjena...)  + Kobayashi Maru 1.0(dodaje oko 40 brodova visoke kvalitete, efekte,zvjezdane sisteme, 10x veće mogućnosti brodovima kao upravljanje energijom svakog phasera, paljenje/gašenje svjetala (to se mora posebno skinut), hodanje po mostu, mogućnost skakanja u warp, blind fire (pucanje na sve strane da bi se otkrio cloackani brod ->star trek nemesis), teleportacija na prijateljski brod....)

 

ST Bridge Commander - 450MB

Patch 1.1 - 10MB

Kobayashi Maru - 800MB

Ostali Modovi ovdje ima ih na tisuće.

 

Star Trek Armada II - strategija, loša grafika staro 8god. ali dobro. I za to postoji mod koji totalno mijenja sve i dodaje DX9, 20x bolju grafiku koja je na današnjem nivou. MOD

                                  Skineš, si mod 3.0.6 pa patch 3.0.7., pa multimedia package 2.0. i vozi. Trebaš Armadu 2 sa instaliranim patchem 1.1. Navodiš mod da nađe igru, i onda odaberi drugu datoteku za instalaciju.

 

 

Star Trek Legacy - jedina igra koja dolazi sa dobrom grafikom, najbolje ti je još instalirat na nju universe mod (dodaje puno brodova i novu grafiku,ali je malo bugovit), a imah i mod aftermath 2.0 (neznam jel 3.0 izašao) on optimizira igru do njezinih granica, i dodaje par brodova, a ove stare zamjenjuje.

 

Star trek Elite force 1,2

 

Star Wars Republic Commando (pucačina ravna ovim novijim kao COD 4), odličan team work u njoj.

 

Star Wars Battlefront 1 i 2 (dvojka je meni lošija iako donosi puno stvari), navodno za dvojku ima super mod koji pridodaje igrivosti puno. Grafika je dobra i ima onih sunčevih zraka koje prolaze kroz drveće,ali 10x lošije nego u crysisu.

 

Homeworld II - Po meni najbolja strategija u svemiru, najbolji mod za njega ti je od Battlestar Galactice, zove se Fleet Commander i dodaje puno na grafici (skineš shader 2.0 verziju). Uglavnom borbe su spektakularne. Pošalješ Battlestar Galacticu na jedan Cylon Basestar i upravljaš galacticom. Možeš postavit galacticu da uništava projektile sa railgun-ovima , tj. napraviš kišu metaka koji uništavaju projektile. Imaš i Pegasusa, Atlantisa itd.

 

 

EDIT:

Napravio sam već temu u vezi Fleet Comand-a(mod za HW2) ,ali nikoga nezanima... http://www.bug.hr/forum/topic/pc-igre/battlestar-galactica-fleet-commander-cryengine-2/21840.aspx


Tamo je i najava za Battlestar galactica igricu rađenu u Cryengine 2 (awesom)

Voyager Voyager
Warbird i Galaxy Warbird i Galaxy
3 3
ENTERPRISE ENTERPRISE
MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2009 19:14 (Hyperion).
Moj PC  
4 0 hvala 2
15 godina
offline
Svemirska pucačina/simulacija/RPG

NanoFX GE 1.4a (najnoviji) oko 40MB ak se nevaram -> http://nanofx-evolved.com/dload.php?action=file&file_id=23

 

Raspakirate u folder

 

Ovdje su vam brodovi neki :

 

1. sekcija-> http://nanofx-evolved.com/dload.php?action=category&cat_id=7

 

2. sekcija-> http://nanofx-evolved.com/dload.php?action=category&cat_id=6

 

Brodove stavljate pod GFX->Models-> federacijske pod Federation, Romulanske/Klingonske pod Romulan/Klingon (napravite novi folder).

 

Ovdje možete vidjeti detaljnije upute -> http://nanofx-evolved.com/dload.php?action=file&file_id=4

 

 

Pod vistom mi nije htjelo radit, pod XP-om je. Možete upravljat brodom, radit screenshote ..., ali nemožete se zabijat u druge brodove, fightat, pucat... Jedino puknut jedan torpedo sa space on pogodi brod i napravi se mala eksplozija,ali ništa nebude...

 

Trebate :

 

Shader 2.0 grafu

DX9 2007 April (ali bolje update-ate na najnoviji)

Netframework 2.0 (zvan .NET 2.0)

 

 

Više o star trek excaliburu -> http://www.bug.hr/forum/topic/filmovi-tv-serije-glazba/star-trek-voyager/27169.aspx?page=5&jumpto=429511&sort=asc&view=flat

 

Ja sam sve napisao, dao linkove....

 

A sada odmor.

 

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2009 19:28 (Hyperion).
Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Svemirska pucačina/simulacija/RPG

Sjetio sam se :


Mass Effect 1 , uskoro dvojka

 

Star Wars : Knights of the Old Republic

 

Star Wars : Knights of the Old Republic - The Sith Lords

 

Star Wars : Empire at War i ekspanzija , ima i modova na filefrontu

 

Universe at War ( jedna od prvih DX10 igara), nije baš nešto.

 

 

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Svemirska pucačina/simulacija/RPG
Hyperion kaže...

Pogledaj s čime se trenutno zabavljam. Nisu nikakvi wallpaperi nego alpha verzija jednog engine-a na kojem će biti temeljena ova igrica -> Star Trek Excalibur, najbolja star trek igrica.

 

Ja preporučam:

 

Star War Jedi Knight : Jedi Outcast 2

 

Star War Jedi Knight : Jedi Academy

 

Star Trek : Bridge Commander (loša grafika, DX7/8, nema sjena...)  + Kobayashi Maru 1.0(dodaje oko 40 brodova visoke kvalitete, efekte,zvjezdane sisteme, 10x veće mogućnosti brodovima kao upravljanje energijom svakog phasera, paljenje/gašenje svjetala (to se mora posebno skinut), hodanje po mostu, mogućnost skakanja u warp, blind fire (pucanje na sve strane da bi se otkrio cloackani brod ->star trek nemesis), teleportacija na prijateljski brod....)

 

ST Bridge Commander - 450MB

Patch 1.1 - 10MB

Kobayashi Maru - 800MB

Ostali Modovi ovdje ima ih na tisuće.

 

Star Trek Armada II - strategija, loša grafika staro 8god. ali dobro. I za to postoji mod koji totalno mijenja sve i dodaje DX9, 20x bolju grafiku koja je na današnjem nivou. MOD

                                  Skineš, si mod 3.0.6 pa patch 3.0.7., pa multimedia package 2.0. i vozi. Trebaš Armadu 2 sa instaliranim patchem 1.1. Navodiš mod da nađe igru, i onda odaberi drugu datoteku za instalaciju.

 

 

Star Trek Legacy - jedina igra koja dolazi sa dobrom grafikom, najbolje ti je još instalirat na nju universe mod (dodaje puno brodova i novu grafiku,ali je malo bugovit), a imah i mod aftermath 2.0 (neznam jel 3.0 izašao) on optimizira igru do njezinih granica, i dodaje par brodova, a ove stare zamjenjuje.

 

Star trek Elite force 1,2

 

Star Wars Republic Commando (pucačina ravna ovim novijim kao COD 4), odličan team work u njoj.

 

Star Wars Battlefront 1 i 2 (dvojka je meni lošija iako donosi puno stvari), navodno za dvojku ima super mod koji pridodaje igrivosti puno. Grafika je dobra i ima onih sunčevih zraka koje prolaze kroz drveće,ali 10x lošije nego u crysisu.

 

Homeworld II - Po meni najbolja strategija u svemiru, najbolji mod za njega ti je od Battlestar Galactice, zove se Fleet Commander i dodaje puno na grafici (skineš shader 2.0 verziju). Uglavnom borbe su spektakularne. Pošalješ Battlestar Galacticu na jedan Cylon Basestar i upravljaš galacticom. Možeš postavit galacticu da uništava projektile sa railgun-ovima , tj. napraviš kišu metaka koji uništavaju projektile. Imaš i Pegasusa, Atlantisa itd.

 

 

EDIT:

Napravio sam već temu u vezi Fleet Comand-a(mod za HW2) ,ali nikoga nezanima... http://www.bug.hr/forum/topic/pc-igre/battlestar-galactica-fleet-commander-cryengine-2/21840.aspx


Tamo je i najava za Battlestar galactica igricu rađenu u Cryengine 2 (awesom)

 

 

Pa kad dolazi ta Battlestar galactica?? Predobre su ove slike...Veliki sam fan ST-a, a ovakve slike mi stvaraju zazubice...Smijeh

15 godina
neaktivan
offline
RE: Svemirska pucačina/simulacija/RPG
Zvekan kaže...

Hvala na odogovorima, mislim da ću isprobati Freelancera za početak =)

 

 

Tako isrobaj Freelancera za pocetak jer je odlicna igra(arkada) i prica je ok..

 

A sto se tice moje naj bolje svemirske simulacije.. To je X3 Terran Conflict (stranica egosoft.com) izasla je prije 1 godine odprilike.

Grafika je fenomenalna, prica isto a tek sloboda izbora sta zelis radit i kako se razvijat.

Radis sto zelis(osim slijetanja na planete), nitko to jos u potpunosti nije ubacio.

 

Ako zelis da se upoznas sa pricom trebao bi igrat prijasnje nastavke. Ali bolje ovoj stranici imas pricu napisanu u godinama(od milijuna godina prije igre, pa do radnje igre). http://argonopedia.ppcis.org/histmenu.php?histtab=list&sid=90b8d796e15ed21ef8c345a4285ae7e4

To procitas i mozes se ubacit u X3 Terran Conflict.

Tu ti je jedan filmic iz igre da vidis kako izgleda, tj. 4 manja filmica spojena u jedan radi testa(benchmark). U HD ogledaj obavezno..

 

 

Spoiler...

U globalu ako ti se neda citat ili ne shvatis sve, da ti u kratko opisem ranju prije radnje.

Glavna prica se vriti oko toga da ljudi u 21stoljecu naprave neke uber pametne robote, koji im sluze za teraformiranje planeta. Naravno kako to biva postali su sve pametniji i pobunili se protiv ljudi i kenuli ih napadat. Nekoliko stoljeca su vodili rat.

Za to vrijeme ljudi su otkrili vrata(gate), za brzo putovanje svemirom. Nekoliko kolonija ljudi su pobjegli putem tih vrata na drugi kraj galaksije i ti roboti nakon sto su pobili vecinu ljudi u nasem suncevom sutavu, posli su za ostatkom covjecansta. Cim su roboti napustili suncev sustav, ostatak ljudi na zemlji su raznesli vrata(gate), tako da se vise ti roboti nisu mogli vratit.

I onda ti pocinje radnja prvog dijela igre oko 800 godina kasnije, di se nalazis u toj odbjegloj koloniji na dugom kraju galaksije. Di ste vec nasli oko 6 alienskih rasa i sprijetaljili se s njima i zajedno se s njima borite protiv ostatka robota koja su zalutala s vama. I tako do drugog i treceg dijala igre, di otkrijes da postoji mogucnost da se vratite na Zemlju, da od njih trazite pomoc. I na kraju treceg dijela X3 Reunion, konacno dodjete do Zemlje..

I onda u X3 Terran Conflict, radnja nastavlja di mozes izabrat pricu kao Zemljanin ili kao Argon(kao odbjeglo covjecanstvo sa drugog kraja galaksije).

 

Ovo je malo dulje ali eto, meni je radnja super.

Inace igra je malo kompliccirana u smislu da ce ti trebat nekoliko sati da se upoznas sa svim sto ona nudi, al zato je jos zanimljivija.

Zato ti preporucujem da si samo procitas pricu i odmah krenes na X3 Terran Conflict, jer su ovaj dio dosta pojednostavili. Recimo kontrole su napravili kao u Freelanceru, sto u prvim dijelovina nije bila stvar(bez joysticka je bilo tesko igrat).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2009 3:30 (Magger).
15 godina
offline
Svemirska pucačina/simulacija/RPG

Puno hvala posebno Hyperionu i Maggeru!

Jesam, piknuo sam i gumb hvala, ali ovo zaslužuje i poruku =)

Za početak ću se baciti na Freelacera, usput našao sam i Starlancera, dali je to nastavak, proširenje ili??

Nakon toga, mislim odigrati X3 i seki od Star Tracka... većinu Star Warsa navedenih sam odigrao...

Još jednom HVALA!

=)

Mudar ko čovjek-jesetra!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Svemirska pucačina/simulacija/RPG
Magger kaže...

Zato ti preporucujem da si samo procitas pricu i odmah krenes na X3 Terran Conflict

 

Eh, ajde pomozi, volim učiti od onih koji su već iskusili stvari, a ne gubiti vrijeme na nepotrebne detalje.

 

Nakon što sam ostavio sve MMO igre, uzeo sam "lijekove" u singleplayer obliku, za odvikavanje. Između ostalog, da se izliječim od EVE, kupio sam preko Steam servisa X3 Reunion (v.2.5), mislim da je Terran Conflict bila skuplja, pa sam odlučio krenuti od Reunion. Misliš da je to OK?

 

I treba mi dosta upoznavanja s igrom, osobito što bih volio rotirati kameru oko broda dok letim, a za sad vidim da na F1 i ostalim tipkama imam samo pogled iz cockpita (ali bez cockpita!) i pogled iz trećeg lica (prilično bezveze, zaklanja nišan). Ne vidim druge opcije (upravljam mišem i tipkovnicom, neću joystick). Jel' ima tu pomoći oko kamere, za više uživanja u letenju?

 

Jedino mi se ne sviđa što uz svu takozvanu slobodu te igre, koju još nisam upoznao, imam ograničenje da je priča vezana uz jednog određenog lika (Julian), ne vidim način da kompletnu priču krenem s nekim custom likom. Šteta.

 

Daj mi malo nabaci osnovne savjete za dobar start i kretanje kroz X3, možeš i na email faerdhur@gmail.com, vidim da znaš stvari i da imaš stila za objasniti jednostavno.

 

Hvala

 

 

Satan has been the best friend the church has ever had, as he has kept it in business all these years.
16 godina
neaktivan
offline
Svemirska pucačina/simulacija/RPG

Eh, da, i svima ostalima koji znaju - kakva je razlika u kompleksnosti i zabavnosti svemirske simulacije između X3 i Darkstar One? I u kontrolama, sučelju, ergonomiji općenito, custom likovima, itd.?

 

Hvala

 

 

Satan has been the best friend the church has ever had, as he has kept it in business all these years.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Svemirska pucačina/simulacija/RPG
Zvekan kaže...

Puno hvala posebno Hyperionu i Maggeru!

Jesam, piknuo sam i gumb hvala, ali ovo zaslužuje i poruku =)

Za početak ću se baciti na Freelacera, usput našao sam i Starlancera, dali je to nastavak, proširenje ili??

Nakon toga, mislim odigrati X3 i seki od Star Tracka... većinu Star Warsa navedenih sam odigrao...

Još jednom HVALA!

=)

 

 

Freelancer je nastavak od StarLancera.

StarLancer je vec dosta starija igre i losije grafike, al jos uvijek je hvaljena. Radnja StarLancera je 800godina prije Freelancera.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Svemirska pucačina/simulacija/RPG
Faerdhur kaže...
Magger kaže...

Zato ti preporucujem da si samo procitas pricu i odmah krenes na X3 Terran Conflict

 

Eh, ajde pomozi, volim učiti od onih koji su već iskusili stvari, a ne gubiti vrijeme na nepotrebne detalje.

 

Nakon što sam ostavio sve MMO igre, uzeo sam "lijekove" u singleplayer obliku, za odvikavanje. Između ostalog, da se izliječim od EVE, kupio sam preko Steam servisa X3 Reunion (v.2.5), mislim da je Terran Conflict bila skuplja, pa sam odlučio krenuti od Reunion. Misliš da je to OK?

 

I treba mi dosta upoznavanja s igrom, osobito što bih volio rotirati kameru oko broda dok letim, a za sad vidim da na F1 i ostalim tipkama imam samo pogled iz cockpita (ali bez cockpita!) i pogled iz trećeg lica (prilično bezveze, zaklanja nišan). Ne vidim druge opcije (upravljam mišem i tipkovnicom, neću joystick). Jel' ima tu pomoći oko kamere, za više uživanja u letenju?

 

Jedino mi se ne sviđa što uz svu takozvanu slobodu te igre, koju još nisam upoznao, imam ograničenje da je priča vezana uz jednog određenog lika (Julian), ne vidim način da kompletnu priču krenem s nekim custom likom. Šteta.

 

Daj mi malo nabaci osnovne savjete za dobar start i kretanje kroz X3, možeš i na email faerdhur@gmail.com, vidim da znaš stvari i da imaš stila za objasniti jednostavno.

 

Hvala

 

 

 

 

 

Malo je teze to sve objasnit al ovdje cu napisat.

Kao prvo za bilo koju X-Universe igru treba puno vremena za upoznavanje ali te nagradi dosta.

 

Ovako ja sam krenuo sa X2 The Treath(u njemu imas cockpit, al to nije toliko vazno). Nju nisam puno igrao, mozda nekoliko tjedana i nisam dosao do kraja sa pricom ni opcenio sa istrazivanjam svemira, jer mi je dosta vremena oduzimao..

I kad sam napravio nekoliko mjeseci pauzu i vec dosao X3 Reunion.

Za njega sam bio jako uzbudjen, njega sam igrao dugo i prosao pricu al nisam koliko obavljao misija sa strane i otkrivao svemir. U njemu dosta teze dolazis do para(misije se slabo placaju. moras se bavit puno trgovinom da bi zaradio pare), pa sam napisao sifru di odmah imas nekoliko milijardi credita. I pokupovao brdo brodova i unistio mnogo sectora(cist radi zabave).

 

E sad da ti kazem te pojedisnosti o X3 Reunion:

Moram ti odmah rec da X3 Reunion nije za svakog i dosta propusta ima koje su popravili u novoj verziji(X3 Terran Conflict).

Prica se naravno drzi tog glavnog lika Julian i ne mozes drukcije obavit pricu.

I ako zelis toliko cockpit imas ne egosoft.com da skines taj mod za cockpit ali moras bit prijavljen u nekom privatnom serveru. Mozes procitat sto ti treze.

Drugo> X3 Reunion nije napravljen da mozes upravljat normalno sa svojim brodom sa pogledom iz treceg lica. Primarno je napravljen za pogled iz prvog. Ali rotirat kameru dok gledas svoj brod mozes. Znaci stavis pogled van broda i sa strelicama na skroz desnoj strani tipkovnice vrtis pogled oko broda.

Sto se tice slobode, ona je velika veca od bilo koje svemirse simulacije dosad. Al trebas dosta igrat da bi je osjetio.

Znaci trebas imat puno para, da pokupujes stotine brodova i izgradis dosta stanica i onda s tim stanicama zaradjujes jos para i onda jos trgovina.

Al kao sto sam rekao na pocetku, pare se slabo zaradjuju i trebas dugo igrat sto ti moze brzo dojadit.

Ja sam si recimo sve sectore nacrtao na papiru, di se nalaze i s kojim se sectorom odredjeni sector spaja. I to mi je pomoglo dosta, da znas odmah di trebas ic. A slika(karta) svih sectora mozes nac bilo gdje, samo napisi na google.

Recimo jedna zanimliva stvar je da u X3 Reunion imas 12 besplatnih brodova, razbacanih po sistemina. Znaci nadjes sve bodove i mozes ih zadrzat za sebe ili prodat pa dobit oko 40 000 000 credita, sto je odlicna stvar. Tako brzo dodjes do para. Evo ti link di se nalaze svi ti brodovi...

http://www.farbadger.co.uk/x3/free_ships.html

Jos jedna dobra stvar na koju pazi je da bilo kojeg neprijatelja ubijaj polagano, jer kada im unistis sve stitove i ostetis im trup, netko zna napustit svoj brod. Znaci kaze ti "nemoj me vise napadat, ostavljam ti svoj brod", i kad on ostavi svoj brod ti ga uzmes(uzmes ga tako sto izadjes iz svog broda u odjelu, priblizis se tom brodu i stisnes tipku claim) i popravis u stanici ili ga prodas. Tako isto mozes dosta zaradit.

 

Al da ti odmah kazem X3 Reunion nije savrsen i preporucio bi ti da sto prije predjes na X3 TERRAN CONFLICT.

Ako ti brzo dojadi X3 Reunion a bude vjerovatno, onda predji samo pricu i to ti je naj bolje. Zapravo preporucio bi ti da odmah samo pricu predjes, jedino sto ces trebat cim vidis priliku da obavis nekoliko misija(trgujes nesto sitno) i da si kupis jaci brod recimo(znaci M3 ili bolje M6). I s tim brodom mozes prec pricu. Ako zapnes negdje sa pricom samo postavi tu pitanje(jer ima teskih misija) tj. evo ti link od kompletnog walkthrough.

http://faqs.ign.com/articles/667/667528p1.html

 

Ako si odlucio igrat do kraja X3 Reunion i zapnes negdje samo postavi tu pitanje..

Al da ponovim X3 Terran Conflicn je naj bolja svemirska simulacija, meni barem.. Brze se dodje do para ubacili su stotine novih stvari koje u X3 Reunion nema, i trajalo bi dosta da ih sad naprajam. A naj bolje od svega je sto mozes igrat kao zemljanin i vozit se po nasem suncevom sustavu.

 

 

 

-------------- I na tvoje drugo pitanje vezano za razliku izmedju X3 i Darkstar One.

Po meni Darkstar One je jedno veliko smece, presao ga jesam i to ti je jedna losa kopija Freelancera. I tesko je usporedjivat x3 i tu igru jer su razlicite.

U Darkstare One nemas toliku slobodu, isto kreces sa jednim likom. Vozis samo jedan brod kojem mozes mjenjat izgled i karakteristike. I prica nije nis posebno. Ne kazem da je X3 Reunion puno bolji ali masivniji i dublji je. X3 Reunon je simulacija a Darkstar One arkada i dosta je linearna igra, sporednej misije su jadne.

Zato sto se tice opet naj bolje igre, to je definitivon X3 Terran Conflic. Kontrole nisu kao u X3 Reunion nego su kopiranje iz Freelancera i Darkstar One sto je defenitivno veliki plus..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2009 14:37 (Magger).
14 godina
offline
RE: Svemirska pucačina/simulacija/RPG

sins of a solar empire

nije loša

michael
16 godina
offline
Svemirska pucačina/simulacija/RPG

Igra je malo starija ali je po meni jedan od najboljih FPS-ova ikad, Star Trek Elite Force 2. Obavezno probaj.

 

EDIT: čini s eda sam krivo protumačio ono pucačina xD

 

Ugl, igra je još starija ali zbog ogromne moderske zajednice postoji hrpa kvalitetnih modela, novih efekata, poboljšanja grafike i sl. Star Trek Bridge Commander, odlična igra

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2009 14:21 (Vido).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice