Far Cry 3

poruka: 2.883
|
čitano: 863.544
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Far Cry 3 ove godine, Far Cry 3 i dalje u razvoju
13 godina
neaktivan
offline
Re: Far Cry 3
doktor1 kaže...

Evo kako uz pomoć MSI Afterburnera rješiti problem micro stutteringa; meni je pomoglo kao i mnogima no ne mora značiti da će sigurno funkcionirati.

 

Dakle pokrenemo.......

Ajme kralju hvala ti za ovo pomoglo mi brutalno.

Inace igra je bolesno dobra{#}

15 godina
offline
Re: Far Cry 3

Ja dobivam oko 45-60 fpsa(većina postavki na very high ali ne sve,msaa na 2,reza 1680*1050), ovisno o situaciji i moram reći da mi se također čini da ponekad nije fluidno kolko bi trebalo biti.

Btw. moramo reći da je igra odlično optimizirana , svih 6 jezgri mi je iskorišteno, a gpu stalno zakucan na 99%.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Far Cry 3
Master Z kaže...

Ja dobivam oko 45-60 fpsa(većina postavki na very high ali ne sve,msaa na 2,reza 1680*1050), ovisno o situaciji i moram reći da mi se također čini da ponekad nije fluidno kolko bi trebalo biti.

Btw. moramo reći da je igra odlično optimizirana , svih 6 jezgri mi je iskorišteno, a gpu stalno zakucan na 99%.

Evo to mi nije jasno, imam debelo jaču konfu, ista reza, isti settingsi skoro samo bez msaa i imam LOŠIJE performanse, pa kako? D:

I da, ovo je prva igra koja me uspjela zadržati PUNIH 11 SATI U KOMADU ZA KOMPOM!!! :o

Čista brutala od igre

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
11 godina
neaktivan
offline
Re: Far Cry 3
Cryogenic kaže...

meni 30 fps'a uopče nije fluidno i igrivo, neznam sta vam je  :)

 

Pricas veliku glupost..Ljudsko oko moze vidit do 25-30 FPS-a..ovisno od ociju( neki vide razliku od 25 a neki do 30, na toj ljestvici )..sve nakon toga tebi ce bit isto..doslovno isto...Znaci tvoje oko moze vidit razliku od 20 i 30 FPS-a..al od 30 i 35 pa nadalje nemoze...

 

Ovaj video sta si stavio, se ne vrti na 30, nego 29, i vecina ociju ( moje jesu ) su vidle razliku...da je u videu stavio da vrti na 31 FPS-s nikakvu razliku nebis vidio.

 

Jeidno sta ti se moze desit da mislis da je drugacije je kad se naglo sa reicmo 60 spusti na 29-30, i to neces vidit zato jer tvoje oko moze zapazit razliku između 30 i 60, nego zato jer kod naglih padova FPS-a "slike se" prelome, i onda ti gledas tako rec duplu sliku u toj brzoj tranziciji sa 60 na 30, sta ostavlja dojam da je sporije, a ustvari isto je.

 

To sta ljudi govore da vide lag na 30, to je zato jer se tokom igranja spusti na 28-29 neke pute i tu se moze vidit razlika.

 

Kad se to dogodi recimo u slucaju da sa 60 padne na 59 neces ni primjetit, zato jer je to prebrzo za tvoje oci, i tvoje oci nemogu registrirat to...

 

Na kraju krajeva, sa tih 60 FPS-a koliko dobivas u igri, tvoje oci vide samo do 30, znaci da onih 30 se vrti a oko ni ne zamjeti, zato pad sa 60 nadole neceš ni primjetit osim u slucaju kad se slike preklope, i prelome, odnosno dupla slika sta sam naveo iznad. Tako da to vjecito kukanje i prenemaganje "nezelim igrat na 30 to je neigrivo" i te fore padaju u vodu...to je samo kompleks brojeva...

 

Kad se igra stavi da tocno pokazuje 30.0 FPS-a...znaci ne 29.9  29.5 i tako te neke brojeve, isti je dojam kao da je 60...al mora bit tocno 30.00 jer ako padne za 00.1 oci tvoje oci ce moci registrirat "Lag"

Origin ID za FIFU 13: ReaLazio
14 godina
offline
Far Cry 3

 

razlika u 30 i 60 pogotovo u pucačinama se vidi.zašto neznam ali se vidi i osjeti da ide puno glađe.znam da je tv na nekih 26 sličica ako se ne varam

Stranice su trenutno nedostupne.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2012 4:44 (Kill Frenzy).
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Far Cry 3
Kill Frenzy kaže...

 

razlika u 30 i 60 pogotovo u pucačinama se vidi.zašto neznam ali se vidi i osjeti da ide puno glađe.znam da je tv na nekih 26 sličica ako se ne varam

Ah da, to sam zaboravio napisat gore...sad si me podsjetio..kratko i jasno:

 

A Visual Comparison

I've heard people say "the human eye can't tell the difference between 30 and 60 frames per second." Well, they're right. But your brain can!

 

 

Sta to znaci? Iako dio mozga zaduzen da ti sliku prikazuje nemoze prikazat više od 30 FPS-a, mozak kao mozak prikuplja sve FPS-e. Sta se tu onda događa da mi mislimo da vidimo razliku? Jednostavno, ako igrate igru na vise od od 30 FPS-a, uzmimo primjer 60 konstantnih...mozak ce se priviknut na njih. E sad ako krenete igrat igru na konstantnih 30 FPS-a...znaci tocno 30.00 desit ce se to da je mozak se privikao na 60 i on vidi razliku, ali vaš dio mozga zaduzen da vam prikazuje sliku jednostavno nemoze pratit mozak sveukupno, i onda ce mozak prikazivat upocetku kao "usporenu" sliku odnosno slat ce naredbe dijelu mozga zaduzenom za sliku da usporava sliku jer se mozak zbuni.. Nakon duzeg igranja na 30.00 konstantnih FPS-a oci imat ce te isti osjecaj tako da vise necete moc znat dal je 30 ili 60. Naravno, ako se dese frame dropovi sa 30 na 28-29 vidit ce te razliku i postat ce vam usporeno za tu jednu-dve slicice ili koliko vec.

 

Nadam se da sam uspio objasnit nekako laicki, jer neznam ni ja kako daobjasnim bas laicki xd..dosta je komplicirano objasnit sta tocno nas mozak radi :)

Origin ID za FIFU 13: ReaLazio
14 godina
offline
Far Cry 3
Neznam ja kako je to, ali definitivno primjetim razliku kad se igra vrti na 30 ili 40 fps-a. Dalje od 40 već malo teže primjetim. Ali jednostavno mi igra na 30 fpsa nije fluidna kao na 40 ili više, i razlika je itekako primjetna, odmah primjetim kad mi sa 40 padne na 32-33 fpsa-a. Napravio sam ovo što je predložio doktor1 u svom postu i lockao fps na 38 i stalno je fluidna igra, nemam nikakvih problema sa padom fps-a.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Far Cry 3

oj, da pitam jel respawn ko u 2 ili? 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Far Cry 3
TheDarkSide kaže...
Cryogenic kaže...

meni 30 fps'a uopče nije fluidno i igrivo, neznam sta vam je  :)

 

Pricas veliku glupost..Ljudsko oko moze vidit do 25-30 FPS-a..ovisno od ociju( neki vide razliku od 25 a neki do 30, na toj ljestvici )..sve nakon toga tebi ce bit isto..doslovno isto...Znaci tvoje oko moze vidit razliku od 20 i 30 FPS-a..al od 30 i 35 pa nadalje nemoze...

 

Ovaj video sta si stavio, se ne vrti na 30, nego 29, i vecina ociju ( moje jesu ) su vidle razliku...da je u videu stavio da vrti na 31 FPS-s nikakvu razliku nebis vidio.

 

Jeidno sta ti se moze desit da mislis da je drugacije je kad se naglo sa reicmo 60 spusti na 29-30, i to neces vidit zato jer tvoje oko moze zapazit razliku između 30 i 60, nego zato jer kod naglih padova FPS-a "slike se" prelome, i onda ti gledas tako rec duplu sliku u toj brzoj tranziciji sa 60 na 30, sta ostavlja dojam da je sporije, a ustvari isto je.

 

To sta ljudi govore da vide lag na 30, to je zato jer se tokom igranja spusti na 28-29 neke pute i tu se moze vidit razlika.

 

Kad se to dogodi recimo u slucaju da sa 60 padne na 59 neces ni primjetit, zato jer je to prebrzo za tvoje oci, i tvoje oci nemogu registrirat to...

 

Na kraju krajeva, sa tih 60 FPS-a koliko dobivas u igri, tvoje oci vide samo do 30, znaci da onih 30 se vrti a oko ni ne zamjeti, zato pad sa 60 nadole neceš ni primjetit osim u slucaju kad se slike preklope, i prelome, odnosno dupla slika sta sam naveo iznad. Tako da to vjecito kukanje i prenemaganje "nezelim igrat na 30 to je neigrivo" i te fore padaju u vodu...to je samo kompleks brojeva...

 

Kad se igra stavi da tocno pokazuje 30.0 FPS-a...znaci ne 29.9  29.5 i tako te neke brojeve, isti je dojam kao da je 60...al mora bit tocno 30.00 jer ako padne za 00.1 oci tvoje oci ce moci registrirat "Lag"

 Nije istina,testiraj malo bolje u igri pa javi.....

15 godina
offline
Far Cry 3

Koliko čitam, ovaj Far Cry se trebao zvati: Animal Hunting 3: Vaas and the puppies. LOL

 

Šalim se, instalira igru, a ja drhtim, kao...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Far Cry 3

Pa to sa FPSima šta The Dark Side govori to nema veze sa ljudskim okom.

 

Probaj igrat CoD4 na 30 i na 250 fpsa pa ćeš vidjet razliku. Nema to veze sa očima nego jednostavno sa osjećajem igre, da bolje klizi, manje lagga, sve bude fluidnije.

 

To je najčešća zabluda, da sve poviše 30 fpsa je overkill jer ljudsko oko ne može razlikovat ništa poviše.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Far Cry 3

Velika je razlika izmedju frejmova u sekundi za film i animacije npr (PAL standard je 25, NTSC 30, film na platnu 24, Jackson nesto gura da idu na 48....) i tu stvarno nema pretjerane razlike sto se ljudskog oka tice. 

Medjutim za igrice je defitinitvno OGROMNA razlika izmedju 30, 50, 100 i 200 frejmova u sekundi. Malo je problem to demonstirarati proramma za capture screena posto uglavnom ogranicavaju frame rate zbog recodringa ali misli da bi se jasno vidjela razlika ako se snimi ekran direktno...

Uglavnom frame rate za televiziju i kino je jedna stvar, a u igricama totalno druga i itekako se vidi razlika.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Far Cry 3

AMDovci koje drivere koristite i koje rezolucije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Far Cry 3
doktor1 kaže...

Evo kako uz pomoć MSI Afterburnera rješiti problem micro stutteringa; meni je pomoglo kao i mnogima no ne mora značiti da će sigurno funkcionirati.

 

Dakle pokrenemo MSI Afeterburner te će nam se u system trayu pojaviti ikona od Afterburnera sa ljubičastim bojem 60 - SLIKA

p.s. - ako nema ikone probajte kliknuti na setting tab u MSI afterburner prozoru te u properties prozoru kliknut na On-Screen display tab - SLIKA

 

Zatim ćemo kliknuti na ikonicu, (sa ljubičastim bojem 60) u system trayu, te dobiti Riva Tuner Statistic prozor

Zatim sljedi dodavanje farcry3.exe na način da kliknemo na plus u donjem ljevom kutu te u ponuđenom porzoru navigamo do farcry3.exe datoteke te kliknemo otvori/open

Tada u listi potražimo farcry3.exe datoteku, (vjerovatno je već selektirana automatski) te kliknemo na ikonu u obliku ključa gore desno; tada dobivamo MSI On-Screen Display server properties te tu namjestimo Framerate limit koji želimo

____

 

MSI Afterburner mora biti pokrenut da bi FPS limiter uključen na ovaj način imao učinka.

  Ne razumijem,zašto meni nema te ikonice sa ljubičastim brojem 60,samo ikonica sa avionom.Kad odem na On-Screen display tab što onda?

Ok,skužio sam ode se na settings,monitoring i na framerate se klikne kvačica.

The only thing I feel when I kill is the recoil from my rifle
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2012 8:34 (NFSPredator0010).
14 godina
offline
Re: Far Cry 3
TheDarkSide kaže...
Cryogenic kaže...

meni 30 fps'a uopče nije fluidno i igrivo, neznam sta vam je  :)

 

Pricas veliku glupost..Ljudsko oko moze vidit do 25-30 FPS-a..ovisno od ociju( neki vide razliku od 25 a neki do 30, na toj ljestvici )..sve nakon toga tebi ce bit isto..doslovno isto...Znaci tvoje oko moze vidit razliku od 20 i 30 FPS-a..al od 30 i 35 pa nadalje nemoze...

Zakaj je Peter Jackson snimio Hobbit u 48 FPS?

 

 

14 godina
offline
Re: Far Cry 3
Zeromaxy21 kaže...

Pa to sa FPSima šta The Dark Side govori to nema veze sa ljudskim okom.

 

Probaj igrat CoD4 na 30 i na 250 fpsa pa ćeš vidjet razliku. Nema to veze sa očima nego jednostavno sa osjećajem igre, da bolje klizi, manje lagga, sve bude fluidnije.

 

To je najčešća zabluda, da sve poviše 30 fpsa je overkill jer ljudsko oko ne može razlikovat ništa poviše.

Najbolje je igrati na refresh rate-u monitora tj. na 60 fps-a. COD-ov engin je izbugiran (pogotovo od COD 2) pa ti on nije baš najbolje mjerilo...

0_o
13 godina
neaktivan
offline
Far Cry 3

Ok kada sam limitirao FPS   preko afterburnera potpuno je nestao stuttering,međutim pojavio se drugi problem.

Kada stisnem esc i npr. crafting fale dijelovi slike,recimo nije prikazana ona injekcija,a kada se želim vratiti u igru nestane tlo,kompletne teksture.

E sad kada ulazim u igru kaže da se ne može povezati sa UBI severima i izbaci error.Je li to povezano i ima li itko sličan problem?

Ista stvar se sada događa kada je afterburner isključen.

 

http://forums.ubi.com/showthread.php/730703-Unable-to-connect-to-Far-Cry-3-server?s=7264224720369d08e1a4ac7acdfd1ebc

"Same, can't connect, and it makes SP unplayable because you can't access Crafting and Skills, and my game freezes when I resume after it fails to connect, and I have to quit to the menu and reload my save."

 

Znači povezano je.Ali nekužim zašto,pa je li se ne bi trebao SP moći igrati i bez interneta?

 

Update:

Going into offline mode does work. You need to go to settings in Uplay, check the box "Always launch in offline mode" then quit Uplay and launch it again, and you'll be able to play fine.

The only thing I feel when I kill is the recoil from my rifle
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2012 8:59 (NFSPredator0010).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Far Cry 3
Kill Frenzy kaže...

nvidia microstutter fix

" go into NVidia panel under manage 3d settings, last option vsync, change to adaptive, apply. start far cry, disable vsync in game and voila, smooth as butter"

Probao sam i to prvo, ali mi nije djelovalo "fluidno" kao sa lockom preko MSIa...

 

Čini mi se da definitivno igrin vsync radi pizzdarije...

ššššš - možda su u šumi
14 godina
offline
Re: Far Cry 3
Kill Frenzy kaže...

nvidia microstutter fix

" go into NVidia panel under manage 3d settings, last option vsync, change to adaptive, apply. start far cry, disable vsync in game and voila, smooth as butter"

 

Ja uvijek koristim adaptive v-sync, pa tako i u FC3 ali na zalost svejedno imam stutter.

I possess a skill to google.
16 godina
offline
Re: Far Cry 3
Minoza kaže...
Kill Frenzy kaže...

nvidia microstutter fix

" go into NVidia panel under manage 3d settings, last option vsync, change to adaptive, apply. start far cry, disable vsync in game and voila, smooth as butter"

 

Ja uvijek koristim adaptive v-sync, pa tako i u FC3 ali na zalost svejedno imam stutter.

Jesi probao preko MSIa kao šta sam opisao?

_____________

 

1920x1080 png slika1

 

1920x1080 png slika2

 

Inače sa ovim postavkama na slikama dole mi igra ima konstantni lock na 38 FPSa, (povremeno padne na 35/36); Pos FX i Shadows opcije NAJVIŠE utječu na performanse dok Ambient Lighting i ne toliko. Dakle sve je na maksiumumu osim Shadows i Post FX na High te igra radi fantastično.

EDIT: Water na High -  čini mi se da utječe na performanse i kada nema vode na ekranu

 

Šta je za GTX 460 sa 768 memorije, (klokanu poprilično) odličan rezulatat....

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2012 10:22 (doktor1).
14 godina
neaktivan
offline
Far Cry 3

Pitanje za one koji su igrali igru, moze li se grafika porediti s grafikom koju ima Crysis/Crysis Warhead?

 

Je li neko provjeravao koliko igra koristi VRAM-a na Ultra?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Far Cry 3
Almin94 kaže...

Pitanje za one koji su igrali igru, moze li se grafika porediti s grafikom koju ima Crysis/Crysis Warhead?

 

Je li neko provjeravao koliko igra koristi VRAM-a na Ultra?

Crysis izgleda bolje.

 

 

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2012 10:41 (doktor1).
12 godina
neaktivan
offline
Far Cry 3

Pozzz ekipa! Narucio bi key za Far Cry 3 preko e-plati, pa me zanima kako ga aktivirati, jer sto se toga tice, imam iskustva samo kad je FIFA 12 i FIFA13 u pitanju? {#} 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Far Cry 3
Master Z kaže...

 

Btw. moramo reći da je igra odlično optimizirana , svih 6 jezgri mi je iskorišteno, a gpu stalno zakucan na 99%.

blago tebi, znači mi ostali sa twin core smo pušiona, jel??? {#}

12 godina
protjeran
offline
Re: Far Cry 3
sina-k kaže..

Zakaj je Peter Jackson snimio Hobbit u 48 FPS?

 

 

izmišljanje tople vode koja je već izmišljena - ili po naški - preseravanje!

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2012 10:17 (alfie).
15 godina
offline
Re: Far Cry 3
Almin94 kaže...

Pitanje za one koji su igrali igru, moze li se grafika porediti s grafikom koju ima Crysis/Crysis Warhead?

 

Je li neko provjeravao koliko igra koristi VRAM-a na Ultra?

1100mb @full hd reza, ultra preset, dx11.exe, 2xmsaa

1500mb @full hd reza, ultra preset, dx11.exe, 8xmsaa

 

12 godina
offline
Re: Far Cry 3
alfie kaže...
sina-k kaže..

Zakaj je Peter Jackson snimio Hobbit u 48 FPS?

 

 

izmišljanje tople vode koja je već izmišljena - ili po naški - preseravanje!

Totalna je zabluda da ljudsko oko ne vidi više od 24 FPSa, a na kraju krajeva nije ni bitno, jer je osnovna stvar koja je bitna kod tih igara fluidnost, koja se ne može postići sa malenim brojem FPSova. 

Dugo sam igrao Battlefield 3, iz neznanja, sa ULTRA postavkama na 35 FPSova i sada tek vidim da je to bila katastrofa. Smanjenjem grafičkih postavki, dobio sam 100ak FPova prosječno i to je nevjerojatna promjena. Sve je glatko, brže se uočavaju protivnici, lakše se nišani.........

Svaki film u kinu, koji je po starom standardu sniman na 24 FPS-a, ne ide glatko kada je neka akcija u tijeku i kamera se brzo pomijera. To se lako uoči. Treba sačekati Hobita, i vidjet ćeta da će razlika u doživljaju biti nemjerljiva.

Dama_The_Crow
14 godina
offline
Re: Far Cry 3
doktor1 kaže...

 

Ja uvijek koristim adaptive v-sync, pa tako i u FC3 ali na zalost svejedno imam stutter.

Jesi probao preko MSIa kao šta sam opisao?

 

 Nisam, iskreno, smanjivati namjerno framerate koji mi je uglavnom blizu 55-60 mi nema smisla. To je vise tradeoff nego fix, manji framerate za stutter free gameplay...

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2012 10:42 (Minoza).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Far Cry 3
doktor1 kaže...
Minoza kaže...
Kill Frenzy kaže...

nvidia microstutter fix

" go into NVidia panel under manage 3d settings, last option vsync, change to adaptive, apply. start far cry, disable vsync in game and voila, smooth as butter"

 

Ja uvijek koristim adaptive v-sync, pa tako i u FC3 ali na zalost svejedno imam stutter.

Jesi probao preko MSIa kao šta sam opisao?

_____________

 

1920x1080 png slika1

 

1920x1080 png slika2

 

Inače sa ovim postavkama na slikama dole mi igra ima konstantni lock na 38 FPSa, (povremeno padne na 35/36); Pos FX i Shadows opcije NAJVIŠE utječu na performanse dok Ambient Lighting i ne toliko. Dakle sve je na maksiumumu osim Shadows i Post FX na High te igra radi fantastično.

EDIT: Water na High -  čini mi se da utječe na performanse i kada nema vode na ekranu

 

Šta je za GTX 460 sa 768 memorije, (klokanu poprilično) odličan rezulatat....

jesi li mozda clockao i procesor?

16 godina
offline
Re: Far Cry 3
njuska11 kaže...
doktor1 kaže...
bla bla bla

jesi li mozda clockao i procesor?

Ne, samo grafičku...

ššššš - možda su u šumi
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Far Cry 3 ove godine, Far Cry 3 i dalje u razvoju
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice