Siege of Inaolia

poruka: 61
|
čitano: 12.365
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Siege of Inaolia

svaka čast!samo naprijed!Igra i enviromenti izgledaju odlicno!I jedna zamjerka iako je alpha morate popraviti teksture na likovima i dodati malo fluidnije animacije te fiziku,mozda da koristite nvdijin PhysX il mozda havok sad neznam koliko su kompatibilni sa UDK,jel planirate sadasnju igru prebacit u UE4?isto tako mogli bi bacit pogled kako je to izvedeno ovdje isto jedna dobra indie igra u razvoju

btw ova dva zadnja concept arta su odradjena stvarno profi :D

 
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

Hvala na lijepim riječima. Mi ćemo se kretati Alpha verzijama igre slično kao i Overgrowth, samo u znatno manjem broju. Primjera radi oni imaju čini mi se 200+ Alpha verzija u manjem obimu. Tako da ćemo sa vremenom ispravljati određene nedostatke, Alphe će uglavnom izlaziti na mjesečnoj bazi. Animacije su trenutno najveći problem i to nam je rekla većina ljudi, tako da smo u proteklom periodu radili na njima. Prvenstveno tu su nove animacije za glavnog lika, kao i jedan bitan faktor na kojem smo radili. To je impakt na naprijateljima kada ih udarite, više neće samo stojati i praviti se kao da ih niste uradili nego će imati animaciju kada budu udareni. To ćemo implementirati u Alpha 5 verziji igre.

 

Što se tiče UE4, sadašnju igru nećemo prebacivati jer bi sav dosadašnji rad pao u vodu, prije svega mislim na kod. Tako da ćemo započeti još jedan projekt i lagano raditi na njemu, dok će Siege of Inaolia ostati UE3 igra.

 

Također jedna bitna informacija, upravo je krenulo glasanje za Top 100 na IndieDB-u i traje 10 dana. Ukoliko budemo ušli u Top 100 onda će biti dodatno glasanje za Top 10 igara, nagrade su veoma vrijedne. Prošle godine smo upali u Top 100, ove godine očekujemo više.

Svaki glas je dobrodošao, možete glasati na ovom linku, samo malo scrolajte dolje.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Siege of Inaolia

glasao, i sretno!Treba imati strpljena dosta u industriji igara,posebno kad se pokusaju natjerati određene stvari da prorade kako bi htjeli.Znam po sebi kad nesto zelimo kvalitetno odraditi kao npr. crtanje stripova od pocetnih faza sketchinga,pa skeniranja,inkinga na kompu i na kraju ono sto najvise zauzima vremena colorina hi-fi metodom u photoshopu.Doduse stavio sam i udk na komp tamo negdje 2010 i igrao se sa levelima i ostalim,no nikad nisam duboko ulazio u sami scripiting,da li znas mozda koji jezik ce UE4 koristiti? cuo sam glasine da ce napusiti svoj scriptni jezik i mozda preci na C++?Od ostalih na forumu koji su se igrali sa UDK i costum levelima znam za clana Berko,stavio je neke kvalitetno odradjene profi enviromente u vasi 3d modeli temi.

 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

Naravno da treba imati strpljenja, pogotovo u ovakvim uslovima gdje svi rade iz ljubavi prema ovom poslu i gdje svi pokušavamo kroz indie vode da dođemo i na veći stupanj.

 

Kroz Kismet u UDK-u možeš raditi određeni vid skriptiranja, naravno to nije blizu UnrealScriptu i njegovoj moći, ali zaista se kroz Kismet mogu odraditi lijepe stvari. Što se tiče UE4, sutra bih trebao dobiti pristup istom i ne mogu dočekati jer sam dobio određene slike koje pokazaju moć i uspavanu zvijer koja će se vremenom još više nadograđivati. Što se tiče programiranja, UnrealScript neće biti podržan, koristit će se C++. Uz to dolazi unaprijeđenja samog Kismeta koje se naziva Blueprints, moćniji i jednostavniji oblik.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Siege of Inaolia
CoLdPlay kaže...

Naravno da treba imati strpljenja, pogotovo u ovakvim uslovima gdje svi rade iz ljubavi prema ovom poslu i gdje svi pokušavamo kroz indie vode da dođemo i na veći stupanj.

 

Kroz Kismet u UDK-u možeš raditi određeni vid skriptiranja, naravno to nije blizu UnrealScriptu i njegovoj moći, ali zaista se kroz Kismet mogu odraditi lijepe stvari. Što se tiče UE4, sutra bih trebao dobiti pristup istom i ne mogu dočekati jer sam dobio određene slike koje pokazaju moć i uspavanu zvijer koja će se vremenom još više nadograđivati. Što se tiče programiranja, UnrealScript neće biti podržan, koristit će se C++. Uz to dolazi unaprijeđenja samog Kismeta koje se naziva Blueprints, moćniji i jednostavniji oblik.

hvala! ne zaboravi bacit par fotki i novog enginea ak se ne kosi sa NDA :)

13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

Još jedan "group shot" dok u pozadini spremamo neke veće značajke koje će se otkriti tokom ove sedmice.

Duncan, Esaya, Draeldos Duncan, Esaya, Draeldos
Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

IndieDB update !

 

Novi video dolazi uskoro.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Siege of Inaolia

tko vam je bio concept artist za ova zadnja tri arta? izgledaju odlicno,pa da prolistam malo blog...

Edit;iako mi coldplay zbog nda nije mogao pokazati ue4,evo jednog zanimljivog videa

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2013 20:24 (Nitro233).
 
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

Zadnja tri rada je sjajno uradio nove koncept artist Dae Han Yi koji radi kao munja.

 

Trenutno smo 77. na Indie DB-u, mislimo da ćemo upasti u Top 100 najboljih naslova ( prošle godine smo bili u Top 100 ), ali biće žestoka borba za Top 10 i vrijedne nagrade.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Siege of Inaolia
CoLdPlay kaže...

Zadnja tri rada je sjajno uradio nove koncept artist Dae Han Yi koji radi kao munja.

 

Trenutno smo 77. na Indie DB-u, mislimo da ćemo upasti u Top 100 najboljih naslova ( prošle godine smo bili u Top 100 ), ali biće žestoka borba za Top 10 i vrijedne nagrade.

coldplay ovoga zaka parisha sto radi sad za  epic znam i to jos sam ga upoznao preko 3dbuzz irca prije gotovo tri godine.Naime bio je dugogodisnji zaposlenik 3dbuza i ima godina dana da je se prebacio u epic.Na 3dbuzz stranici ima dosta njegovih tutoriala sto besplatnih sto sa pretplatom za unreal pa baci oko.Isto dosta ljudi koji rade u industriji igara vise na 3dbuzz ircu popu jeffa wilsona koji pise svu pomocnu dokumentaciju za unreal engine i radi za epic.Uz to ima nesto concept artista i level dizajnera koji vise na ircu,pa baci oko i posjeti nas kad budes imao slobodnog vrimena.

13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia
Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2013 12:42 (CoLdPlay).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

Novi update postavljen na Indie DB.

Praktično kratki osvrt na popravljeno u Alpha 4 jer smo praktično završili istu, video koji sam postao ranije i par slika.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

Live scoreboard na IndieDBu !

 

Preostalo je još 5 minuta za glasanje, još jednom ovdje možete posjetiti našu stranicu.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia
Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

Nove slike. 

Također ćemo sljedeći mjesec biti na Indie Gali gdje ćemo dobiti određeni procenat od prodanih kopija igre preko Desure.

Orc Grunt Orc Grunt
Orc Boss Orc Boss
Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

Siege of Inaolia je trenutno na Groupees Bundle akciji. U sedam dana možete kupiti SoI uz još par zanimljivih naslova za preporučenih 10$ ili više, dok je minimalna uplata 1$.

 

Ovaj potez nam je uspio donijeti i dosta glasova na Greenlightu gdje imamo sve već broj glasova i followera koji su zainteresovani da vidi igru na Steamu. 

 

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

Zanima me da li ima neko ko je zainteresovan da testira levele? Radio bi sa mnom i davao sugestije, primjedbe, prijavljivao bugove, itd. 

 

Javite na PM ukoliko se neko zanima, pa ćemo se dogovoriti šta kasnije.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Siege of Inaolia
CoLdPlay kaže...

Zanima me da li ima neko ko je zainteresovan da testira levele? Radio bi sa mnom i davao sugestije, primjedbe, prijavljivao bugove, itd. 

 

Javite na PM ukoliko se neko zanima, pa ćemo se dogovoriti šta kasnije.

Samo da se citiram pošto trenutno završavam jos jednu verziju igre za bundle u sljedećem mjesecu, bila kakva pomoć bi dobrodošla.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

Ako ima Linux verzija ja se javljam.Jbg. trenutno imam samo Linux na disku.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

Nemamo još Linux verziju igre, iako je u planu.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

Ponovo smo sklopili "deal" sa Groupees i trenutno možete kupiti za minimalno jedan dolar naslove kao što su Volt, Science Girls, Redneck Racers, Viking Guitar, dok za minimalno dva dolara dobivate Type:Rider, Inqusitor i Machine Stops. Naša igra će se otključati kada se ostvari prodaja od 3000 kopija, trenutni broj je 2300. Preostalo je 5 dana i 18 sati. LINK

 

Također smo sve bliži Steamu, malo nas dijeli.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

IndieDB

 

Trenutno se nalazimo u TOP 75 na Greenlightu što znači da ćemo biti izabrani u novom krugu ako ovakva situacija ostane.

 

Novi "development" video.

 

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

Moj glas na greenlightu si dobio.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

Siege of Inaolia je na Steamu!

Zahvaljući publici, a pretpostavljam da je bilo dosta ljudi i sa ovog foruma izglasani smo preko Steam Greenlighta.

 

I ovo je na neki način i prvi veći korak u mom dosadašnjem radu, ipak znači nešto kada projekt na kojem radite već duže vremena bude na Steamu.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

Nego,opiši nam,kako izgledaju dijelovi steama dostupni samo developerima?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

Tajne se ne otkrivaju {#}

 

Pripreme za Steam Early Acces su u toku, negdje do 20-og ovog mjeseca bi igra trebala biti dostupna.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Siege of Inaolia

Svaka cast tebi i ekipi. Svakako cu odigrat igru, izgleda odlicno {#}

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 1:34 (oo7).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

Hvala mnogo, svi ovakvi komentari mnogo znače za nas.

 

Steam Early Acces ipak još nije pokrenut, želimo što bolje dovršiti arene.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

Verzija igre koja će se pojaviti na Early Accesu je i zvanično gotova prije par dana, sada smo u finalnoj fazi postavljanja igre i postavljanja stranice za Steam. Tako da ćemo osvanuti na Steamu u toku ove sedmice.

Sve informacije će biti postavljene i ovdje, ali i na facebook stranici.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Siege of Inaolia

I konačno smo online na Steam Early Accesu.

 

Razlog malo veće cijene jeste da želimo okupiti bazu vjernijih fanova koji će pružati pravi uvid u trenutno stanje igre.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice