Corsair H110 recenzija

poruka: 106
|
čitano: 32.124
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
itomic009 kaže...

To oko socket temperatura ti je i do matične.  Ja zamjenim UD5 sa Sabertooth pločom i imam 15C razlike !!! CPU clockan isto a i hlađenje je isto ! Stavi ventove da ti pušu po radijatoru svjež zrak odozgor a ne da uvlače topla iz kućišta pa provjeri.

Fascinantno je to što kad pod loadom diram prstima NB i hladnjak nad VRM od mbo ne osjetim tu temperaturu pod prstima, čak vjerujem da je to neko krivo ( uvečano ) očitanje nekog prolupalog senzora a ipak je to temperatura koju pratim i po kojoj se ravnam pri overclocku.

 

Budem sutra probao okrenuti i nadam se boljim rezultatima po pitanju temperatura a onda definitivno kontaktirati mikija...

 

I još mi samo fali Y 4 pin i problem s bukom ventilatora bi bio riješen jer imam cpu fan 2, 4 pin.

 

13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

Pa meni ti Corsair ventovi nisu bučni kad ih smanjiš na oko 1000 okr. Na full gasu jesu dosta, ali ovako kad se smanje onda su dobri.

13 godina
offline
Corsair H110 recenzija

Tibi, aj plz pogledaj jeli stane h110 na prednju stranu obsidiana 750D . Gledam da stavima na prednju stranu 2 noctue s H110, ove sta dodu s kucistem stavit kao ispuh.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
Zajeb kaže...

Tibi, aj plz pogledaj jeli stane h110 na prednju stranu obsidiana 750D . Gledam da stavima na prednju stranu 2 noctue s H110, ove sta dodu s kucistem stavit kao ispuh.

  Budem pogledao sutra kad sve rastavim pa ti javim.

Makar mislim ovako kad gledam kako bi cijevi bile prekratke.

 

 

EDIT: kao što sam rekao cijevi su prekratke, nema šanse postaviti H110 na prednju stranu na kućištu 750D.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2013 16:10 (Tiby).
13 godina
offline
Corsair H110 recenzija

Evo sam instalira sve u komp.

 

Kloknia sam 4670k na 4.4Mhz i drzim ga na 1.215 V, s tim da je voltaža adaptivna, znaci kad se ne koristi cpu je automatski smanjena.

Zahvaljujuci Ausovom Fan Expert II softveru sam namistija sve ventove na taman da se necuju, a da rade dovoljno brzo da ima protoka.

H110 ga na idle drzi na 37C - 40C.

zanemarite tih 92, to sam nesto testira pa je ugailo sve ventove. zanemarite tih 92, to sam nesto testira pa je ugailo sve ventove.
Nakon 10 min primea najveca temparatura je bila 76C. 

Za sada vrlo zadovljan s hladnjakom, namisten je u pull s tim da izbacuje topli zrak iz kucista.Ventove sam na maticni spojia na CPU fan i CPU opt. Pumpa je na CHA fanu.

Stock ventovi su malo bucni na full brzini. Sljedeca nabavka ce bit 2 Noctuina venta da zamjenim ova 2 bucna i onda ce vjerojatno cooler radit konstantno na 100%.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

Prime tek nakon 20-ak minuta dođe do maximalnih temperatura i to je drastično više nego samo prvih 10 min. Vrti preko 30 min i prati temperature pa ćeš vidjeti {#}.

13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
itomic009 kaže...

Prime tek nakon 20-ak minuta dođe do maximalnih temperatura i to je drastično više nego samo prvih 10 min. Vrti preko 30 min i prati temperature pa ćeš vidjeti {#}.

Ma danas mi je par puta u igri pa sustav. Sutra minjam pastu, mislim da sam je lose prvi put postavia.

Vrtija sam vec Prime95 ono 6 sati. Temperature su bile ok. Ali na malo manjem taktu. Nije crasha. Sad sam ga stavija opet prije spavanja, pa cu vidit oce li se crashat. 

 

 

13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
itomic009 kaže...

Prime tek nakon 20-ak minuta dođe do maximalnih temperatura i to je drastično više nego samo prvih 10 min. Vrti preko 30 min i prati temperature pa ćeš vidjeti {#}.

Promjenjena pasta je popravila stvar.

Idle temperatura ne prelaze 30C. U loadu ne prelazi 70 ( 40 min primea ) i to na srednjoj vrtnji ventilatora. E sad sam stvarno zadovoljan, ali svejedno nabavljam Noctine ventilatore.

13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

Pa spusti okretaje na oko 1000 okr. i onda su i ovi dosta tihi.

13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
itomic009 kaže...

Pa spusti okretaje na oko 1000 okr. i onda su i ovi dosta tihi.

Ma vec su ispod.

13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

 Ako nekog zanima H110 nek mi se javi...

12 godina
protjeran
offline
Corsair H110 recenzija

ej da vas nesto pitam posto nisam nasao odgovarajucu temu:)

u par navrata sam procitao i gledao recenzije gotovih vodenih rijesenja i par njih su spominjali da je najbolje da su cijevi okrenute prema dolje tj tocnije ovaj dio na radiatorima?{#}? ovak:

??? ???
jel to ima ikakvog smisla?da nisam nesto propustio??? tx!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.4.2014 2:21 (Stjepanj).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Corsair H110 recenzija

Naravno da ima samo me iznenadjuje da si ti ta osoba sto to pitas a u svaku se temu mjesas kao vegeta a jedan prosti razlog koji se uci u osnovnoj skoli neznas.Uvjek je bilo da topla voda ide na vrh a hladna na dno jer je hladna voda teza od tople  cisti primjer iz fizike.7 ili 8 razred osnovne.

Moj PC  
1 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Corsair H110 recenzija
dreadmoore kaže...

Uvjek je bilo da topla voda ide na vrh a hladna na dno jer je hladna voda teza od tople  cisti primjer iz fizike.7 ili 8 razred osnovne.

i ti hoces reci da je u ovakvo malom i brzom sustavu to zaista bitno???{#} jer kako god okrenes nema utjecaja, eto dao sam ti i dokaz moje prve recenice, mislio sam da je nesto drugo u pitanju...inace hvala na osnovama nebi se toga nikad sjetio!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.4.2014 2:19 (Stjepanj).
15 godina
offline
Corsair H110 recenzija

pozdrav,

 

 

Ima li tko problema sa ventilatorima? Meni su dosta bucni u full loadu,kao da grebu...vidio sam na forumu od corsaira da nisam jedini sa tim problemom.

Razmisljam o zamjeni tih ventilatora i neznam koje da uzmem,znam da su od noctue najbolji ali i tesko dobavljivi,gledam malo od sharkoona u linksu cine mi se ok.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
Huurux kaže...

pozdrav,

 

 

Ima li tko problema sa ventilatorima? Meni su dosta bucni u full loadu,kao da grebu...vidio sam na forumu od corsaira da nisam jedini sa tim problemom.

Razmisljam o zamjeni tih ventilatora i neznam koje da uzmem,znam da su od noctue najbolji ali i tesko dobavljivi,gledam malo od sharkoona u linksu cine mi se ok.

 

 

 

Reklamiraj direktno corsairu. Meni su isto bucili, vibrirali. 2 dana nakon reklamacije poslalo mi 2 nova koji rade savrseno. Kune neces potrosit.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice