Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

poruka: 252
|
čitano: 35.074
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
AA-d00d kaže...

AA-d00d kaže...

Mislim da tu netko radi od muhe slona. Ne pricam sad o dvojici vojnika sto su poginuli (zrtve su zrtve ipak) vec o toj nekoj eskalaciji sukoba.

Dam se kladiti da je Sj. Koreja nesto zahebala u tim vjezbama (kriva racunica, tako nesto), a sve novine vec proglasuju rat.

Na ovo boldano ču samo reči LOL. Pa i sama S.Koreja je priznala da je ciljano bombardirala teritorij J.Koreje, a sad ti najednom opravdavaš njihov čin. Nema opravdanja. To bombardiranje je bilo čista provokacija.

I'll be back
15 godina
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

hahahaha kriva računica? Za takvo što rijetko kad izađe kriva računica, a pogotovo tako kriva računica da gađaju otok od susjedne države. Daj ajde razmisli malo.

15 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Da to kao da Ameri pošalju jednu A bombu na Moskvu i za opravdanje kažu: UPS KRIVA RAČUNICA SORY.LOL{#}

I'll be back
14 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

ako pocne treci svjetski dodajte me na "real (citaj team) speak 4" pa da bacimo koju partiju :D 

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
microman kaže...

Na ovo boldano ču samo reči LOL. Pa i sama S.Koreja je priznala da je ciljano bombardirala teritorij J.Koreje, a sad ti najednom opravdavaš njihov čin. Nema opravdanja. To bombardiranje je bilo čista provokacija.

Aha, nisam bas dobro pratio vijesti zadnjih par dana pa nisam vidio to priznanje.

 

Nego, LOL tebi. Znas zasto je ciljano bombardirala? Odgovorila je na ciljane provokacije J. Koreje.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
AA-d00d kaže...
microman kaže...

Na ovo boldano ču samo reči LOL. Pa i sama S.Koreja je priznala da je ciljano bombardirala teritorij J.Koreje, a sad ti najednom opravdavaš njihov čin. Nema opravdanja. To bombardiranje je bilo čista provokacija.

Aha, nisam bas dobro pratio vijesti zadnjih par dana pa nisam vidio to priznanje.

 

Nego, LOL tebi. Znas zasto je ciljano bombardirala? Odgovorila je na ciljane provokacije J. Koreje.

Nemoj molim te zagovarat politiku onog ludog Komunja.e koji je uporabom sile došao na vlast S.Koreje i sad tu prijeti nekim Nuklearnim oružijem.

Koliko tamo ljudi imaju slobodu govori činjenica da su na Svjetskom prvenstvu(Nogometnom) prenosili samo kada su pobijeđivali(NIKAD). Isto tako govori i činjenica da je izbornik tamo bio samo maskota, a zna se tko je Big Boss i tko ima glavnu riječ. S.Koreja kao nacija je nevina, al onog idi.ta od njihovog vođe treba pod hitno smaknuti jer samo širi strah i trepet.

 

I'll be back
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
microman kaže...

Nemoj molim te zagovarat politiku onog ludog Komunja.e koji je uporabom sile došao na vlast S.Koreje i sad tu prijeti nekim Nuklearnim oružijem.

Koliko tamo ljudi imaju slobodu govori činjenica da su na Svjetskom prvenstvu(Nogometnom) prenosili samo kada su pobijeđivali(NIKAD). Isto tako govori i činjenica da je izbornik tamo bio samo maskota, a zna se tko je Big Boss i tko ima glavnu riječ. S.Koreja kao nacija je nevina, al onog idi.ta od njihovog vođe treba pod hitno smaknuti jer samo širi strah i trepet.

 

Tko zagovara njegovu politiku?

Tebi bi bilo svejedno da ti se susjed na ogradi igra rata? Tamo je stanje gore nego između Hrvatske i Srbije, daj mi reci sta bi mislio da sad Srbija ide raditi vojne vjezbe na granici nasih dviju drzava?

Zao mi je jedino ona 2 poginula covjeka ali su imali svako pravo pokazati zube J. Koreji samo sto su syebali i nastale su zrtve.

Opcenito se jedna drugoj previse mjesaju u poslove.

 

I cemu sad ovo o nogometu?

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2010 23:28 (AA-d00d).
13 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Lol AA-d00d da nisi ti pomijesao Sjevernu i Juznu Koreju? -.-''

 

''Imali su pravo pokazati zube J. Koreji...'' - ma lol?!

The ONE and ONLY!
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2010 23:29 (PLASMAorLCD).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
PLASMAorLCD kaže...

Lol AA-d00d da nisi ti pomijesao Sjevernu i Juznu Koreju? -.-''

 

''Imali su pravo pokazati zube J. Koreji...'' - ma lol?!

Nisam.

 

Daj nemoj mi tu lolati nego nesto konstruktivno reci. Jesi li ti svjestan da je prije toga J. Koreja pokazivala zube Sjevernoj, a prije toga obrnuto, a jos prije toga opet obrnuto i tako valjda sve od '48.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2010 23:31 (AA-d00d).
15 godina
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Pa naravno da imaju vojne vježbe pred granicom kad su ih napali bomboaniranjem, pa sad strahuju da ih ne napadnu opet. Ajde da počnu imati vježbe iz čistog mira, ali ovako kad su oni njih napali je sasvim druga stvar.

14 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

nece biti rata bez brige

ovo je nesto slicno kao kad su rusi napali gruziju

Psalm 23:4 Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
Jack Sparrow kaže...

Pa naravno da imaju vojne vježbe pred granicom kad su ih napali bomboaniranjem, pa sad strahuju da ih ne napadnu opet. Ajde da počnu imati vježbe iz čistog mira, ali ovako kad su oni njih napali je sasvim druga stvar.

Imali su i vojne vjezbe prije njihovog napada. Taj napad je bio odgovor na te iste vojne vjezbe. Kao sto rekoh, smatram da je pucanj za upozorenje bio opravdan samo sto su syebali pa su poginule nevine zrtve.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
15 godina
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
AA-d00d kaže...

Nisam.

 

Daj nemoj mi tu lolati nego nesto konstruktivno reci. Jesi li ti svjestan da je prije toga J. Koreja pokazivala zube Sjevernoj, a prije toga obrnuto, a jos prije toga opet obrnuto i tako valjda sve od '48.

Pa da svađaju se oni već 60godina, ali tko je prvi ovdje oružano napao i pobio ljude? SK, dakle oni su krivi i niko drugi.

EDIT:ako su već i imali vježbe prije napada, zar nije moglo doči do nekakvog upozorenja i dogovora? Ne ovu su morali odmah odgovoriti najgorom mjerom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2010 23:42 (Jack Sparrow).
15 godina
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
AA-d00d kaže...
microman kaže...

Nemoj molim te zagovarat politiku onog ludog Komunja.e koji je uporabom sile došao na vlast S.Koreje i sad tu prijeti nekim Nuklearnim oružijem.

Koliko tamo ljudi imaju slobodu govori činjenica da su na Svjetskom prvenstvu(Nogometnom) prenosili samo kada su pobijeđivali(NIKAD). Isto tako govori i činjenica da je izbornik tamo bio samo maskota, a zna se tko je Big Boss i tko ima glavnu riječ. S.Koreja kao nacija je nevina, al onog idi.ta od njihovog vođe treba pod hitno smaknuti jer samo širi strah i trepet.

 

Tko zagovara njegovu politiku?

Tebi bi bilo svejedno da ti se susjed na ogradi igra rata? Tamo je stanje gore nego između Hrvatske i Srbije, daj mi reci sta bi mislio da sad Srbija ide raditi vojne vjezbe na granici nasih dviju drzava?

Zao mi je jedino ona 2 poginula covjeka ali su imali svako pravo pokazati zube J. Koreji samo sto su syebali i nastale su zrtve.

Opcenito se jedna drugoj previse mjesaju u poslove.

 

I cemu sad ovo o nogometu?

Ja mislim da je repka juzne koreje jaca od repke sjeverne koreje, valjda je zato doslo do incidenta {#}

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
Jack Sparrow kaže...

Pa da svađaju se oni već 60godina, ali tko je prvi ovdje oružano napao i pobio ljude? SK, dakle oni su krivi i niko drugi.

EDIT:ako su već i imali vježbe prije napada, zar nije moglo doči do nekakvog upozorenja i dogovora? Ne ovu su morali odmah odgovoriti najgorom mjerom.

U tome je stvar. Konstantno si prebacaju lopticu. Malo ovi imaju vojne vjezbe, malo oni.

Srednji kaže...
AA-d00d kaže...

I cemu sad ovo o nogometu?

Ja mislim da je repka juzne koreje jaca od repke sjeverne koreje, valjda je zato doslo do incidenta {#}

I to je moguce{#} Ludi su ti Korejci, Japanci i Kinezi.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
15 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Ako ne bude 3. svijetski rat, nikome ništa, a ako bude, barem ćemo se nakon 50 godina moć hvalit unucima kako smo živjeli dok je trajao {#}

I am awesome.
15 godina
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
dj_beni kaže...

Ako ne bude 3. svijetski rat, nikome ništa, a ako bude, barem ćemo se nakon 50 godina moć hvalit unucima kako smo živjeli dok je trajao {#}

Ak cemo prezivjet {#}

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
AA-d00d kaže...
PLASMAorLCD kaže...

Lol AA-d00d da nisi ti pomijesao Sjevernu i Juznu Koreju? -.-''

 

''Imali su pravo pokazati zube J. Koreji...'' - ma lol?!

Nisam.

 

Daj nemoj mi tu lolati nego nesto konstruktivno reci. Jesi li ti svjestan da je prije toga J. Koreja pokazivala zube Sjevernoj, a prije toga obrnuto, a jos prije toga opet obrnuto i tako valjda sve od '48.

Prije nego počneš lupetati gluposti, ponovi malo lekcije iz povijesti ili barem posijeti wikipediju.

 

Dakle CITIRAM:

 

 

1.U Lipnju 1950. godine Sjeverna koreja pokreče iznenadni rat protiv južne koreje. Nakon jednog graničnog sukoba, sjevernokorejske snage, potpomognute navodnim kineskim dobrovoljcima i uz podršku SSSR-a prelaze 38 paralelu.

2.Rat u Koreji bio je jedan od najkrvaviji u povijesti. Ubijeno je više od milijun civila iz Južne koreje, više od milijuna su ostali beskučnici. Statistike Sjeverne koreje za civilna stradanja nema.

 

 

Kronologija Sukoba između koreja:

 

1. Lipan 1950 Sjeverna koreja pokreče iznenadni rat protiv Južne Koreje

2. Srpanj 1953. Rat je završio sa gotovo 3 milijuna mrtvih.

3. 1961. Nakon kratkog razdoblja demokracije, u Južnoj Koreji na vlast dolazi general Park Chung Hee

4. Kolovoz 1974. Agent Sjeverne Koreje pokušava ubiti predsjednika Parka, ali umijesto njega ubija prvu Damu.

 5.ITD.ITD....

 

Eto toliko kako su Južna Koreja i SAD započeli prvi rat.

 


Dakle prije nego ideš mlatit nebuleze i zagovarat poznatog Agresora pročitaj malo i informiraj se.

 

Evo Pa ČITAJ


I'll be back
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
microman kaže...
AA-d00d kaže...
PLASMAorLCD kaže...

Lol AA-d00d da nisi ti pomijesao Sjevernu i Juznu Koreju? -.-''

 

''Imali su pravo pokazati zube J. Koreji...'' - ma lol?!

Nisam.

 

Daj nemoj mi tu lolati nego nesto konstruktivno reci. Jesi li ti svjestan da je prije toga J. Koreja pokazivala zube Sjevernoj, a prije toga obrnuto, a jos prije toga opet obrnuto i tako valjda sve od '48.

Prije nego počneš lupetati gluposti, ponovi malo lekcije iz povijesti ili barem posijeti wikipediju.

 

Dakle CITIRAM:

 

 

1.U Lipnju 1950. godine Sjeverna koreja pokreče iznenadni rat protiv južne koreje. Nakon jednog graničnog sukoba, sjevernokorejske snage, potpomognute navodnim kineskim dobrovoljcima i uz podršku SSSR-a prelaze 38 paralelu.

2.Rat u Koreji bio je jedan od najkrvaviji u povijesti. Ubijeno je više od milijun civila iz Južne koreje, više od milijuna su ostali beskučnici. Statistike Sjeverne koreje za civilna stradanja nema.

 

 

Kronologija Sukoba između koreja:

 

1. Lipan 1950 Sjeverna koreja pokreče iznenadni rat protiv Južne Koreje

2. Srpanj 1953. Rat je završio sa gotovo 3 milijuna mrtvih.

3. 1961. Nakon kratkog razdoblja demokracije, u Južnoj Koreji na vlast dolazi general Park Chung Hee

4. Kolovoz 1974. Agent Sjeverne Koreje pokušava ubiti predsjednika Parka, ali umijesto njega ubija prvu Damu.

 5.ITD.ITD....

 

Eto toliko kako su Južna Koreja i SAD započeli prvi rat.

 


Dakle prije nego ideš mlatit nebuleze i zagovarat poznatog Agresora pročitaj malo i informiraj se.

 

Evo Pa ČITAJ


 

Ajde ti citaj s razumijevanjem sta ja govorim. Pricam li ja o tome tko je zapoceo rat (taj prvi '50. jer drugog nije bilo) ili o konstantnom prepucavanju između tih 2 država!?

 

S. Koreja jest prešla prva granicu u tom ratu ali:

Under the guise of counter-attacking a South Korean provocation raid, the KPA crossed the 38th parallel behind artillery fire at dawn on Sunday 25 June 1950.[38]:14The KPA said that Republic of Korea Army (ROK Army) troops, under command of the régime of the "bandit traitor Syngman Rhee", had crossed the border first, and that they would arrest and execute Rhee.[46] Both Korean armies had continually harassed each other with skirmishes and each continually staged raids across the 38th parallel border.


Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
14 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Likovi su rekli ako itko uđe iti malo u njihovo teritorijalno more da napadaju bez razmišljanja, u nas svako malo ulaze slovenci :)

 

Sjeverna Koreja je nakon toga priopćila kako će, budu li povrijeđene njezine teritorijalne vode, odgovoriti 'nemilosrdnim protunapadom'.

LINK

"Say hello to my little friend" Tony Montana-Scarface
14 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

http://edition.cnn.com/2010/WORLD/asiapcf/11/28/koreas.crisis/index.html?hpt=T1

 

STORY HIGHLIGHTS
  • NEW: South Korea and the United States start joint military drills
  • S. Korea issues and lifts an order to take cover following loud noises in N. Korea
  • N. Korea warns of consequences if the U.S. deploys an aircraft carrier to the Yellow Sea
  • The United States calls North Korean claims "outrageous"
Slavonija u ♥ ;;;---;;; http://squareroot2.isgreat.org/squareroot2.html
14 godina
protjeran
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
Tallahasee kaže...

Ja bih po ovim slikama rekao da ljudi u Sj.Koreji imaju potpuno drukciju sliku o svijetu i zivotu.

Vjerovatno su u skoli i kod kuce uceni da trebaju ubijati i unistavati i da su druge drzave sve okrenute iz nekog razloga protiv njih,jer ne vjerujem da ovolika masa ljudi trpi ovo jer da su normalni izbila bi nekakva buna i onda bi ratovali sami protiv sebe a ne protiv drugih.

★★★★★ Super moderator.I live to die another day
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2010 10:14 (SUPER :)).
14 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

 

"Podsjetimo, Sjeverna Koreja je napala Južnu usred vježbi južnokorejske vojske. Nakon upozorenja da vježbe moraju prestati, Sjeverna Koreja je prema pučini ispalila artiljerijske projektile. Nakon baraže sa sjevera, južnokorejska vojska ispalila je nekoliko vlastitih artiljerijskih projektila u suprotnom smjeru."

 

SAD šalje još 4 vojna broda na kojima je sveukupno oko 20 000 vojnika. Tamo je već jedan nosač aviona s 6 000 vojnika. U par minuta su svi u punoj pripravnosti. Sj. Koreja ima staru vojsku, ali ima atomsku bombu. Šta će bit...

Slavonija u ♥ ;;;---;;; http://squareroot2.isgreat.org/squareroot2.html
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
nidjo123 kaže...

 

"Podsjetimo, Sjeverna Koreja je napala Južnu usred vježbi južnokorejske vojske. Nakon upozorenja da vježbe moraju prestati, Sjeverna Koreja je prema pučini ispalila artiljerijske projektile. Nakon baraže sa sjevera, južnokorejska vojska ispalila je nekoliko vlastitih artiljerijskih projektila u suprotnom smjeru."

 

SAD šalje još 4 vojna broda na kojima je sveukupno oko 20 000 vojnika. Tamo je već jedan nosač aviona s 6 000 vojnika. U par minuta su svi u punoj pripravnosti. Sj. Koreja ima staru vojsku, ali ima atomsku bombu. Šta će bit...

ništa

Psalm 23:4 Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil
15 godina
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Kako me nerviraju svi akteri upleteni u ovu idiotsku  krizu.

Apsolutno mi se ne sviđa S. Koreja, ali brate dragi i ovi južnjaci traže vraga.

To je kao da ja zaratim sa komšijom pa potpišemo primirje i onda uz granicu dvorišta namjestim snajper i ciljam komšiju kao fol vojna vježba ako zatreba. Ko je tu lud?

 

Pa koja budala uz samu granicu ide izvoditi vojne baražne vježbe?

Ne diraj govno jer će još više smrditi!

I da stvar bude još gora sad se čitav svijet kao fol čudi kako sad ovo ovako ispada.

Kako se ljudi igraju sa životima i manipulišu ljudima to je nevjerovatno.

Sve što imam sam ukrao, samo sam školu i vozačku kupio.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
boxer kaže...

Kako me nerviraju svi akteri upleteni u ovu idiotsku  krizu.

Apsolutno mi se ne sviđa S. Koreja, ali brate dragi i ovi južnjaci traže vraga.

To je kao da ja zaratim sa komšijom pa potpišemo primirje i onda uz granicu dvorišta namjestim snajper i ciljam komšiju kao fol vojna vježba ako zatreba. Ko je tu lud?

 

Pa koja budala uz samu granicu ide izvoditi vojne baražne vježbe?

Ne diraj govno jer će još više smrditi!

I da stvar bude još gora sad se čitav svijet kao fol čudi kako sad ovo ovako ispada.

Kako se ljudi igraju sa životima i manipulišu ljudima to je nevjerovatno.

dobro si rekao, meni se čini da južna koreja namjerno podje*ava sjevernu, pa ak dođe do nečeg onda se zna ko je kriv.

uff....
15 godina
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Pa koreja je službeno "komunistička"

Ali u stvarnosti je to feudalno društvo

Imamo nasljednog feudalca koji vlada, gomilu vojske koja čuva feudalca i kmetove čiji je jedina svrha da stvore hranu za gazdu i njegovu vojsku.

 

Kako bi skrenuli pozornost sa toga da onu ugnjetavaju svoje vlastite ljude koji su promrzli i gladni, potreban je vanjski neprijatelj koji "svim silama želi porobiti nedužni narod i uzeti mu slobodu"

Zato se svako malo izvedu provokacije i izaziva rat, na taj način narod je u šoku i uopće ne razmišlja da je u stvari roblje koje ovi bez milosti iskorištavaju.

 

I u stvari briga i kineze i ruse za koreju, ali oni su uz sjevernu koreju samo amerikancima i japancima u inat iako i njih ovi živciraju, posebno kinu u koju bježe gladni korejci pa kinezi imaju frke sa njihovim izbjeglicama (kao da nemaju dosta svojih problema).

 

15 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

ma sjeverna koreja hoce lovu ja mislim,zapocet ce rat,ak dobe pare ce prestat s ratovanjem

14 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
cale kaže...

ma sjeverna koreja hoce lovu ja mislim,zapocet ce rat,ak dobe pare ce prestat s ratovanjem

 U pravu si,uvijek se vrti oko love.

spam high tessellation off
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
AA-d00d kaže...

  

Ajde ti citaj s razumijevanjem sta ja govorim. Pricam li ja o tome tko je zapoceo rat (taj prvi '50. jer drugog nije bilo) ili o konstantnom prepucavanju između tih 2 država!?

 

S. Koreja jest prešla prva granicu u tom ratu ali:

Under the guise of counter-attacking a South Korean provocation raid, the KPA crossed the 38th parallel behind artillery fire at dawn on Sunday 25 June 1950.[38]:14The KPA said that Republic of Korea Army (ROK Army) troops, under command of the régime of the "bandit traitor Syngman Rhee", had crossed the border first, and that they would arrest and execute Rhee.[46] Both Korean armies had continually harassed each other with skirmishes and each continually staged raids across the 38th parallel border.


Prepucavanja je bilo i bit če, al je S.Koreja ta koja je započela rat. Slično prepucavanje sa granicom je bilo među nama i slovencima pa nitko od nas nije započeo rat, a ako si dobro pratio vijeti u to vrjeme znaš da su obije strane u jednom trenutku poslale Vojnu policiju na jednu Granicu.No S.Koreja je ipak započela rat, isto tako nakon određenog "mirnog" vremena.

1.S.Koreja je bila ta koja je pokušala izvršiti Atentat na njihovog predsjednika.

2.Zatim je opet S.Koreja ta koja 1983 postavlja bombu u Burmi koja ubija 17 članova delegacije J.Koreje, a među njima i 4 ministra.

3.Sa druge strane 1988. J.Koreja je ta koja odobrava trgovanje sa S.Koreje.

4. Zatim 1994 umire Kim II Sung i nasljeđuje ga Kim Jong II.Stanje u Sjevernoj Koreji sve je teže, a procjenjuje se da 2 milijuna ljudi umire od gladi.(Toliko o tome kako je S.Koreancima ljepo u vlastitoj državi).

5.Rujan 1996.Sjevernokorejska špijunska podmornica previše se približila obali Južne Koreje, zbog čega je ubijeno 13 vojnika i civila na južnokorejskoj strani i 24 komandosa na strani Sjeverne Koreje.

6.Lipanj 2000. Prvi ljudi Sjeverne i Južne Koreje održavaju povijesni trodnevni sastanak u Pjonjangu na kojemu potpisuju opredjeljenje prema ujedinjenju i odobravaju spajanje obitelji koje su odvojene za vrijeme Korejskoga rata.

7.Prosinac 2000. Južnokorejski predsjednik dobio Nobelovu Nagradu zbog napora na postizanju mira između dviju zemalja.

8.Veljača 2002. Bush ponovno posjećuje Južnu Koreju i izražava želju za približavanjem dviju zemalja, ali osuđuje režim u Sjevernoj Koreji jer tolerira izgladnjivanje naroda.

9.Siječanj 2003. Južnokorejski predsjednik predlaže sastanak sa svojim kolegom Kim Jong-ilom.

10.Veljača 2003. Sjeverna Koreja ispaljuje projektil između Južne Koreje i Japana

11. studeni 2010. Vojska Sjeverne Koreje bombardirala je južnokorejski otok Yeonpyeong.

 

Eto toliko o tome kako J.Koreja provocira, a S.Koreja samo "odgovara" na provokacije. Zapravo je obrnuto, S.Koreja je ta koja uporno provocira svojim napadima, a J.Koreja je ta koja je često bila spremna na pregovore, jer ipak vojno je J.Koreja ipak poprilično slabija i u otvorenom sukobu bez SAD-a J.Koreja nema šanse.

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2010 12:32 (microman).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice